Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól iskolaköteles egy gyerek? fórum

Mikortól iskolaköteles egy gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 28. 12:57

Aidababa!

Mint írták a fiad eleve évvesztes.Ha vissza akarod taratni,akkor az ovó nénik automatikusan elküldenek a nevtanba,mert itt már te nem dönthetsz.akik január után születtek,azok nem évvesztesek,ott még dönthet a szülő.


Az iskolai érettségit nekünk februárban csinálták meg,szóban elmondták,hogy a helyemben nem vinnék el a gyereket,de egyébként iskola érett,csak még kislány,mert ő május 31-i.És március végén kaptuk meg papír formában.


Tirinitas.Ha 2007 decemberi a fiad,vagyis jövő évvégén lesz 6 éves így 2014 szeptemberében kell suliba menni.

2012. jan. 24. 10:21
Egyébként én is köszönöm a hasznos válaszokat!!! Végülis megtudtam, amit akartam.
30. Pan Dóra (válaszként erre: 28. - Aidababa)
2012. jan. 24. 10:20
Valószínűleg azért, mert a fiad hozzájuk képest évvesztes, tehát másik korosztálynak számít. Vidd el a nevtanba, hadd lássa szakember, mert a mai "embertelen" iskolai követelményeknek felesleges kitenni egy esetleg iskolaéretlen gyereket.
2012. jan. 24. 10:19

Hm... akkor az én fiamnak elvileg akkor szeptemberben kell majd kezdenie az iskolát mikor utána decemberben tölti a 6-ot?

2007 decemberi.. Most, szeptemberben kezdte az ovit.

Akkor elvileg 3013 szeptemberében iskolakezdés hacsak a nevelési tanácsadó meg az óvoda nem javasolja, hogy halasszon? Én azt szeretném amúgy mert nem lesz még iskola érett, el van maradva a többiektől.

2012. jan. 24. 10:14
Bocsi, közben el kellett rohannom. Azért kérdeztem, mert a fiam novemberben volt 6 éves. Azt mondták az oviban, hogy ő csak úgy maradhatna még egy évig ovis, ha elviszem a nevelési tanácsadóba és ők úgy döntenek. Ez idáig rendben van. Csak azok a csoporttársai, akik idén töltik a 6. életévüket, azaz január 1. és május 31. között, ők meg simán a szülő kérésére maradhatnak még egy évet akkor is, ha az óvódai kötelező felmérés alapján iskolaérettek.
27. Trinitas (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. jan. 24. 10:10
Egyet értek, ezt az oldalát kell nézni, legalább egy kicsit tovább maradhat a felhőtlen gyerekkorban.
2012. jan. 24. 10:06
Az tényleg úgy van ha nevelési tanácsadóba azt mondják nem mehet suliba akkor nem mehet .
25. Hoxa
2012. jan. 24. 10:06
Ezt sajnos nem tudom, mi egy gyermekpszichológussal csináltattuk meg az iskolaérettségi tesztet, ő egy hét múlva mondta el az eredményt
24. Pan Dóra (válaszként erre: 23. - Mandarin Tangó)
2012. jan. 24. 10:05

Idő kell, míg kiértékelik az eredményeket.

Az iskolaköteles és iskolaérett nem ugyanaz a fogalom. Ha az ovi vagy a nevtan visszatartaná a gyereket, kérek mindenkit, hogy ne ellenkezzen! Én ugyanis addig parádéztam, míg az iskolaéretlen gyerekem elsős lett, és ennek 8 évig ittuk a levét :(

A pöszeség ugyanúgy gátolja az iskolai előmenetelt, mint a szociális éretlenség. Hadd legyen a gyereknek még 1 + év gyerekkora, harcolni ráér később...

2012. jan. 24. 09:48
Engem még az is érdekelne, hátha valaki már volt ilyen helyen, hogy a nevelési tanácsadó dönt ott és akkor, amikor megnézi a gyerkőcöt, vagy még hetek, míg kiértékelik az eredményeit.
22. Hoxa
2012. jan. 24. 09:48
Úgy tudom, hogy foglalkoznak a felmérés után is a gyerekekkel, fejlesztéseket is csinálnak.
21. Mandarin Tangó (válaszként erre: 19. - Hoxa)
2012. jan. 24. 09:45
Én nem csak a megállapítást akarom. Ők a szakemberek, mondják meg, hogy mit változtassak én, mivel "edzhetem" őt, hogy készen álljon jövőre.
20. Hoxa
2012. jan. 24. 09:44
De ez nem 100%, nekem egy gyerekpszichológus mondta, nem nevelési tanácsadós.
19. Hoxa
2012. jan. 24. 09:43
Úgy tudom, hogy ha az óvoda küldi a gyereket a nevelési tanácsadóba, akkor kötelező érvényű a megállapításuk, tehát, ha azt mondják maradjon, akkor a szülőnek el kell fogadnia.
18. Mandarin Tangó (válaszként erre: 13. - Smumika)
2012. jan. 24. 09:37
Akkor kérdd, hogy küldjék el nevelési tanácsadóba. Én bizonytalan vagyok, mert egy észkombájn és tisztán beszél, számol, olvas, ír (nagybetűkkel), szomjazza a tudást, érdekli minden, de pöttömke és nincs barátja, szociálisan éretlen az óvónők szerint, meg szórakozott, ha már a bokája mögött van valami, akkor nem találja. :))
17. Hoxa
2012. jan. 24. 09:36

Én is ilyen cipőben járok most, ezért vagyok képben. :) Bár én épp visszatartani szeretném a fiam, szerencsére az óvoda is így gondolja.


Lehet menni a Beszédvizsgálóba is, ők is adnak szakértői véleményt, a logopédiai osztályokat például csak ők javasolhatják, magadtól nem viheted oda a gyereket.

2012. jan. 24. 09:35
köszönöm Hoxa nekem sokat segitettél meg szerintem másnak is !
15. Hoxa
2012. jan. 24. 09:35
Elviheted a Nevelési tanácsadóba, ott megcsinálják az iskolaérettségi vizsgálatot. Ha a szülő kérésére vizsgálnak, akkor nem kötelező érvényű a megállapításuk, de ha jól tudom, akkor fodulhatsz a bizottsághoz ilyen esetben, ha nem értesz egyet az óvodával és a nevelési tanácsadó szerint is iskolaérett a gyermeked.
2012. jan. 24. 09:34
Ez hasznos információ szerintem sokaknak.
13. smumika (válaszként erre: 5. - Mandarin Tangó)
2012. jan. 24. 09:33
Hát innen is látszik itt akkor semmit nem tudnak mert én akarom hogy menjen de visszaakarják tartani mert nem beszél tisztán amugy érett rá de könyörgöm elsőosztályban is van logopédia meg nagyon sok idő van még szeptemberig addig sokat fejlődik tanul ,de itt nem akarják hogy menjen sőt elég sok gyerek marad vissza mert nem engedik az ovonők holott mondom van aki 2x marad vissza .
12. Hoxa
2012. jan. 24. 09:32
Együtt kell működni az óvodával.
11. Hoxa
2012. jan. 24. 09:31
Gyakorlatilag nem.
10. Mandarin Tangó (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2012. jan. 24. 09:31
Tehát a tankötelezettség kezdetérõl már nem dönthet a szülő?
9. Hoxa
2012. jan. 24. 09:30

Az óvoda vezetője is dönthet.

Ha vita merül fel a szülő és az óvoda vezetője között a témában, akkor a nevelési tanácsadóhoz lehet fordulni, illetve bele szólhat egy döntő bizottság is.

8. Hoxa
2012. jan. 24. 09:28
Tavalyi év vége felé fogadták el.
7. Hoxa
2012. jan. 24. 09:28

Idézet a Magyar Közlönyből:


"27. A gyermekek, a tanulók kötelességei és jogai, a tankötelezettség

45. § (1) Magyarországon – az e törvényben meghatározottak szerint – minden gyermek köteles az intézményes

nevelés-oktatásban részt venni, tankötelezettségét teljesíteni.

(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti, legkésõbb az azt követõ évben

tankötelessé válik. Az a gyermek, akinek esetében azt a szakértõi bizottság javasolja, további egy nevelési évig

az óvodában részesül ellátásban, és ezt követõen válik tankötelessé. A tankötelezettség teljesítése a tanév elsõ tanítási

napján kezdõdik. Ha a gyermek az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget korábban eléri, a kormányhivatal a szülõ

kérelmére szakértõi bizottság véleménye alapján engedélyezheti, hogy a gyermek hatéves kor elõtt megkezdje

tankötelezettségének teljesítését.

(3) A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart. A sajátos nevelési igényû tanuló

tankötelezettsége meghosszabbítható annak a tanítási évnek a végéig, amelyben a huszonharmadik életévét betölti.

A tankötelezettség meghosszabbításáról a szakértõi bizottság szakértõi véleménye alapján az iskola igazgatója dönt.

(4) A tankötelezettség kezdetérõl

a) az óvoda vezetõje,

b) ha a gyermek nem járt óvodába az iskolaérettségi vizsgálat alapján a szakértõi bizottság,

c) az óvoda, az iskola vezetõje vagy a szülõ kezdeményezésére az iskolaérettségi vizsgálat alapján a szakértõi

bizottság

dönt.

"

2012. jan. 24. 09:25
Elvileg azt is el fogják törölni jövőre, hogy a szülő dönthet. Vagy már idén? Örülnék, ha szakember hozzászólna.
5. Mandarin Tangó (válaszként erre: 3. - Smumika)
2012. jan. 24. 09:22

Az én fiam is idén lesz 6 éves. Az oviból elküldték a kérésemre nevelési tanácsadóba, mert lelkileg szerintem még nem érett erre, szerettem volna visszatartani még egy évre. Az óvodaigazgató szerint kevés az esély arra, hogy engedik, mert kötelezővé tették a 3 éveseknek az ovit, és megtelnek az amúgy is teli ovik, és aki csak tud, el kell menjen suliba.


A nevelési tanácsadóba jövő héten megyünk, de felhívták a figyelmünket, hogy mindenképpen írassuk be suliba, és ha mégis maradhat oviban, akkor majd azt jeleznünk kell a sulinak.


Szóval nem olyan egyszerű már, járjatok utána.

2012. jan. 24. 09:22
6 éves kortól iskolaköteles a gyerek,de kérheti a szülő,vagy az ovoda,hogy maradhasson még óvodában.Úgy tudom,hogy legkésőbb abban az évben kell elkezdenie az iskolát,amelyik évben a 7.életévét betölti.Mondjuk ha januári a gyerek,akkor elvileg már majdnem 8 lesz,mikor az első osztályt el kell kezdenie,de ha decemberi,akkor majdnem 7 lesz.Szóval a betöltött 6.év után,de 7.év betöltése évének szeptembere a határ.Én így tudom.
2012. jan. 24. 09:16

Aki betölti a 8 .életévet az iskolaköteles akkor már nem néznek semmit mégha orvosi igazolása is van ha mégse birja a sulit akkor majd visszamarad elsőbe de nem számitják bele majd azt az évet a tanulmányaiba felkészitői évnek felel majd meg ezt onnan tudom ,hogy multhéten volt oviba szülői és van a csoportunkban ilyen gyerek hiába vitte a gyerek anyja az igazolást a dokitól mennie kell iskolába mer betölti a 8 . évét .

Nekem most tölti a 6 ot márciusba a gyerekem de visszalehet hagynom még sőt visszaakarják hagyatni még nem tudom mi legyen nekem is menjen suliba a gyerek vagy se .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook