Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az igazi babaillat a számodra? fórum

Milyen az igazi babaillat a számodra? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Lilibeth59 (válaszként erre: 42. - Márti5)
2012. jan. 18. 10:50
Bizony, a szintetikus illatosítók, de még a 100 %-os illóolajok is okozhatnak allergiás tünetet, ki mire érzékeny. Ez még a felnőtteknél is így van, pici babáknál pedig még sokkal jobban oda kell erre figyelni.
2012. jan. 17. 22:55
A babaillatot a baba illata jelenti számomra, nem pedig a + illatosítók. Arról nem is beszélve, hogy sok illatra alergiás vagyok. Az anyukák -akik agyon illatozzák gyermeküket-gondolnak-e arra, hogy milyen következményekkel jár, ha a baba nem tűri az alkalmazott illatot.
41. Titánia83 (válaszként erre: 37. - Lilibeth59)
2012. jan. 11. 23:45

Ezt nagyon jó, hogy bemásoltad ide. Teljes mértékben egyetértek vele!

És ezzel mérgezik a kisbabákat. Én abszolút arra törekedtem, hogy csak is tiszta vagy nagyjából tiszta termékeket vegyek a gyermekemnek.


No, hát a kérdés erre irányult. Annyira kíváncsi voltam, hogy hány embernek jelentik a termékek illatai a babaillatot. És kik azok, akik tudják, hogy mit jelent beleszagolni egy kisbaba mesterséges illatoktól mentes bőrébe. :)

40. Titánia83 (válaszként erre: 36. - 4c30444687)
2012. jan. 11. 23:41

Nekem tuti végem lenne anyósodnál, pláne kismamaként. Én még a wc illatosítótól is rosszul voltam. :D


Dettó szellőztetés párti vagyok, de néha ellövök egy vanília füstölőt. Nagyon néha. :D

39. Titánia83 (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2012. jan. 11. 23:39
Igen, ez nagyon igaz. Vagy pl. amikor voltunk kirándulni, a nyaraló épületnek is saját illata volt, vagy a szállodának, izé szaga. :D
38. Titánia83 (válaszként erre: 31. - Kangaroo Island)
2012. jan. 11. 23:37

Istenem, az első puszit én sem felejtem el soha sem. Sajna a császár miatt csak ennyi jutott. Én sem emlékszem már az illatára, de rögtön szerelembe estem vele. Azóta sincs műillat meg kencefice. De amúgy a babavárás alatt minden illatosított vacaktól hányingerem volt, szóval én is leszoktam róla és illatmentes alapanyagokat használok. Már csak a samponra kellene valami alternatívát találnom. :D


Amúgy erről az egész témáról egy hülye kérdés jut eszembe.


Az olívaolajban olíva van, a napraforgóolajban napraforgó van, akkor a babaolajban baba van? :D


J@J és a babaillat :D

37. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - Kergenyúl)
2012. jan. 11. 17:45

Jaj, ne használd! Nézz utána, mit tartalmaz, az illat (ami szintetikus csak) nem fontos, persze, vannak azért illatos babatermékek, pl. a levendula 100 %-os illóolajos babatermékek nyugodtan használhatóak, mert tudomásom szerint a levendula az egyetlen illóolaj, ami egész pici babáknál is megengedett.


Olvasd el ezt, aztán döntsd el, hogy mégis mi a jó babaillat, ami nem ártalmas a babádra nézve:


"A Johnson Baby piperecikkek a legnagyobb mennyiségben eladott termékek. A bébi piperecikk és törlőkendő piac 43 százalékát uralják.



NÉZZÜK CSAK, MI VAN BENNE?


NÁTRIUM LAURETH SULFATE

Célja: tisztító hatás

Mellékhatásai: bőrkiszáradás, szemizgató Behatolás javító:Laureth összetevők 1,4 dioxannal fertőzőttek, rákkeltő anyag, melyet a mellrákkal hoznak összefüggésbe.


COCAMIDOPROPYL BETAINE

Célja: tisztító hatás

Mellékhatásai: bőr-, és szemizgató Behatolás javító: tartalmazhat diethanolamine-t, amely formaldehiddel keveredve (más összetevők bocsátják ki tárolás közben) rákkeltő nitrosamine-t hoz létre (ld. Polyquaternium 7).


PEG-150 DISTEARATE, PEG-80 SORBITAN LAURATE, PEG-14 M

Célja: többszörös, beleértve vékonyító-, emulgálószer és felületi anyag.

Mellékhatásai: Behatolás javító, bőrizgató Peg-14M anyagot nem tekintik biztonságosnak a megsérült bőrön alkalmazva 1,4 dioxane-t tartalmazhat, és etilénoxidot, melyeket a mellrákkal hoznak összefüggésbe.


POLYQUATERNIUM-7

Célja: filmréteget képez a bőrön, amely a simaság benyomását kelti.

Mellékhatásai: bőrgyulladás, formaldehidet bocsát ki, így potenciális rákkeltő. Tartalmazhat akrilamid szennyeződést, amely a központi idegrendszert mérgezi.


TETRASODIUM EDTA

Célja: tartósítószer

Mellékhatása: bőrizgató, bőrgyulladást és allergiát okoz, szemizgató, behatolás javító


PARAFFINUM LIQUIDUM

Célja: Kenőanyag lágyítás

Mellékhatása: bőrszárazság Tartalmazhat polycyclic aromatic hydrocarbons (PAHs), melyet a tanulmányok összekapcsolnak a növekvő mellrák kockázatával. Áthatolás javító.


POLYPROPYLENE TEREPHTHALATE

Célja: film formázása, poliészter típusú, amely a bőr felszíni simaságának érzését kelti.

Mellékhatásai: rákkeltő, hasnyálmirigy rákkal hozzák összefüggésbe phthalates: ösztrogén utánzat, melyet a mellrákkal hoznak kapcsolatba.


SODIUM HYDROXIDE (Nátrium hidroxid)

Célja: pH beállítás

Mellékhatás: Szem és bőrizgatás, úgy is ismert, mint lúg, a nátrium hidroxid a sütők és tartályok tisztítószereinek közös összetevője


PARFÜM

Célja: illatosítás

Mellékhatásai: tartalmazhat mesterséges pézsmaillatot, amely szétdarabolja a hormonokat, máj és idegmérgező.

Kioldók: asztmatikus reakciókat idéznek elő. Idegrendszeri reakciókat idéznek elő, mint fejfájás, hangulatváltozás, depresszió, feledékenység, és általános izgalom.


METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN

Célja: tartósítószer

Mellékhatásai: bőr irritáció. Parabens ösztrogén utánzatok

A butylparaben a legjobban ösztrogén, a propylparaben, ethylparaben és methylparabent követően.

Az összetevők angol megnevezését általában változatlanul hagytam. Nem vagyok vegyész.

A cikket figyelem felkeltése céljából fordítottam. Örömmel emlékszem vissza, hogy gyermekeink bőre gyógyszertárban kevert krémektől volt selymes és puha."


Használj ezeket helyett a szemetek helyett inkább olívaolajos vagy kecsketejes szappant fürdetéshez, de ha tiszta a babád, a tiszta víz is elég, nem kell a vékony, érzékeny kis bőrét kitenni minden nap a tisztítószereknek.

Popsikrémként használj sheavajat, vagy kókuszvajat, esetleg ezek keverékét.

A babák tiszták, a bőrük még egészséges, ne tegyük tönkre mindenféle kenceficével, nincs szükségük rá.

A babaillat ott kezdődik, hogy a baba illatát érzem, nem a Gabi vagy a szóban forgó kukába való termékek szintetikus illatát.

Felnőtt emberként akkor is elfordítom a fejem, ha buszon vagy valahol máshol közel kerül valaki hozzám, és érzem rajta a bolti öblítők, vagy a drága parfümjük szintetikus illatát. Aki megszokta, nem érzi, de aki már elszokott tőle, annak nagyon kellemetlen...

36. 4c30444687 (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2012. jan. 11. 15:45

Na, ezért írtam, hogy itt most nem pejoratívaj értem a szag szót :)


Én is szellőztetés párti vagyok. Néha-néha illóolajozok, de azt is úgy, hogy ne ordítson. Anyósom tud olyan kavalkádot csinálni... Egy illatosító a WC-ben, plusz azt ugye még megfejelik napjában párszor egy másmilyen légfrissítő sprayvel, egy aromagyertya az előszobában, és közben képes egy másfélét az egy légtérben lévő nappaliban meggyújtani. Meg ezeknek még gyújtás nélkül is rémes (itt a legcsúnyább értelemben) szaguk van. Apósom cipőjét meg gondosan cipősprayvel fújja, aminek szintén nem illan el a szaga. Persze hova is tűnne, mert reggel kiszellőztet, aztán arra a napra slussz. Blőe.

35. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2012. jan. 11. 15:39

Általában az ember nem érzi a saját lakásának illatát. Néhány hét távollét után viszont igen...

Vagy gondolj a régi könyvtárakra, templomokra...

Mindegyiknek sajátságos "illata" van.

34. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2012. jan. 11. 15:34

Igen, ez igaz. Mindenesetre ügyelek rá, hogy ne legyen nálunk szag, inkább valami illatféle, de leginkább friss levegő. A műszagokat viszont nem szeretem, így lehetőleg sokat szellőztetek. És ez megvolt kisbaba mellett is. :)


Ez most csak úgy eszembe jutott a szavaidat olvasva, nem gondolom, hogy konkrétan rám céloztál volna. :)

33. 4c30444687 (válaszként erre: 28. - Remike98)
2012. jan. 11. 13:09
A szaros gyereket meg tudom különböztetni a tisztától. Nincs velem semmi baj. A legtöbben szeretik az alma illatot, de ha én spec. rühellem, akkor nincs velem semmi baj, csak nekem nem tetszik.
32. 4c30444687 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2012. jan. 11. 13:05
A saját szagokat nem (annyira) veszi észre az ember - most a szagot minden negatív előjel nélkül értem. A legtöbb lakásnak van egy sajátos szaga (baba szag, öreg szag, régi ház szag, panel lakás szag és még azon belül is), de az nem szokott az ott élőknek feltűnni.
2012. jan. 11. 09:51
Ami mesterséges az a púderillat, de az igazi babaillat akkor volt mikor a fejemhez tették és még érezni lehetett a magzatmáz illatát, nagyon fura volt, erre emlékszem, de az illatára már nem sajnos, pedig akkor azt hittem sose fogom elfelejteni, most ami babaszag és természetes, tehát a bőre, az meg a tisztaság, puhaság illata.
30. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Remike98)
2012. jan. 11. 01:07
Konkrétan arra irányult a kérdés, hogy ki az, aki a mesterséges illatokat tekinti babaillatnak, ki pedig az igazi baba illatát, amit nem nyomnak el az "illatszerek"? Szóval kíváncsi voltam, hogy kik vannak többen.
2012. jan. 10. 19:14
Nem tudnám körbeírni, jellemezni az illatot. Egyszerűen csak nagyon jó.
28. Remike98 (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2012. jan. 10. 19:14

Nem tudtam mire vélni a kérdést a fórumtémák között, így bekukkantottam.

Megakadt a szemem a válaszodon.......volt már kisbaba a kezedben? Mert ha volt és ez a válaszod akkor vagy be volt kakilva a baba, vagy a szaglásoddal lehet valami baj.

27. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2012. jan. 10. 17:34
Léptem én be nem is egyszer a sajátunkba, de nem éreztem. :)
26. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - 4c30444687)
2012. jan. 10. 17:33
Neeem... :D
2012. jan. 10. 16:48
nekem is kicsit vanília jellegű egyedi illat. De nekem , bár ez nem babaillat de arra emlékeztet a babás dreft és fehér lenor, mert mindig azzal mostam a nagy fiamnak és amikor terhes voltam a kicsivel és neki mostam a ruhákat ismét ezekkel bőgtem is egy sort hogy újra babaillat van.pedig tényleg nem ez az igazi:)
24. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2012. jan. 10. 16:16
Ezt inkább akkor érezni, amikor kintről belép az ember a lakásba.
23. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2012. jan. 10. 16:09
Akkor nem a dinó mintás csíkkal ellátott fehér csomaggal kellett volna játszanom? ;)
22. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - Titánia83)
2012. jan. 10. 16:08
Kis koncentrációban el tudom viselni, de ahol sok kis baba van, ott a hányinger kerülget.
2012. jan. 10. 15:51
:)))
20. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2012. jan. 10. 15:51
Amúgy szerintem nem a pelenka szagát kérdezte Titánia. ;)
19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. jan. 10. 15:51
:DDD
18. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2012. jan. 10. 15:46
vagy összekeverték egy adag pálpusztaival
2012. jan. 10. 15:44
Imádnivaló:)
16. Titánia83 (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2012. jan. 10. 15:43
Ez nagyon egyedi. Akkor most vagy nincs gyereked, vagy fintorogva fogtad őket? :D
2012. jan. 10. 15:42

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Remélem még írnak mások is. Kíváncsi vagyok. :)

14. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2012. jan. 10. 15:42
Büdös :P Én inkább szagnak mondanám.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook