Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos babának nem kell a tápszer, mit adjak neki? fórum

4 hónapos babának nem kell a tápszer, mit adjak neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Bibity)
2014. máj. 11. 19:13

Akkor válts orvost, védőnőt, keress szakembert a klinikán. Én pont a bizonytalan forrásokat hagynám ki.


Az biztos, hogy vagy anyatejre, vagy tápszerre 1 éves korukig szükségük van.

Viszont ha valamilyen okból kell, 4 hósan simán lehet már hozzátáplálni, gyümi, főzelék. De attól még kell a tejféle.

37. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 36. - Bibity)
2014. máj. 11. 18:12
Ez igaz. A mi gyerekdokink is jó, de hiába mondom neki, hogy alig eszik.
36. bibity (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 11. 15:10
Nem minden gyerekorvos! Az enyém elnézte, hogy majdnem kiszárad a babám, én hívtam sírva a gyerekklinikát, hogy fogadjanak, mert a gyereket már csak fecskendővel tudtam táplálni! Fogadtak, és laktózérzékeny volt, súlyos hasgörcsei voltak. A házi gyerekorvos továbbra is csak hümmögött. Egy anyának mindenhonnan tájékozódni kell, ahonnan lehet, mert egy orvos sem mindenható. Persze ezzel a problémával hamarabb vissza lehet menni, mert az baj, hogy nem iszik tápot ilyen fiatalon.
35. 7b353a6a0d (válaszként erre: 3. - 7ff5dc369b)
2014. máj. 11. 14:29

Bettybob!


De van olyan, hogy egy 4 hós gyereknek nem kell az anyatej/tápszer. Kórházba is került a kisfiam kiszáradás veszélye miatt. A kórház után nem kísérleteztünk vele, hogy ez bekövetkezzen, hanem léptünk és olyan megoldást kerestünk, hogy az élete ne kerüljön veszélybe.

34. 7b353a6a0d (válaszként erre: 20. - Kistigriss)
2014. máj. 11. 14:23

Tehetsz bele Sinlacból is, Sinemilből. Kicsit sűrűbb lesz, úgyhogy tágabb cumi kell majd a kiszíváshoz (nagyobb lyukú). Mindkettő tejmentes és 4 hós kortól való. Akár önálló étkezésként is adhatsz Sinlac vagy Sinemil pépet, minden benne van, ami egy tápszerben. De tápszerhez is nyugodtan keverheted.

A Pepti egy borzasztó ízű tápszer, esetleg próbáld ki a Novalac Allernovát. Az sem túl finom, de hátha a babádnak jobban ízlik. Beszéld meg a gyerekorvossal/védőnővel a hozzátáplálást, mert lehet, ha a kész táppba bele teszel almalevet, szívesebben fogja inni a gyerkőc. Nálunk ezek a tápszerek mentek legobban: csokis rizspéppel kevert tápszer, almás rizspéppel (mindkettő tejmentes, az almás az Humana, a másik Alete) kevert tápszer, banánnal turmixolt tápszer, teával higított tápszer. 4,5 hós kortól kezdtem "kotyvasztani", mert az anyatejből/tápszerből 6 óránként ivott maximum 50 ml-t. Nálunk a kevergetés oldotta meg a problémát. A Sinemilt és Sinlacot általában szeretik a babák, mert édes.

2014. máj. 11. 13:42
Ezeket a kérdéseket szigorúan a gyermekorvossal kell megkonzultálni, és nem egy fórumon. Ez nem játék. Ő tudja a baba egyéb előéletét, problémáit, ő tudja az esetleges reagciók okait, ő tartja számon, hogy eddig mi volt a helyzet. Nálunk ezt nagyon szigorúan veszik, ha kell felírnak egy héten kétszer új tápszert, keresnek tejadót, stb..
2014. máj. 11. 13:41
Nekönk pont két hónapos volt a kisfiunk, amikor élete első húslevesét kapta villával össze nyomkodott cérnametéltel , répával kiskanállal, és semmi de semmi baja nem lett. Nállunk be vált a híg tejbegriz és a kekszes tej.
31. manó2000 (válaszként erre: 30. - Lucka)
2014. máj. 11. 13:38
Az a baj, hogy ha tejérzékeny, akkor nem sok választása van. Van még a szója alapú tápszer és kész.
30. lucka
2014. máj. 11. 13:35
Leginkább másik fajta tápszert. Ha el is kezded a hozzátáplálást, 4 hónaposan még nem mennyiség, amit megeszik, és nem is szabad ilyen korán egyik napról a másikra teljesen elhagyni a tápszert. Szóval attól függetlenül, hogy elkezded-e kóstoltatni vagy sem, válts tápszert! Vagy próbálkozz kitartóan, éhen halni csak nem fog, akkor már inkább elfogadja.
2014. máj. 11. 13:31

igen,más is irta ,a kanál sokkal praktikusabb ,én is 4 hósan ugy adtam a répát stb.....


ha szopizik a kicsi,a kanál praktikusabb,mert továbbra is fog szopizni.

28. manó2000 (válaszként erre: 20. - Kistigriss)
2014. máj. 11. 13:30

A Pepti sokkal rosszabb ízű, mint a többi. Megértem, hogy aggódsz, hogy keveset eszik a gyerek.

Nekem egyszer azt mondták, hogy nincs olyan gyerek, aki önként éhen akarna halni. Ez vigasztalt olyankor, amikor alig ettek a gyerkőcök.

2014. máj. 11. 13:26

nekünk régen 2 féle tápszer volt, a rossz,és a rosszabb.


nem szopizott 3 hóstól,és kecsketejet adtam teával 50-50 %-ban.


utána jöttek a bébiételek,sütőtök,répa, alma..............................


a tápszertől annyira undorodott a lányom,hogy mindent összehányt.


nem értem miért kell tápszerezni a picikéket!


drága tápszerekkel kisérleteztek !!!!!!!!


miért?


a gyermekem felnőtt,és egészséges,nem volt beteges,és semmilyen allergiája nincs.


a sok kisérleti pépektől a gyerekeknek annyi betegsége lesz.

26. Luijza
2014. máj. 11. 13:05
Anyatejet nem lehet szerezni neki valahonnan?
2014. máj. 11. 12:25

Az én lánykám 2 hónapos és kb 5-6 féle táp van már itton. Most a harmadik féle cumisüveget probáljuk(mam, avent és most dm). Tápik: beba 2 féle, dm-s, hipp, humana sima és a banános.... Jah és laktózmentes milimil. A dokik eddig nem sok mindent mondanak. Most vagy tej allergiás vagy refluxos bukás nélkül. A doki most sinlacot írt fel, de az pép és 4 hós kortól van. Bár elvileg adható csak nem.tudom milyen arányban kellene keverni, hogy tápi állagú legyen.


Szóval nem olyan egyszerű a babákkal..

2014. máj. 11. 11:34

Szia,


Sinlac+Sinemil nálunk nem vált be, ez egy ilyen édeskés ízű undorító állagú (ragasztószerű) pép..



Nálunk ez oldotta meg a hasonló helyzetet: [link]

23. Anyagi (válaszként erre: 2. - Kistigriss)
2014. máj. 11. 11:25

A legvalószínűbb, hogy a cumival van baja!

Más technikát igényel a cumiból szopás, mint a mellbőli.

Ha megkedveli az üveget, hehet többet nem fogadja el a cicit.

22. andi6020 (válaszként erre: 3. - 7ff5dc369b)
2014. máj. 11. 11:22
Nem most kel izmozni, és nem így.
2014. máj. 11. 11:08
Mást nem tudsz,csak váltogatni és kisérletezni,a tejpép nem elég neki.Enyém 10hónapos és tejpépet kap 1x és 2x tápot meg persze a többi kaját..muszáj neki a tápszer 1 éves koráig nemtudod teljesen kiváltani
2014. máj. 11. 09:34
Doki írta ki a Peptit,mert voltak kis pici pöttyök a hasán és mondta,hogy lehet tejallergiás lesz:( remélem nem! Eddig a Milumil 1-est,majd a Milumil HA -t tápszert, és most ezt.Arra ghondoltam, hogy a Sinemilből teszek a tápszerhez egy--két kanállal, és hátha akkor jobban eszik!Vagy így nem lehet? Na majd meglátjuk,jövő héten megyünk vissza gyerekdokihoz, hátha mond valami bíztatót. Köszi mindenkinek, aki írt!
2014. máj. 11. 09:26
Még csak annyit, a pontosság kedvéért, hogy a Sinlac nem tejpép, pont az a lényege, hogy többek között tejet sem tartalmaz.
2014. máj. 11. 09:23

töltött káposzta?:)

váltsatok tápit vagy hagyd kicsit lehet nem éhes...fogzik, csikar a hasa

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - 7ff5dc369b)
2014. máj. 11. 09:22

Tölcsérrel tolja le a kicsi torkán, vagy hogy gondolod? (Amúgy a csecsemő igenis "dominál" a szülő felett, amennyiben ez alatt azt értjük, hogy igenis ki kell elégíteni az igényeit, ez nem hatalmi harc, hanem biológiai szükséglet. )


Tápszert kell váltani, ahogy sokan mások is tanácsolták előttem. A hozzátáplálást sokak szerint 4. hónaptól el lehet kezdeni gyümölccsel, de egy éves korig mindenképpen kell anyatejpótló tápszer, ha nem szopik a kicsi.

2014. máj. 11. 09:05
Igen,némelyik tápszer bűnrossz ízű!A banános tényleg sok gyerek kedvence!Kérj a dokitól másikat!A védőnőnk nekünk is adott próbazacsival.
2014. máj. 11. 08:44
hát akkor talán le kéne cserélni, 4 hónaposnál az nem működik, h. se anyatej sem tápszer nincs...
14. bibity
2014. máj. 11. 08:37
Miért kaptátok a peptit? Allergiás a babád? Mert akkor óvatosan a váltogatással. De ha nem allergiás, akkor meg tényleg ne kínozd ezzel. Nekünk pepti plus van itthon, elég jó, de van egy olyan fura mellékíze. Nekem a nagyobbik gyerekem kapta, de nem issza meg. Ő már kaphat szójatejet, azt néha elfogadja. Van szójás tápszer is, de az állítólag nem olyan egészséges.
13. bibity (válaszként erre: 9. - Kistigriss)
2014. máj. 11. 08:33

Add neki azt a tápit, amit szeret! Régebben gyerekorvos, védőnő tudott adni kis tasakokkal, kipróbálásra.


Kóstoltad egyébként ezt a tápszert? Némelyiknek bűn rossz az íze! Állítólag, a banános ízesítésű, amit a legtöbb gyerek elfogad. Sok sikert!

12. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Kistigriss)
2014. máj. 11. 08:21
...anno nekem a gyerekorvos írta fel a tápszert. Manapság már nem így van?
11. Highlander73 (válaszként erre: 9. - Kistigriss)
2014. máj. 11. 07:56

Ne aggódj,nem fog a fejedre nőlni!

Nekem 3 gyerkőcöm van,van tapasztalatom.Minden baba más!

Próbáld neki ezt a répapürét:Hipp pici üveges.Nagyon finom,édes.(De nincs benne semmi cukor.)Ez nem is drága és pici üveg,pont ideális az első kóstolgatáshoz!Először csak 1-2 kanállal adj.Ne keseredj el,ha nem akarja-fura lesz neki először a szilárd kaja-próbálkozz többször.(Mindig egy keveset.)

A krumpliért nem rajongnak annyira,próbáld almával,répával!Sok sikert!

10. Highlander73 (válaszként erre: 8. - Tamara)
2014. máj. 11. 07:53
Egyetértek!Erőltetni nem is lehet!Hogyan???Max. sokszor kínálgatni!
2014. máj. 11. 07:50
Köszönöm a válaszokat.Csak tápszeres.Eddig nagyon szépen evett,súlyra is normális,most 6300 gramm. De pár napja egyszerűen nem kell neki.Igaz most tápszert váltottunk lehet amiatt. Milumil Peptit eszik most. Dokim nekünk is ajánlotta,hogy adjak neki tejpépet, de gondoltam először az ízeket kóstoltatnám meg vele pl.alma, krumpli,répa stb.Sajnos nem vagyok tapasztalt ebben az ügyben,első baba, és félek, hogy elrontom ezt a hozzátáplálás dolgot. Bettybob válaszára meg csak annyit,hogy nem gondolom, hogy emiatt fog a fejemre nőni a gyerek később.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook