Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nem lehet szobafogságra ítélni a gyerekeket" fórum

"Nem lehet szobafogságra ítélni a gyerekeket" (beszélgetős fórum)


14. Kynee
2009. márc. 13. 05:59
De ez lényegében az illető gyerektől is függ. Én például egyszer sem voltam szobafogságra ítélve, nagyon ritkán kaptam 1-1 pofont (kb. évi 1db átlaggal), nem vették el a játékaimat stb. Miért? Mert nem volt szükség rá. De a mai gyerekek mások. Anyum dajka, olyanokat mesél hogy néha kiesik a szemem. Pl. a 4 éves óvodások szebben káromkodnak mint a 16 éves punkok és repperek. Meg amikor a gyerek már 20adszorra vesz el valamit a másik gyerektől, mert neki az kell. Az meg le van tojva, hogy nem az övé. Ha ezt megteheti egy ovis, és nem kap érte büntetést, én megyek bankot rabolni, és mivel még kiskorú vagyok, hivatkozok erre a törvényre. xD
13. Holly
2009. jan. 10. 09:21

Lassan azzal is előjönnek, hogy nem nézhetsz mérgesen a gyerekedre, mert ez bántani fogja a lelki világát, és nem lesz egészséges felnőtt belőle.

Szerintem igen is jó, ha vannak fegyelmezési eszközök a szülő kezében (nem erőszak, nem bántalmazás, nem megalázás) mert így a gyerek megtanulja, hogy van választása jó és rossz között, és melyik mivel jár, mik a következményei. Későbbiekben ha nem tartja be a szabályokat az életben, akkor kirúgják, megbüntetik, leszidják, megbuktatják stb. Erre hogy a fenébe lehetne felkészíteni, ha nem fogja tudni, hogy a tetteinek következményei vannak??? Persze én a fogkozatosság híve vagyok, tehát nem ítélnék szobafogságra egy gyereket egy apró botlásért, amit először követ el, de ha szándékosan megszegi a szabályokat (pl. ne üsd meg a tesódat...) annak ellenére, hogy többször kedvesen el lett neki magyarázva, akkor vajon milyen eszközhöz folyamodhat a szülő? 32-szer is leül vele megbeszélni angyali mosollyal, míg a kisebbik gyerek 32.-szer is bántva van???

12. dogiz (válaszként erre: 11. - 580dbd446c)
2009. jan. 10. 08:33

Ezt a módszert? azt nem tudom, hogy tilos - e, de én személyesen nem tartom "szülői brutalitásnak" most őszintén, valahogy meg kell a gyereket nevelni! a jó szó, nem mindig segít, tudjuk ezt magunkról.

A másikkal kapcsolatban, tudok olyan ovis gyereket akit vegetáriánusként nevelnek a szülők, nem eszik húst, de szegénykém fogalma sincs, hogy miért. Az oviba neki külön étrend jár. De történt olyan, (a 3 év alatt) h. a nagy zűrzavarba véletlenül az ő tányérjára is került a virsliből, esetleg a főzelék mellé adott húsiból, szegénykém olyan jó ízűen falatozta, és mikor el akarták venni tőle, (mert rádöbbentek mi is történt) azt mondta, nem ő ezt szereti. Ilyenkor mit tegyen a felnőtt dajka v. óvónő, tanító? És mit tudsz mondani a szülőnek ha kiderül? - azt, h. 25 - 30 gyerek mellett, két felnőtt nem vette 1-2 - szer észre, h. az ő gyereke mit eszik jóízűen? Persze ilyenkor a felügyelő a normálatlan, mert nem figyelt oda:(

2009. jan. 10. 07:49

Pár éve volt valamelyik csatornán egy műsor, tán vásott kölykök, vagy vmi hasonló névvel. Három család költözött egy hétre egy házba ahol egy szakember segített a neveletlen, hisztis gyerekeket megnevelni a szülőknek. Szóval ott az egyik módszer az volt, hogy ha a gyerek rosszat csinált, akkor ahány éves volt a gyerek annyi percre kellett a szobába zárni. Mondjuk ott csak kb. 2-5 éves gyerekekről volt szó. De ezek szerint ezt a módszert is tilos alkalmazni?


Ja, eszembejutott, nemrég olvastam egy babás-mamás könyvet, amit egy magyar doktornő írt (címet nem írok, nem tudom lehet-e) szóval ott az volt benne, hogy sokszor a szülő nem tudatosan, de bántalmazza a gyerekét. Egyik példa volt rá: vegetáriánus szülők nem adnak a gyereknek se húst. Ez a cselekedett a gyerek 6 éves koráig bántalmazásnak minősül. Szerencsére nálunk ez nem áll fenn, de ismerek olyan szülőket akik vegeráriánusok és a gyerekeket is így nevelik/etetik, és bár nem helyeslem, sose szóltam ugy gondolván ez az ő dolguk.

2009. jan. 3. 18:51

Nem lehet szobafogságra ítélni. Ez nem megoldás semmire sem. Ha valamit el szeretnénk érni, akkor nem így kéne hogy - Nem mehetsz ide meg oda, nem jöhet az Xy, nem mész ki a szobádból, leülsz tanulni és kész...

Ha a gyerek nem jól tanul, gondolkodjunk el azon, hogy megadunk e mindent hozzá. Vannak e közös programjaink, megvan-e mindene, ami fontos, ha nem tudjuk, kérdezzük meg. Így több az esélyünk, hogy elérjük, azt, amit szeretnénk. Nem csak tanulás szempontjából.

2008. júl. 1. 19:28

Bocs! a keresőbe beírtam mikor feltettem a kérdést, de més címen indítottad és biztos emiatt volt. Ha megnézed 05/30-án 12óra 11-kor indítottad, én valamivel később olvastam egy cikket a hírekbe és az alapján.

Az biztos hogy akaratlanul is sok ugyanolyan téma indul a hoxán csak egy kicsit másképp van a kérdés feltéve. De nem ülünk állandóan a gép előtt, így minden feltett kérdést, kiírt fórumot nem lehet észrevenni.

8. 56288d981e (válaszként erre: 5. - Dogiz)
2008. máj. 31. 12:25
nem gáncsoskodni akarok, de én indítottam témát "gyermekjogok és kötelességek..." címen. de ezen nem veszünk össze, örülök, hogy nem csak nekem szúrt szemet a cikk.
2008. máj. 31. 08:07
Korlátok és szabályok nélkül NEM LEHET gyereket nevelni... Ide beletertozik az is ha valamivel szankcionáljuk a gyerek magatartását. Akár pénzbeosztással, akár azzal, hogy valahová nem engedjük el. Gyereke és szülője válogatja, hogy mi az adott esetben a hatásosabb "eszköz". A törvényhozást már kicsit túlkapásosnak érzem, a gyermeki jogok túlhangúlyozását is a kötelességekkel szemben...
6. dogiz (válaszként erre: 4. - Csibebaba07)
2008. máj. 31. 05:51

Nagyon egyetértek veled,(huszon éves gyerekeim vannak). Nem tudom mi lett volna, ha a "törvénybe" léeírtak szerint neveljük őket. Úgy gondolom, h. elszabadult volna a pokol. Ne érsd félre, rendes, szorgalmas felnőttek lettek, de hiszem, sőt tudom, ha szabadjára engedtük volna, akkor jövök amikor akarok, zsebpénzt oda költöm ahova akarom és még sorolhatnám, biztos nem lett volna jó vége. Így is vannak minden családba nehezebb időszakok kamaszkor környékén, hát ha még a leírtak szerint nevelné mindenki a gyerekét.

Véleményem: Legyenek jogai, de a kötelességeikről is szajkózharna a törvényhozó.

5. dogiz (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2008. máj. 30. 18:52
Mikor kiírtam a fórumot a keresőbe beütöttem a -gyermekjog- és nem dobott ki semmit. Nem szokásom egy témát elindítani, csak úgy.
2008. máj. 30. 17:14
És mi neveljük a gyerekeinket, vagy majd alakulnak, ahogy ők szeretnének?! Szerintem igenis meg kell tanítani a gyereket arra, hogy mi a rossz és a jó közti különbség.
2008. máj. 30. 16:51

"Megmondhatja-e neki, hogy mire költse a zsebpénzét?" - az nincsen ratifikalva, hogy mennyi zsebpenzt (fizetest) kotelezo a gyereknek adni, amiert az ember gyereket alakitja? :D

...es meg csodalkoznak a tanarvereseken.

2. spinneli (válaszként erre: 1. - Dogiz)
2008. máj. 30. 16:15
indult már a témában, gyermekjogok címen.
2008. máj. 30. 16:10

Most olvastam egy cikket:

"Szobafogságra ítélheti-e a szülő a rosszalkodó gyerekét? Megmondhatja-e neki, hogy mire költse a zsebpénzét? Elveheti-e a tanár a diáktól a játékát óra közben? Ön lehet, hogy azt gondolja, hogy igen, de valójában a válasz mindegyik kérdésre az, hogy nem." Az állampolgári jogok országgyűlési hivatala indított egy gyermekjogi honlapot, ahol egyebek mellett ez is kiderül.

Ez a cikk egy töredéke. Szeretném a véleményeteket hallani a témával kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook