Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1131. Spring76 (válaszként erre: 1130. - Ájrin)
2008. márc. 4. 09:11

Igen igazad lehet, mert ezt csak az tudja megérteni aki ebben benne van.

Sajnos akár hányszor meghyek a Kaáliba mindig annyi fiatal pár ül ott. Valami van a levegőben

1130. ájrin (válaszként erre: 1129. - Dtrr)
2008. márc. 4. 08:32

Dtrr!

Ne csüggedj, a nagy számok törvénye alapján sikerülni fog előbb-utóbb. Tudom, hogy mennyire rossz a reménykedés-várakozás-csalódás havonta ismétlődő sorozata, de előbb utóbb ennek is vége.

Ezzel bíztatom én is magamat, miután éjjel megint szétbőgtem a fejemet.


Azon gondolkodom egyébként, hogy ha egy kívülálló olvassa ezt a fórumot, akinek rögtön, simán összejött a baba, vagy egyáltalán nem is foglalkoztatja még a gyermekvállalás kérdése, szóval annak, milyen megfoghatatlan lehet ez az egész nyűglődésünk...

1129. dtrr
2008. márc. 4. 07:25

Jó reggelt! Látom én vagyok a legkoraibb. Megmondtam a páromnak, jobban fogadta, mint gondoltam. Azt mondta, hogy a doki előre megmondta, hogy az elsőre nincs sok esélyünk, majd legközelebb.

Én már nehezebben bizakodok. ::((

Este megyek a dokihoz. Kíváncsi vagyok, mit mond majd. Utána jelentkezem.

Szép napot mindenkinek!

1128. komolyka (válaszként erre: 1125. - Monik30)
2008. márc. 3. 22:10

Hello Monik!

Ezt is Te írtad:


"A munkaidő kedvezményt 2005-ben az Mt-be behozó törvénymódosítás indokolásában a következő áll: >Indokolt az is, hogy a reprodukciós eljárásban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat is az Mt. 107. § alapján a munkavégzési kötelezettség alóli - fizetetlen, ám a munkáltató á1tal kötelezően biztosítandó - mentesülés esetkörébe tartozzon. A felek együttműködési kötelezettségéből levezethetően a munkaidő-kedvezményben való részesülés feltétele a lombikbébi programban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat igazolása a munkavállaló részéről, azonban - tekintettel az ezzel összefüggő információ érzékeny voltára - a munkavállaló mérlegelési körébe tartozik, hogy a lombikbébi programban való részvételét a munkáltató tudomására hozza-e, és igénybe veszi-e a munkaidő-kedvezményt, vagy a távollétet más módon, pl. szabadság kivételével oldja meg.<


Szerintem ez csak a lombikbébi programról szól.


Másrészt nem értem, miért kell 5 nap szabi az inszemre. 1 nap az egész, nem?

1127. Monik30
2008. márc. 3. 19:52

Beus én is mindig nézem, hogy a dokinál mindenkinek van olyan kis könyve, csak nekem nem, pedig már annyira szeretnék :)))))))

Nagyon jó neked. És abba írnak mindenféle vizsgálati eredményt?

1126. Monik30 (válaszként erre: 1113. - Dtrr)
2008. márc. 3. 19:51

Sajnalom pedig nagyon bítam benne a tegnapi teszted után.

Gyűjtsed az erőd a lombikhoz, meg a terhességhez, mert még nagy szükség lesz rá.

1125. Monik30 (válaszként erre: 1107. - Komolyka)
2008. márc. 3. 19:49
Mivel a törvény asszisztált reprodukciós eljárásokra vonatkozik, az sztem egyértelműen vonatkozik az inszemre is. Nekem van 22 nap szabim, ha azt vennék ki, 2 inszem után, már csak a fele lenne meg. Igy maradt a táppénz.
1124. Spring76 (válaszként erre: 1123. - Dtrr)
2008. márc. 3. 19:27
Kitartást neked++++++++++++++****************
1123. dtrr
2008. márc. 3. 19:21

Most megyek, megmondom a férjemnek is, hogy mi a helyzet...

Estig tartogattam a jó hírt. ::((


Holnap találkozunk.

1122. ájrin
2008. márc. 3. 17:19
És még mindig a dolgozóból. Ma kb 1 óra kellett, hogy elillanjon a múlt heti pihenésemnek a hatása. :(
1121. ájrin (válaszként erre: 1115. - Bbeus73)
2008. márc. 3. 16:57

Szijjja Drága Beus!


Várom, hogy mesélj:)

1120. ájrin (válaszként erre: 1112. - 2f06d87e17)
2008. márc. 3. 16:56

Bongyorka! nagyon mágikus ez a szám:)

Sikerülnie kell! Márcsak poénból is, hogy mindig felemlegethesd:)

1119. ájrin (válaszként erre: 1114. - Spring76)
2008. márc. 3. 16:54

Lehet, hogy nem is beszéled be magadnak, hanem valóban érzed?!

Ne legyél mááááááá kishitű!:)

1118. ájrin (válaszként erre: 1113. - Dtrr)
2008. márc. 3. 16:53

Ó, sajnálom nagyon.

De fel a fejjel! Szerintem már csak hetek kérdése az egész:)

1117. dtrr (válaszként erre: 1115. - Bbeus73)
2008. márc. 3. 16:45
Köszi. Próbálok nem elkeseredni.
1116. dtrr (válaszként erre: 1114. - Spring76)
2008. márc. 3. 16:45
Reméljük, hogy nem csak bebeszéled. Pár nap és kiderül, addig már tarts ki!
1115. bbeus73
2008. márc. 3. 16:42

Sziasztok lányok!


Mindenkinek szép napot és jó hetet kívánok! Ma voltam a védőnőnél, csütörtökön megyek hozzá, akkor már megkapom a kiskönyvet is. Már úgy várom!


dtrr! Nagyon sajnálom, hogy így alakultak a dolgaid, de fel a fejjel, lesz neked is babád!!!!!!! Én szorítok neked ezért nagyon!!!!!!


Klára! Szorítok neked is, jöhetnél utánam pozitív teszttel!!!!!!!


Irén! Írok neked, holnap ígérem! Most nincs erőm, nemrég jöttem haza! Átadtam mindent az új tanítónéninek, s eléggé elfáradtam.


Bongyorka! Szorítok neked szerdán, hozzon szerencsét a hármas szám (akár hármas ikreket is?!?!?!?!).

1114. Spring76 (válaszként erre: 1112. - 2f06d87e17)
2008. márc. 3. 16:02
Igen pénteken fog kiderülni. Hát én azt hiszem, hogy annyira akrom ezt a babát, hogy bebeszélem magamnak a tüneteket:((((
1113. dtrr (válaszként erre: 1111. - Spring76)
2008. márc. 3. 15:50

Sajnos nincs, már görcsölök is. azt mondta a doki, hogy ő számított rá, mert mondta neki a nő, aki kezelte a spermiumokat, hogy elég rosszak voltak. Nem volt sok esélyünk.:::(( holnap megyek és megbeszéljük a továbbiakat, ezt mondta.

Lehet, hogy lombikot fog javasolni.


Úgyhogy most már benned van minden reményem!!

2008. márc. 3. 15:48

sziasztok!


Hát ma voltam megint ultrahangon, és a dokim már attól rettegett, hogy esetleg megrepedtek maguktól a tüszőim, de nem :) szerencsére, még tartják magukat és szép nagy mind a három. Ugyhogy szerdán inszem ujra, 3 tüsző, 3. inszem, 3. házassági évfordulón :D Ezen még a dokim is mosolygott :)) és most kaptam Utrogestant is, úgyhogy remélem minden a legjobb lesz.


dtrr! +++++++++ positiv energy, Lesz ez még jobb is:))

Spring! te hogy vagy? pénteke fog letelni a 2 hét ugye?? szoritok, hogy összejöjjön :))


remélem mindenki jól van és ezerrel ++++ áll hozzá a dolgokhoz!


Vigyázzon mindenki magára és további szép napot:)

1111. Spring76 (válaszként erre: 1110. - Dtrr)
2008. márc. 3. 13:36

de még van remény, egy ici pici legalább.:)

Szorítok+++++++++++++++++++++++++

1110. dtrr
2008. márc. 3. 13:25
Sziasztok! Rossz hírem van. Az előbb némi vérrel találkoztam, szóval meg fog jönni. Most már biztos. Fel is hívtam a dokit, holnap megyek, hogy megbeszéljük a továbbiakat.
1109. komolyka
2008. márc. 3. 10:46

Különben annak idején annyit én is elmondtam a főnökasszonyomnak, hogy babát szeretnénk, de nem sikerül (már évek óta), ezért továbbléptünk, és meddőségi központba járunk. Pont. Nem részleteztem, mi történik ott velem, hol tartunk éppen.

Aztán néhány hét múlva visszahallottam, hogy a kolléganőim, a főnökasszonnyal az élen, azt terjesztik a cégen belül, hogy lombikozunk.

Szóval sehogy se jó szerintem. Ha elmondom, azon kombinálnak, ha nem mondom el, akkor is találnak kombinálni valót. :-(

1108. Spring76
2008. márc. 3. 10:40

Az én főnököm azt mondta, hogy menjen csak Klári, aki ilyen régen gondoz, az megérdemli, hogy legyen saját gyermeke:)

Ja, mellesleg én nem is mondtam el neki. Valakitől megtudta

1107. komolyka
2008. márc. 3. 08:42

Sziasztok!

Megint beledumálok, ha nem baj.

A Monik által idézett törvényi passzust megtaláltam én is annak idején, de mivel a törvény az "emberi reprodukciós eljárást" a lombikbébi programmal azonosítja, így azt gondolom, nem fogják elfogadni, ha inszem esetén erre a törvényre hivatkoztok.

Én is az "egyéb módom számolom el" megoldást választottam, és jobb híján szabikat vettem ki az inszem napjaira (így nem kellett vitába szállnom a főnökömmel a törvény értelmezése miatt).

1106. ájrin
2008. márc. 3. 08:33

Sziasztok!


Ma már dolgozom, sajnos nem nagyon tudok közösségi életet élni:(


Hajrá minden tesztelőnek, várom a jó híreket!!!!


Monik, nemsemmi munkahelyed van...azért nálunk nem ilyen durva a helyzet, a főnököm tudja, és megérti. De ő maga mondta, hogy nem tud kivonni a mindennapi stressz, hajtás alól (az van sajnos) inkább menjek táppénzre.


Jövő héten megyek is hétfőtől, most meg megpróbálok elrendezni mindent, hogy pénteken ne hagyjak problémákat magam után.


Húúú, olyan hőhullámaim vannak, hogy ihaj! A múlt hónapban nem voltak....


Beus! majd írok, ha lesz időm!

Vécső! Hogy sikerült a kiruccanás?


Szép napot mindenkinek!

1105. Spring76
2008. márc. 3. 07:56

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van:))))))))

1104. dtrr
2008. márc. 3. 07:04
Jó reggelt, lányok! Legyen mindenkinek szép napja és csak ++++++++++++++++++an!
1103. dtrr
2008. márc. 2. 20:19
Nekem elvileg 28 napra szokott megjönni. Mivel Springnek azt mondták, hogy 2héttel az inszem után teszteljen, ha nem jön meg addig, akkor szerdán tesztelek.
1102. Monik30
2008. márc. 2. 20:05
Huúú, 25. napon +, az nagyon +++++++ akkor, és most vársz? Mikor mész dokihoz, mit mondott, ha késik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook