Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen elv alapján lett a gyereked, gyerekeid keresztneve az ami? fórum

Milyen elv alapján lett a gyereked, gyerekeid keresztneve az ami? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. Elassona (válaszként erre: 90. - C42aaaac41)
2012. okt. 14. 15:12

Szia


Érekelne,hogy a Hrisztoszt anyakönyveszték itthon neked?Vagy egyiktek görög?


Most kértük meg a Jorgoszt ,várakozunk.

104. Hatan
2012. okt. 14. 13:28

Először kézzel lábbal hadakoztam, amit anyukám ajánlott, de végül megtetszett, és a vezetéknevükhöz is illett. Ősi magyar neve lett mindegyik gyerekemnek. A második nevüket már férjem mondta, szerintem jól illenek, és a gyerekeim is szeretik a nevüket.

Levente (Ákos), Szabolcs (Marcell), Csaba (Gábor), Emese (Réka).

Becenevük: Levy, Szabi (Szabcsi), Csabi(ka), Mesi vagy Hugi.

Azért én keverem őket, sokszor szólnak: anya most hozzám beszélsz? Na ilyenkor marad a -gyerekem figyelj már ide - figyelmeztetés.


//A kutyánknak már nincs neve, egyébként Bélának hívnák de lány.....//


:)

2012. okt. 14. 12:58
Nagyobbik sajna nem let az apja neve mert többen is viselték már ezt a nevet a családjában ő lett volna a 4. Kicsi meg azt a nevet viseli amit legjobban szeretek, ha lány lett volna az apja választ nevet:)
2011. máj. 31. 07:06

Nagyobbik fiam az apja neve után lett László, a kisebbik Péter lett, mert úgy döntöttem:)


Unokáim ikrek, az elsőszülött szintén László (III:) lett, az apukája után, a másodszülött pedig Bence, mert az tetszett.


Úgyhogy, semmi különös, semmi extra.

2011. jan. 7. 21:08
Kisfiam Zsolt,illik rá a neve:))lánynévben az Emese tetszik,csakis magyar név jöhetett szóba!
2011. jan. 7. 20:58

Aznap, mikor megfogant láttam egy nagyon belevaló csajszit, vidám volt és kedves, és "belevaló" szóval akkor arra gondoltam, hogy "ha most megfogant" akkor ő is Johanna lesz.

Azért érdekes, mert addig esezmbe sem jutott ez a név:)

99. Katinkaboszi (válaszként erre: 94. - ---Anita---)
2011. jan. 7. 20:52

gyönyörű név a Hunor, magyar és a legrégebbiek egyike :)


nekem jobban tetszik ettől a három idegen névtől :(


keressetek köztes megoldást :)

2011. jan. 7. 20:48
Az én kisfiamnak két neve van. Az elsőt az apukája után kapta (Gyula), a másodikat pedig azért, mert a férjemnek és nekem is a kedvenc nevünk (Gergő) A férjem hidegrázást kap:D, ha leGyulázzák, ezért Őt is csak Gyuszinak szabad szólítani, úgyhogy nem sértődött meg, amikor mondtam, hogy nekem nem igazán tetszik a Gyula... Mindegy, mert kiegyeztünk, hogy úgyis Gyuszi-nak fogjuk szólítani a gyereket, semmiképp nem Gyulázzuk:S
2010. jún. 4. 15:24

Két szempont volt:

1, magyar név legyen

2, szép legyen a jelentése


Átnéztem az utónévkönyvet, kiválasztottam kb. 40 fiú és leány nevet, Apácska kezébe nyomtam: válassz 4 fiú és 4 leány nevet (mert 4 csemetét tervezünk)! Én is kiválaszottam a magam 4-4 nevét. Érdekes, hogy nem 8-8 nevünk lett, mert több név is azonos volt a listáinkon. :-)

Most van Csengénk (csend, csendes) és Csongorunk (sólyom, sokak szerint kerecsensólyom, ami a turul madarunk).

96. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 75. - Adel07)
2010. márc. 12. 12:39
Szép neve van a lányodnak.Az enyém is ez.
2010. márc. 12. 12:36
Egyszerű magyar nem becézhető legyen ezek után lett Ádám,Máté,Dénes a három fiam.
94. ---Anita--- (válaszként erre: 69. - Akymo)
2009. dec. 22. 17:43
Nekünk még nincs babánk, de már nagyon régóta kedvenc neveim a Patrik és a Kira, vagy Szonja esetleg... Most mutattam a férjemnek a fórumot, ő meg ragaszkodik a Hunorhoz, úgyhogy úgy érzem, ebből még lesznek vitáink... :)))
2009. dec. 22. 11:02
A vezetéknevem miatt...na meg mert szép:-)
2009. máj. 14. 12:01
Szerintetek fontos,hogy mit jelent a gyermeketek neve? Én ennek nem néztem soha utána,csak egyszerűen amelyik keresztnév a legjobban tetszik azt kiválasztom.
91. Ronita17 (válaszként erre: 90. - C42aaaac41)
2009. máj. 14. 11:56
Eléggé érdekes ez a név,de jól hangzik.
2009. máj. 5. 11:40
Hrisztosz,mert görög ősökkel rendelkezik,"Patrik",mert kellett valami használható is:D
2009. febr. 24. 13:20
Mi nem akkartunk olyan nevet ami már volt a családban v vmelyikőnknek volt olyan nevűvel kapcsolata, így ha fiúnk lett volna Bence lett volna, de mivel kislányunk lett így Viola a neve.
2009. febr. 24. 11:46

Mi csak lány névben gondolkodtunk, aztán kiderült hogy fiúcska lesz. Sokáig böngésztem az utóneveket mert igaziból egyik sem tetszett. Végül sikerült kiválasztani kettőt, Ábel és Zétény. Az utóbbi lett a befutó.

Böngészésem során rengeteg viccesen hangzó névvel találkoztam. Az egyik ilyen volt a Pötölön .Ez magyar eredetű, anyakönyvezhető férfi név. Annyira megtetszett, hogy a pocakban lévő babát Pötesznek vagy Pötinek szólítottuk. Ez a születése után is megmaradt. :) :)

87. hoana
2009. febr. 23. 21:05

Nekem már gyerekkoromban tetszett az Attila név és tudtuk,h kisfiú lesz.Mikor felmerült,h lány... akkor már vita volt:) de annyira egyértelmű volt,h kisfiú :)))


Mostanában sokat gondolok egy kislányra....

Remélem majd 1* :))) ....a Kata tetszik :)

2009. febr. 18. 09:39

Nálunk még tervben sem volt a gyerekszülés, amikor egy este unalmunkban nézegettük az utónévkönyvet és kiválasztottuk a Hajnalt, hogy majd egyszer... Kb 2 hónap múlva megfogant.

A második elött közöltem, hogy Hanga lesz, úgy is lett. Érdekes módon fiú nevekben sose gondolkodtunk igazán, szerintem ha hármaska fiú lesz, ő is lánynevet kap:)

2009. febr. 17. 15:16
Az én lánykám,szegénykém a pocakomban sokáig fiúnevet hallott,Bencének hivtuk,mert ez tettszett,és mert fiút mondtak,aztán a 7.hónap végén kiderült,hogy mégsem fiú,hanem kislány.A Zsófi nagyon régóta tetszett,a párom is rábólintott,igy lett Zsófi.
2009. febr. 17. 13:36

a fiamnál : a férjem Rolandot akart én könyörögtem az Attiláért. Így lett Attila Roland.

a lánynál : Szerettem volna a Tímeát és mind a kettőnknek tetszet a Rebeka. Rebeka Tímea lett.

2009. febr. 17. 13:34
Én kicsi gyerekkorom óta csak lánynevekben gondolkoztam. Amikor kiderült, hogy kisfiút várunk nem nagyon egyeztünk a párommal a névválasztásban. Aztán csak úgy a semmiből eszembe jutott a Máté név. Megnéztem, hogy mit jelent: Isten áldása. Ez annyira megtetszett, hogy Máté lett a neve.
2009. jan. 27. 15:27
Én már jóval előtte tudtam,hogyan fogom hívni gyermekemet,és így is hívjuk,mert mint kiderült,férjemnek is nagyon tetszett ez a név választás:)
2009. jan. 27. 15:26
Szinte egész terhességem alatt lány neveken gondolkodtunk.Mondták is hogy lány lesz de nem 100%-ra.Nekem tetszett a Brigitta de ez páromnak nem annyira.A Bianka is nagyon tetszett de tesom kislány Bianka igy ez se lehetett.Aztán páromnak jutott eszébe a Vivien név na ez nekem is megtetszett.És igy lett a kis drágám Vivien!!
80. ALLICS
2009. jan. 27. 15:09

Mindig is lány nevekben gondolkodtam,de kiderült,hogy kisfiam lesz.

Sokáig gondolkodtam majd egyik reggel ahogy kikeltem az ágyból eszembe jutott az Ármin név.Megnéztem a naptárban,hogy mikor ünnepli az névnapját és pont azzal a dátummal esett egybe amikor először éreztem a mozgását.(máj.10.).Így egyértelmű lett,hogy ezt a nevet kapja:)

2009. jan. 27. 14:30
már évekkel ezelőtt elterveztem mint a legtöbb "kislány" ,hogy ha majd babám lesz akkor így meg úgy fogják hívni ,nos én tudtam ha egyszer lányom lesz akkor őt csak Dorkának fogom hívni,fiúra is vannak alternatívák.azt azonban nem tudom mi lesz a ha a következő baba is lány :D
2009. jan. 27. 14:07
Vivien tetszett, ezt választottuk.A kisebbik lánykánk Evelin lett. Vivien, Evelin, szerintem igy szépek.És mindkettő nevének jelentése az élettel függ össze. Jól választottunk.Illik ájuk:)
2009. jan. 27. 14:03

Nálunk az számított, hogy menjen a vezetéknévhez és magyar legyen így lettek:

Koppány György /György a férjem/

Édua Hajnal /Édua én/

Boróka Éva / Éva anyósom/

76. 3a92f8d690 (válaszként erre: 68. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 27. 13:43
Mi is Tóth-ok vagyunk:-))a név ami a te fiaidnak a neve már van a családunkban így 2 nevet kap ha lány ha fiú lesz!!Első fiam a Zsolt nevet kapta apuka után más nem is lehetett de most én választottam!!Ábel Milán ha fiú és ha lány Réka Édua ...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook