Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen húsvéti ételeket, süteményeket készítetek? Mi lesz a húsvéti menü? fórum

Milyen húsvéti ételeket, süteményeket készítetek? Mi lesz a húsvéti menü? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. márc. 18. 17:46
El se tudnám képzelni a húsvétot főtt füstölt sonka-kolbász, tojás, reszelt torma nélkül.
2010. márc. 18. 17:40

Pont azon gondolkodtunk (Emruska, Pollika), hogy nyitni kéne egy ilyen fórumot!!


Köszi☺☺☺

Most mennem kell, majd jövök:)))

2010. márc. 18. 17:38
Elgondolkoztál már azon,hogy az idei húsvétra milyen ételeket készítesz?
2009. ápr. 10. 20:14
kuszkusz, töltött káposzta, diótorta, meggytorta
2009. ápr. 10. 12:09

Nálunk nincsenek hagyományos húvséti menük. Karácsonyi sem. Az lesz ami éppen akkor eszünkbe jut és van hozzávaló.(utóbbi a legnagyobb gond mert mindig az nincs itthon ami éppen kéne) De ha nem kell akkor meg ideromlik..

Sonka biztosan lesz. A sütiken gondolkodom még.

2009. ápr. 9. 11:19
Valamelyik nap olvastam, hogy a sonka finom lesz, ha a főzővizébe teszünk babérlevelet, fokhagymát, szemesborsot. Tegnap kipróbáltam, tényleg jó.
2009. ápr. 9. 10:34

Husleves,csirkesult,krumplisalata,sultbaranycomb

Kati"teszta",Citrom szelet,Kokuszos kocka,Sos perec.

Es persze tojas meg sonka

2009. ápr. 8. 11:15

Hústorta,rántott csirkecomb,rántott busaszelet,sültburgonya,majonézes burgonya,rizs,saláta.

Isler,sportszelet,erdélyi almás,csokis dió,csokis linzerkarika.

És természetesen a sonka és tojás kaláccsal,tormával.

2009. ápr. 7. 08:52
Ötletek??
2009. márc. 30. 11:46
Nem készülök húsvétra. sonka lesz és tojás. amúgy meg főzök amit akarnak enni. nem nagyon leszünk otthon...
70. k.tünde78 (válaszként erre: 69. - Supin)
2009. márc. 29. 20:11
Én is újakat várok,sokat,amiben tudok válogatni.:-)))))
69. supin
2009. márc. 29. 16:46
Valami ujdonság??,
68. k.tünde78 (válaszként erre: 66. - Mancikaxxx)
2009. márc. 16. 14:27
Hú,ez jól hangzik így,főleg hagyma és fokhagyma társaságában.
2009. márc. 16. 13:27
Ha szereted a hagymát és a fokhagymát rakhatsz mellé,esetleg fokhagymával megtűzdelheted.
66. mancikaxxx (válaszként erre: 65. - K.tünde78)
2009. márc. 16. 12:31

kb. 2kg-os csontos tarját egyben/szeletelés nélkül/

sózás,borsozás után beáztatott római tálba teszem,

2-3ág rozmaringot teszek mellé,alá öntök kb. 1 dl

száraz fehérbort majd megsütöm közepes lángon .

Frissen bármilyen körettel tálalom,de hidegen is

finom.Sima tepsiben is készíthető,de fólia alatt

párolni.majd tetejét pirosra sütni.

65. k.tünde78 (válaszként erre: 64. - Mancikaxxx)
2009. márc. 15. 14:24
Ez fini lesz biztos.Hogyan készíted a rozmaringos sült tarját?
2009. márc. 13. 12:10

hagyományos /húsleves,töltött dagadó,rozmaringos

sült tarja, sonkához pedig sárgatúró/

2009. márc. 12. 15:00
2009-es húsvéti étkek.Igaz még van 1 hónap addig,de kiváncsi lennék ismét,hogy milyen ünnepi menüvel készűltök az idei húsvétra.Várom a jobbnál jobb ötleteket ,recepteket,különlegességeket..
62. smudlaagi54 (válaszként erre: 55. - Smudlaagi54)
2008. márc. 23. 18:42

Szokás szerint változott a menű:őszibarack leves,

húsleves grizgombóccal,meg húsgombóccal,bableves a sonka léből,sült csirkecomb francia salival,kapros húsgombóc krumplival pusztapecsenye,juhtúrós rántott húsi,majd reggel kitalálom milyen körettel,

kefirtorta,oroszkrémtorta,

61. c6bb843c62 (válaszként erre: 55. - Smudlaagi54)
2008. márc. 23. 17:58

Azt hiszem 13-an lesztek, megyek én is!!:-)


Puszi :-))

2008. márc. 22. 22:02
sonka,kolbász,tojás.husleves,töltött káposzta,krumpli saláta,fasírt. sütik:puncs szelet,krémes,gyümi kocka,keleti csemege,sos pogi
2008. márc. 22. 21:57
húsleves.francia saláta,paradicsom szósz,krumpli püré,méteres kalács,fonott kalács,főtt sonka,töltött hús,kolozsvári rakott káposzta
2008. márc. 22. 21:49
Sok finomság pld sonka,piros tojás,tőltőtt káposzta,stb.
57. daroki
2008. márc. 22. 21:45

Szia!


Főtt,kötözött lapocka(a sonka zsírosnak bizonyult)főtt tojás,saláta.Gyümileves.

Sütik:sajtos kocka,kókuszos kocka(töltelékkel),kekszes süti,almás,meggyes-diós,túrós pite.

2008. márc. 22. 21:34
Mi lesz a húsvéti menű nálatok? És a süti?
2008. márc. 21. 18:54

húsleves grizgombóccal,őszibarackleves,

pusztapecsenye,borsostokány,zöldborsós gombás csirkecomb,rántott hús,mézes,gyümölcs torta,joghurtos őszibarack torta.

Nem csinálok sokat semmiből,és igy mindenki azt eszik amit akar,12-en leszünk, és csomagolok is nagy örömükre,mert nem birnak mindent itt megkósolni.És kitagadnának,ha a húsleves nem grizgombóccal lenne.

54. k.tünde78 (válaszként erre: 53. - Vorozhev)
2008. márc. 21. 14:30
A diós csiga az a darázsfészek!
2008. márc. 21. 10:06
A dios csiga receptjet tudja valaki vagy hogy keresem rovidebben a recepteknel?koszi!
52. k.tünde78 (válaszként erre: 51. - 4916977221)
2008. márc. 21. 02:57

Annak idején cukrászdában dolgoztam,és ott sokat "ettem" belőle,imádtam.Bár nem láttam mi a menete,de sokat szoktam sütni,így az agyamban tudom mik a hozzávalók csak meg kell kreálnom.Kicsit bonyolult,de megéri,mert isteni.A lényege:sütsz mini képviselőket amit megtőltesz főzött vanília krémmel és akár olvaszthatsz is rá egy kis karamellt,ki sütsz 2 vékony piskóta torta lapot/4-5 tojásos piskótatészta fele-fele tortakarikában sütve/ majd készítesz joghurtos krémet melynek az egyik felébe belekeversz vaníliát,a másik felébe málnalekvárt vagy leturmixolt málnát,illetve ha nem akarod "szivárványosra"az egészet bekeverheted/alaprecept összetevői:joghurt-felvert tejszín-kis cukor-zselatin-esetleg habfixáló/.

Most jön a kreáció:

1:A torta karikába teszed az egyik piskóta lapot.

2:A két krémet egy másra rétegeled,s közben belenyomkodod a betöltött mini képviselőket/így a képviselők egyben maradnak/.

3:Tetejére teszed a 2.piskóta lapot,amin vagy tejszínt simítasz el,de inkább hagy egy kis krémet erre a célra és tedd hideg helyre dermedésik.Amennyiben krémmel zárod a felső piskótalapot akkor dermedés után vedd le a torta karikát, melegíts rá málna lekvárt és huzd be még meleg állapotában vele/mire kihül a tetején jól megdermed fényes lesz és szépen mutat/

4:Továbbiakban tetszésed szerint díszíted-körbe hab-marcipán figura-rózsa-zseléscukorka-a fantáziádra van bízva/ha habbal díszíted a lekvár kihülése után tedd,de ha teszel figurákat is akkor rakd rá mikor még nincs a lekvár teljesen kihülve így bele ragadnak és nem fog majd elmozdulni,vagy minden kis figura alá tégy egy kis tejszinhabot/.

Na ez az elmélet,igérem még ma kiírom a pontos hozzávalókkal és arányokkal.Így bonyolultnak tűnik,de hidd el megy majd mint a karika csapás.

Nem dicsekszem ,de én már csináltam "fantázia" tortát is a lányom keresztapjának a 21 szüli napjára/már 3 év eltelt azóta/ami nem volt más mint egy nagy cici torta,na igen azóta is emlegetik hisz kettős volt az élvezet/íz és látvány/.

51. 4916977221 (válaszként erre: 49. - K.tünde78)
2008. márc. 20. 20:27

Látom betegen is házitündér vagy :-))


A joghurtos-málnás fánk torta érdekelne engem. Fent van a recept a hoxán?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook