Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor múlik/múlt el a szerelem párunk iránt és alakul át szeretetté? fórum

Mikor múlik/múlt el a szerelem párunk iránt és alakul át szeretetté? (beszélgetős fórum)


21. 0c7cb4959f (válaszként erre: 20. - Ef3ace0e2f)
2011. júl. 5. 14:14
Érdekes!!:)
20. ef3ace0e2f (válaszként erre: 19. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 5. 13:46
Hát ezért szoktam én azt mondani, hogy az igazi szerelem nem a test látványával indul, az már csak hab a tortán. Egy szép testbe könnyű "beleszerelmesedni" és gyorsan el is tud múlni..hajjaj...
19. 0c7cb4959f (válaszként erre: 18. - Ef3ace0e2f)
2011. júl. 5. 13:43
Én se arra!!!!!:)
18. ef3ace0e2f (válaszként erre: 16. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 5. 13:38
:D Jó hát itt nem arra gondolok, hogy pl összetörte anyukád antik vázáját és ki vagy akadva 2 napig tőle, mert hogy lehetett ilyen ügyetlen stb..
17. ef3ace0e2f (válaszként erre: 16. - 0c7cb4959f)
2011. júl. 5. 13:36
Mit? Mit szeretsz a másikban? Ha kiderül, hogy mégsem az aki volt, vagy megváltozott (viselkedése, dolgokhoz való hozzáállása, nézetei, mentalitása) akkor mit is szeretsz még benne? A testét?
16. 0c7cb4959f (válaszként erre: 15. - Ef3ace0e2f)
2011. júl. 5. 13:30
Ez nem igaz! A pillanatnyi düh igen elvakít, de amikor csillapul a harag, akkor észre veszed még mindig szereted nagyon!
15. ef3ace0e2f (válaszként erre: 14. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 5. 13:29
De, ki lehet ábrándulni bárkiből, ha eltűnik a rózsaszín köd, és meglátja párja valódi énjét. Mindenkinek vannak rejtett hibái, amik nem kerülnek felszínre rögtön. Vagy elkövet olyan dolgot, amitől bizony elmúlik a lángoló érzelem, majdhogynem azonnal.
14. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 13. - Ef3ace0e2f)
2011. júl. 5. 13:08

"Viszont sok esetben nem átalakul, hanem megszűnik.Elmúlik, és csak megszokottá válik a társ."



Ez nem volt szerelem, max. egy fellángolás-nem több.

2011. júl. 5. 12:28

A szerelem egy forró szenvedély, ami idővel lecsillapul, és szép lassan örökké tartó szeretetté szelídül, olyan szeretetté amit csak egy férfi és nő érezhet egymás iránt. Jobbik esetben örökké tarthat. Változó, hogy mikor alakul át..általában 1-2 év után. Viszont sok esetben nem átalakul, hanem megszűnik. Elmúlik, és csak megszokottá válik a társ. Sokan azt mondják erre ilyenkor is, hogy szeretem a páromat..de..... Ez már nem szeretet. Megszokás, ragaszkodás.

És amikor már a szerelem átalakul szeretetté, és él tovább, akkor az az igazi boldogság. Mert ez a fajta szeretet többet ér a szerelemnél is.

12. szemmelver (válaszként erre: 7. - D57f965cbe)
2011. júl. 5. 12:24
.....tudom miről beszélsz..
2011. júl. 5. 12:22

Szerintem nagyon jó kérdés.


Én mindig úgy gondoltam, hogy akkor, amikor az egyik meztelen, és a másik szól, hogy öltözz fel, mert megfázol :)

2010. márc. 16. 13:47
Sokan írtak itt jókat, igazat, mert tényleg nem lehet észrevenni a szerelem elmúlását. Volt, hogy megkérdeztem magamtól, ez tényleg szerelem volt? Ilyenkor mások próbálnak meggyőzni, hogy bizony nagyon szerelmes voltam. Lehet. De már nem így élem meg. Élünk egymás mellett, hol jobban , hol rosszabbul, neveljük a gyerekeket, akik nem látják, hogy ez már csak a megszokás. Nincs perzselés, lángolás, heves csókcsaták, és igazából már nem is kívánja ezeket az ember. Néha olyan, mintha a testvéremmel élnék. Mit lehet tenni? Én erre keresem a választ, bár nem hiszem, hogy jobb lesz, csak rosszabb ne legyen. Boldogság? Azt meg a gyerekekben lehet keresni, mert ha én erről beszélek a férjemmel, nem osztja a véleményem, mert neki így nagyon jó. Kár, hogy magával sem őszinte. Bár lehe kényelmes neki, hisz van kaja, tiszta ruha, tiszta lakás, csekkek befizetve, gyerekek szépen nevelve, minden elintézve. Heti egy aktus, amit nem is tudom minek nevezzek. Tehát a férfi nem pont úgy látja a dolgokat mint mi nők, akik bizony 18 év után már nem vagyunk boldogok.
2009. febr. 20. 14:08
Amikor már zavarnak kisebb-nagyobb dolgok a pároddal kapcsolatban,ha már nem csak adni akarsz, hanem kapni is.
8. otis (válaszként erre: 7. - D57f965cbe)
2009. febr. 20. 14:06
sajnálom :(
2009. febr. 20. 14:03

Én 22 év útán azt mondhatnám,hogy még csak nem is emlékszem arra ,hogy mikor múlt el a szerelem.

Lehet,hogy nem is volt egy igaz szerelem ,olyan mint a filmekben vagy a regényekben .

Inkább két magányos ember egymásra találása volt, s az én részemről mindenképp családot akartam s gyerekeket...

Már az első gyerek megszületése után kezdett halványulni a Szerelem ,a második útán még a maradék is semmivé lett.

NŐNEK már nem érezhettem magam,csak feleségnek s anyának...a férjem persze mást mondana: hogy múlott volna el a szerelem?...kár ,hogy a hangsúlyt nem tudom ábrázolni.

Persze van még szex is ,csók is ... de nagyon sokszor ugyérzem mintha csak társbérletben élnénk:

közös ház,közös gondok...

Szeretet az van ,hiszen másképp ki se bírnám... de ettől én még elégé boldogtalan vagyok ...mint NŐ... mert mint anya...boldog vagyok.

de a gyerekek megnőttek,kirepülnek lassan s mi lesz tovább?

2009. febr. 20. 13:57
A folyamat olyan lassan megy végbe hogy észre sem lehet venni.Szerintem nem is múlik el teljesen,csak időnként elcsitul_alábbhagy,aztán újra fel lángol. :)
2009. febr. 20. 13:49
Azt mondják a szerelem kb. 3 évig tart maximum. Utána jó esetben átalakul szeretetté.:-)
4. Myrthil (válaszként erre: 1. - E679c277c9)
2009. febr. 20. 13:48
Nem tudom, de erre én is kíváncsi vagyok.
2009. febr. 20. 13:47
akkor amikor úgy érzed te mindent megteszel és nem elég amit te viszont kapsz,Csak eleinte még ott lebeg a rózsaszín köd és attól nem akarunk tisztán látni.Egyébként én nem hiszem el amikor valaki azt mondja. hogy ő még 30 év után is szerelmes.Ez hülyeség
2. otis
2009. febr. 20. 13:32

szerintem akkor múlik el, amikor először fogalmazod meg magadban párod egyik tulajdonságáról:"hát igen, ezzel együtt kell élnem, ő már csak ilyen"

:D

2009. febr. 20. 13:30
Főleg több éves kapcsolatban élők vagy házasok véleményére lennék kiváncsi ezzel kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook