Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen elv alapján lett a gyereked, gyerekeid keresztneve az ami? fórum

Milyen elv alapján lett a gyereked, gyerekeid keresztneve az ami? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
15. contu (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2007. aug. 10. 20:11
Gyönyörű lett Ágnes! Nagyon helyes baba.
14. contu (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 20:10
Majd megpróbálom összeszedni magam. Egy cikket talán még összehozok. Most még egy hónapig dolgozom, aztán készülünk a baba fogadására. Talán lesz időm mellette megírni valamikor. Ha más nem apránként.
2007. aug. 10. 20:07

Nem elvek alapján választottam nevet. Elvek...:)

Találnia kellett a vezetéknévvel. Ennyi volt.

Volt 5-6 név, ilyenek mint Boglárka, Ágota, Anna,stb. a 40 héten még nem volt eldöntve. Hétfő reggel Levi kérdi, jó lesz-e, ha ma fog születni Ágnes lesz. Mondtam jó. Aznap kezdtem vajúdni. Ágnes lett.

12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Contu)
2007. aug. 10. 20:01
Még befejezheted, ha más nem magad miatt. Én elolvasnám szívesen. Érdekelnek ezek a dolgok. Írj belőle cikket ide.
11. contu (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 19:58
Valószínűleg a lustaságom volt az oka. Vagy a túlzott aprólékosság. Nagyon sok helyről gyűjtöttem hozzá anyagot, és nagyon aprólékosan belementem a részletekbe. A vázlat elkészült. Szégyellem, hogy nem fejeztem be.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Contu)
2007. aug. 10. 19:56
Köszi. Miért nem írtál végül?
2007. aug. 10. 19:47

Nálunk a szempontok a következők voltak:

1. Minden tekintetbe passzoljon a vezetéknévhez

2. Rövid legyen

3 Olyan név legyen, ami lehetőleg minden nyelvben van.

4. Lehetőleg Bibliai név legyen

5. Első hallásra kiderüljön, hogy fiúról vagy lányról beszélünk


Így lett a fiam Péter.

8. contu (válaszként erre: 7. - C5407291df)
2007. aug. 10. 18:36
Szerintem mindenképp. Én is megfigyeltem már azonos nevet viselő embereknél azonos jellemvonásokat.
2007. aug. 10. 18:09

A nagyfiam Robi a párom ragaszkodott hozzá, de nem bántam meg. A kicsi lett így a Dávid (17 éves) , mert én már az első fiúnál is azt szerettem volna. Na ezt már megbántam. Amikor egy 32 fős osztályba 6 van belőle az már sok. A közvetlen barátai között is 4 van, és már ő is megkérdezte, hogy nem volt e jobb ötletünk. Azt mondta, hogy szívesebben lenne bármi más csak ne ilyen elcsépelt tömegnév. Nekem a mai napig nagyon tetszik, de 22 éve nem gondoltam, hogy ilyen sok lesz belőle, és még a mai napig sokan adják ezt a nevet gyermeküknek. Nálam ez kizáró ok lenne!

Érdekességként egy ideje figyelem a Dávidokat (van sok) és észrevettem, hogy mindegyik nagyon energikus és talpraesett. Csendes, visszahúzódóval még nem találkoztam...A név kötelez?

6. contu (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 17:50
Nagyon tetszik a 4. szempont. Ezt én is fontosnak tartom. Az egyetemen akartam erről írni egy dolgozatot névtanra. Az anyaggyűjtésig el is jutottam.
2007. aug. 10. 16:35

1, szempont: rövid legyen.

2, passzoljon a vezetéknévhez

3, mindkettőnknek tetszedjen

4, mindhárom srác neve valamilyen módon kapcsolódjon egymáshoz.

Így lett Bence, Regő, Döme.

4. contu (válaszként erre: 1. - Ronita17)
2007. aug. 10. 16:30

A fiam Márk Erik. A Márk volt az egyetlen fiúnév, ami mindkettőnknek maradéktalanul tetszett minden szempontból. Az Eriket én választottam. Párom azt mondta, hogy a 2. névbe nem szól bele, neki az első a fontos. A mostani pocaklakóm Laura lesz. Fiamnak elmondtuk a 4 lehetséges lánynevet, és ő választotta ki a Laurát. A 2. név megint rám van bízva, még nem döntöttem el. Egy ideje bajban voltunk, mert nem tudtunk fiúnevet választani, de ma az ultrahangos vizsgálaton azt mondták, hogy 150 %, hogy lány, így már nem is kell rajta rágódnunk.

Egyébként ilyen szempontokat vettünk figyelembe a nevek kiválasztásánál, hogy ne legyen közel a szülinaphoz a névnap, passzoljon a vezetéknévhez, ne legyen még a családban, baráti körben, stb. Egy dolog nem olyan jó egyik név esetében sem, hogy sajnos elég gyakoriak.

2007. aug. 10. 16:28
Apja és fia : Csaba
2007. aug. 10. 16:26
:-) Mi szeretnénk bibliai nevet, ezért választottuk a Dávidot :-) meg a Dánielt, illetve a Sárát, és a Rebekát:-)
2007. aug. 10. 16:22
Az én fiam neve Dávid lesz,mert ez a páromnak és nekem is nagyon tettszik,de sokan vannak még úgy,hogy a gyerek a szülő nevét kapja.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook