Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1191. ájrin (válaszként erre: 1189. - 2f06d87e17)
2008. márc. 5. 16:05

Szia Bongyorka!

Én is gondoltam ma Rád:)

Szerintem ez a sok dátum, évforduló, szám már annyi jel, hogy sikerülni fog:))))Higgyünk benne!


Jó pihizést apucival! Boldog évfordulót!:)

1190. ájrin (válaszként erre: 1186. - Anikó77)
2008. márc. 5. 16:03

Szia Anikó! Határozottan jónéven vesszük, hogy közöttünk üdvözölhetünk!

Kétszer csinálták? Moniknak is kétszer volt:) Ő szegedi, ha jól emlékszem. Dupla esély!

Errefelé csak egyszer szokás, viszont javasolják, hogy este bújjunk össze apucival....meg másnap is.

Szerintem sincs semmi jelentősége annak, hogy görcsölget a hasad.

Pihenj sokat! Igyál sok folyadékot, egyél sok fehérjét, de ezt valószínűleg mondta a doki is Neked:)

2008. márc. 5. 15:44

Sziasztok! :)


Hát túlvagyunk rajta ismételten harmadszor... a doki azzal kezdte mikor bejött és elkezdte a műveletet, hogy ha most sem sikerül, keresünk valami más megoldást... bár most kaptam Utrogestant is úgyhogy bízom benne, hogy... és ami a leszebb, hogy apukám névnapján fog kiderülni, hogy mi is a helyzet, agyis akkor kell tesztelnem és telefonálnom az Intézetbe. Már nagyon várja apu egy unoka érkezését, ez lenne a legszebb ajándék amit adni tudnánk neki névnapjára.


Köszi lányok mindenkinek a biztatást! Eszembe is jutottatok, mikor inszem után az őrzőben pihentem. Köszönöm még egyszer nektek. :)


beus, ájrin, vécső, komolyka remélem jól vagytok!:)

spring, mi lett a teszted eredménye? :)

dtrr, még ne add fel, akármi lehet :)

Anikó, jucus, kitartást és ne adjátok fel!!! :)))


Megyek pihengetni, meg házassági évfordulót ünnepelni :) Vettünk sütit, meg egy filmet DVD-n (Parfume), megnézzük! Szép napot mindenkinek!

1188. jucus1013 (válaszként erre: 1153. - Monik30)
2008. márc. 5. 15:25
Már 3 éve lesz lassan tudom sokan mondják de én nagyon család centrikus ember vagyok!Eleinte még nem is jutott az eszünkbe hogy babót szeretnénk de mikor már a 2 évben sem lettem terhes akkor már gyanus volt a dolog, nem is védekeztünk soha sem, de hál istennek a dokim melletem vagyis melletünk áll és bíztat!Meg ugye ott van párom is aki már igen csak benne van a korban és nagyon szeretne már családot!
1187. komolyka (válaszként erre: 1186. - Anikó77)
2008. márc. 5. 15:18

Szia Anikó77!

Én ugyan csak olvasó vagyok itt jórészt, én korábban jártam meddőségire. Hogy érted, hogy 3-án és 4-én volt az inszem? Nem 1 nap csinálják meg? Nekünk legalábbis így volt: reggel vérvétel nekem, anyaggyűjtés a férjemnek, amit előkészítettek, és kora délután felhelyeztek.

1186. Anikó77
2008. márc. 5. 15:12

Sziasztok Csajok!Új vagyok nálatok,remélem nem veszitek rossz néven ,hogy csatlakozni szeretnék közétek.A párommal több mint két és fél éve szeretnénk babócát,sajnos ezideig sikertelenül.

Január végén mi is meddőségi központba kerültünk és ezen a héten hétfőn és kedden 3.-án,4.-én volt az első inszemünk. Most 3*1 utrogestan (sárgatest hormon) hüvelygolyócskát kell használnom, a pocim feszít,görcsölget a doki szetint ez nem baj,Ti hogy voltatok ezzel?


Remélem befogadtok!

Üdv. mindenkinek: Anikó

1185. dtrr
2008. márc. 5. 12:52
Ha holnap reggelig nem jön meg, tesztelek! Addig kibírom.
1184. ájrin (válaszként erre: 1181. - Dtrr)
2008. márc. 5. 12:41

Megjegyzem én is így jártam, meg Vécső is azt hiszem. Megjött(nekem is korábban), aztán elmúlt másfél napra, majd újult erővel ismét:(

De azért én a helyedben csinálnék egy tesztet!

1183. komolyka (válaszként erre: 1181. - Dtrr)
2008. márc. 5. 12:36

Szia dtrr!

És tesztet nem csináltál?

Mondjuk az én esetemben nem tesztet kellett csinálni, hanem az inszem után 2 héttel visszahívtak vérvételre. A vérből mintha hamarabb ki lehetne mutatni a HCG-t, mint a vizeletből, szóval ha esetleg negatív a teszted, még mindig reménykedhetsz. Vérvételre nem kell visszamenned?

1182. ájrin (válaszként erre: 1181. - Dtrr)
2008. márc. 5. 12:35
Szia dtrr! Ne idegeld magadat, inkább csinálj egy tesztet!
1181. dtrr
2008. márc. 5. 12:30

Ki vagyok teljesen. Hétfőn találkoztam kevés vérrel, elkönyveltem, hogy ezek szerint nem sikerült az inszem. Voltam is dokinál ugyebár.

Erre most tegnap délután óta semmi vér! Ez a 28. napom! Pont 2 hete volt az inszem.


Na erre varrjatok gombot!

Hihetetlen, hogy milyen az élet! Nemhogy akkor megtörténne, aminek meg kell történnie, még napokig idegben lehetek!

1180. Spring76
2008. márc. 5. 09:52

Na, drukk mindenkinek, akinek valami fontos történik az életében.

Beus! Jól vagytok?:)

Lassan készülök könyvtárba és suliba, jók legyetek

1179. bbeus73
2008. márc. 5. 09:37

Bongyorka!

Drukkolunk neked!+++++++++++++++++++++++++++++Hajrá, hajrá, hajrá! Háromszor is hajrá!

1178. komolyka
2008. márc. 5. 08:49

Sziasztok!


Érdekes, én a Gynevacról éppen úgy tudtam, hogy kismedencei gyulladás ellen hatásos igazán. Hogy azoknak segít a meddőség elleni küzdelemben, akiknek ilyesmi gyulladás okozza a meddőséget (szóval nem hormonzavar vagy szervi gond). De ezek szerint gyulladás és gyulladás között is van különbség.

1177. Vécső
2008. márc. 5. 08:20

Bongyorka!

Mennek a drukkok!+++++++++++++++++++++++++

1176. Vécső
2008. márc. 5. 08:19

Sziasztok Lányok!


Nagyon jó volt a hétvégénk, annak ellenére is, hogy az idő nem volt épp tökéletes, de szerencsére Egerben nem volt akkora szél, szóval tudtunk túrázgatni.

Holnap vizsgázom számvitelből, ezért nem nagyon vagyok most gépközelben. De pénteken már újra ráérek!


Nálunk a munkahelyen a főnököm tudja, hogy inszemezünk, és nagyon drukkol nekünk, ha előtte nap szólok, hogy holnap szabi, akkor sincs semmi gond. A munkatársaim egy része is tudja, persze az ok akiket a barátaimnak mondhatok.


Tegnap sajnos lett egy kis húgyúti fertőzésem. Még jó, hogy nem egy inszemes ciklusban. Viszont így megkérdeztem a házidokimat a Gynevacról. Hát ő nem javasolta beadatni, mert az ő parxisában nem egy olyan példa volt, hogy visszafertőződtek a páciensek. De ha akarom természetesen kiírja.

És az is mondta, hogy inszemkor is iír táppénzre, ha gondolom.

1175. dtrr
2008. márc. 5. 06:30

Jó reggelt, lányok!


Bongyorka, gondolunk rád, várjuk a beszámolódat!


spring! Korai volt a teszt! Ne kínozd magad feleslegesen!

1174. Spring76 (válaszként erre: 1173. - 2f06d87e17)
2008. márc. 4. 22:44
Szorítok holnap:))********************
2008. márc. 4. 22:41

Köszi lányok a bíztatást, rám fér. :)Mindenkinek +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :)))


Szép jóéjt, bar szerintem en nem nagyon fogok tudni aludni...

1172. dtrr
2008. márc. 4. 21:01
Jó éjt! Holnap találkozunk!
1171. komolyka (válaszként erre: 1169. - Bbeus73)
2008. márc. 4. 21:01

Nekem szerencsém volt, nem kellett gyerekekre tekintettel lennem, én irodában dolgozom, csak azt kérte a főnökasszonyom, hogy dolgozzak még 2 hetet, amíg találnak utódot (aztán maradtam még majdnem 2 hónapot).


A helyettesítésről jut eszembe.

Az egyik kolléganőm 1 éve szült, és amikor ő ment el táppénzre (elég korán egyébként, kb. a 3. hónap végén), akkor a főnökasszonyom egy ideig nem akart felvenni mást a helyére, mert "bármi lehet", és mi van, ha a kolléganőm mégsem esik ki évekre a munkából - merthogy májbeteg a lány, és a főnökasszonyom annyira együttérző volt, hogy azzal számolt, hogy esetleg nem tudja megszülni a babát. Ilyenek is vannak, nem vagyunk egyformák.

1170. bbeus73
2008. márc. 4. 20:51
Jó éjt mindenkinek!
1169. bbeus73
2008. márc. 4. 20:51
Én is szerettem volna dolgozni, amíg csak lehet, meg amíg bírom, de mivel iskolában gyerekek közt vagyok, így jobbnak látom, ha táppénzen vagyok. De ha most táppénz, akkor új tanító néni, így már nem bolygatom meg az osztályt azzal, hogy két hónap múlva visszamegyek. Kicsit fáj, mert egész jól összeszoktunk az osztályommal (másodikosok),de most már a saját gyerekem van előtérben. S ha érte ezt kell tennem, hát megteszem.
1168. komolyka (válaszként erre: 1157. - Monik30)
2008. márc. 4. 20:45

Szerintem az inszem azért indokolja a veszélyeztetett terhességet, mert a hormonok nem "maguktól" alakulnak úgy, ahogy, hanem kívülről jönnek (mind a tüszőérést, mind a tüszőrepedést, mind a beágyazódást segítő hormonok).

Aztán a progeszteront később (talán a 12. héttől kezdve) a méhlepénynek kell termelnie, akkor már nem csak a gyógyszertári hormon kerül a szervezetbe, akkor már én is azt mondanám, hogy talán nem indokolt veszélyeztetettnek tekinteni a terhességet, hiszen addigra már a szervezetnek gondoskodnia kell a magzatról.

De mindezekkel együtt szerintem jó, hogy veszélyeztetettnek tartják az indukált terhességeket, így az inszemest is, legalább nem kell magyarázkodni, ha az ember otthon maradna, másrészt nem is kötelező táppénzen lenni azért, ha veszélyeztetettnek mondanak. Ezt is saját belátás szerint kell eldönteni, változó, ki meddig bír dolgozni. Én például a 20. hétig bírtam, de van egy ismerősöm, ő is inszemes, még mindig dolgozik, pedig a 29. héten is túl van.

1167. Monik30 (válaszként erre: 1161. - Ájrin)
2008. márc. 4. 20:28

Nekem nem adott a doki hormont?

De majd az utrot megemlítem neki.

1166. Monik30 (válaszként erre: 1165. - Spring76)
2008. márc. 4. 20:27

2?

Hanyadik napon vagy?

1165. Spring76
2008. márc. 4. 20:14
Lányok, én ma rosszalkodtam, csináltam egy tesztet. Gondolhatjátok hány csík volt rajta
1164. bbeus73
2008. márc. 4. 20:12

Vécső!

Mi van veled??????????Nagyon eltűntél az elmúlt napokban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1163. bbeus73 (válaszként erre: 1149. - Jucus1013)
2008. márc. 4. 20:12
Kedves Jucus! Hisz olyan fiatal vagy még, ne légy ennyire elkeseredve. Meg tessék pozitívabban gondolkodni. Hogyne lenne már neked is gyermeked! Lesz, majd meglátod! Írd meg, mi lett a kivizsgálások eredménye, tényleg itt mindenki szeretettel fogad és igyekszünk segíteni, ahol tudunk!!!!!!
1162. ájrin
2008. márc. 4. 19:11
Jó éjt mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook