Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyógynövényt, vagy gyógynövényes készítményt ajánlanál náthára és köhögésre? fórum

Milyen gyógynövényt, vagy gyógynövényes készítményt ajánlanál náthára és köhögésre? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 8. 11:51
Náthára: reszelt alma + reszelt cékla + leöntve citromlével.
29. tedin
2009. dec. 8. 11:39
Kell hozzá levendula, kakukkfű, cickafark, körömvirág, zsálya, ezeket a szárított gyógynövényeket összekevertem és ezzel gőzöltem. 4-5 dl vízhez adtam 1 evőkanál gyógynövénykeveréket. Ez kb. 1800 Ft-ba került, de sokáig elég és nagyon hatásos. Én háromszor gőzöltem és a náthám elmúlt.
2009. jan. 14. 23:48
Étrendkiegészítő tablettát ami megerősítené az immunrendszeredet
27. ksmoni
2009. jan. 8. 22:56
Sinupret cseppek! tuti!
26. Grecy
2009. jan. 8. 21:33
A Sinupret drazsé tényleg jó,de mi fülfájásra kaptuk.Nemrég a lányomnak begyulladt a fogínye arra is jó.Egyébként megfázásra és megelőzésre nagyon tudom ajánlani az orvosi zsályát.Teaként szoktam készíteni citrommal és mézzel ízesítem.De ha valakinek gyomorgörcse van és iszik pár kortyot nagyon szépen megszünteti
2009. jan. 8. 10:54
Nemrégiben próbáltuk ki a gyereknél-de felnőttek is szedhetik-a Sinupret drazsét. Gyógynövény tartalmú, ezért recept nélkül kapható. 3X1 az adagja, a tünetek megszünéséig kell szedni. Már a második napon megszűnt a köhögés, harmadik nap csak a biztonság kedvéért adtam neki. 50 szem van a dobozba, 1500 ft körüli áron.
2009. jan. 7. 23:03
Eukaliptuszt, borostyánt, mentát
23. pierot
2009. jan. 7. 22:32

Erika!

Igaz gyógynövényt kérdeztél, de azért elmondom én mit szoktam.

Nekem 3 fiam akikkel 1999 óta nem voltam orvosnál, mert amikor elkezdenek köhögni, rögtön béres cseppet, és homeopátiás gyógyszert/ nekem köhögésre a homeogéne 9 jött be/és 500 gr C vitamin.de ha érdekel és elfogadod a homeopátiás termékeket, nézz utána, mert azok is gyógynövények.

2008. júl. 21. 06:24
Eukaliptuszt, mentholt. Van cukorkában. JÓ EGÉSÉGET MINDENKINEK.Ja és milyen a köhögés az se mindegy.
2008. júl. 9. 12:14
Martilapu+ kakukkfű tea, továbbá a vőrőshagyma tea, megtisztított vöröshagynát héjastól meg kell főzni, két leveses kanál kristáylycukorból karamelt készíteni és a teával felonteni. Ez egyben hurutoldó is.
2008. ápr. 9. 09:07

Köhögésre nálunk bevált a kakukkfűtea mézzel.

Írok egy tuti receptet is köhögésre, nagyon jó.Fokhagymalé:

2 gerezd fokhagymát apróra vágunk, és elkeverjük 3 evőkanál gyümölcscukorral vagy mézzel.Felöntjük 1/8 liter vízzel,felforraljuk és kb.10 percig főzzük.Néhány órát állni hagyjuk, majd leszűrjük.Gyerekeknek is adható,napi 1-2 teáskanállal.

2008. ápr. 8. 21:37

Köhögésre a lerakódott cuccot kell felszakítani, folyósítani:

hagyma, fokhagyma nyersen.


Köhögésre: feketeretek közepét kivájni, s beletenni mézet. amikorra kioldja, mint a gyógyszert bevenni 3X1 teáskanállal. Túladagolni nem lehet.


Karamellt készíteni, vízzel feloldani benne főzni a vöröshagymának a barna héját: nyákoldó


De a tuti a kicsi zöld bogyó, recept nélkül: Sinupret. Gyógynövénykotyvalék és nagyon tuti.

2008. ápr. 8. 21:36

lándzsás utifű szirup a legjobb...

már használom egy ideje:) És mindig nagyon hamar kilábalok...

17. ec63a7fc29 (válaszként erre: 16. - Erika1012)
2008. ápr. 8. 21:33
A hársfatea finom, viszont szívbetegeknek, magas vérnyomásúaknak tilos!!!
2008. ápr. 8. 21:20

Ma hallottam hogy a hársfatea csodákat tesz.

Nem tudom mi az igazság?

2008. márc. 2. 17:06

Sokat kiprobáltam ,

a leghatékonyabb a málnalevél tea volt .

2008. febr. 7. 16:43
lándzsás útifű, kakaukk fű köhögésre nagyon jó
13. supin
2008. febr. 7. 16:21
Főzz hagymahéjbol teát
12. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 6. - Erika1012)
2008. febr. 7. 16:17
Éjszakára mi a hársfateát használtuk, így nyugodt éjszaka volt, végig is aludtuk szerencsére. Lándzsás útifűszirup van otthon, ezt még nem próbáltam rá, de ma kipróbálom mert még mindig köhögök.
2008. jan. 28. 18:59
Az öcsémnek ajánloták a lándzsás utifű szirupot,eléggé bevált. Csillapitja az erős, és száraz köhögést.Mellé még nagyon jó a mézes kamillatea.
2008. jan. 20. 19:43
Nálam is a körömvirág tea a győztes! Két nap és semmi baj nincs!
2008. jan. 8. 20:17

Megfázás esetén Inhallálni: kakukkfű, vagy édeskömény (mindkettő herbáriából).

Köhögéscsillapító gyógynövénykeverék: Kakukkfű, borsmenta, ánizs, levendulavirág, ökörfarkkóróvirág, feketebodzavirág (szintén herbária mindegyik) összekevered, forrázol belőle 1 evőkanálnyit és amikor langyosan elkortyolod.

Ha nem akarsz bíbelődni a keveréssel, vehetsz meghülés tüneteit enyhítő, vagy hurutoldó teakeveréket. mindegyik szintén herbária termék.

én ezeket használom minden esetben ha ilyen baja van a családnak. szerencsére ritkán kell.

az ize jó, nem keserű. mézzel azért izesítem egy kicsit.

mihamarabbi gyógyulást! :-))

2008. jan. 8. 18:54
Nálam a körömvirág tea a lehatásosabb! Most is két nap alatt kilábaltam a nárhából! Azt iszom, és azt használom inhalálásra is!
2008. jan. 8. 18:33
Ma hallottam egy köhögés elleni teáról a neve valami Mecsek Tea lehet hogy kipróbálom. Aki mondta annak bevált, mert 2 nap alatt feszakadozott a száraz köhögése tőle.
6. erika1012 (válaszként erre: 5. - Kataanya)
2008. jan. 8. 08:19
Köszi a jótanácsot!
5. kataanya (válaszként erre: 3. - Erika1012)
2008. jan. 7. 21:24
Azt elfelejtettem, hogy lehet cseppenteni is, de lehet vattát beáztatni, és azzal felváltva betömni az orrlyukat. Így biztos hatásosabb, de ezt a lányoknál nem tudtam alkalmazni. Magamnak így csinálnám.
2008. jan. 7. 21:23

meg tudod csinálni. Vizet forralsz egy bögrényit, abba teszel két teáskanál sót, majd belenyomsz két gerezd fokhagymát. Picit hagyod állni. Kellemetlen kicsit, de az én lányaim akármilyen náthásak, minden éjjel orron át vesznek levegőt, annyira hatásos nekik. Én azóta nem voltam náthás, amióta rátaláltam erre a receptre, úgyhogy saját magamon nem tapsztaltam. A lányaimon viszont tényleg segített.


Ja, meg nagyon jó mindkettőre a Bioptron lámpa. Én annak köszönhetem, hogy immáron két éve nem voltam náthás. Minden betegséget az elején elkapok vele, és már meg is úsztam.

2008. jan. 7. 21:18
fokhagymás orrcsepp??? hol lehet beszerezni? nem büdös?
2008. jan. 7. 21:14
köhögésre a hagymatea jó, náthára a fokhagymás orrcsepp
2008. jan. 7. 21:11
Nekem a lándzsás utifű szirupot, és a hársfateát ajánlották, de nem tudom bevállaljam-e.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook