Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen különleges nevet adjak a babának? fórum

Milyen különleges nevet adjak a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
86. Lia0603 (válaszként erre: 85. - Unom)
2015. márc. 12. 17:13

Nyilatkoznia kell papiron,hogy ő az apa és így autómatikusan a nevére kerül.

De még nem biztos, hogy az ő vezetéknevét kapja, addig nem szeretném, hogy aláírja a nyilatkozatot.

85. unom (válaszként erre: 83. - Lia0603)
2015. márc. 12. 13:56
Én úgy tudom, nyilatkozni kell a vezetéknévről, mint házasságkötés előtt.
2015. márc. 12. 13:52

Amikorra felno, kulonleges lesz egy Karoly, Zoltán, Istvan, Attila, Viktor, David... :D

Addig meg ezerszer el fogja atkozni az anyja kulonlegessegi hobortjat.

2015. márc. 12. 13:06
Ha aláírja akkor az ő nevére kerül, én is úgy tudom.
82. f8db0709b8 (válaszként erre: 81. - Lomita)
2015. márc. 12. 09:57
Ha aláírja az apuka nevére kerül...esküvő előtt is felvilágosítottak,mert a gyerek vezeték neve függ attól,hogy az anyuka hogy veszi fel a nevét....érdekes dolgok de tényleg így van :)
81. lomita (válaszként erre: 78. - Lia0603)
2015. márc. 12. 09:24
Úgy tudom, hogy attól, hogy aláírja az apaságit nem kell az ő nevét adni a gyereknek, lehet a tied vagy mindkettőt is.
80. Lia0603 (válaszként erre: 79. - F8db0709b8)
2015. márc. 4. 15:23

Gondoltam, hogy nem az enyém lenne az a pénz...

De ha nem akar a gyerektől majd semmit, nem kell a gyerektartása sem mert akkor már annyira kiakarnám zárni az életemből, hogy még ez sem kéne. (Most még így vélekedek rólla, aztán kitudja, változhat még)

Mondjuk ez nem így van, mert most nagyon is részese akar lenni, a pici életének. (Maradjon is így)

Egyébként már van egy számla a picinek, amire gyűjtünk. Ha a későbbiekben, szüksége lesz rá legyen mihez nyúlnia.

79. f8db0709b8 (válaszként erre: 78. - Lia0603)
2015. márc. 4. 15:06
gyerektartás a gyereké....sokba van ám a pelenka meg minden,az ovi és iskola is sokba lesz hidd el....ha beteg a gyógyszerről már ne is beszéljünk ....helyedben lennék kötelezném a gyerektartásra,mert ha csak 10ezret kapsz is,jobban jársz mint így..tudom 10ezer semmire nem elég,de ha ennyire nem kell neked akkor pakolgasd be egy számlára a gyereknek,de a felelősséget vállvonogatva ne vedd ki az apuka kezéből...fizessen csak :)
78. Lia0603 (válaszként erre: 77. - F8db0709b8)
2015. márc. 4. 14:57

Mi nem vagyunk együtt de a baba után érdeklődik.(Mostmár irántam is de ez engem nem érdekel...)

Nemrég váltunk külön friss a dolog, így nehéz is eldönteni mi legyen, de én afelé hajlok, hogy az én vezetéknevemet kapja a baba. (Ezért nem csináltunk, még apasági nyilatkozatot, mert eddig úgy voltam az én vezetéknevemet kapja)

Ha úgy alakul nem akar a pici élete része lenni nem kell a gyerektartása sem...

De most úgy érzem mintha megbánta volna, hogy elhagyott minket...

Bár ki tudja nem bízom benne már annyira...

77. f8db0709b8 (válaszként erre: 76. - Lia0603)
2015. márc. 4. 14:40

Nem vagytok együtt.ergo nem vállalt...apasági nyilatkozatot csináljatok,hogy tudd érvényesíteni a jogaid....mivel nem vagytok együtt gyerektartás jár,ha önkormányzathoz fordulsz segélyért,ott kérik a gyerekhez kapcsolodó papírt...ha nincsenek rendben ezek a dolgok,hosszas utánajárás mire sikerül rendbetenni...

Persze,hogy ugyanúgy a gyereke,de pont azért légy résen,mert nem vagytok együtt...de nem kell rám hallgatnod csak segíteni akarok,ne járj úgy mint én...

76. Lia0603 (válaszként erre: 75. - F8db0709b8)
2015. márc. 4. 14:31

Azért szól bele mert a baba apja, és nem szeretném kizárni a gyerekem életéből.

Ha ő részt akar venni a gyerek életében hagyom, de ha nem akkor nem erőltetem rá...

Attól, hogy nem vagyunk együtt, szerintem még ugyan úgy a gyereke.

75. f8db0709b8 (válaszként erre: 74. - Lia0603)
2015. márc. 4. 14:22
Ha nem vagytok együtt,miért szól bele?Apasági nyilatkozatot csináltatok legalább?Ha nincs nem is kerülhet a nevére...
74. Lia0603 (válaszként erre: 67. - Valaki92)
2015. márc. 4. 14:05
Mind a 2 keresztnév megvan már írtam, a vezetéknévről még nem döntöttünk meikönkét kapja mert nem vagyok együtt a baba apjával, de nagy valószínűséggel az enyémet fogja kapni.
73. f8db0709b8 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2015. márc. 4. 12:40

Tudom,hogy egyik sem magyar név,de a vezetéknévhez tökéletesen passzolnak :)

Idegen(ebb)utónév eszembe sem jutott volna..:)

2015. márc. 4. 12:16
Sosem felejtem el, egyszer a piacon elrohant mellettem egy 3-4 éves kisfiú, a nagymama pár méterrel futott utána és torkaszakadtából kiabált: "Piuszka, állj meg, Piúúúúúúszkaaaaa!" :) Hát abban a családban is jól sikerült valakinek az önmegvalósítás...
71. trapiti (válaszként erre: 69. - Globus)
2015. márc. 4. 12:14
Na de pont spártai? ;)
70. trapiti (válaszként erre: 68. - F8db0709b8)
2015. márc. 4. 12:13

Sem a Brigitta, sem a Zsófia nem magyar nevek :) csak kicsit korábban hozták őket külföldről :)


Önamgában semmi baj szerintem a külföldi eredetű nevekkel, ha stílusukban, hangzásukban legalább egy kicsit illeszkednek a vezetéknévhez. A nagyon magyaros vezetéknevekhez nem illik egy Achilles, de mondjuk egy német eredetű vezetéknévhet egy germán eredetű név jó választás. Nekünk pl. magyar a vezetéknév, eszembe nem jutott volna hozzá idegen hangzású nevet adni.

69. globus (válaszként erre: 67. - Valaki92)
2015. márc. 4. 12:11

Nem számít, ha katasztrófa :D

Lényeg az, hogy az ÉN gyerekem legyen király!

2015. márc. 4. 11:57

12 éve szülés előtt én megélmodtam,hogy a nem Bencém lesz hanem Brigittám..most az egész suliban egyke a Brigitta névvel :)

a kicsi Zsófia lett,nem ragozom ki után ;) ,de oviban is csak 2 ilyen nevű lányka van...

Nagyon kapatosak lettek a külföldről hozott nevek..lehet tényleg valami magyarosnál kéne maradni :)

2015. márc. 4. 11:35

Szerintem, ha már mindenképpen kettő keresztnevet akarsz, célszerű lenne, ha lenne bennük valami közös, például hogy mindkettő magyar eredetű/bibliai név vagy, hogy mindkettő vállalható Magyarországon is, de van ismert külföldi megfelelője is. Viszont ha már két név, ne legyen mindkettő hosszú vagy bonyolult, mert folyton csak szívni fog vele. Plusz szerintem igenis fontos, hogy ne üssön el a vezetéknévtől.

Gondolj bele, csak a példa kedvéért, egy Szentmihályi Leonidász Zakariásnak röhejes a hangzása is, az egyik echte magyar, a másik görög, a harmadik bibliai eredetű, egy nagy katyvasz és kimondani is hosszú, nemhogy leírni.

Az sem jobb szerintem, amikor a magyar vezetéknév után biggyesztenek egy kacifántosat plusz egy régimódit, pl: Kovács Brájen Károly. Katasztrófa! :D

2015. márc. 4. 11:32
Larion, Leon lesz a kisfiam neve, ezek a legszebbek mindközül amit akartam :)
65. gabivagyok (válaszként erre: 63. - Sajert)
2015. márc. 4. 09:07
A Zoltán szép és férfias név.
2015. márc. 4. 09:07
Nekem borzasztóan tetszik a Joshua név, de sajnos nem anyakönyvezhető Magyarországon. :(
63. sajert
2015. márc. 3. 20:49
Zoltán :-). A fiam ovijában (118 gyerek között!) még egy volt, de tele volt Mátéval, Bencével az ovi. Most az iskolában, alsóban nem is tudok más Zoltánt. Könnyű leírni, megjegyezni, de most már különlegesnek számít :-).
62. kattyus (válaszként erre: 60. - Gombócné)
2015. márc. 3. 20:43
Mi lett a döntés?
2015. márc. 3. 20:25
Végül meglettek a nevek, ma leültem a baba apjával és eldöntöttük. Egyébként köszönöm a segítségeteket. :)
2015. márc. 3. 19:45
Zalán :)
59. NomNom
2015. márc. 2. 20:11
Ha nem szempont akkor ok, csak úgy könnyebb választani, hogy passzoljanak a magánhangzók és ne úgy hangozzon mint valami kecskerím.
58. Lia0603 (válaszként erre: 57. - NomNom)
2015. márc. 2. 19:25
Nem írtam de nem is szempont, annyit írtam hogy M-el kezdődik a vezetéknevem de az M-betűs nevek nem tetszenek... :/
57. NomNom
2015. márc. 2. 18:32

Szia!

Lehet, hogy mondtad már, de mi lesz a kicsi vezetékneve? Úgy könnyebb lenne ha azt is tudnánk, hogy mi is illik hozzá. :)

Vagy ez nem szempont?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook