Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milligest hatására szívódott már fel valakinek cisztája? fórum

Milligest hatására szívódott már fel valakinek cisztája? (tudásbázis kérdés)


13. e1641dee25 (válaszként erre: 12. - P3Brigi)
2010. aug. 26. 07:50
Doki felírta a bogyót, majd a rákövetkező kontrollon 3 hét múlva már nem volt cisztám...
2010. aug. 25. 17:42

Sziasztok!


Én is most kezdtem el szedni egy hónapja a Milligest-et,ciszta miatt. Azt mondta az orvos, majd kidurran tőle..de mikor???Tud valaki tapasztalattal szolgálni ez ügyben?

11. e1641dee25 (válaszként erre: 9. - 3e49239215)
2010. ápr. 19. 09:38

Állítólag a ciszta is, mint sok más probléma, lelki eredetű.

Mindenesetre fogigátló szedésével meg lehet előzni, ugyanakkor a bogyi is kiválthatja... (Belarát szedtem, akkor alakult ki, és mikor Milligestre váltottam, eltűnt)

Aki nem szed fogamzásgátlót, igyon gyógyteát:)


Egyébként én is úgy tudom, hogy a mai fogamzásgátlók már olyan alacsony hormontartalmúak, hogy nem szükséges szüneteltetni a szedésüket.

10. 3e49239215 (válaszként erre: 7. - E1641dee25)
2010. ápr. 16. 11:08

A cickafarkfű a legjobb gyógynövény nőgyógyászati gondokra, az interneten is sok mindent lehet róla olvasni, de szerintem a legjobb ha szakorvos tanácsát kikéred róla.


Én akkor ittam rendszeresen ezt a teát amikor még nem szedtem fogamzásgátlót mert nagyon görcsöltem igaz a fájdalmaim megszűntek mióta szedek gyógyszert, de a teát azért néha én is iszogatom.


Erről nem hallottam, hogy befolyásolna valamit, de utána kérdezek az orvosomtól és akkor leírom nektek mit mondott.

9. 3e49239215 (válaszként erre: 8. - E1641dee25)
2010. ápr. 16. 11:04

Sajnos most abban a világban élünk hogy annyi betegség van amit el sem lehet képzelni és persze a gyógyszergyárak jól meggazdagodnak mellesleg soxor csak a tüneteket kezelik nem a valódi okot szüntetik meg.

És itt van a ciszta azt sem tudják megmondani mitől keletketik... :( így hogyn próbáljuk meggátolni a kialakulását???

és mi van azzal aki nem szedhet fogamzásgátlót???


sajnos a nőgyógyászok is több témában elenkező tanácsokat adnak... akkor mit tegyél???


én hallgatok a nőgyógyászokra nem fogom szüneteltetni a milligestet nem szeretnék megint így járni, de pl barátnőm nőgyógyásza azt mondta 2évente szüneteltesse a gyógyszert, akkor most mi a teendő???

8. e1641dee25 (válaszként erre: 6. - 3e49239215)
2010. ápr. 15. 08:00

Ezt jó hallani... :)

Én is csak jó tapasztalatokról tudok beszámolni.

De azért szomorú, hogy bogyi nélkül nem működünk teljesen jól... :(

7. e1641dee25 (válaszként erre: 5. - Mayalina)
2010. ápr. 15. 07:58

Én konkrétan a cickafarkfűre gondoltam anno, mert sok jót olvastam róla. De mikor jobban utánanéztem, kiderült, hogy hatással van a hormonrendszerre, így hormonális tabi mellett (logikus módon) nem ajánlott használni.

A többi teakeveréket nem ismerem...

2010. ápr. 14. 13:16

Sziasztok csajok. Én milligestet szedek már vagy 7éve tavaly nyáron abba hagytam 3hónapra gondoltam én ideje szüneteltetni úgy sincs pasim egyből cisztám alakult kia ami 3hónap után szét is durrant, de..... azalatt a 3hónap alatt olyan gyulladást okozott a baloldali petevezetéken hogy az meg is csavarodott. Ekkor jött a műtét 2,5 óra volt altatással a bal oldali petevezetékemet teljesen eltávolították. Mondanom sem kell műtét után borzalmas fájdalmaim voltak amitsenkinek nem kívánok 6-8 hét felépülési idő azóta is időjárás változást megérzem ami szintén kegyetlen féjdalommal jár mellesleg a fürdőruhából is kilátszó 15cm vágásom van keresztbe ami kb 5év után szinte észrevehetetlen lesz :S


A lényeg én a műtét után 4 magánorvoshoz mentem el a legjobb nőgyógyászokhoz mert féltem nehogy így járjak megint vittem e leleteimet. Minden orvos azt javasolta, hogy maradjak a milligest-nél mert az gátolja a ciszta kialakulását, és nekem sem lett volna ez ha nem hagyom abba a gyógyszert. Azt is mondták, hogy tévhit a gyógyszer szüneteltetése azt 20évig is szedhetem egyfolytába semmi bajom nem lesz ezek után ne hagyjam ki csak akkor hagyjam abba ha gyereket szeretnék.


Így én is azt gondolom hogy ha sok mindenkinek ajánlják és nekem is 4doki mondta akkor biztos igaz. És csajok mindenkinek ajánlom, hogy ha kisebb alhasi fájdalmai vannak AZONNAL menjen dokihoz. Én nem vettem komolyan pedig megelőzhető lett volna ugy voltam vele néha kis fájdalom az nem probléma megesik mindenkivel hát nem. Rendszeresen kell nőgyógyászhoz járni a műtét óta én ezt teszem egy petevezetékkel még természetes úton is lehet gyerekem , de ha azt is kivennék akkor csak lombikra lenne lehetőségem ami nagyon drága mellesleg kellemetlen mikor hormonokkal nyomnak tele és az islehet hogy csak a 3. lombik jön össze.


Jü egészséget mindenkinek.

2010. ápr. 13. 21:59

Miért kell vigyázni a teával a fogamzágátló mellett?

És milyen teakeverék ez?

Nekem sok kis cisztát állapítottak meg a petefészkemen, és ezután írták fel a milligestet. Ezelőtt Harmonettet szedtem.

4. e1641dee25 (válaszként erre: 3. - Ae294c4916)
2010. ápr. 12. 10:31

Köszi, most úgy tűnik, elmúlt...

Én is gondoltam teákra, de fogamzásgátló szedése mellett nagyon vigyázni kell velük.

Nagyon jó, hogy újra egészséges vagy :)

3. ae294c4916 (válaszként erre: 2. - E1641dee25)
2010. ápr. 10. 18:25

Nekem egy speciális erre a célra összeállított gyógynövény tea keveréktől múltak el a cisztáim. Egy volt a petefészkemben, picit nagyobb, mint a Tiéd, és sok kicsi a méhemben. Teljesen elmúltak.

Lehet, hogy neked is segítene.

Megelőzés miatt még mindig iszom, csökkentett mennyiségben.

2010. márc. 3. 11:52
Lett egy cisztám a jobb petefészkemben (2,5x4,6 cm), fogamzásgátlót váltottam, hátha így elmúlik... Félek a műtéttől :(
2010. márc. 3. 11:50
Milligest hatására szívódott már fel valakinek cisztája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook