Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos hasmenéses babának mit adjak enni? fórum

14 hónapos hasmenéses babának mit adjak enni? (tudásbázis kérdés)


15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 9. 15:16
Jó még a banán is, viszont naponta egynél többet ne kapjon, sok benne a kálium.
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Evicaka)
2009. szept. 9. 15:14

A hip ORS 200 egy sárgarépa-rizs kivonatú ital, nagyobb boltokban, drogériákban, gyógyszertárban lehet kapni. Nem minden gyerkőc issza meg sajnos.

A Normaflort 2 hónapos kortól lehet adni a babának. A Lactív szuszpenzió viszont több komponensű, gyorsabban hat.

A hasmenés (most estünk túl rajta a 20 hónapos lányommal) 5-7 napig is eltarthat. Az orvos is bélflóra erősítőt, sok folyadékot, sós rágcsálnivalókat (a legjobb a ropi, sajtos tallér, sós perec) fog javasolni. Ihat a babád teát (én cukor helyett kevés mézzel adom neki), szűrt almalevet, enyhén sós vizet. Alma, rizs, burgonya, húsleves (tészta nélkül)sárgarépával, krumplival, rágcsálhat háztartási kekszet.

A lényeg viszont, hogy minél többet igyon, ha nem is eszik. (A lányom 4 napig alig evett valamit:()

Elnézést, ha olyat írtam, amit már előttem felvetettek, nem olvastam végig a fórumot.:)

2009. szept. 9. 13:39
Sziasztok.A HIPP ORS 200 meg a normaflore nekünk is be szokott jönni én még szoktam adni sós főtt krumplit és étcsokit(ezt nagyon szereti a fiam).Ha 2-3 napig nem múlik el akkor szoktam neki smectát adni,a dokink ezt szokta ajánlani.Üdv.
2009. szept. 9. 12:56
Köszönöm, akkor azt kipróbáljuk.
11. ében11 (válaszként erre: 10. - Evicaka)
2009. szept. 9. 12:51

igen normaflore-t egészen kicsi csecsemőknek is mert nincs benne csak élőkultúra-a bél flórát rendbe teszi a hasznos bacik szaporodnak tőle.

és színtelen szagtalan szóval könnyen be lehet adni nekik-én mindig megetettem vele egy dobozzal-az tíz adag.amikor elkaptuk a hányásos hasmenéses vírust akkor is ezt szedtük-én is.

2009. szept. 9. 12:47
Mi az a HIPP ORS 200? Normaflore-t lehet adni ilyen kicsi babának?
9. ében11 (válaszként erre: 6. - Ffbce15349)
2009. szept. 9. 12:46
a citrommal naranccsal én vigyáznék-nálunk alapesetben is meghajtotta a fiamat mindkettő.
2009. szept. 9. 12:45
RÉPA RIZS BANÁN ÉTCSOKI HIPP ORS 200( gyógyszertárben lehet kapni..)vagy ha már annyir van szegény akkor menj el dokihoz és irass vele sodioral-t....
7. 1d625b1076 (válaszként erre: 5. - 1d625b1076)
2009. szept. 9. 12:43
Kimaradt a szintén enyhén sós vízbe főtt burgonya!
2009. szept. 9. 12:42

az en fiam meg csak 8honapos,de szerintem nektek is jo lesz amit mi hasznaltunk:)

en repa-alma-keves citromle es narancsle kevereket adtam nekimeg rizspepet almaval;megfozod a rizset,mikor majdnem kesz bele reszeled az almat,nehany percig meg fozod,aztan hagyd hogy "dagadjon"picit,Bencinek nem volt a kedvence,viszont megetee

2009. szept. 9. 12:42

Szia!

Először is rengeteg folyadékot, hogy ne száradjon ki! Ez a legfontosabb, mert nem biztos hogy az ételt elfogadja! Egyébként almát nyersen, sárgarépát nyersen, vagy főzve, pici sóval, enyhén sós vízbe főtt rizst, ropit, kétszersültet, háztartási kekszet! De ne felejtsd, a legfontosabb, hogy minél több teát cukor nélkül, vagy vizet adj a babának! Remélem segítettem! Jobbulást kívánok a picinek!!!!

2009. szept. 9. 12:40
főtt krumpli, répa rizs keksz-és valami hasfogó nálunk normaflore-t kapott helyre tette a gyomrát és a hasmenés is megszűnt.
2009. szept. 9. 12:39
Bocs, rossz helyen kérdeztem, de ti is biztos tudtok válaszolni :-)
2009. szept. 9. 12:38
főtt répa
2009. szept. 9. 12:36
14 hónapos hasmenéses babának mit adjak enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook