Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen feltételekkel lehetünk egyéni vállalkozók? fórum

Milyen feltételekkel lehetünk egyéni vállalkozók? (tudásbázis kérdés)

5. 14f968b657 (válaszként erre: 5. - Remoni)
2011. júl. 16. 19:50
Köszi....
2011. júl. 15. 12:56

Értem és köszönöm:-)igen én leszek az alkalmazott a drága férjem pedig a főnököm:-DDDD nekem pedig meg van hozzá a végzettségem:-)

Lenne még egy kérdésem hátha ebben is tudtok segíteni ha ügyfélkapun keresztül intézzük a vállalkozói kiváltását akkor annak mi a menete a végén be kell menni az okmányirodába,és utána hogy induljunk el ha egy üzletet szeretnénk meg nyitni?Köszi

3. gne2 (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. júl. 15. 12:51
A vállalkozásnak kell rendelkeznie a szakképesítéssel, nem a vállalkozónak. Tehát elég, ha az alkalmazottnak van meg a végzettsége. :)
2. 8ef78160df (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. júl. 15. 12:51

Vagy a vállalkozónak, vagy az alkalmazottnak kell (Ebben az esetben) a kereskedelmi végzettség.


Viszont ha te lennél az alkalmazott, mint házastárs nem kell téged bejelenteni csak egy szerződést kell csinálni (ha érdekel estére megnézem a miénket).

Ebben az esetben ám (azt gondolom) ha neked van végzettséged, és "nem konkrétan" leszel bejelentve, úgy már lehet gondot okoz.

2011. júl. 15. 12:39

Egyéni vállalkozást szeretnénk indítani a férjemmel az ő nevére neki van fő állása és az mellett.A kérdésem pedig az lenne hogy az egyéni vállalkozóit gondolom ki lehet váltani kereskedelmi tevékenységre de lehet alkalmazottja és elég ha az alkalmazottnak van kereskedelmi illetve boltvezetői végzettsége vagy annak kell rendelkezni kereskedelmi végzettséggel akinek a nevén van a vállalkozói?

Első hallásra egy kicsit kacifántosan fogalmaztam el nézést de remélem érthető:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook