Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen futócipőd van és mennyibe került? fórum

Milyen futócipőd van és mennyibe került? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 6. 18:48
Én dechatlonban vettem 3 éve. Semmi baja, jól tartja a lábat, jó benne futni, sétálni. Nem fájdul meg se a térdem, se a talpam, se semmim. Azóta más cipőt fel sem vettem se sporthoz, se sétához, sőt még dolgozni is dechatlonos ciőben dolgozom (10 óra állás) Az egyiket anno 4000 ft körül vettem, most 8-9000-ért láttam, a másik 3 éve volt 8.000, most 12 körül van...
2010. júl. 2. 08:03

És elfelejtettem írni, hogy hosszabb távlatokban gondolkodj, mert nem most fogod érezni a problémákat, hanem majd esetleg évek múlva, amikor már késő.

Szerintem ezek miatt mindenképp érdemes odafigyelni erre a kérdésre.

9. 021a029148 (válaszként erre: 4. - Ariadna)
2010. júl. 2. 07:58

Ez abszolút téves információ. Ezen ne spórolj!

Inkább legyen egy jó cipőd, ami ha nem futod szét, akkor is eltart pár évig, de az biztos, hogy a futóművednek kevesebb ártalmat okozol.

De aki nem hisz ebben, próbálja ki a különséget: fusson egy-két hétig egy vékony talpú tornacipőben és egy jó futócipőben, és egyből belátja!

Nem mindegy a testsúly, vagy a lábfej felépítése sem (pl. lábboltozati eltérések, keskeny vagy szélesebb lábfej), pláne nem, ha valakinek csak egy kicsi X-lába vagy O-lába van, mert teljesen máshogy terhelődik a térd és bokaízület.


Nem azt mondom, hogy 30 ezres cipőt vegyél, ha csak hetente egyszer-kétszer szeretnél kocogni, de ha komolyabban gondolod, akkor azért érdemes befektetni, mert az sem mindegy, mennyire gyorsan kopik el pl. a talpa.


Van két olyan futóbolt is (keress rá a neten) ahová tényleg érdemes elmenni, mert több árfekvésben is kapsz cipőt (akció is mindig van) és hozzáértők (futók) az eladók, akik abban is tudnak segíteni, hogy a te láb-felépítésedre és a "futás adagodra" milyen kialakítású cipőt érdemes venni.

De van olyan lehetőség is egyes sportáruházakban, hogy géppel megnézik a lábfejedet, és akkor már te is tudod, hogy legközelebb milyen cipőt keress.

2010. júl. 2. 07:02
decathlion sajátmárkás, 8 e. körül volt, de nagyon jó! előtte sokat fájt a térdem, azóta semmi bajom nincs. már két éves, és hetente 40-50 km-t megyek rajta, de meg se kottyan neki.
2010. júl. 1. 20:33
Nekem fitness cipőm van, de utcára használom, és nem futásra. Nike, és 16 ezer forint volt.
2010. júl. 1. 18:21
Én azt gondolom, először azt gondold át, hogy mennyit akarsz egy héten futni, és a szerint válassz magadnak cipőt. Én mikor elkezdtem futni, egy nike-t vettem, de csak heti egy futásra volt jó, és mikor többször futottam, úgy megfájdult a térdem, hogy egy hónapig nem tudtam elmenni futni.(pedig gumipályán futottam) Ezért én, mikor felgyógyultam, vettem egy olyan niket, ami heti több futásra is alkalmas. Érdemes, ellátogatni, olyan weblapokra ahol a futócipőket tárgyalják ki, mert nem mindegy, hogy kinek milyen boltozatú a lába. Nekem pl. a nike azért jobb, mert tartja a középboltozatot. De minden képpen arra fordits nagy hangsúlyt, hogy mennyit akarsz futni, ahhoz mérten válassz cipőt :) Bocsi, ha hosszú voltam
2010. júl. 1. 17:31

Bocs, csak a kérdésre nem válaszoltam. :)

Szóval nekem a.idas van, már 8 éves (akkor 15 ezer körül volt) és még mindig olyan mintha új lenne, pedig használom rendesen! :)

2010. júl. 1. 17:28
Semmiképp ne vegyél drágát! Ebből is mint mindenből bizniszt csinálnak, az a lényeg, hogy ne törje a lábad. Az ízületekre nehezedő terhelés első sorban a tested súlyából adódik, nem pedig az ütközésből. Az igaz, hogy a lábad és a beton ütközése során a merev cipő jóval kevesebbet nyel el, mint mondjuk egy rugalmasabb, de a lábad leérkezésekor az energia nagy részét úgy is az ízületeid fogják elnyelni, tehát mindegy milyen a cipő! Amit pl lejjebb a csajok írtak abszolút jó!
2010. júl. 1. 17:05
Én reeb.k futócipőt vettem, másodkézből, de újat a vat.rán, 3000 azaz háromezer forintért. Próbáld meg ott! vadászni kellett, de érdemes volt! :-)
2010. júl. 1. 17:03
Én nem tom leírni milyen fajta, de Nike és 9000ft volt akciósan a Hervisbe! Sajnos másra nem tellik!
2010. júl. 1. 17:00
Milyen futócipőd van és mennyibe került?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook