Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1101. dtrr (válaszként erre: 1099. - Monik30)
2008. márc. 2. 18:30
25. napon. Szerdán lesz 2hete, hogy voltunk inszemen. Springnek pedig pénteken lesz 2hete.
1100. Monik30 (válaszként erre: 1089. - Macifül)
2008. márc. 2. 16:03

Valószínű nálam is ez lesz titkolom, mert ezek a férgek mindenre képesek, bár kiiratom magam legföljebb. Amúgy ha meg nem jön rá magától a fönök akkor egy idióta.

Most márciusban az inszemes héten tuti.

Nálunk is külföldi az anyavállalat és nem mondanám, hogy emberközpontúak. A legjobb, hogy egy számmal vagyunk nyilvántartva, min vmi klónok.

A múltkor poénkodott is a kollegám, hogy én 1234 (mondta a kódját) jelentem.

1099. Monik30 (válaszként erre: 1098. - Dtrr)
2008. márc. 2. 16:00
De jóóó, hanyadik napon vagy?
1098. dtrr (válaszként erre: 1096. - Bbeus73)
2008. márc. 2. 15:40

Akkor talán nekünk is van remény.

Vettem tesztet! Ez is mutatja, hogy milyen optimista vagyok!!

1097. bbeus73
2008. márc. 2. 13:29

Springi!


Én már most is beszélgetek hozzá, komolyan mondom, olyan jó érzés!!!!!


Írtam neked privit!

1096. bbeus73
2008. márc. 2. 13:29

Sziasztok!

Én is görcsöltem, teljesen ugyanúgy, mintha meg akarna jönni, tehát ez még nem jelent semmit, hisz nekem NEM JÖTT MEG, mint tudjátok!


A másik: összeteszem a két kezem és hálát adok a jó istennek, hogy engem sosem fenyegetett az a veszély, hogy esetleg azért elküldenének, mert többször távol kellett lennem a kivizsgálások miatt. De mondjuk nálam azért is más a helyzet, mert mindenki tudta, hogy mennyire szeretnék saját gyereket, csak a körülmények ezt nem engedték. Tehát nekem most is teljesen természetesnek veszik, hogy már nem megyek vissza dolgozni, sőt mindenki, még az igazgatóm is megerősített abban, hogy nem is várta, hogy visszamenjek, hisz a gyermekem életéről van szó. Mindenkinek ilyen főnököt és kollégákat kívánok!!!!! És persze egy gyönyörű, egészséges babát vagy babákat!

1095. dtrr (válaszként erre: 1094. - Spring76)
2008. márc. 2. 13:07
A kolléganőm is ezt mondta! De félek, hogy ettől teljesen beleélem magam!
1094. Spring76 (válaszként erre: 1093. - Dtrr)
2008. márc. 2. 12:35

Beszélgess a pocakodhoz:)) Hülyén hangzik, de én is ezt teszem:DDDD

Reménykedek az ucsó pillanatig, hogy nagyobb lakás kell nyuszómuszó:)

1093. dtrr (válaszként erre: 1091. - Spring76)
2008. márc. 2. 12:03
Örülök, hogy jól vagy. Én meg elkezdtem aggódni, mert kicsit görcsölök, úgy, ahogy mensi előtt szoktam. Mondjuk vér még nem volt.
1092. Spring76
2008. márc. 2. 11:47
éééén annyira álmos vagyok, pedig egy csomót aludtam az éjjel. Álomkór:)
1091. Spring76 (válaszként erre: 1090. - Dtrr)
2008. márc. 2. 09:41

na, helló iskolás:) Én jól vagyok, bár kicsit olyan hányindógeres érzéem van.

Remélem veled minden ok. Nemsoká szerdaaaa:)))))

1090. dtrr
2008. márc. 2. 09:27

Sziasztok, lányok! Megjöttem.

Valami újdonság?

1089. Macifül
2008. márc. 1. 20:54

Ismét belekotyogok, de gondoltam leírom az esetemet.

Sokáig titkoltam a munkahelyemen miért járok el. Aztán egyre több kollégám tudta. Na innentől kezdve mindenki tudta :S . Szerencsére a nagy főnökség nem magyar így nem jutott el odáig. Amikor már sehogyse kaptam szabit (pedig volt bőven még) és már jó ideje fenyegettek, hogy kirúgnak, én meg nem bírtam már cérnával, hogy még ez is akkor eljöttem táppénzre. Képzeljétek lement a normál értékre a prolactin szintem, mert itthon megnyugodtam. Megérte. Mondták is, hogy a stressztől is lehet!

Amikor már két hete itthon voltam felhívott a magyar főnök és megkérdezte, hogy akarok-e én még ott dolgozni. Bementem és elmondtam mi a helyzet. Azt tanácsolta maradjak ameddig csak bírok, mert ha ezek megneszeleik, hogy babát szeretnénk azonnal kirúgnak. Törvény ide vagy oda. A törvény mindig kikerülhető. Majd más indokból rúg ki! Létszámleépítés, átszervezés, akármi.

A törvény nagyon jó, hogy van. Attól a perctől véd amikor elkezded szúrni magad vagy a gyógyszert szedni és aztán mikor megtörténik a beültetés vagy az inszem. A szünetekben nem! én legalábbis így tudom. Utánakérdeztünk jogásztól is, hogy hogy járok jobban, mit tegyünk ebben a hülye helyzetben, hogy azért ne veszítsem el teljesen a munkámat. A táppénzt javasolta.

Nem is tudom lett volna-e erőm akkor nekem pereskedni, annyira kivoltam, hogy napokig csak bőgtem itthon egyedül.


Nagyon nehéz helyzet és igazságtalan, ha szemét munkaadója van valakinek.


Monik, szerintem még titkold, amíg csak tudod! Főleg, ha már egyszer így bemutatkozott a munkahelyed :(


(bocs, hosszú lett)

1088. ájrin (válaszként erre: 1087. - Monik30)
2008. márc. 1. 19:01

Köszi!

Értem, nem jár távolléti díj, csak igazolt fizetett távollét, de lényeges tudnivaló:


90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott

idő tartam alatt:.........


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefügg ő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


Hát Lányok tudjunkBróla. bár inkább ne kelljen vitába szállni érte, ugye?

1087. Monik30
2008. márc. 1. 18:48

Árjin:

Munka Törvénykönyvének (Mt.) 107. § i) pontja így szól: "Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára." Távolléti díj az Mt. szerint a 107. § egyéb pontjai esetében a törvényben meghatározot ideig járnak, tehát az i) pont alapján sajnos nem. A munkaidő kedvezményt 2005-ben az Mt-be behozó törvénymódosítás indokolásában a következő áll: "Indokolt az is, hogy a reprodukciós eljárásban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat is az Mt. 107. § alapján a munkavégzési kötelezettség alóli - fizetetlen, ám a munkáltató á1tal kötelezően biztosítandó - mentesülés esetkörébe tartozzon. A felek együttműködési kötelezettségéből levezethetően a munkaidő-kedvezményben való részesülés feltétele a lombikbébi programban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat igazolása a munkavállaló részéről, azonban - tekintettel az ezzel összefüggő információ érzékeny voltára - a munkavállaló mérlegelési körébe tartozik, hogy a lombikbébi programban való részvételét a munkáltató tudomására hozza-e, és igénybe veszi-e a munkaidő-kedvezményt, vagy a távollétet más módon, pl. szabadság kivételével oldja meg." Az indokolásból is kiderül, hogy a munkaidő kedvezmény "fizetetlen".

1086. ájrin
2008. márc. 1. 18:34

Megtaláltam Monik.

Az MT 90.§ 1/d bekezdésében.

Én ezt eddig miért nem láttam?!

Mondjuk semmi nem változik, csak a lelkiismeretem nyugodott meg, amiért ennyit hiányzok a munkából.

1085. ájrin (válaszként erre: 1083. - Spring76)
2008. márc. 1. 18:25

Itt Debrecenben akkora vihar nem volt.

Eljön az időd hamarosan Springi!

Lehet megint izgulni mindenkiért:) Tök jó.

1084. ájrin (válaszként erre: 1082. - Monik30)
2008. márc. 1. 18:21

Szia Monik! valóban van ilyen törvény? A Munka Törvénykönyvében? megírod melyik passzus? ez igazán érdekel.

Hmmmm.....

1083. Spring76
2008. márc. 1. 17:50

Na vége a sulinak, meg a viharnak. Nem mondom , hogy szép látvány van az utcákon. Gyökerestől kicibálta a fákat.

Remélem mindenki jól van. Már alíg várom, hogy péntek legyen s kiderüljön aminek ki kell.

1082. Monik30
2008. márc. 1. 17:42

Nekem az a baj, hogy a munakhelyem már 1 éve bemutatkozott. Volt egy nagy műtétem, én örültem, hogy nem az intezív osztályon vagyok, hanem itthon, és a műtét után két héttel itt volt a területi manager és mondta, hogy nem fognak visszavenni jól esett... Örültem, hogy élek, és túléltem, erre nem számítottam.

Ezek után nem tudom mit várjak tőlük. Jó akkor még csak 4 hónapos volt a cég, mostmár 1,5 éves. De eléggé bunkók, ezért hiszem azt hogy nem osztom meg velük, vagyis a főnökön kívül mindenki tudja.

Férjem azt mondta amíg tudom titkoljam. Azt hiszem igaza van. Ha bejelentem akkor mondom hol találják meg a törvényt, hogy asszisztált reprodukciós eljárás alatt enm rúghatnak ki, és ha megteszik gondolkodás nélkül perelek. Remélem ha így tálalom elgondolkodnak.

1081. bbeus73
2008. márc. 1. 16:22

Szia Szilvi! Vigyázz magadra te is nagyon, örülj a tavasznak, s hidd el, hamarosan te is hasonló gyönyörűségeket fogsz megélni, mint én. Nagyon szorítok neked!!!!!!!

Az uh-on megmutatták, hogy dobog a kis szíve. Olyan jó érzés volt.

Majd 18-án megyek, kíváncsi vagyok, mennyit fejlődik addig. Már most nagyon nagyon szeretem/szeretjük.

Puszi!!!!!!


ui.: bocs, de tegnap kínlódott a gépem, nem tudtam válaszolni. már ma is volt legalább 3x áramszünet

1080. Szilvia02
2008. febr. 29. 20:08

Szia Bea!

Remélem jól vagy,és a kis pocaklakód is.

Biztos izgi volt az uh lehetett már látni valamit?

Úgy örülök,hogy neked sikerült!

Remélem nekem is lesz valami a gynevac kúra után,és nem fölöslegesen szuratom magam.

Sajnos én még holnap dolgozom,és utána vár rám az itthoni munka.Amúlthéten sajnos semmit nem tudtam csinálni, teljesen ágynak dőltem,láz torok fájás minden.

De mostmár jól vagyok.

Vigyázz magatokra!Puszi!

1079. bbeus73
2008. febr. 29. 19:58

Szia Szilvi! Hogy vagy, mi újság van veletek?

Mi jól vagyunk, tegnap voltam UH-on és egy baba lett, minden rendben van vele. Nagyon boldog vagyok. Remélem, te is hamarosan az leszel!!!!!!!!!!!!!

1078. Szilvia02
2008. febr. 29. 19:55

Szia Bongyorka!

Igen!A gynevac injekciót lehet kapni!

Nekem recept nélkül kiadták,mert ugyan annyi mintha föl lenne írva.8120ft-ba került,ma már megkaptam a 3.szurimat.Mindenféle képp próbáld beszerezni,remélem sikerül.

1077. bbeus73
2008. febr. 29. 19:46

Sziasztok lányok! Hajrá, előre, mindenkinek szorítok ezerrel!!!!!!!!!!!!!! Örülök, hogy ilyen jó kedvetek volt ma délután!

Monik! Nekem tudták ezt a kálváriát a munkahelyemen, nem is titkoltam egy percig sem, mivel nem egyszer ott készültem ki, sírás-rívás közepette. De hidd el, engem mindenki csak támogatni tudott. Ezért lehet, hogy te is megkönnyebbülnél, ha elmondanád, min mész keresztül. Nem lehet olyan ember, aki ezt ne értené meg, s ne lenne veled szolidáris. Aki viszont ilyen, annak nincs szíve. Úgyhogy gondold át, ez a megkönnyebbülés is segíthet.

A gynevac-ot mindenképp jó, ha beadatod, ártani nem fog. Egyébként nálunk RECEPT NÉLKÜL is kiadták volna nekem, de nekem a nőgyógyász kiírta egy szóra. Bár ez még nem a meddőségiben volt.

Már lehet újra kapni, valóban hiánycikk volt, de kb. 1 hónapja lehet kapni. Addig kell harcolni, míg valaki ki nem írja! Én novemberben megkaptam az utolsót (10 naponta kaptam) és januárban sikerült az inszem. Nem azt mondom, hogy pont ettől, de biztos benne volt valamennyi százalékban ez is.

Mindannyiótoknak jó hétvégét kívánok nektek!!!!!!!

1076. 2f06d87e17 (válaszként erre: 1074. - Ájrin)
2008. febr. 29. 18:59

Jóötlet a teremnek a búrája! :)))Kicsit kell néha komolytalankodni, mert beleőrülnénk ebbe a rohanó világba.


Jó filmezést nektek ájrin!:)és jóéjszakát mindenkinek!

1075. ájrin
2008. febr. 29. 18:35

Na megyek, mert megnézünk kedvenc :) férjemmel egy filmet, valami izgalmasat (Legenda)


Jó éjt mindenkinek!

1074. ájrin (válaszként erre: 1073. - 2f06d87e17)
2008. febr. 29. 18:32

Mit szólsz a TEREMBURÁJÁHOZ? (terem búrája?!)

:D

Jajj, de komolytalan vagyok.


És hogy micsoda hangulati változásaim vannak?!

2008. febr. 29. 18:19

Össze fog jönni, össze kell, hogy jöjjön! Mindenkinek!:)))


Szerencsés vagy, hogy ilyen a házidokid... Mienk csak akkor jóhiszeműbb, ha csúsztatod neki a borítékot...:S


Na, jó a cicákat én is szeretem...És a nyuszi répája, vagy a tyúk tojása??? melyiket lehet elvenni??

1072. ájrin
2008. febr. 29. 18:14

Ja! és még annyit mondott a házidoki, mikor megköszöntem, hogy semmiség, elég ha hivatalosak lesznek a keresztelőre:D

Szurkol nekünk:) Annyira jó!


Hát az nem lehet, hogy ennyi szurkolással ne jöjjön már össze!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook