Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól fürödhet (fürödhet -e) velünk a gyerek? fórum

Mikortól fürödhet (fürödhet -e) velünk a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 25. 20:42
Szerintem meg nem egészséges együtt fürdeni a gyerekkel nálunk ez nem divat és sose volt az a gyereknek nem kell nézni a szülőket fürdésközben szerintem még ne tanulgasson a gyerek milyen egy felnőtt ember teste..
2009. ápr. 15. 12:28
1-3 éves korig
2009. ápr. 15. 12:17

sziasztok!szerintem ez nagyon változó ki mikor fürdik a kicsivel.Nálunk 6 hós volt mikor együtt fürödtünk először,de sztem lehet hamarabb és akár később is,és teljesen egyetértek drnéni hsz-ával azzal kapcsolatban,hogy ez lehet akár neveltetés kérdése is.

szép napot

2009. ápr. 14. 07:11
Én 4 napja fürdök együtt a 2 éves lányommal. Korábban imádott fürdeni, aztán egyszer csak nem akart. Pár napig kész rémálom volt a fürdetés, a férjem tartotta benn a kádban, én mosdattam, ő üvöltött és harcolt. Semmi okát nem tudtuk kinyomozni ennek. Úgyhogy 4 napja beszálltam én, és úgy hívtam. Ennek nagyon örült, még a haját is magának mosta meg. Azóta is ragaszkodik az együtt pancsoláshoz.
2009. ápr. 3. 20:22
Mi is együtt szoktunk fürödni. Sztem tök jó. Van amikor mind a hárman együtt fürdünk:)
2009. ápr. 2. 18:13

Amikor kisebb voltam, volt, hogy én is együtt fürödtem anyukámmal. Utólag visszagondolva én szerintem kibírtam volna ez nélkül is.

Ha majd lesz gyerekem, akkor majd elválik... Egyelőre fogalmam sincs, hogyan lesz. Majd valahogy lesz. :-)

2009. ápr. 2. 17:20
Szerintem ha már tud magától ülni, akkor nyugodtan, de van, aki már az elejétől fogva vele fürdik
2009. ápr. 2. 14:46
Egy év után fürödtem vele, nagyooooooooooooooon jó.
2009. ápr. 2. 14:45
Szerintem egészségügyi szempontból gyakorlatilag újszülött korától. Hiszen úgyis egész nap puszilgatjuk, fogdossuk, stb., és nem gumikesztűben. A babák borzasztóan élvezik is az együtt fürdést. Akit kicsit prűdebben neveltek, annak lehet, hogy nem esne jól, de elvi akadálya biztos nincs.
2009. ápr. 2. 12:00
Véleményem: attól kezdve, amikor már beszélni,járni tud, s természetesen ha egészségesek vagyunk, nincs semmi bőrbetegségünk.
30. ipi
2007. nov. 30. 08:41
SZió, nálunk ez úg yalakult, hogy én fürdettem kicsi kádban kb 7 hónapos koráig, de úgy, hogy beletettem a nagykádba. Aztán mikor jól ült már egyedül, meg nagyon ficánkolt, akkor áttértünk együtt a nagykádba. Aztán azóta apukájával pancsol nagyokat, néha én is beférek szűkösen, de általában rendrakás, vacsikészítés megy közben...
29. win (válaszként erre: 27. - Ibi75)
2007. nov. 30. 08:03

Köszönjük! Igyekeztünk... ;DDDDD


Hugi a 4D alapján úgy tűnik, hasonlít rá, bár róla sem lehetett igazán jó képeket csinálni. Az én gyerekeim nagyon titkolóznak. Hol a kezük van az arcuk előtt, hol a köldökzsinór...

28. win (válaszként erre: 26. - Ibi75)
2007. nov. 30. 08:01

Az az igazság, hogy férjem félkomolyan fotózással foglalkozik, így töménytelen mennyiségű fotó van a fiamról is...

Egyébként most, hogy megvettük a lányruhákat, mit nem mondjak, sajnálom szegény fiamat, hogy olyan "unalmas" öltözékekben kell járnia. ;))) Valahogy a gyerekruhákat tervezők több ötlettel bírnak, ha kislányról van szó, és ettől a csajszik még aranyosabbnak tűnnek.


OK, majd megyek "malackodni"! :)))

27. ibi75 (válaszként erre: 24. - Win)
2007. nov. 29. 20:50

Win! Zétény nagyon tuti gyerek! Nem szoktam ilyet mondani, de olyan tökéletes az arca, ahol alszik és közelről van lekapva!

Biztos gyönyörű lesz a kishugi is :D

26. ibi75 (válaszként erre: 24. - Win)
2007. nov. 29. 20:48

A kiscsajok olyan cukik - nem? Biztos sokat fogjátok Ti is fotózni.

Majd gyere néha a "Kismalacos" topicba, ott majd dumcsizunk!

25. ibi75 (válaszként erre: 23. - Win)
2007. nov. 29. 20:47

Erre nem is gondoltam, hogy hárman is fürödhetünk, mert valaki hamarabb kiszáll!

Tiszta hüllle vagyok :)

24. win (válaszként erre: 22. - Ibi75)
2007. nov. 29. 20:05

Nincs, de kicsit nem is bánom, mert egyre több "bajom" van. :(((

Nagyon aranyos Eszter! Mikor feltettétek a kórházas képeket, akkor mutattam a férjemnek is, hogy nézze meg, milyen szép baba, és hamrosan nálunk is lesz egy ilyen Pöttöm Panna. :)))

23. win (válaszként erre: 21. - Ibi75)
2007. nov. 29. 20:02

Nem csodálom, nagyon jó doldog! :)))) A fiam már néha magától behívja maga mellé az apját, és olyankor rettentő boldog, hogy együtt fürdenek.


Eleinte tényleg macerás, mert míg nem ülnek annyira biztosnságosan, nem szabad ott hagyni őket felügyelet nélkül egy pillanatra sem. De ha felváltva ültök be vele, vagy valamelyikőtök hamarabb kiszáll, akkor máris van "fogadóbizottság". :)))

22. ibi75 (válaszként erre: 20. - Win)
2007. nov. 29. 19:44
Neked már nincs sok időd hátra :D
21. ibi75 (válaszként erre: 20. - Win)
2007. nov. 29. 19:43

Mindenképp velünk fog fürdeni! Már alig várom!

Eleinte talán felváltva - még talán kiszedni macerás lesz a kádból, ha mindketten benne vagyunk vele, de később mind a hárman!

20. win (válaszként erre: 19. - Ibi75)
2007. nov. 29. 08:21
Engem érdekelne, hogy milyen döntésre jutottatok (már ha szabad kíváncsiskodnom), mert elég szélsőséges vélemények hangzottak itt el. :))
19. ibi75
2007. nov. 28. 18:53
KÖSZI CSAJOK! :)
2007. nov. 27. 09:53

Kb. 4-5 hetes kora óta együtt fürdünk a lányunkkal, amit nagyon élvez. Természetesen akkor még csak az apjával fürdött, aztán mióta tehetem, én is megyek vele lubickolni.

Mindig lezuhanyozunk előtte és a párom fürdőnapdrágot húz, mert úgy érzi jól magát, én csak "pőrén":)

Tényleg ízlés és szokás dolga, ha valaki már a gondolattól is rosszul van, az inkább hagyja, mert biztos, hogy a gyerek sem érezné jól magát.

Nekünk egy nagyon jó napi program is, ahol mindketten jól érezzük magunkat. És aki nem fürdik épp, annak van egy kis szusszanásnyi ideje saját magára.

17. LoLiNa
2007. nov. 27. 05:46
szerintem mokr már nem tanulja a járást, ülést stb. magabiztosan csinál mindent, olyan másfél-2 éves kortól.
2007. nov. 26. 21:42
Fiam most 2,5 éves. Augusztus végén elcsúszott a medencéjében. Nem ütötte meg magát, de utána hetekig nem volt hajlandó fürödni. Próbáltuk mindenhogy rávenni, de ha vizet látott már sírt. Végül már azt csináltuk hogy én beleültem a kádba, ő meg nézte ahogy játszom a játékaival. Kb 2-3 nap után beült mellém. Azóta néha együtt fürdünk.
2007. nov. 26. 21:18
Mi is fürödtünk együtt, mindketten élveztük, az apja is megkívánta...
14. lily3
2007. nov. 26. 21:17
Miért ne fürödhetne?Én is együtt fürödtem anyukámmal anno,még se volt semmi bajom.Nekem természetes hogy együtt fürdünk,sőt apukájával is fürödt már(gatyába)amikor én vérzek.
2007. nov. 26. 20:58

Én nem vagyok híve az együtt fürdésnek. Nem is szoktattuk rá a gyereket, hogy velünk fürödjön. Mindenkinek meg van a maga "szférája".

Persze ez is, mint minden sok más kérdésben, szülő válogatja, hogy ki mit tart helyesnek.

12. KriZo
2007. nov. 26. 20:19
Amíg pici a baba a fertőzés miatt nem ajánlatos. Szerintem. Főleg 7 hetesen. - Gondolj bele hogy mi szivároghat még belőled és abba fürdetnéd a gyereked? - Ha meg nagyon ragaszkodsz az együtt fürdéshez, akkor előtte jó alaposan fürödj meg, és húzz fehérneműt, vagy fürdőruhát. Általában a picikkel az apuka szokott együtt fürödni szintén tisztán, és gatyába.
11. win
2007. nov. 26. 20:17

A fiam elég hamar elkezdett üldögélni. Amikor már stabilan ült, akkor fokozatosan átköltöztettük a fürdőkádba a gyerekfürdetőből. Ez olyan 6 hónapos kora körül volt. Azóta többször fürödtünk együtt, bár elsősorban az apjával mivel én kismamaként nem fürdök most (meg még egy ideig).

De ha szülés után eltelik a szükséges idő, én is nagyon szívesen beülök majd a fiam mellé is és később a lányommal szintén.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook