Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól tudnak szívószállal inni a gyerekek? fórum

Mikortól tudnak szívószállal inni a gyerekek? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 7. 06:20
Enyém nem volt 1 éves sem.
2011. aug. 6. 23:31
Köszi a tippeket, először a dobozos üdítő nyomogatását próbálom ki. :) A buborékfújást megpróbálom jól eltitkolni, bár a szélforgót hevesen fújja, remélem nem jön rá, hoyg a szívószálat is lehet... :)
2011. aug. 6. 14:33
Lányom nem volt még 8 hónapos, és már tehetségesen szívott. :)
2011. aug. 6. 14:24
Ja,és egy éves volt kb.
2011. aug. 6. 14:15
Én úgy tanítottam meg, hogy először beledugva az italba befogtam a szívószál tetejét, így az ital benne marad, és az alját tettem a szájába. Ha kicsit elengeded, jön belőle, utána már szívja ő is. Pár alkalom után már automatikusan szívja. De amíg túl sokat akar szívni, addig a fenti megoldás a célszerű, különben nem tudja lenyelni.
2011. aug. 6. 14:12

Az enyém két éves, és mostanság megyeget már, de nem mindig, mikor milyen kedve van. Nem tudom egyszerűen megtanítani, nálunk is az jött be, hogy nyomogattam a dobozos üdítőt.

Bármi másból iszik fél éves kora óta, üveg, pohár, flakonos üdítő, de ez nem megy, vagy nem tetszik neki.

2011. aug. 6. 13:45
Változó. Lányom 8 hónaposan, aztán egy darabig rágta utána, most 16 hónaposan ismét szívószálazik...
2011. aug. 6. 13:37
kb olyan 8-9 hós volt mikor tudott szivószállal inni
16. homern
2011. aug. 6. 13:36
8-9 hónapos volt ha jól emlékszem,előtte sosem látta,magától elkezdte szívni.Nem játszott vele,nem rágta,azóta is szívesen iszik szívószállal.
15. Molyka
2011. aug. 6. 13:29
Látom, már más is leírta:)
14. Molyka (válaszként erre: 2. - Katushi)
2011. aug. 6. 13:28
Kisfiam kb. 8 hónapos korától tud szívószálazni. Dobozost adj neki és nyomd meg a dobozt. Fiacska amint megérezte, hogy jön belőle, szívni kezdte mint a cumit.
2011. aug. 6. 13:20

Hát, a fiam 2 éves kora körül tudta úgy igazán rendesen szívószállal inni az italokat.

Kapott is szívószálas kulacsot...;DDD

2011. aug. 6. 13:19
nálunk 8-9 hónapos kora körül kezdtük, persze játszott vele, de ivott is. most 21 hónapos, még mindig játszik vele az ivás mellett:) vegyél kemény anyagú, nem elrágható szívószálat, ha valami kanyarulat van benne az külön öröm a kicsinek:)
11. Móriczka (válaszként erre: 9. - Zsanimami)
2011. aug. 6. 13:17

Nahh igen :-))a buborékot nem is írtam ez szinte kötelező velejárója :-))

Az én kisfiam is Beni ,Benjámin :-))

2011. aug. 6. 13:03
nekem egy eves kora elött tudott mar a lanyom, es nem mutattam neki külön hogy kell. egyszerüen a szajaba adtam a szivoszalat a poharat en fogtam, ö pedig par pillanat utan rajött hogy szivni kell es jön az innivalo. A fiam 14-15 honaposan ivott igy elöször. Igaz, neki nem is kinaltam fel elötte a lehetöseget, mondvan nem fogja tudni. De szerintem szivoszallal meg ennel is fiatalabbak is hamar tudnak inni.
2011. aug. 6. 13:00
Benim 12 hos kora ota tudja, apaja tanitotta meg mikor itta a teajat szivoszallal. Meg kell mutatni, h jon belole vmi fini, akkor rogton elkezdni szivni. Sajnos ezzel egyidejuleg apa megtanitotta hogyan kell bubikat is fujni az italba, az en nagy oromomre. :)
2011. aug. 6. 12:57
Jahh jahh:-))
7. moncsa85 (válaszként erre: 5. - Móriczka)
2011. aug. 6. 12:56
:)) ezek szerint ez másoknál is bejött:)
2011. aug. 6. 12:56
Szia!Én úgy mutattam meg neki hogy vettem egy kis dobozos kakaót a szájába adtam a szívószálat és óvatosan megnyomtam a dobozt hogy menjen belőle!Felétől már teljesen egyedül ment neki:)
2011. aug. 6. 12:55

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚhh én pontosan már nem is emlékszem milyen idős volt a kisfiam mikor megtanulta.


Az volt a sztori hogy apával mentek valahová és itthon marad a cumis üveg közben a gyerek szomjas lett és a párom vett neki szívószálas üdítőt akkor tanult meg így inni :-))

Hogy mi a recept?? Hmmm nekünk ez véletlen volt de talán fontos hogy a gyerek szomjas volt,A párom bele szúrta a szívószálat a dobozba picit nyomta össze felé és ment a szájába az üdítő és aztán már szívta is

2011. aug. 6. 12:52
Manóm 15 hónapos, eddig csak rágcsálta, így nem is sűrűn próbálkoztam vele. Tegnap gondoltam, kipróbálom újra, és fél perc alatt rájött magától. Szerintem tanítani nem nagyon lehet, mutasd meg neki, te hogy csinálod, és mondd, hogy szívjad. Esetleg próbálj a szívószálból csepegtetni a szájába, így tudja, hogy abból jönnie kéne valaminek:-)
2011. aug. 6. 12:52
nekem kb 16 hónapos volt a fiam, de ismerősök már előbb elkezdték. próbálkozz kakaóval ha szokott olyat inni...
2011. aug. 6. 12:48
És hogy lehet megtanítani neki, ha állandóan csak rágcsálná? :)
2011. aug. 6. 12:48
Mikortól tudnak szívószállal inni a gyerekek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook