Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen jó tanácsot lehet ilyenkor adni? fórum

Milyen jó tanácsot lehet ilyenkor adni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. 7ceab081d2 (válaszként erre: 44. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:47
A te időd is más volt-és más most.
46. 7ceab081d2 (válaszként erre: 45. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:47
Tudod mit: ha ez kell hogy ne váljon olyan nyomoroncokká-mint akiket mostanság a saját korosztályából látok(nem a suliba, hanem máshol) akkor legyen:XDD
45. EsztyMorgan (válaszként erre: 41. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:42
Igaz.. de nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy akár 15-16 éves koráig kísérik még a WC-re is.
44. EsztyMorgan (válaszként erre: 42. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:41

Nem.. de én is voltam 14.. és bizony hiába voltak körülöttem fiúk, hiába próbálkoztak, nem adtam be a derekam, mert tudtam: anyám nem lenne rám büszke, egyszerűen nem olyan nevelést kaptam, hogy azonnal odadobjam magam az első fiúnak, aki az utamba kerül, pedig nem egyszer hittem azt, hogy nagyon szerelmes vagyok. Igenis sok múlik a nevelésen, és a szülőnek egy idő után muszáj bizalmat szavazni.

Mert pl. nálam is így volt. Jöttek a szabályok kora, és nekem "csak" annyi dolgom volt, hogy betartsam őket.

43. EsztyMorgan (válaszként erre: 39. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:39
Ez igaz. Van benne igazság.. Azzal pedig tisztában vagyok, hogy más egy ilyen korú gyermek, pláne a mai világban. De azt még én is túlzásnak tartom, hogy ha velem lejöhet a boltba, addig fognia kell a kezem, míg ki nem érünk a kereszteződésbe, ahol már az anyja nem lát ránk. A suliba lekíséri a nagyanyja, egészen az iskola kapuig.. ami igenis kellemetlen lehet. Ma sok gyerek jár - szerintem - busszal iskolába, vagy akár egyedül.
42. 7ceab081d2 (válaszként erre: 40. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:39
Tudod mennyire dolgoznak a hormonok?:XDDDDDDD kell erről többet mondani?
41. 7ceab081d2 (válaszként erre: 37. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:37
+sose az aktuális pill. helyzetre nézz, hanem tovább. Ez az a kor amikor a legsérülékenyebbek-a pici kor után.
40. EsztyMorgan (válaszként erre: 38. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:36
Miért erősíteném benne a hazugságot? Mikor már kb. 100-szor leírtam, hogy megkértem, ne hazudjon! Azzal úgyis csak magának árt, meg kb. nekünk, mert esszük az ideget. A mit hozott otthonról dolgot én látom, tudom.. így biztos vagyok benne, hogy nem állna le pasizni, és itt nem arról van szó - ahogy már említettem -, hogy pasizni akar, vagy elveszteni a szüzességét.
39. 7ceab081d2 (válaszként erre: 37. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:36
Nem véletlenül köti az ebet a karóhoz az anyja. fogalmad nincs mennyire más egy ilyenkoru gyereknek...mint 18-20-on évesként....
38. 7ceab081d2 (válaszként erre: 36. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:34

Nem pasizni akar-de nagyon sok függ attól, mit hozott otthonról, hogy tud megállni stb-stb.


Ha erősited benne a hazugságot, a te lelkeden szárad, ha valami gáz lesz.

Ez bizti.


Az enyém útálja a vámpiros dolgokat..

37. EsztyMorgan (válaszként erre: 35. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:33
Hát igyekszem nem rossz tanácsot adni. Így nem is biztatom, hogy hazudjon. Legalább nekem megnyílik, és már nem egyszer megemlítettem az anyjának, hogy egy kicsikét engednie kéne a gyeplőn, de hát ő köti az ebet a karóhoz.
36. EsztyMorgan (válaszként erre: 33. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:32
Igen, láttam. Nálam is volt így :)De igazából - mint már mondtam - a leányzó nem pasizni akar. Hál isten még ott tart, hogy oda van a vámpíros sztorikért, meg Ian Somerhalderért.. meg persze van egy osztálytárs, de amikor tréfásan megjegyzem: na, itt a randi ideje, akkor lehurrog :) Szóval ő csak néha ki akar menni kíséret nélkül akár egy táblacsokiért, vagy átmenni a szomszédba a barátnőjéhez. Kezdetnek szerintem ennyi is elég lenne.
35. 7ceab081d2 (válaszként erre: 34. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:32

Itt a lebukás huszadrangú-ha baj van-az übergáz.Ki a felelős érte?: az Anyja, hogy egészséges és normális kis felnőtt egyeddé váljon.



Rád amint irtad-hallgat a gyerek, ha rossz tanácsot adsz neki, akkor.....

34. EsztyMorgan (válaszként erre: 32. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:29

Az őszinteséggel eddig az anyjánál nem ment sokra. De ez a hazugság fordítva is igaz. Ha lebukik.. biztos nem dicsérnék meg, és már csak azért is nem engednék sehova. Lehet, hogy felfognák valamennyire, hogy mit miért tett, de a szülőket ismerve nem látnának az orruknál tovább.

Az őszinteség az nagyon szép dolog, de nem mindig hallja meg az ember.

33. 7ceab081d2 (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:28

Láttál már olyan 14 éves fejlett lányt aki sugárzott-minden festék és miegymás nélkül-még tinipattis képpel is. Úgy hogy a pasikban megállt a levegő? Én igen. A lányom ilyen-ott voltam mellette mikor ez történt. a pasi meg 20-25 körül lehetett.


Ha elcseszi az életét és kiég-ki lesz a felelős? a gyerek? nem. A szülő.

32. 7ceab081d2 (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 18:26

"Plusz ezzel még inkább maga alatt vágná a fát és levegőt is csak kísérettel vehet."


Nem, pont ellenkezőleg. Lesz bátorsága eléd és az édesanyja elé állni.


Most gondolj bele: hazudik az anyjának, és valami történik vele. szerencsétlen anyja hol keresse?


Sosem szabad a lelkiismeretüket elnyomni.Sem gyereknek, sem felnőttnek...


Nálunk iratlan szabály és alap az öszinteség. Akár szív miatta(mert ez is előfordult már) akár nem.


Ezt szokták meg kicsi koruk óta...


14 éves már nem pici, és elég feltűnő jelenségek ahhoz, hogy a pasiknak szemetszúrjanak. Még akkor is ha nem kihívóan öltöznek, hanem csak az egyéniségükkel hódítanak.

31. EsztyMorgan (válaszként erre: 30. - 7ceab081d2)
2011. okt. 31. 18:21
Egyelőre még nem hazudott az anyjának (időben hazaér a suliból), de már megfordult a fejében. Mondtam neki ezt is, hogy az anyja szerinte mit érezne? Plusz ezzel még inkább maga alatt vágná a fát és levegőt is csak kísérettel vehet.
30. 7ceab081d2 (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 16:44

Ha te tudsz hatni a gyerekre-érde,es lenne egy kicsit a lelkiismeretét elővenni, mikor hazudik az anyjának...pl: mit érezne ha az anyja hazudna neki-fontos dolgokról..cimmel.. Ez hatni szokott ha még az elején vagytok, és nem többszőr tette.

Vállalja a gyerek önmagát és a cselekedetét-még akkor is ha nem koronázza siker az akaratát.

29. 7ceab081d2 (válaszként erre: 27. - HnéViktória)
2011. okt. 31. 16:40
Eszembe nem jutna...de hála Istennek a gyereket sem érdekli, mert mutattam neki pár dolgot, meg elbeszélgettem róla vele..
28. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - HnéViktória)
2011. okt. 31. 16:06
Én sem engedném a lányomat.. a mai világban..
27. HnéViktória (válaszként erre: 25. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 16:04

Azt hiszem a mai diszkókba amíg csak lehet nem engedem:(

Bálba igen,de mi is ott vagyunk.

26. HnéViktória (válaszként erre: 23. - Orsibigyu)
2011. okt. 31. 16:03

Modjuk én is pont igy teszem,igaz diszkóról még szó sem lehet,de még nincs is 14 éves.

Engem nagypapa nevelt-Bettit 17évesen szültem,azt hiszem kicsit jobban féltem az átlagnál.

Érdekesség kép leírnám:Ahol lakom van egy kislány 15éves,nagyon engedékeny szülőkkel,8 hónapos terhes volt mikor megtudták jön az unoka.Eltitkolta előlük.Most a baba 9hós szép egészséges.Nevelgetik.Nem tudom erre mit lehet mondani.Féltem a lányom.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - Orsibigyu)
2011. okt. 31. 15:57

Ez nálam is így volt. De kb. két-három havonta mehettem, 18 évnél idősebb fiúismerőssel diszkóba. És ugye a pontos idő..

Ma már a diszkók is mások, én sem engedném szívesen a lányomat..

24. 4d201760e3 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 15:57
Ez nehéz ügy!! Itt a szülőknek kellene valami útmutatót adni!! Kérj valami közeli családtagtól segítséget! :)
23. orsibigyu (válaszként erre: 16. - HnéViktória)
2011. okt. 31. 15:55
Én csak anyám példáját tudom elmondani: ha valahova nagyon vágytam elmehettem, de pl diszkóba 14 évesen, azzal akivel elmentem az kellett hazakísérjen- 18 év feletti. És pontos időre haza kellett érjek. Olyat nem is mondott, hogy ne igyak, vagy ne cigizzek, mert bízott a saját nevelésében. Egyszer szegtem meg a szabályokat 4 hétig el voltam tiltva. Engedni kell és határokat szabni. És ilyenkor lehet megtanítani a demokrácia alapszabályát: ha elég nagy vagy, hogy jogaid legyenek, akkor vállald a kötelességeidet: házimunka, tanulás terén.
22. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - HnéViktória)
2011. okt. 31. 15:55
Megértem.. és ezért is próbáltam eleinte félvállról venni. De valahol féltem Adrit.. Én megértem: ma már sokkal nehezebb egy 14 éves lánnyal. Mert amikor én voltam 14, sokkal másabb világ volt, mint ma. Bár már az "én koromban" is ciki volt, ha hétvégén józan vagy.. én mégis 20 éves koromban rúgtam be először. Magamból indulok ki, de szerintem sok múlik a nevelésen. Engem is fogtak a szüleim.. talán egy kicsit jobban is, ezért is értem meg Adri álláspontját.. mégis egy idő után anyukám kénytelen volt engedni és hagyni. Persze az engedésnek is voltak szabályai.. ha nem értem haza este 10-re, akkor szobafogság volt. Az én időmben még nem volt számítógép és társaik.. így maradt a szobafogság, meg hogy nem mehettem barátnőkhöz.
21. HnéViktória (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 15:52

Milyen érdekes:velem nagyon tisztelettudó a lányom soha nem sértene meg.Még csak le sem hülyézett soha:)Szerencsére.

Akkor ebben engedékeny,a szabadságban meg kevésbé?

Tényleg összetett dolog ez nagyon...

20. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Mese)
2011. okt. 31. 15:51
"Amit a családból hozunk, az egy életre meghatározza az életünket." Ez egy nagy igazság és egyetértek vele! Azonban ezt az anyuka mintha nem is látná.. mindig azzal jön nekem is, hogy majd elku...vulhat, ha pasizik, mert hogy a szomszéd unokája is most szült 15 évesen. Én meg erre csak azt tudtam mondani: ki nem tojja le? Ott biztos nem figyeltek oda a lányra, rengeteg dologtól függ ez. A szigor talán egyetlen előnye, hogy Adri már most tisztában van vele, hogy ő nem akarja elveszíteni a szüzességét, hiába ciki, hogy ő még az. Mert nem pasizni akar, nem akar skalpokat, csak egy kis légteret.
19. orsibigyu (válaszként erre: 15. - Mese)
2011. okt. 31. 15:49
Akkoor jó, egyetértünk!
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - 728bc799e2)
2011. okt. 31. 15:48
Így van, ezt mondtam Adrinak is: ne hazudozzon, hogy hova megy, mert az olaj a tűzre, és amúgy se érne vele célt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook