Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen házi módszerek vannak a nőgyógyászati problémákra? fórum

Milyen házi módszerek vannak a nőgyógyászati problémákra? (tudásbázis kérdés)


13. Hitta
2011. dec. 26. 14:26
Én Gyuri bácsi (ő a Bükkszentkereszti füvesember)könyvében olvastam ill a gyógynövényes boltban is mondta az eladónő, hogy petefészek gyulladásra illetve méhszájsebre is jó, ha valaki cickafarkteával irrigál. Én a héten mindenképpen kipróbálom. Van valakinek ezzel tapasztalata?
2010. ápr. 10. 18:30
Én gyógynövénytea keveréket ittam, és rendbe jöttem. Persze nem mindegy, mikből állítják össze.
2010. jan. 26. 07:39
Nagyon jó még,ha éhgyomorral iszunk langyos ,mézzel elkevert vizet
2010. jan. 25. 22:16
Egy vödör 3/4 gőzölő vízzel, amiben egy 1-2 marék só.... Addig üljön rajta, amíg bírja... aztán frottírcsomagolás és irány a takaró alá szárazdunsztba. Egy 2-3 napig megismételni naponta 3x. A kamillateagőz dettó... Ha nem múlik el, nem csökken, irány a nőorvos ?-((
2008. dec. 12. 18:07
Folyás ellen gyakran kell fogyasztani kefírt, joghurtot.
2007. szept. 7. 10:00
Jó lehet a gyógynövény tea,viszont ne kisérletezen senki ez ügyben.Ha három napnál tovább van problémája mindenképpen orvos kell!
2007. szept. 3. 14:38

Igen a cickafark nagyon jó ,és sok problémát kilehet küszöbölni vele...

Viszont jó a doki is körültekintsen mit is kezelünk mi ,és jó meghallgatni az ő tanácsát is....nehogy már késő legyen...

6. nagyi1 (válaszként erre: 4. - D606bc0fd7)
2007. aug. 9. 22:06
De a teákat azért találták ki, hogy ne csak alkalmakként igyuk, hanem kúra szerűen is lehet inni. Ha jól emlékszem, valahogy úgy van, hogy 2 hétig napi 3X, majd ismét 2 hétig napi 2X, és újjabb 2 hétig napi 1X. Bár gondolom ahogy a gyógyszerek, a teák is lehetnek más-más hatással emberekre.
2007. aug. 9. 21:00
Első terhességem előtt én ittam a cickafarkfű teát mert rendszertelen volt a ciklusom de nagyon össze vissza jött meg.Nekem rendezte és epe problémára is kiválló volt.Nekem a védőnőm javasolta a heti egyszeri irrigálást ecetes vízzel.Mindenféle drága tejsavas és egyéb irrigálószer helyett. Neki a nőgyógyásza ajánlotta akinél már több mint 30éve szülte az első gyerekét.Akármilyen higiénés szabályt betartottam akkor is néha előjött a kellemetlen érzés és a folyás.Nem akartam mindíg hüvelytablettát és krémeket használni és kipróbáltam.Nekem bevállt.Ha nincs panasz akkor heti egyszer irrigálok így, ha valami oknál fogva mégis lenne, (pl:antibiotikum szedés vagy egyéb)akkor egy héten keresztül minden másnap és elmúlik a probléma.Azt mondja ez az ecetes vízes irrigálás visszaállítja a hüvely savas közegét és így nem tudnak benne elszaporodni a baktériumok.Én egy irrigátorhoz egy kávéskanál 10%-os ecetet szoktam tenni.Érdemes kipróbálni, már többünknek bevállt!Nagyon hosszúra sikeredett a hozzászólásom de remélem megérte és tudtam valakin segíteni.
4. d606bc0fd7 (válaszként erre: 3. - Nagyi1)
2007. aug. 9. 18:56

Nálam a cickafark fű tea összezavarta a ciklusomat! Előbb jött meg 2 héttel.

Egyszer próbáltam ezt a teát, de többet nem is fogom...

2007. aug. 9. 18:24
Én csak cickafark fű teát iszom. Saját tapasztalat -most már legalább 10 éves-,hogy gyakorlatilag minden bajra jelenthet megoldást. Kiváló görcsoldó, vérzéserősség szabályozó, megszünteti az összes olyan kellemetlen tünetet, mely a menstruáció előtt, alatt problémát okoz: pl. puffadás, derékfájás. Általában a menstruáció előtt 2-3 nappal már ittam, és akkor gyakorlatilag kellemesnek mondható a ciklus. Nekem már nem rendszeres, de a tünetek minden hónapban jelentkeznek. zzel a teával szoktam elkerülni a puffadást és derékfájást. Fiatal lányoknál gyakoriak az erős görcsök, és akiknek ajánlottam és kipróbálták, mondták, hogy előbb kellett volna rámhallgatni. Valahol olvastam, hogy a cickafarkfű a nők megmentője. Igaz.
2007. aug. 9. 18:15

Itt nem a súlyos problémákra gondolok...

Hányszor voltam úgy hogy a nőgyogyász nem oldotta meg a problémámat. Patikába meg hozzá jártam,de semmi változás. Kipróbáltam gyógynövéneket stb. de semmi. Pedig bizti van valami a tarsoj(ly)otokba :) nagymamától például!

Hát halljuk!?

2007. aug. 9. 18:06
Saját módszereid a nőgyógyászati problémákra!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook