Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen kész fött ételt lehet adni 8 hónapos babának? fórum

Milyen kész fött ételt lehet adni 8 hónapos babának? (tudásbázis kérdés)


13. 53cc09e608 (válaszként erre: 9. - Verka)
2008. ápr. 22. 14:10
Igazad van , én is főztem külön a fiamnak .Nem is egészséges a túlzótt só fogyasztása , jobb ha nem szokik hozzá .
12. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Verka)
2008. ápr. 22. 09:44

Én is így csinálom/csináltam, és némel családtaggal szintén meggyűlt a bajom.. Sajnos az allergiára való hajlam miatt különösen figyelnem kell, de 10 hónaposan már adtam neki minimális sót, azóta szívesebben is eszik. Ha a "mi" levesünkből eszik, akkor űgy készítjük, hogy inkább utánasózzuk, de a lányom is tudjon enni belőle.

Cukrot pedig két ételben kap, az egyik a kecskeméti szilvadesszert, amit a szorulás miatt kap, ha kell. Illetve nagy ritkán, kb. 2-3 hetente egyszer Hipp-es tejpépet.

Ahogy kell, a cukortól úgy felpörög, hogy alig lehet vele bírni.:)

11. mugli
2008. ápr. 20. 22:02
Köszönök minden segitséget. Szerencsére a családban nincsen allergia,laktózérzékenység, vagy lisztérzékenység. Az én fiam már kapott pl tehéntejet(igazi tehéntől) ,nem volt vele probléma. A nővérem (háziorvos), és a gyerekorvosom is azt tanácsolták ettessem minél változatosabban.Anyám meg folyton azzal jön ,hogy nekünk sosem főzött külön. Állitólag nővérem 5 hónapos korában bablevest evett, a szomszéd gyerek meg 4 hónaposan sült szallonnát eszik.-én az ilyenektől a plafonra mászok, és érdekelt más anyuka ebben a korban mit ad a csöppségnek.
10. fa72c95d08 (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2008. ápr. 19. 09:24

Nekem nem volt ilyen jó segítségem :(

De én is ugyanezeket adtam.

Nekünk a tejes dolgok szoba se jöhettek, így a mai napig nem édesszájú :)

Inni sose kapott különböző üditőket a magas cukor és savtartalmuk miatt. Inkább forraltam a vizet és azt adtam, vagy házilag, gyógynövény teákat gyümölcsleveket (csak frissen) készítettem, persze izesítés nélkül.

Mi gyümölcsökkel keztünk,

kedvencünk a salátafőzelék és a céklapüré volt

a legnagyobb "nasink" az az ALBERT keksz volt, de az is ritkán, mert csak azon volt rajta, hogy tejérzékenyek is fogyaszthatják.

1 éves kora után a kenyerek héjrészét kapta, de inkább félbarnát és rozs tartalmút, mint a fehér kenyeret, ha tehetük otthon sütöttem tej nélkül a cipókat neki, mert féltem adni neki, hiába monták, hogy már nincs gond!

9. Verka (válaszként erre: 7. - Mugli)
2008. ápr. 19. 08:16

Szia! Én erről már nem is nyitok vitát a családommal. A lányom 9 hónapos, külön főzök Neki, só, cukor, glutén nélkül, amiket leírtál szóba sem jöhetnek.

Kap zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, húsit és olyan rágcsálnivalókat amik kukorica alapúak és mellette szopizik.

Olyan kicsik még, nem hiszem, hogy terhelni kell az emésztőrendszerüket.

8. mugli (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2008. ápr. 18. 20:10
Kézbe fogható rágcsálnivalók alatt mit értessz?
2008. ápr. 18. 20:08
Jó, ezt-azt mi is eszünk már, külön főzök neki. Viszont anyám szerint már mindent adhatok neki, mint pl:töltöttkáposzta, pörkölt alapon készült ételk, rántással készült levesek, stb. Ezen szoktunk vitázni.
6. pmjudit (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2008. ápr. 18. 20:02

Tökéletesen egyetértek.

Kétgyerekes.

2008. ápr. 18. 19:44
Nem fogyaszthat tejet, tojásfehérjét, aprómagvas gyümölcsöt, olajos magvakat, mézet, gombát. Hüvelyeseket, rostos dolgokat (pl. ananászt) csak passzírozva. A többit egyenként bevezetve, két anyag között 3 nap szünettel. A táplálkozás biztonságos alapja lehet a rizs, búzadara, zabpehely, puhára főzhető zöldségfélék, pulykahús, csirkehús, gyümölcsök. A teljes pépesítésről minél hamarabb át kell térni a darabosra. Jók a kézbe fogható rágcsálnivalók.
2008. ápr. 18. 19:01
Az én kisebbik fiam most 9 hónapos,s mondhatom szerencsés vagyok,mivel szinte mindent megeszik.Már 7-8 hónapos korától adok neki darabos ételt, ezzel is ösztönözve arra,hogy rágjon.Már 3 foga van.Persze még mindig szopik.A nagyobbik fiam is 27 hónapig szopott.Szerintem az,hogy mit is eszik meg egy ilyen korú baba,attól is függ,mit is lát a szüleitől.Fontos az,hogyha lehetséges intézzük úgy,hogy az egész család együtt étkezzen,s lehetőleg minnél változatosabban,arra ösztönözve a kicsit,hogy Ő is megegye ezeket az ételeket.Az étrendjében mindenképpen legyen sok gyümölcs,fehérje.Persze az életkornak megfelelő mennyiségben.Mivel most kezd rágni egy idő múlva élvezni fogja a rágást.
2008. ápr. 18. 18:38
Nekem is 8 hónapos a kisfiam! Sima grillcsirke a kedvence, meg a spenót, mondjuk tej nélkül! Tésztát is eszeget, krumplit, zöldségeket inkább csak simán főzve. Szerintem lehet neki sokmindent adni, ha nem tejjel, tojással, erős füszerekkel,mézzel készül! Pont ma vettem neki sima joghurtot, gyümölcsöt teszek neki bele!
2008. ápr. 18. 18:20
Mindent amit csak a csalad is meg eszik.Persze ha egeszseges a taplalkozas.
2008. ápr. 18. 18:15
Milyen kész fött ételt lehet adni 8 hónapos babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook