Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen érzés szeretőnek lenni? fórum

Milyen érzés szeretőnek lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2009. szept. 16. 08:56

"ha akarod megfogadod Gabi, ha nem akarod, nem: ne általánosíts, ne ítéld meg huszonegynéhány évesen 50-60 éves emberek életét és döntéseit, ha nem ismered a hátterét. És ne hagyd magad befolyásolni idegen emberektől.."


- Senkit nem ítéltem el úgy gondolom, de amit már korábban leírtam, ahhoz tartom magam. Azokban a helyzetekben, ahol igenis meg lehetne ésszerűen beszélni a problémákat, illetve ki lehetne lépni a már nem működő kapcsolatból, miért kell harmadikhoz menekülni? Miért nem vagyunk korrektek azzal, aki megérdemli? Miért kell neki fájdalmat okozni? És hogy tud utána a szemébe nézni? Egyáltalán miért jó ez?


- Nem hinném, hogy befolyásolható vagyok, egyszerűen próbálom megérteni az embereket, értelmezni a hozzászólásokat más szemszögből is. A véleményem mellett kiállok.

581. 00346cf747 (válaszként erre: 579. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 16. 08:21

Az a szánalmas, hogy TE állítottál fel általánosságot az általad ismert egyetlen személyes esetről. "Én nem vagyok sem szerető, sem meg megcsalt fél" .Nyisd ki a szemed, hátha többet látsz, másfélét is.

Velem kapcsolatban ne bocsátkozz feltételezésbe, inkább kérdezz. Nem tudom, hány éves vagy, de nem túl sok lehetsz. Ha idősebb leszel, meglátod, sokkal több a félrevonatozás, mint a nyomorúságos házasság. Pedig nem lételem, mert pont annyi fáradsággal rendezhető lenne a házon belüli viszony. Csak ugye az általában uncsi... fő a változatosság. Ha visszaolvasnád az írásodat úgy bő 10-15 év múlva, elképednél, hogy "ezt én írtam volna?"

580. körömvirág (válaszként erre: 579. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 16. 06:00

Na itt azt hiszem be is fejezheted! Én nem személyeskedtem tudtommal, és nem ilyen hangnemet használtam veled szemben. Ha jól tudom, ez egy fórum, ahol mindenki leírhatja a véleményét, még ha ez másokéval ellentétes is. Kérlek mutasd meg, hol és mikor támadtam neked, és osztottam számodra az észt, mert én ilyenre nem emlékszem.

az pedig, hogy milyen most és milyen volt az életem, egyáltalán nem tartozik rád. De azért elárulom, nem vagy az a fene nagy emberismerő, akinek gondolod magad, ugyanis egyik csoportba sem tartozom! Boldog házasságban élek, bármilyen hihetetlen, ilyen is van! És hogy mivel és kivel foglalkozom, úgy gondolom, az is rám tartozik.

Olvasd végig ezt a kedves hozzászólásodat és rájössz, hogy saját magadról alkottál benne véleményt!

"Mindkét eset szánalmas ugyanis. Remélem egyikőjük sem foglalkozik hivatásszerűen emberekkel, akiknek a nagy része esendő, botladozó, útkereső." Szerinted?!

És ha te egyik csoportba sem tartozol, akkor te milyen jogon alkotsz véleméynt a témáról?

Részemről veled ezt és mindennemű témát lezártnak tekintek.

Én megpróbáltam normális hangnemben elmondani a véleményemet, nem hiszem, hogy bármi is feljogosított téged az ilyenfajta megjegyzésekre.

579. ba91ea4edb (válaszként erre: 569. - 00346cf747)
2009. szept. 15. 23:30

A Nakikról és Körömvirágokról pedig azt gondolom, hogy két ok miatt képesek minden élethelyzetet ilyen rendkívül bölcsen megítélni a konkrét történések ismerete nélkül:

1. Megcsalt (talán még el is hagyott) feleségek, akik úgy gondolják, hogy minden megcsalt feleség hibátlan mártír, akit önhibáján kívül tesz tönkre egy gonosz férj és egy (természetesen büdös zoknikat és nyűgös férfiakat nem ismerő) ócska, könnyűvérű némber. Mert önző, buta, kompromisszumra képtelen feleségek nincsenek természetesen. És minden szerető egy élvhajhász könnyűvérű liba.

2. Nem megcsaltak, talán nem is feleségek, ámde rendkívül határozott véleményük van általuk meg nem tapasztal sorsokról és élethelyzetekről, ezekből talán még statisztikákat gyártanak és értékítéletet mondanak.


Én nem vagyok sem szerető, sem meg megcsalt fél, de soha nem venném a bátorságot ilyen kijelentésekhez.

Mindkét eset szánalmas ugyanis. Remélem egyikőjük sem foglalkozik hivatásszerűen emberekkel, akiknek a nagy része esendő, botladozó, útkereső.

578. ba91ea4edb (válaszként erre: 577. - 2cb29de033)
2009. szept. 15. 23:18

Nem nevezném sikertörténetnek az életét, mást érdemelt volna. Persze a körömvirághoz és nakihoz hasonló roppant bölcs emberek biztos majd ebből a történetből is ezt az embert hozzák ki gonosznak, aki a megfáradt, elgyötört arcú, és fizikumú feleség ellen (aki - mivel vizuális típusok - szinte meg is jelenik előttük, bár fogalmuk nincs, kikről van szó) aljasul szörnyűségeket követett el. Már szinte el sem merem mondani, hogy az édesanyám és a nevelőapám - mindkettő házas ember volt - egymásba szerettek, elváltak, összeházasodtak, és 18 éve élnek együtt szeretetben, szerelemben; közben felneveltek minket a testvéreimmel együtt. És egyik sem állt tovább 18 év alatt, egy jobbért/fiatalabbért, stb; ahogy látom őket, nem is fognak. Hűha.. Pont a körülöttem tapasztalt történetek alapján gondolom, hogy nem lehet kijelenteni, hogy aki egyszer megbánt vkit, az utána mindenkit megfog; aki egyszer kilép a korábbi életéből és mást választ, az utána is váltogatni fogja a társait; hogy aki egyszer életében lop, az tolvaj; hogy aki egyszer füllent, az hazudós lesz egész életében; aki két vizsgán megbukik, az utána is meg fog, és nem való egyetemre. Ezek a számomra elfogadhatatlan sztereotípiák, és kíváncsi lennék arra a körömvirág által hivatkozott "az élet engem igazol" statisztikára.

Nem az én tisztem javasolni, ha akarod megfogadod Gabi, ha nem akarod, nem: ne általánosíts, ne ítéld meg huszonegynéhány évesen 50-60 éves emberek életét és döntéseit, ha nem ismered a hátterét. És ne hagyd magad befolyásolni idegen emberektől..

2009. szept. 15. 17:41
Hát akkor gratulálok és részvétem is egyben a férjnek, hogy ezt végigcsinálta. Gondolom a furcsa, rossz természetű feleség mellett nagyon kikészült, mert azért nap mint nap szembenézni ezekkel a dolgokkal.... :S
576. ba91ea4edb (válaszként erre: 570. - 2cb29de033)
2009. szept. 15. 14:39
Mivel felsőoktatásba jártak a megismerkedésük és az összeházasodásuk idején, évtizedekkel ezelőtt, amikor még az előzetes összeköltözés nem volt divat, nem lehetett tudni, hogy melyikük milyen házastárs lesz, hogyan vesz részt az életükben. És igen, közel 25 évig bírta így a férj. Úgy, hogy közben teljesen érthetően beleszeretett vkiben, aki évekig viszontszerette. De nem várt évtizedeket, hogy a szerelme gyerekei felnőjenek és együtt élhessenek. Ami teljesen érthető, főleg mivel a családalapítás időszaka egy nőnél véges.
575. ba91ea4edb (válaszként erre: 569. - 00346cf747)
2009. szept. 15. 14:34
Nem, kedves naki, időközben a férj mosott, főzött és takarított, dolgozott, illetve szerzett az életképtelen feleségének egy részmunkaidős állást, ahol a férjére való tekintettel tartották a nőt meg pár évig. És időközönként, amikor a férj nem hallotta, jót üvöltözött a három gyerekkel, az esetek nagy részében indokolatlanul. Akik az unokatestvéreim, úgyhogy nálad egy kicsit talán többet tudok a történetről. Vannak ilyen feleségek és ilyen férjek. Bármilyen hihetetlen is ez egyeseknek..
574. körömvirág (válaszként erre: 569. - 00346cf747)
2009. szept. 15. 14:26
na ott a pont :D
573. körömvirág (válaszként erre: 568. - Moncsa70)
2009. szept. 15. 14:26
Én nem ezt mondtam, hanem hogy nálad is találhat jobbat, kedvesebbet, megértőbbet stb. nem feltétlenül a külső, vagy a kor miatt. De még egyszer mondom: kívánom, hogy ne így legyen és legyetek boldogok!
572. 2cb29de033 (válaszként erre: 571. - 00346cf747)
2009. szept. 15. 13:49

Hát esélyes...

Azért várnám a választ, ha persze publikus...

571. 00346cf747 (válaszként erre: 570. - 2cb29de033)
2009. szept. 15. 13:10
Vizuális típus lévén, inkább fáradtat és nyúzottat képzelek el.
570. 2cb29de033 (válaszként erre: 569. - 00346cf747)
2009. szept. 15. 13:09

Igen, ez is jogos.

Azért kíváncsi lennék, hogy mit is jelent tényleg, hogy a feleség furcsább lett, meg rosszindulatú??? Ilyen volt 20 évig? Ilyen sokáig bírta a férj?

20 évig volt szerető?

569. 00346cf747 (válaszként erre: 565. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 15. 13:04
"Szerencsétlen feleség" időközben felnevelt három gyereket, mosott, főzött, takarított (vélhetőleg segítség nélkül), szülői értekezletre járt, ügyeket intézett, talán dolgozni is járt. Mi jutott ebből a szeretőnek? Csupa öröm, ragyogás, vidámság, vágyakozás és kielégítés, nem büdös zokni, anyagi gond, bosszankodás. Ha ráérünk, megsajnáljuk :)
568. moncsa70 (válaszként erre: 539. - Körömvirág)
2009. szept. 15. 12:52
Tudod, őt nem lehet azzal vádolni, hogy lecserélte az örgedő, elhízott, unalmas feleséget egy jobbra, fiatalra, csinosra. Egyidős vagyok a nejével, alsó hangon 20 kg-val nehezebb, és szebb se. Egyszerűen tudok szeretni, törődni, gyengéd vagyok, minden amit otthon nem volt meg.
2009. szept. 15. 10:14
Egyszerűen nem tartom fernek, korrekt dolognak, hogy valakinek szeretője, illetve szerető legyen!!!! (és csak az általam leírt helyzetekről beszélek)
566. 2cb29de033 (válaszként erre: 565. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 15. 10:12

Mit jelent az, hogy furcsább lett, és rossz természetű??

Persze, ezeket is figyelembe kell venni, erre nem is tudok mondani, írni semmit, mert nem voltam ilyen helyzetben. És jogos (most lehetne azt mondani), hogy akkor ne is okoskodjak.

De akkor helyesbítek. Azokat a helyzeteket, amikor rendben van egy kapcsolat, mégis kell egy harmadik, illetve azokat a helyzeteket, ahol probléma van, mégsem megbeszélik, hanem az egyik fél menekül egy harmadikhoz, na ezeket NEM TUDOM ELFOGADNI!

Én csak a véleményemet írtam le, nem tudnék fájdalmat okozni a páromnak, de egyáltalán nem lennék képes erre, s utána a szemébe nézni! Becsülöm, tisztelem, szeretem!


És az mégegyszer, amit te leírtál, teljesen jogos, és megértem, azért nem is nyilatkoznék.

Bocsánat, hogy már a legelején nem így írtam a véleményem, azaz kifejezetten a fent leírt esetekre kiterjedően. :S

565. ba91ea4edb (válaszként erre: 564. - 2cb29de033)
2009. szept. 15. 09:35
Ebben igazad van, csak ez elmélet, általános igazság. Megpróbálom egy konkrét példával leírni, hogy mennyire nem egyszerű ez, megpróbálom úgy, hogy ne legyen beazonosítható egyetlen szereplő sem. Egy közeli rokonom megnősült, éltek egész jól, született három gyerekük. A feleség egyre furcsább lett, rossz természetű, véleményem szerint elviselhetetlen. A rokonom nevelte a három gyereket, ellátta a családot, dolgozott. És igen, 20 éven keresztül volt egy szeretője, mert neki ennyi boldogság jutott. Addig nem borította fel a családját, nem hagyta magára a szerencsétlen feleségét, amíg a legkisebb gyerek is le nem érettségizett, és el nem kezdte az egyetemet. Ekkor vált el. Persze a szerelme közben férjhez ment máshoz, mert 20 évet ő sem tudott várni. Ahogy én látom, ennek az embernek két öröme volt egész életében: a gyerekei és az a nő. Aki helyes, okos kedves volt. Ebben a történetben a feleséggel nem lehetett semmit rendezni, csak két embernek, aki szerette nagyon egymást, nem adatott meg hogy együtt éljenek. Talán az ilyen eseteket is figyelembe kéne venni, amikor a szerető és félrelépés témáról beszélünk...
564. 2cb29de033 (válaszként erre: 563. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 15. 08:39

Szia!

Ez így van, és a megcsalt félnek esélyt nem ad a párja, hogy megbeszéljék, ha gond van a kapcsolatban, ha meg nincs gond közöttük, akkor számomra érthetetlen még mindig.

És hiába mondja bárki is, hogy de kell valakinek a harmadik, mert egyszerűen szüksége van rá, akkor meg nem élek házasságban, vagy komoly kapcsolatan, nem okozok fájdalmat egy olyan embernek, aki teljesen máshogy vélekedik/ne úgy általában a család fogalmáról!

563. ba91ea4edb (válaszként erre: 556. - 2cb29de033)
2009. szept. 14. 21:56
Igen, mindenki hibás, a megcsaló és a harmadik is!!!! Ugyanolyan hibásak mindketten! Egyetlen ember nem hibás!!! A megcsalt fél!!! Ő csak egyszerűen él egy gyönyörű kapcsolatban, ami ugyanolyan gyönyörű lehetne még évekig, sőt évtizedekig, ha nem jönne egy galád szerető, aki elcsábítja a galád házastársat, és ezzel tönkretesznek együtt egy csodálatos családot. De hol is itt a csodálatos család?
562. 2cb29de033 (válaszként erre: 559. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 14. 21:53
Persze, hogy sokszor hü..e vagyok, és megbántom a párom, meg mást, de nem úgy, hogy szerető vagyok!
2009. szept. 14. 21:41
Sokan hiszik, hogy a szeretőknek milyen jó dolguk van. Én nagyon sokat szenvedtem az elmúlt évben. Imádjuk egymást és mégse lehetünk együtt! Az "élettársa megmondta, hogyha találkozik velem, akkor az utcára kerül. . Ezek után már hívni sem merem.....
560. 9933e6cc1b (válaszként erre: 559. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 14. 21:12
így-így...talán két éve annak,hogy a szeretőket elhordtam mindennek.hiába mondták többen,ne ítélj,és ne mondd hogy soha...szemellenzőmön túl nem láttam,hogy van amikor nem elég ha azt mondom:nem.ahhoz,hogy az embert ne tudja megérinteni senki és semmi,ahhoz be kell zárnia a kaput ott a szívén.és jó messzire elhajítani a kulcsot...ha ez nem történik meg,akkor mindig van arra esély,hogy valaki oda betér és ott ragad.
559. ba91ea4edb (válaszként erre: 555. - 2cb29de033)
2009. szept. 14. 21:05
Ne haragudj, de soha nem okoztál senkinek bánatot? Akár akarva, akár akaratlanul...? Én csak annyit mondok, hogy óvakodjunk már az olyan kijelentésektől, hogy én soha senkinek semmi rosszat... ezt majd 80 évesen, nehéz és hosszú éveket leélve lehet hitelesen kimondani...
558. ba91ea4edb (válaszként erre: 557. - Tothnea)
2009. szept. 14. 21:03
Így van, és elég irreális elvárás, hogy valaki a szerelme általa ismeretlen feleségének a lelkivilágáért aggódjon. Ugyan már. De ezt persze mindenki akkor tapasztalhatja meg, ha vele történik ilyen.
557. tothnea
2009. szept. 14. 20:47
Én ha félrelépnék CSAK magamat hibáztatnám mert én voltam para..t a férjemmel! A másik meg az hogy a harmadiknak lehet nincs senkije akit megbántson!
556. 2cb29de033 (válaszként erre: 552. - Tothnea)
2009. szept. 14. 20:44
Két ember kell hozzá! Ő is hibás, és a harmadik is!
555. 2cb29de033 (válaszként erre: 553. - Ba91ea4edb)
2009. szept. 14. 20:43

Hidd el, nagyon sokszor belefáradok mindenbe, sokszor vagyok padlón, de azt biztosan tudom, hogy éppen azért, mert én belefáradok, nem fogok másnak fájdalmat okozni, főleg nem a páromnak, vagy férjemnek. Igenis, ha tönkrement, és nem menthető, akkor lépek, nem fogok szeretőt játszani!

De tényleg mindenki álljon ki a maga igazáért, ezzel nincs is semmi baj, ez csak az én véleményem. :)

554. 9e87ecb3d5 (válaszként erre: 552. - Tothnea)
2009. szept. 14. 20:43
Én is mindig így gondoltam és most mégis bele tudom érezni magam a "megcsalt" feleség helyébe. Ilyenkor szerintem mindenki próbálja menteni a menthetőt, és megtartani a férjét és nem őt hibáztatni. Illetve nagy szerepe van annak is, hogy meg kell nyerni a csatát.
553. ba91ea4edb (válaszként erre: 550. - 2cb29de033)
2009. szept. 14. 20:35
És ilyen kezdettel, várakozón és igazságérzettel telve kezdi mindenki a felnőttkorát. Azután ahogy telik az idő, sok minden történik vele, sok mindent lát maga körül. Az elvek árnyaltabbak lesznek, és 35-40 körül az ember egy kicsit toleránsabb lesz, mivel látja hogy a tényeket nem önmagukban kell vizsgálni, hanem az ok-okozati összefüggésükben. Vagy egyszerűen abból kiindulva, hogy az ember esendő. Néha csalfa, néha irigy, néha kapzsi, néha belefáradt. Egyszerűen gyarló. Ezért tartom (pedig fiatal vagyok) már naivitásnak az "én soha nem csalnám meg; nem csapnám be; nem lennék önző; ezt nem tudnám megtenni" mondatokat. Nem lehet tudni...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook