Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

65. 984654efda (válaszként erre: 63. - Marci70)
2007. nov. 23. 08:16
Érte. Ez furcsa. Az én férjemnek is kiscsit lassabbak a katonák, de pont e miatt a dokim a lombikot javasolta, de én úgy gondolom még segíthet az inszem is. Amúgy semmi más indok nálunk sem. 1 inszemem volt, egy meg elmaradt, akkor a rossz spermakép miatt a doki nem volt hajlandó megcsinálni. Aztán andrológiai vizsgálat és újabb vélemény, hogy ez a sperma akármire jó. Hát ezek után ki tudja....
2007. nov. 22. 18:51

Sziasztok!

nekünk 3 inszemünk volt.az elsőnél 6 érett petesejtem volt,a férjemnek 20 millió/cm3,a méhnyákahártyám is renben volt és semmi.a többinél egyre rosszabbak lettek az eredményeink ,és a szervezetem sem bírta a hormonokat.a második után megcsinálták a laporoszkópiás műtétet,a petevezetékeim átjárhatóak voltak,egy minimális endometriózisom volt azt eltávolították,ezután néhány hó-t ki kellett hagyni,mert cisztám lett a hormonoktól,ami megemelte a prolaktin szintem.ezután jött a 3. az sem sikerült,de ekkorra már a férjem eredménye úgy leromlott a stressztől,hogy lombikra küldtek.ezért inkább egyenlőre abbahagytuk a mesterséges dolgokat.most regenerálódunk.vitaminokat,gynexet cytosant szedünk.hallottam egy olyanról,ha valakinek el van savasodva a szervezete(stressz,savasító ételek...)nehezen vagy nem esik teherbe,mert megvastagodik a petesejt sejtfala és nem jut be a sperma.lehet sok embernél a rossz életmód a bűnös.mi most megpróbáljuk innen megközelíteni a dolgot,kb 1 évet adunk a dolognak,ha nem jön be ,lombik és kezdődik (folytatódik)a kálvária...

63. Marci70 (válaszként erre: 62. - 984654efda)
2007. nov. 22. 16:55

Szia!

Arra gondolsz, hogy megcsinálták a 6 inszemet? Elvileg nincs problémánk, illetve csak annyi, hogy a férjemnek kicsit kevesebb az anyag és lassúbbak. A doki szerint nem volt semmi olyan indok, ami miatt abba kellett volna hagyni és rögtön lombikozni. Nem tudom, biztosan úg yvan, de nem jött össze, most nagyon bízom a lombikban.

62. 984654efda (válaszként erre: 60. - Marci70)
2007. nov. 22. 15:43
Neked van valami problémád, hogy ez volt indokolt?
2007. nov. 22. 10:22
Sziasztok! Hát én is túl vagyok az első inszemen, de sajna nekem is sikertelen ( tegnapi - teszt). Én sem nagyon bízok már benne. Még bevállalok 1-et kettőt és a dokim is inkább lombikot javasolt.
2007. nov. 21. 19:47

Sziasztok!

:-( Nem sikerült a 6. inszem sem. Nem is nagyon vártam tőle semmit. Szerintem csak türelemjáték, ki bírja jobban. Akinek nagyon tele van, az abbahagyja, legalábbis egy időre, aki kitartó az megy tovább. Most el fog telni nagyjából egy hónap,mire elkezdhetjük a lombikot. Ez általános, hogy a 21. napon kezdik az IVF kezelést? Tud valaki némi felvilágosítást adni, hogyan fog zajlani a dolog? Ezek a dokik nem mondanak semmit.

59. Konok
2007. nov. 20. 10:35

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így berontok a csapatba. Ha minden igaz nekem 2,5-3 hét múlva lesz meg az első inszemem. Pcos-es vagyok. Kiváncsi, hogy mik az esélyek, illetve szívesen fogadnék jó tanácsokat, hogy sikeres legyen.

Konok

58. carry (válaszként erre: 53. - Marci70)
2007. nov. 17. 16:14

Szia!

Szerintem ne legyetek elkeseredve,mert az én környezetembe van élő példa arra, hogy sikeres az inszemináció. Egy nagyon közeli ismerősömnek negyedszerre sikerül és most kéthónap múlva fog ikereket a világra hozni. Most mi is ezzel próbálkozunk, de még csak egyen vagyunk túl 3 napja, az eredményre még várunk kell.

Szóval fel a fejjel.....

2007. nov. 16. 11:32

Sziasztok!

Jó a tapasztalatokat olvasni!Mi januárban megyünk majd remélem össze fog jönni elsőre legalábbis nagyon reménykedem benne(lehet túlságosan is).Nekem csak az egyik petevezetékem"működik" de a dokim simán kiszámolta ,hogy akkor lesz jó és a párommal is minden okés. C E-vitamint és cinket kell addig szedjünk meg nekem külön Bromocrptint

56. komolyka (válaszként erre: 53. - Marci70)
2007. nov. 12. 07:41

Én kettő sikeres inszemről hallottam az utóbbi néhány hétben.

:-)

55. szombatne (válaszként erre: 38. - 984654efda)
2007. nov. 11. 21:13
a decapeptyl a tüszőrepesztő injekció az egyiknél én is ilyet kaptam csak nekem a kórházban a szülésznő adta be kétszerre 2 óra eltéréssel.
2007. nov. 11. 21:09

sziasztok

egyáltalán nem fáj olyan mint a nőgyógyászati vizsgálat!nekem volt már 3!mindegyiknél puregon injekciót kellett otthon adnom magamnak a hasamba aztán félidőbe tüszőrepesztő injekciót kaptam(ezt orvos adja be vállba) és aztán ultrhanggal nézik a tüszőrepedést!meg persze elötte is folyamatosan nézik uh-án a tüszők növekedését!

2007. nov. 11. 21:01

Sziasztok!

Nekem pénteken volt a 6. inszemem. MIndegyiknél Clostyt szedtem, 1-2 tüsző érett meg. Az utolsó kettőnél sajnos már az uh sem mutatott semmit. MOst a 6.-nál elég bíztató dolgokat mondott a doki, de igazából nem igen bízok benne, inkább már a decemberi lombikra koncentrálok. Sajnos kevés sikeres inszemről lehet olvasni. Ha valaki tud példákat, írja már meg, hogy merítsünk egy kis reményt.

52. supin
2007. nov. 6. 13:07
Persze,hogy lehet...
51. 984654efda (válaszként erre: 50. - Komolyka)
2007. nov. 6. 13:03
Igazad van, én is így gondoltam. akkor holnap nem is nagyon zaklatom ilyen baromságokkal a dokit. Köszi a választ komolyka.
50. komolyka (válaszként erre: 49. - 984654efda)
2007. nov. 6. 10:37

Szia Csiborka!

Lehet, miért ne lehetne? Egyébként is lehet, amikor "simán" leszel terhes.

2007. nov. 6. 10:25
Sziasztok! Újra egy buta kérdésem lenne, ha valki erre látogat válaszoljon mi a véleménye arról, hogy az inszem utáni 2 hétben lehet e akciózni és ez befolyásolja e a megtapadást vagy a terhesség létrejöttét?
48. komolyka (válaszként erre: 47. - 984654efda)
2007. okt. 26. 07:48

Szia Csiborka!

Nem fájdalmasabb az inszemináció, mint a citológiai vizsgálat (méhszáj-kenet vétel).

2007. okt. 25. 15:26

Sziasztok! Akinek volt már inszeme, nyilatkozzon ha kérhetem, mert hallottam olyat, hogy fáj!?

Ez tényleg igaz?

2007. okt. 9. 10:07
Bocsi,az előző természetesen Csiborkának szólt!!!!
45. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 44. - Akvamarin)
2007. okt. 9. 10:06

Simán elég az is,ha a párod mostanában stresszesebb,akkor a katonák meghalnak.De ez átmeneti,és ahogy helyrebillen a lelke,a katonák is harcrakészek lesznek újból!!

Nincs veszve semmi,csak nem most leszel kismami,hanem csak jövő hónapban!! Fel a fejjel!

44. Akvamarin (válaszként erre: 43. - 984654efda)
2007. okt. 8. 22:43

Szia Csiborka!

Ne haragudj,hogy így ismeretlenül beleszólok a dolgodba,de olvsatam erről a témáról még régebben,és hátha tudok segíteni.Van néhány buktatója a dolognak:szoros alsónemű,egyes gyógyszerek,túl sok szex,alkohol,túl meleg ülőfürdő,mind ronthatnak a spermaképen.Az utóbbi állítólag 6 hétre elintézi az átmeneti meddőséget a férfiaknál.Gondold végig,nem történt-e hasonló a pároddal mostanában.Viszont a kávé állítólag jót tesz,a koffein élénkíti a spermák mozgását.

43. 984654efda (válaszként erre: 42. - Komolyka)
2007. okt. 8. 14:25
De éppen ezért vagyunk kiakadva, hogy volt két vizsgálat is, az egyik 4 hónapja, a másik 1 hónapja és ott minden okés volt. Ez a megdöbbentő... választ nem tudnak rá adni.
42. komolyka (válaszként erre: 41. - 984654efda)
2007. okt. 8. 14:17

Szia Csiborka!

Korábban nem volt sprmavizsgálat?

Hol lett volna az inszem? Mert a Kaáliban csinálnak spermavizsgálatot is a nő kivizsgálása mellett, ott kiderülhetett volna, ha gond van.

Sajnálom, hogy elmaradt a beavatkozás! Pedig lelkileg már teljesen rá lehettél készülve, nagyon rossz lehetett, amikor közölték, hogy nem lesz mégsem.

2007. okt. 8. 14:03
Hát az én inszemem ma lett volna de elmaradt, mert belenézve a mikroszkópba azt mondták, hogy ezek a katonák nem jók! Érti ezt valaki? Eddig minden eredményünk okés volt és 1 hónap alatt lehetséges ekkora változás?
2007. okt. 7. 23:26

Sziasztok!

Én inszemes voltam 2 éve,(és még remélem leszek is)szeretnék csatlakozni hozzátok.Ugyanabban a cipőben jártam mint ti,inszem-re vártunk pco-san,Clostit szedve.Szerintem lehet pco-st stimulálni,nagy körültekintéssel,hogy ne vigyék túlzásba,de ehhez szoros kontroll kell(állandó UH) amit az én orvosom meg is tett.Így a 2.inszem sikeres volt,pedig a jobb o.petevezetékem el van záródva.Mindkét hónapban 5 petesejt volt érett,amiből a fele ugye nem játszhatott.Mégis itt van a 15 hós kislányunk,akinek nagyon örülünk.

Jövőre szeretnénk neki kistesót,így én biztos ami biztos kezeltetem a pco-mat,diétával és gyógyszerrel.Ezt mindenkinek ajánlanám,mert nálunk sajnos magasabb a vetélés és lepény-rendellenesség előfordulása.Nálam is így volt,végig veszélyeztetett voltam a terhesség alatt.A köv-nél hátha megkímélhetem magam ettől.

Sok sikert mindenkinek!

2007. okt. 3. 20:03

Ne félj a szuritól,észre sem veszed,olyan egyszerű beadni!Én évek óta szúrom magam,már csukott szemmel,"nekifutásból" is menne.

Mekkorák voltak a tüszőid?Érdekes,hogy ezt a szurit kaptad,ilyet még nem hallottam.

Hajrá inszem! Drukkolok nagyon-nagyon!!!!

2007. okt. 3. 16:10

sziasztok! Leírom mi volt a dokinál, mert holnap nem leszek. Talán érdekelhet titeket.

Szóval uh: ilyen még nem volt 4-5 érett és érni látszó petécske is van, mindkét oldalon, azt hiszem bal o 1, és jobb o. 3-4. szóval eddig ok.

Doki: Kiírt egy injekciót, ami nem is drága 1 db és a neve : decapeptyl. Ezt be kell adnom magamnak szombaton és hétfőn reggel 8-kor jelentkezünk inszemre. Már meg is csinálják. Aztán rá 2 hétre rá kell visszamenni, ha teres vagyok ha nem. Ennyi. A szombati szuritól félek kicsit, magamnak tuti nem fogom tudni beadni. Meglátjuk. Nagyon izgulok Csajok!!!!!

37. 984654efda (válaszként erre: 36. - 6ee0ffb012)
2007. okt. 3. 10:37
Köszönöm szépen!
2007. okt. 3. 09:40
Várom,okvetlen mesélj majd! Addig is drukkolok,hogy jó híreket kapj!!

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook