Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen hatásos gyógynövényes készítmények vannak fejfájásra, fejgörcsre? fórum

Milyen hatásos gyógynövényes készítmények vannak fejfájásra, fejgörcsre? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 19. 20:02
Az erős fejfájásra (olykor a migrénre is...ha nincsen hányinger) nekem egy idős kolléga a citromos KV-t ajánlotta. Nagyon rossz az íze, de hatásosnak bizonyult.
2008. jan. 21. 12:18
6 hetes kismama vagyok, napok óta fáj a fejem. Milyen természetes gyógymódokat ismertek, amit várandósan is alkalmazhatok?
14. Castellina (válaszként erre: 13. - NOA)
2007. szept. 6. 09:31
Előfordulhat, de nem feltétlenül.
13. NOA
2007. szept. 5. 13:58

Gondoljatok az epére ha fejfájósak vagytok.Szoros összefüggésben van a kettő.

Éhgyomorra nuku gyümölcs, zsirbevitel is fontos, reggelizni kell.

2007. szept. 5. 09:35
Én is voltam EEG-n a migrénes fejfájásommal. Semmit nem találtak, csak annyit közölt a doki, hogy közönséges migrénem van. Olyan gyógyszer írt fel, aminek kapszulája 800 ft/db, és közölte, nem biztos, hogy használni fog. Ki se próbáltam, ennyi pénzért! Eleinte Quarelint szedtem, csak az koffeint tartalmaz és este nem szerencsés bevenni, nekem ráadásul szívdobogásom van tőle, de legalább vény nélkül lehetett kapni, most már úgy tudom azt se. Aztán áttértem a cataflámra. De kinek van pénze és ideje, hogy állandóan dokinál dekkoljak, hogy felírja? Én már nagyjából kitapasztaltam, hogy miktől alakul ki és igyekszem megelőzni. Nekem érdekes módon a spa méregtelenítés jót tesz neki. Van egy gyógynövényes, mentolos balzsamom, egyszer a páromtól kaptam. Ha azzal bedörzsölöm a fájdalom helyé, akkor enyhíti, néha el is múlasztja a görcsöt.
11. 120c31c524 (válaszként erre: 6. - Donyta)
2007. szept. 4. 20:19

Szió!


Nekem durván másfél hete,úgy fáj a fejem,majd meg őrrülök!

Leírnád mi az a vizsgálat,az ideg dokihoz gondolom kell beutaló.

Bogyót nem akarok szedni,mert babát szeretnék,nem igazán lenne jó most tömni magamba.

Mondjuk,nekem erre már semmi sem használ,

Pontosan mi az az EEG?

10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2007. szept. 4. 07:53
A svédcsepp "belsőleg" is nagyon hatásos:)
2007. szept. 4. 07:51
Monokli,kipróbálom én is,árulok füstölőket:-))majd keresek...
2007. szept. 4. 07:50
én homeósra tértem át a gyógyszerekről,most az "átmeneti időszakban" járok,de még élek...kemény a migrén,addig rengeteg cataflamot és kefalgint szedtem,most Belladonnát,itt ajánlották
2007. szept. 4. 07:33
Próbáltad már a BERGAMOT-ot, lehet venni füstölőbe, és illóolajban is. Én nem próbáltam de az egyik vásárlóm megesküszik rá. Neki migrénes fejfájása van...
2007. szept. 4. 06:34
Ha sima fejfájás, időre és változásokra, menstriáció elötti-alati fejfájásra, jó a svédkenős. Viszont nem mindenki bírja. Jó a svédcsepp, néha egy jófajta stresszoldó tea. Ha nagyon sokat és görcsösen fáj, (migrén) az idegygógyászaton, elküldenek EEG vizsgálatra, nem fáj semmi. Kiértékelés után megtudod mi az oka, és tudják a gyógymódot, és megelőzik is azt. Nekem ez utobbi volt, és a megelőző gyogyszerekkel megszüntek ezek a lidérces fájdalmaim.(Mikor már üvölteni tudnál, és semmit nem tudsz tenni ellene az egy borzalmas kín.)
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - 120c31c524)
2007. szept. 4. 05:56
Nincs mit. Remélem segítenek a gyógynövények.
2007. szept. 3. 16:47

köszike a válaszokat csajok!

Nekem is az időjárás változással van bajom,vagyis amikor szél fúj,kész vagyok.Köszi talán beválik.

Kipróbálom!

2007. szept. 3. 15:30
Svédcsepp kívülről bedörzsölni a halántékod. Általában beválik. Csak migrénnél nem. Nekem.
2007. szept. 3. 15:29

Szia!


Ez attól is függ, hogy milyen okból fáj a fejed. Nekem időjárási frontváltozáskor szokott fájni. Ilyenkor a Béres Antifront cseppeket szoktam szedni és ha nem is 100 %-ban, de valamennyire szokott segíteni. Ugyanez van kapszulában is és csak gyógynövényeket tartalmaz. Minden patikában kapható.

2007. szept. 3. 09:47

Ha valaki ilyen panaszokkal szenved,és gyógyszert nem igazán akar szedni,mit lehet tenni?

Tudtok valamilyen szert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook