Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen az altatás? fórum

Milyen az altatás? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 19. 12:38

Szia.

A nyugtatót majd a nővér fogja adni.

Ne izgulj, utólag majd nevetni fogsz magadon, hogy kár volt ennyire aggódni.

Ne stresszeld bele a helyzetbe magad, mert csak egyre idegesebb leszel, és a családod is kiakasztod. Foglald le a gondolataid mással, sportolj.

További szép napot.

32. d4747860fa (válaszként erre: 31. - D4747860fa)
2013. nov. 19. 12:10

Az az igazság, hogy egyre jobban kezdek félni :(

Szegény férjemet nem irigyelem.

2013. nov. 19. 12:05
Tudja valaki, hogy a nyugtató tablettát mennyivel kell bevenni az altatás előtt?
30. Napsugár.. (válaszként erre: 29. - Eandi78)
2013. nov. 19. 11:55
Én a vastagbéltükrözésre simán elmegyek..volt már egy párban részem, és nem kértem altatást. De a fogorvos az más téma nálam....az a rettegés netovábbja.: )
2013. nov. 19. 10:48

Gondolom attól függ, hogy ki mitől fél. Fogorvostól nem félek annyira, hogy altatást kérjek. Húzás előtt én is remegtem, de utólag rájöttem, hogy nem is volt vészes. Tömés, gyökérkezelés nem gond, semmit nem érzek. Még a szurit se. Vérvételt kibírom, ha nem nézek oda. Amúgy nem fáj. Altatásnál kézfejbe kaptam, az volt a legrosszabb az egészben.

Egyébként én is kényes vagyok. Gyomor és vastagbél tükrözést soha nem engednék altatás nélkül. Legszívesebben nőgyógyászati vizsgálatot is altatásban kérném. Semmilyen tablettát nem tudok lenyelni, mindent szirupban, cseppben, rágótablettában, granulátumban kapok.

28. d4747860fa (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2013. nov. 19. 10:29

Örülök, hogy neked nincsenek problémáid az orvosi dolgokkal :)

Nekem elég nehéz, mikor kicsi voltam, 2 ember sem tudott lefogni amikor injekciót akartak adni.

És ez azóta sem változott, bár 20 év után tegnap volt az első alkalom hogy megszúrtak. Hát majdnem elájultam, szerencsére lefektettek.

Szóval ez a dolog nem azért van, mert én rinyapicsa vagyok, és engem igenis altassanak el...hanem mert olyan dolgokat vált ki belőlem az ilyesmi, amit jobb nem átélni sem nekem, sem az orvosnak.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - D4747860fa)
2013. nov. 19. 05:55

Én mindig sztk-ba járok. OK, hozzátartozik, hogy az én fogaim nem túl rosszak:)

A bölcsesség fogaimat kihúzták, ahogy kinőttek. 2-t sima fogorvos, kettőt pedig szájsebész.

Volt két gyökér kezelésem, a fogaimat betömni nem tudták, mert akkor bedagadt az arcom, így letört mind a kettő és pótoltattam. És van néhány tömött fogam. Én is kérek mindenhez szinte érzéstelenítést, de pl. a fogkő leszedéshez nem.

Félre értés ne essék:) Tudom mennyire félelmetes a fogorvos, de inkább egy kis félem és kis kellemetlenség mint fognélküliség, vagy altatás. A fiam is nagyon fél a fogorvostól. Fogalmam sincs honnan vette, hogy félni kell.


Nekem az altatástól pl. a vérnyomásom ingadozni kezd. 2x altattak és az egyiknél intenzívre kerültem emiatt. Jó annyira nem volt vészes szerintem, de a dokim azt mondta, hogy nagyon megijesztettem.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - 17aadc1082)
2013. nov. 19. 05:48
Én is félek, de sosem kérnék altatást. Én az altatástól jobban félek.
25. d4747860fa (válaszként erre: 22. - Napsugár..)
2013. nov. 18. 22:29

:( Akkor neked sem egyszerű.

Én Budapestre megyek, leírom neked az árakat, nem tudom ez drágábbnak vagy olcsóbbnak számít.

Altatást még nem tudom pontosan, de 60.000 és 100.000 között van.

Két felszínű tömés 15.000/db.

Bölcsességfog húzás 25.000/db.

Foggyökér eltávolítás 10.000/db.

Fogkőleszedés 12.000.


Én olyan 200.000 körül fogok fizetni, de ha rákeresel a google-ban, beadja a klinikák oldalait, és ott vannak fent árak is.


Szerintem érdemesebb rászánni a pénzt, vagy ha nem is, keresni egy magánfogorvost, még az is másabb mint az SZTK.

24. Napsugár.. (válaszként erre: 19. - 17aadc1082)
2013. nov. 18. 22:24
:)) Kockázat?Az egész élet az....:)
2013. nov. 18. 22:23
Én is gyerekként lettem elrontva...vadállat fogorvosoknál voltam..egyszerűen képtelen vagyok túllépni a foghuzáson...pedig már átmentem egy két dolgon...de a foghúzás az nálam egy iszonyatos élmény.
22. Napsugár.. (válaszként erre: 20. - D4747860fa)
2013. nov. 18. 22:21
Én veszprémben voltam a szájsebészeten...itt nagyon vadbarmok. Te mennyit fizetsz ezért?Vagy tb alapon lesz? Nekem is nagyon be van gyulladva az egyik, meg van egy amit vésni kellene a harmadik pedig egy tejfogcsíra...amit 32 éve hordok az ínyemben...és most derült ki.
21. d4747860fa (válaszként erre: 20. - D4747860fa)
2013. nov. 18. 22:20
*Szóval éber állapotban kellene leszíjazni, és gyerekként 2 ember nem tudott lefogni a szurinál.
20. d4747860fa (válaszként erre: 17. - Napsugár..)
2013. nov. 18. 22:18

Kum? ... :D Ezt még nem hallottam :)

A bölcsességfogaimat kell kiműteni, és van egy fog ami nagyon be van gyulladva, ketté is tört, és valami van a gyökerén :(

Ezen felül talán tömnek is, de azt még nem tudom.

Ja és akkor már fogkőleszedés is lesz.

Szerintem engem le kellene szíjazni, bár biztos kellene hozzá vagy 3 ember... gyerekként a szurinál 2 embernek nem ment.

Köszönöm hogy szorítasz nekem :o)

Egyébként hova mentél szájsebészetre?

Meg mi az hogy kiröhögtek? Hogyha indokolt az altatás, meg kellene hogy csinálják.

19. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2013. nov. 18. 22:14
pont azért, amiért valaki annyira fél a macskától, hogy még képet sem néz meg róla, mert attól is rosszul van. simán. én is inkább a kockázatot vállalnám, mint az altatás nélküli fogászatot.
2013. nov. 18. 22:10

Szerintem azért a királytól messze van.

Nem értem, hogy miért kell a fogorvostól annyira félni, hogy altatást akarjon valaki.

Minden műtétnek van kockázata és az altatásnak is...

2013. nov. 18. 22:07
Én is nagyon szeretnék altatásban a szájsebészetre menni...voltam is emiatt már ott, de jól kiröhögtek...mit akarok én....3 fogat kellene kiműteni...konkrétan sokkot kapok a fogorvosnál, a huzásnál......végigordítom az egészet...pedig addig megyek mig el nem altatnak.Szorítok neked!!!!!Mit fognak majd csinálni amúgy??? Minden együttérzésem.De örülj neki hogy altatnak.Sokkal jobb lesz hidd el.:)))) Átkumod az egészet.És felébredsz és túl leszel rajta.Minden rendben lesz!!!:))
2013. nov. 18. 22:02
Milyen az altatás???EGYSZÓVAL:király!!!!!!!!Én két órát kumtam, semmi bajom nem volt ébredésnél. :)))) Nyugodj meg, én is igy voltam vele, az altatástól féltem a legjobban.Pedig az egyáltalán nem vészes. :))))
2013. nov. 18. 19:30
Én imádom. Utána tök kipihent vagyok, mint aki három napot aludt egy huzamban. Ha nem vagy utána rosszul, akkor sztem isteni. :) De tényleg. Én imádnám, ha itthon tudnék heti egyszer így aludni.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - D4747860fa)
2013. nov. 18. 17:55

Mindenki így van ezzel:)

Ne izgulj! Minden rendben lesz:)

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - 273206364e)
2013. nov. 18. 17:55

Nagyobbhoz hová?


Szerintem nincs különbség. Nekem elvileg 2,4-3 órás műtétem volt, gyakorlatilag hosszabb. A karomban volt egy kanül vagy mi a szösz és abba kötötték be az altatót. A műtét előtt kaptam egy bátorítót, amitől én máris elaludtam, majd kicsit felkeltem a műtőbe, amíg átraktak és ahogy megkaptam az altatót én megint elaludtam.

Nem fáj jobban mint egy vérvétel.

Altatás után én csak kába voltam és aludtam még napokat.

2013. nov. 18. 16:57

Köszönöm mindenkinek!

Megvan az EKG és a véreredmény is...

Csak azt nem tudom hogy mellkasröntgenre elmenjek-e.

Hm, egyik eredményem sem jó egyébként :(

De az altatást nem akadályozza meg, úgy néz ki.

2013. nov. 18. 14:34
Nekem 3 műtétem volt altatásban kb 2órás mindegyik és az egy tök jó dolog hogy kialszod magad,még emlékszem mondtam is a dokinak minek ébresztett fel,viszont nemtudom,mennyi idős az a műtét amire te mész és hogy viseli a szervezeted.Én konkrétan zöldet okádtam másnap annyira rosszul voltam tőle,szóval én ezt a részét viselem rosszul.Egyébként kézfejbe adták,nekem magas a fájdalomküszöböm,megsem éreztem.Amit jobban utáltam,hogy anno kaptam a fenekembe is egyet,na azt tényleg rühellem,nem egy jó érzés.
10. 273206364e (válaszként erre: 7. - D4747860fa)
2013. nov. 18. 14:09
Azért valami jó fájdalomcsillapítót szerezz be,mert utána biztosan lesz fájdalmad!
9. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. nov. 18. 13:34
Az altatás attól is függ, hogy mennyi ideig tart a beavatkozás. Nekem még nem volt hosszabb műtétem, de már háromszor altattak. Kétszer a kézfejembe kaptam, egyszer a csuklómban volt branül. Nem kellemes, de kibírható, függ attól is, hogy ki szúrja. A műtőben az ember se perc alatt bekábul, ált. nem kell 10-ig sem számolni. Kis műtétnél gyorsan magához jön az ember, viszont egyszer órákkal később kaptam fejgörcsöt és hánytam is az altatástól.
2013. nov. 18. 13:07

Én már nem emlékszem, hogy hova kaptam az altatót, de valamiért a kézfejem rémlik. Nekem a térdemet műtötték. Rettegtem az altatástól, sírtam is. Igaz 16 éves voltam, de kisebbek simán végigcsinálják sírás nélkül. De akkor ez nem érdekelt. :) Ugyanezeken paráztam, mint te. Aztán semmi különös nem volt. Az altató orvos mondta, hogy most fogja beadni és szóljak, ha álmosodok. Hát nem volt rá időm :) Olyan mély álmosság jött rám hirtelen, hogy annyi is volt, meg se tudtam szólalni. Aztán utána se kép-se hang. Igazából máig nem tudom mennyi ideig műtöttek, mert nem kérdeztem, de max 1 órás volt, mert előtte ezt mondták. Aztán felébresztettek és nagyon köhögtem, de azon kívül semmi gond nem volt. Mindenki azt mondta, hogy félrebeszélek majd és hamar vissza is alszok az altató hatása miatt, de nem így lett. Azzal szoktam viccelődni, hogy én már tényleg annyira rossz alvó vagyok/voltam akkor is, hogy még az altató utóhatása sem volt rám hatással. De tényleg így volt. Semmi homályos rész, mindenre emlékszem, olyan éber voltam, miután felébresztettek.


Szóval ne izgulj, nem lesz gond, fel fogsz ébredni. :)

7. d4747860fa (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2013. nov. 18. 11:44
Szájsebészetre kell mennem, ide fogorvos kevés :)
6. Mazsinka (válaszként erre: 4. - D4747860fa)
2013. nov. 18. 11:42
Ugyan miért döntöttél a szájsebészet mellett? Indokolt volt, vagy csak félsz a fogorvostól, és a fúrást-húzást is szunyában akarod végigcsinálni?
2013. nov. 18. 11:42

Nekem sürgősségi altatást csináltak, mikor egy lovas baleset miatt kiugrott a comfejem. Altattak, mert a helyrerakás annyira fáj, h elájulsz tőle. Nekem a kézfejembe adták a cuccot, mert a pancser nővérke szétszurkálta a karom vérvétel címen, pedig a doki is mondta neki, h hagyjon helyet az altatáshoz. Mikor a doki visszajött és meglátta, mit művelt velem, kiabálva zavarta ki, komolyan!!

Beadták az anyagot, számolni kellett, aztán a követező, h tolnak kifelé. És mindenféle hülyeséget beszélek, amivel azóta is cikiznek otthon...:D

2013. nov. 18. 11:37

Szájsebészetre megyek.

Jajj annyira félek!

Most is a dokinál totál rosszul lettem, pedig csak vérvétel volt :(

Tudom, ez már valami betegség, de folyton az jár a fejemben, hogy vagy fel sem ébredek, vagy kómába esek, vagy pont hogy közben fogok felébredni :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook