Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen jó tanácsot lehet ilyenkor adni? fórum

Milyen jó tanácsot lehet ilyenkor adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. EsztyMorgan (válaszként erre: 76. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 18:05
Szerintem akit jól és ésszel neveltek, az tud hálás lenni.
76. orsibigyu (válaszként erre: 74. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 17:57
akarom mondani a ketrecből a kereteket jól tartják, mert hálásak , már ha eddig jól nevelték őket.
75. EsztyMorgan (válaszként erre: 74. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 17:53
Így van.. csak az nem mindegy, hogy azt milyen okból, milyen állapotban és hogyan teszik.
74. orsibigyu (válaszként erre: 72. - HnéViktória)
2011. nov. 1. 17:52
De akkor sem tudsz semmit elkerülni. Csak nem adsz rá keretet, de a gyerekek kilépnek a keretekből.
73. EsztyMorgan (válaszként erre: 72. - HnéViktória)
2011. nov. 1. 14:18
Talán nem. Én ebben hiszek, a saját életemre, neveltetésemre hivatkozva. Persze abban is lehet igazság, amit te mondasz.
72. HnéViktória (válaszként erre: 71. - EsztyMorgan)
2011. nov. 1. 14:17

Ez tényleg így igaz.


Azonban sajnos nem mindig a nevelésen múlik minden.

71. EsztyMorgan (válaszként erre: 70. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 14:10

Tökéletesen egyetértek veled! Az ilyen beteges féltés, mint amilyenről itt is szó van.. igenis nem egészséges, hosszútávon sem működhet, és inkább csak árt vele a szülő. Igenis, tudomásul kell venni, hogy eljön az a pont, amikor kicsit tágítani kell a határokat, igenis legyenek szabályok!

"Aki nem bízik a 14 éves gyermekében, a saját nevelésében nem bízik" - Én sem mondhattam volna szebben! Mert az egész igazából ezen múlik: a nevelésen! Minden anya, minden apa félti a gyermekét. És igen, ez a világ másmilyen, mint amikor mi voltunk 14 évesek. De attól az élet az élet, és élni kell benne.

Engem is féltettek, néha túlzottan is. És mentem egy idő után diszkóba, de ettől még nem lettem a város első számú K-ja.. nem dobtam magam oda az első fiúnak, aki megfogta a kezem, mert nem ilyen nevelést kaptam. Igen, sokáig vártam az elsővel, erre büszke vagyok.. de ettől még fiatalabb koromban ugyanúgy jártam néha-néha bulizni, barátnőkkel shopingolni. Voltak szabályok, amiket kőkeményen be kellett tartani. Minden itt dőlt el..

70. orsibigyu (válaszként erre: 67. - 7ceab081d2)
2011. nov. 1. 13:59

Bocs, de nem szeretnék a gyermeked lenni. Minnél több dologtól félsz annál több dologba sodrod bele. Van egy bizonyos pont amikor a gyermekeket el kell engedni és ha úgy engedi el az ember, hogy megbízik bennük, nem akarnak majd csalódást okozni. Míg ha előre bizalmatlanul engeded, vagy nem engeded , úgyis elmennek, de mivel nem kaptak bizalmat csak azt teszik amit "elvártak "tőlük.

Aki nem bízik a 14 éves gyermekében az a saját nevelésében nem bízik. Nem azt mondom, hogy bele kell vetni őket a pesti éjszakába, de ha el akar menni a barátnőihez aludni, nem kell rögtön arra gondolni, hogy ott drogozni fognak, és nagy orgiát tartanak, lehet, hogy csak egy velük egykorú tinisztárról fognak áradozni.

És aki nem él az nem mocskolja be magát. Ez pont olyan mint a munka, csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.

69. EsztyMorgan (válaszként erre: 67. - 7ceab081d2)
2011. nov. 1. 13:03
Van ebben is igazság, na de az élet azért másmilyen. Bizony vannak kint olyan dolgok, amivel így vagy úgy, de szembetalálkozol, és csak rajtad, és a nevelésen múlik, hogy fogadod őket. Nekem pedig ez a véleményem. Örök életre nem lehet burokban élni, olyan pedig nincs, hogy mindentől megvédeni. Mert néha egy-egy pofára esésből tanul az ember.
68. EsztyMorgan (válaszként erre: 60. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 13:01
Így van! Nem is támogatom a húzásait, mert amikor megjegyezte, hogy hazudni fog, jól összeszidtam. Nem szabad.. itt más nem segíthet, csak a jó szó, idővel csak sikerül észrevetetni az anyjával, hogy nem egészen jó ez így.
67. 7ceab081d2 (válaszként erre: 65. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 11:15

Nem élhetetlen és nem gyáva ember az aki nem mocskolja be magát olyannal, amiből kevesen tudnak kijönni épp bőrrel, épp lélekkel.


Nekem ez a véleményem.

66. spinneli (válaszként erre: 63. - 7ceab081d2)
2011. nov. 1. 10:43

Amitől jobban kell félnie a tinédzser korúakat nevelő szülőknek azok a designer drogok manapság, amiket kb. a netről is meg lehet rendelni, mivel nem tiltólistásak...fürdősóként, vagy növényvédő szerként, vagy egyéb hasonlóként reklámozzák őket különböző oldalak.

Ha valamelyik szülő jobban szeretne tájékozódni a témában-szerintem érdemes egyébként, mert ezek a szerek nagyon előretörtek manapság olvasgassa a daath.hu-t, ott aktív szerhasználók számolnap be a legújabb szerekről és tapasztalatokról.


Ja, bocsánat a kitérőért-vissza a témához.

:)

65. orsibigyu (válaszként erre: 61. - 7ceab081d2)
2011. nov. 1. 10:42
Én 15 évvel ezelőttről beszélek, egy eldugott kisfaulról. De van gyermekem, és tudod ha nagy lesz, inkább történjen vele valami, mintsemhogy egy élhetetlen gyáva ember legyen aki a saját árnyékától is megijed. Élet az hogy valaki a számítógép előtt tesped egész álló nap, mert fél kilépni az utcára, fél a "gonosz "emberektől, akik mind őt akarják bántani.
64. 7ceab081d2 (válaszként erre: 59. - Ina87)
2011. nov. 1. 10:39

"szia, szerintem tarts ki a lány mellet, és ha már nem tudsz hatni szülőkre akkor inkább fülencs "


Kiváncsi lennék, ha ilyenkorú saját gyerekkel rendelkeznél-és ugyan ezt a tanácsot adnák-mit is szólnál?

63. 7ceab081d2 (válaszként erre: 62. - Spinneli)
2011. nov. 1. 10:38
Aha, hát köszi..
62. spinneli (válaszként erre: 61. - 7ceab081d2)
2011. nov. 1. 10:38
Igazából nem annyira általános, mint azt a médiából kommunikálják, de azért előfordul, persze.
61. 7ceab081d2 (válaszként erre: 58. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 10:36
Arról sosem hallottál még, hogy drogot kevernek más italába? és ez nem fehér holló kategória, hanem lassan általános-mostanság..
60. orsibigyu (válaszként erre: 59. - Ina87)
2011. nov. 1. 10:35
Ez semmiképp sem lenne helyes, ha cinkoskodna a lánykával. Megértheti, elbeszélgethet vele, de cinkos nem lehet. Ezzel elvesztené a bizalmat az anyja felé. És ha tényleg valami történne a lánnyal, őt vennék elő! Nem. A lány maga kell kiharcolja a függetlenséget. Lehet bíztatni, hogy ezt megtegye. Ne legyen már gyáva! Ha engedi hogy így bánjanak vele, megérdemli a sorsát. Ilyen az egyik unokatesóm: fiú létére 2O évesen is felhívta az apját, aki taxival ment utána egy hzibuli után, nehogy történjen vele valami. Most számítógépes játékokkal telik mindennapja egy barátja nincs, munkahelye is alig lett. A realitástól fél, mert ezt a félelmet nevelték bele és a virtuálisban érzi csak jól magát.
59. ina87 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. nov. 1. 10:24
szia,szerintem tarts ki a lány mellet,és ha már nem tudsz hatni szülőkre akkor inkább fülencs néha a lány érdekébe persze ez nem épp jó de a lánynak más választása nem lesz vagy rád számít vagy befog csavarodni és még olyan sok minden vár még rá az életben,szórakozni meg barátokra szükség van,és persze ha ilyen szülőkel van megáldva ez majd késöbiekben ki fog hatni az életére,inkább most kell azt a gyeplőt egy kicsit meg lazítani.
58. orsibigyu (válaszként erre: 57. - 7ceab081d2)
2011. nov. 1. 09:56
Nálunk nem volt, én soha nem láttam senkit aki drogozott, a mai napig sem. A mi kis falunban nem volt. Mondjuk engem 14 évesen elengedtek diszkóba, és sok szabállyal mint már mondtam, de kb 16 éves koromra önként kiléptem és ráálltam a tanulásra, mert a szabályok arra is vonatkoztak, majd a sok sikerélmény arra vitt, hogy inkább tanuljak. Mert pl, ha rossz jegyet kaptam nem mehettem diszkóba, de mivel akartam menni 1OO százalékosan tanultam hétköznap, hogy a szombatot kiérdemeljem. Majd jöttek a tanulmányi versenyek, nagy eredmények, jó felvételik és egyre nehezedő feladatok és önként a tanulásfele fordultam. Majd egyetem alatt is az volt fontos, hogy maradjak tudással, és míg a többiek nagyokat buliztak én bújtam a könyveket. A szüzességemet a férjem vette el 2O évesen. Mindezt annak köszönhetem, hogy anyám mert nyiltan beszélni velem, engedni, de adott szabályokat amik engem védtek és én ezt tudtam és hálás vagyok, hogy így nevelt.
57. 7ceab081d2 (válaszként erre: 56. - Orsibigyu)
2011. nov. 1. 09:43

" Drogról még hallani sem lehetett csak amerikai filmekben."


Ezt kétlem.

56. orsibigyu (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2011. nov. 1. 09:42
Én falun laktam, más volt a diszkó, mint nagyvárosban. Drogról még hallani sem lehetett csak amerikai filmekben.
55. 7ceab081d2 (válaszként erre: 54. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 20:05
:)nyugtatom magam, hogy még messze van a bulizás:DDDD
54. EsztyMorgan (válaszként erre: 53. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 19:59
Akkor már értem xD
53. 7ceab081d2 (válaszként erre: 52. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 19:57

Én még ezen nem gondolkodtam-bevallom hősiesen. Bár már most ráz a hideg:XD


Nekem elváltak a szüleim..

52. EsztyMorgan (válaszként erre: 50. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 19:54
Hát mondjuk azt senki se mondta, hogy ha egyszer el is menne xy szórakozóhelyre (bár min. két évig még biztos nem mehet, meg nem is akar menni), akkor helyben mehetne el. Plusz az apját ismerve elmenne elé.. ha nem is pont a buli helyére.. de a közelbe. Ilyet az én apám is eljátszott.. :)
51. 7ceab081d2 (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 19:02
+eszébe nincs este elmenni, mert olyan a baráti köre. Ez viszont számomra jó:D
50. 7ceab081d2 (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 19:01

Jártál tömegközlekedésen este 10 körül mostanság?:DD


Nálunk lazult a gyeplő-bár a kefét eszem.Ezt hozzá kell tenni.

49. EsztyMorgan (válaszként erre: 47. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:53
Persze-persze.. de a veszélyek akkor is megvoltak, ma is megvannak. Ha 17-18 éves koráig bezárják a szobájába, az működhet. Csak így hosszabb távon "létrehozhatnak" a saját gyerekükben önértékelési bajokat, meg még ki tudja miket.
48. EsztyMorgan (válaszként erre: 46. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:51

Hát a saját lányodhoz így viszonyulsz, vagy fogsz.. én nem tartom jó ötletnek, de hajrá.

Egy 14 éves lánynak valamennyi szabadság kell. Ezzel most nem azt mondom, hogy élje világát, menjen és minden útjába akadó fiúval feküdjön le.

Én hiszek abba, hogy nagyon-nagyon sok múlik a nevelésen. Mert igen: nem egy 14-15-16 éves lány lett már anyuka a környezetemben: de náluk mi volt a családi kép? "Mehetsz ahova akarsz, csak ne legyél útban." Aminek ugye meg is lett az eredménye.. és kész. El kell fogadni: a gyerek nő, és nagyon picit, de muszáj engedményeket adni. Kellenek a szabályok! Ha nem adják meg az esélyt, akkor is, ha mondjuk este 10-ig nem alszanak, míg haza nem ér.. addig nem is lehet bizonyítani, hogy igen.. kezdek felnőni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook