Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? fórum

Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. nov. 2. 22:14

sziasztok? ti mikor és hogyan mondanátok el az igazat a Jézuskáról és a Mikulásról? Kislányom 5,5éves, a kisfiam 4éves múlt, de olyan "keresztkérdéseket" tesznek fel a témában, hogy minden pillanatban azt gondolom, minek vágom át őket tovább, nem hülyék, érzik, hogy ez csak egy "mese"...

ehhez kapcsolódik az a kérdésem is, hogy ti milyen ajándékot vesztek nekik? Amiket reklámoznak, azok éppen a legdrágább játékok, persze a gyerek azt szeretne, mert azt látja...pedig annyi jópofa játék van, ami pl a képességeiket is fejleszti, a legdrágábbat meg tuti 2 nap alatt megúnja...

A 2 kérdést azért kapcsolnám össze, mert pl kislányom sorolta mit kér, mondtam ez már így túl sok lesz, szegény Jézuska nem fog tudni ennyi mindent hozni..(persze mert ők a játékok áraival abszolút nincsenek tisztában..), erre ő: miért a Jézuskának is meg kell vennie?

2010. máj. 4. 12:26

Jézuska van, azért...

No, megtudja, majd magától, nem kell elmondani.

2010. máj. 4. 11:57
semikor , rafog jönni magatol :)
2010. máj. 4. 10:02
sehogy...nem hülye, rá fog jönni magától...én is a szüleimet világosítottam fel :-)))
2010. máj. 4. 09:55
De hát Jézus létezik...
2009. aug. 29. 08:00
majd rá jön magától:-)
2009. aug. 28. 20:59
Létezik mert engem is a mikulás hozott és a növéremet is és no vagyunk ikrek 2év korkülömbség van:))))))))))
2009. aug. 14. 16:28
amikor akarod:)
2009. aug. 12. 09:34
Inkább jöjjön rá sztem magától idővel.☻
2009. aug. 12. 09:33
Mikor és hogyan mondjam el hogy nem létezik a jézuska és a többi?
63. Serry (válaszként erre: 59. - 6fbecf0834)
2009. febr. 17. 20:29

fontolgatom kiccsávó,hogy írok a moderátornak az ügyedben néhány keresetlenszót.

Igaz,hogy ez egy nő oldal, de ne nézz már felnőtt nőket, anyákat, nagymamákat tök hülyének!

Takarodj oda ahonnan jöttél.

62. nyta (válaszként erre: 61. - Csókica)
2009. febr. 17. 07:46
igaz!az a baj ezzel az oldallal,hogy akárki regisztrálhat és azt ir magáról amit akar:(
61. csókica (válaszként erre: 59. - 6fbecf0834)
2009. febr. 17. 07:32
Na kiscsávó!!Hiszi a piszi,hogy te 10 éves korodban tudtad meg az igazságot,hogy mi fán terem a cserebogár.Aki azt írja egy fogyis topikra,hogy zsírleszívással lehet fogyni,és azt ajánlod az ovis kisgyermekek anyukájának,hogy pénisz alapu sütit süssenek,meg hogy az ovis gyermekek 99%-a tudja hogy születik a kisbaba,az ne mesélje be,hogy 10 éves korában tudta meg,hogy apuci vagy anyuci teszi az ajándékot a fa alá,illetve a cipőbe.Olyan mintha a korod sem valódi lenne,csak eteted itt a jó népet:DDD
60. Serry
2009. febr. 16. 20:50
Te jó ég!
59. 6fbecf0834 (válaszként erre: 58. - Serry)
2009. febr. 16. 19:21
a fiamnak vagy lányomnak 3.elején az óvodában pedig a gyerekem kivételével mindenkinek:-D
58. Serry (válaszként erre: 57. - 6fbecf0834)
2009. febr. 16. 19:14

Jaj de oda vagy ezzel!

Majd meglátod ha nagy és okos felnőtt leszel ,hogy csinálod.

57. 6fbecf0834 (válaszként erre: 56. - Czifi)
2009. febr. 16. 18:11
hát jó de azért ne 10éves koráig
56. czifi
2009. febr. 16. 05:38
Sziasztok.Nálunk 7 éves volt a fiam,mikor karácsonykor kibontotta az ajándékokat,megkért,mondjam meg őszintén,tényleg a jézuska hozza,vagy mi vesszük.Megkérdeztük,h ő mit gondol,azt mondta,h szerinte mi vesszük.Elmondtuk,hogy működik ez a jézuska dolog,megértette és megköszönte az ajándékokat.A nagy lányomnál is így volt,megkértük őket,h a picikének ne árulják el,had legyen neki is pár évig jézuska a jézuska.
55. nyta
2009. febr. 15. 20:52

Egy darabig biztos működik a gyerekek elötti titkolózás,de szerintem a mai gyerekek,sokkal korábban rájönnek mindenre mint korábban,

és az abszolút nem a szülő hibája vagy hiányossága

54. nyta (válaszként erre: 27. - Eszter_good)
2009. febr. 15. 20:42

lehet,hogy nem irigyelsz engem és a hugomat,mert gyorsan rájöttünk,hogy mi van a gyermek-ünnepek mögött,de mégis nagyon boldog gyermekkorunk volt,mert nekünk voltak a legjobb szüleink:)

nem az ő hibájuk volt,hogy magunktól rájöttünk.mert milyen a gyerek?kiváncsi.

a suliban meg az oviban is csacsognak a gyerekek és hallgatnak a másikra,soxor jobban mint a szüleikre.

igy viszont minden kiderül:)

53. 6fbecf0834 (válaszként erre: 43. - Csókica)
2009. febr. 15. 17:33
inkább a kisbabát azért az óvodások 90% a tudja hogy a gyereket nem a gólya hozza. én nem tudom mikortól tudom kisbabát de szerintem a Jézuskát sokkal később tudtam meg.
52. Serry (válaszként erre: 51. - Csókica)
2009. febr. 15. 17:25
Jó rendben. bocs valószínű,hogy azért értettem félre mert akkor ébresztettek fel. Nem vagyok fényesen és sikerült elaludnom a fiúkkal:)))
51. csókica (válaszként erre: 50. - Csókica)
2009. febr. 15. 16:54
Én nem szeretek kötekedni,nem is gondoltam,hogy félre értetted,a"sajnálom"egyenlő a bocsánat kéréssel.:))
50. csókica (válaszként erre: 49. - Serry)
2009. febr. 15. 16:38
Dehogy mentem neked,arra gondoltam,hogy még a te gyerkőcöd lehet még okosabb,mint az enyémek voltak,én ezt bóknak szántam,de ugy látom rosszul sűlt el,sajnálom!!
49. Serry (válaszként erre: 48. - Csókica)
2009. febr. 15. 16:35
Most miért kell nekem jönnöd? Bántottalak?
48. csókica (válaszként erre: 47. - Serry)
2009. febr. 15. 14:13
Lehet,hogy a te gyerkőcöd még okosabb lesz,és előbb ráfog jönni:)))
47. Serry (válaszként erre: 46. - Csókica)
2009. febr. 15. 13:02

Örülök.

Te ismered legjobban a lánykáid és hiszek benne,hogy helyesen döntöttél mikor elmondtad nekik amire kíváncsiak voltak:))


egyébként ez olyan kérdés tényleg amire nincs arany szabály. Nem lehet megmondani,hogy pl x éves korában le kell ülni vele és lemondani az igazat. Valószínű minden gyerek előbb utóbb rájön az igazságra. Vannak olyanok akik nem árulják el,hogy tudják anya teszi az ablakba a csizmába a csomagot, vagy a fűben elrejtett tojások csak ügyes bújócskája az ajándékoknak húsvétkor. Vannak akik tudják és követelik az igazságot. Azt első gyerek az aki felnőttként i hinni fog a csodában és mikor maga is nyuszivá , vagy mikulássá válik élvezni fogja. Aztán lesznek ezekből a gyerekből olyan felnőttek akik csupán kötelességből, vagy megszokásból teszik a gyerekeik cipőjébe a meglepetést. Mert így látták.


Én olyan gyerekeke szeretnék nevelni aki élvezik és amíg csak lehet hisznek a csodákban.

46. csókica (válaszként erre: 44. - Serry)
2009. febr. 15. 12:34
Nem bántottál meg:)))Az előbb beszélgettem a párommal ,hogy miről is beszélgetek itt most veletek,és ő is megállapította,hogy hogy a kis "proxijainkat" /igy hivta már kis korában a lányokat,/nem lehetetett volna eltéríteni semmivel,ha valamit tudni akartak/Állandóan sűrög-tek-forogtak körülöttünk igazi kis társak voltak:))
45. Serry (válaszként erre: 43. - Csókica)
2009. febr. 15. 11:12
Ezért fontos,hogy beszélgessünk velük.
44. Serry (válaszként erre: 41. - Csókica)
2009. febr. 15. 11:11

Nem -nem is állítom.

Csak próbáltam a különbségeket érzékeltetni.

Sajnos vannak szülők akik szélsőségesen oldják meg ezeket a dolgokat. Vagy úgy,hogy mindent mesébe, csodába terelnek, így jönnek az élet területén a tévhitek 8 pl csóktól lesz terhes az ember).

Vagy a másik aki mindig és mindent el mond a gyérekének, ő egy teljesen kiábrándult felnőtt lesz és képtelen szeretni.


Aki szerteve és a gyermekének megfelelő módon teszi mindezt, mármint monda el amire kíváncsi a gyerek, az teszi a legjobban ( Én téged ilyennek gondollak)


Nem akartalak megbántan elnézést ha még is úgy érezted.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook