Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? fórum

Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. nov. 3. 21:23

Mikor?

Amikor ballag nyolcadikból és átadod a virágcsokrot neki és nyúlból van az ünnepi leves és a zserbó tetején felolvasztott szar télapócsoki figyel.


Én soha nem fogom neki mondani.

102. martin3
2010. nov. 3. 20:59
amúgy köszi a hozzászólásokat, én is úgy vagyok ezzel kell egy kis "mese" is az életünkbe, persze kinek mi a felfogása erről, pl a tesómék kezdetektől úgy nevelték a gyerekeiket, hogy a karácsony a szeretet ünnepe, ilyenkor megajándékozzuk azt, akit szeretünk...és nem volt semmilyen plusz sztori...bár a mikulást az ő gyerekei is bevették...:)
101. martin3 (válaszként erre: 100. - Era06)
2010. nov. 3. 20:57
:))))))
100. era06
2010. nov. 3. 18:54

Apuka leülteti a 7 éves kisfiát:

- Gyere, beszéljük meg, hogyan születnek a gyerekek!

Mire a gyerek örjöngeni kezd:

- Nem akarom hallani! Nem akarom hallani!

- Na de miért nem, kisfiam? - kérdezi Apuka

- Mert 4 éves koromban leültettél, és elmondtad, hogy a Télapó nem létezik,

5 éves koromban megtudtam, hogy nincs Húsvéti nyúl ,

6 évesen elmondtad, hogy nem a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot!

És ha most bejelented, hogy a dugás sem létezik, nem marad semmi, amiért

érdemes élni!

99. a14deb9047 (válaszként erre: 98. - Szilvita)
2010. nov. 3. 18:46
Nekem nagy csalódás volt, amikor megtaláltam a padláson a fenyőfát.
2010. nov. 3. 18:19
Én úgy emlékszem, mindig is tudtam, hogy a Jézuska nem létezik, de mégis imádtam, mikor a Nagyim kizárt a szobából, kinyitotta az erkélyajtót és eljátszotta, hogy megjött a Jesszus:) Csilingelt hozzá, meg addig a felnőttek lepakolták a fa alá az ajándékokat. Szupi volt, addig volt igazi a karácsony! Volt hogy az öcsém már kari előtt két héttel megtalálta az összes ajándékot, mert mindig kutakodott, de sosem mondták úgymond el, hogy nincs Jézuska.
2010. nov. 3. 18:12

Én arra emlékszem tisztán, hogy addig volt igazán szép, amíg úgy "tudtam", hogy a Mikulás éa Jézuska, és a Nyuszi hozza az ajándékot.


Ezért megfogadtam, hogy ameddig lehet, húzom ezt a gyerekeimnél. Nem fognak haragudni, ha megtudják az igazságot!! nem fogják azt mondani, hogy: miért csaptál be?? Ha az eszükkel tudják is az igazságot, a szívükkel még akarják a mesés történetet. Addig jó!!

96. M_Marcsa (válaszként erre: 83. - Martin3)
2010. nov. 3. 14:30
Azt mondtam, a Mikulás innen veszi, neki van kitéve.
2010. nov. 3. 14:27
nem mondd el, majd rájön
2010. nov. 3. 12:24
miért kéne elmondani???
2010. nov. 3. 12:01
Nem kell elmondani , a gyerek rafog jönni magatol :)
2010. nov. 3. 11:27
Viszont el lehet szépen magyarázni, hogy ki volt és mit tett Miklós püspök; karácsonykor miért ünneplik Jézus születését, illetve mit jelent, jelképez a húsvéti nyúl.
2010. nov. 3. 11:11
Csak annyit mondani, amennyit kérdez. Hiszen, ha kérdez, abból már sejthető, hogy mennyit tudhat. Kellenek az illúziók... nekünk felnőtteknek is.
2010. nov. 3. 08:24
Rá fognak jönni, de ha el is akarod mondani, akkor annak sincs kőbe vésett időszabálya. Látni fogod a gyereken szerintem, hogy mikor nem kell már az etetés.
2010. nov. 3. 05:50
Szerintem minden gyerek előbb utóbb magától rájön az igazságra. Ez kb 5-8 éves kor táján következik be. Én nem árulnám el addig amíg hisz benne, mert ezekben a dolgokban hinni nagyon jó. Aztán amikor már úgy látom hogy meginog a hite, mert már eljut egy bizonyos fejlettségi szintre amikor erősen kételkedik a dologban, akkor mondanám el hogy ez valójában egy szép mese, amit a felnőttek eljátszanak minden évben a gyerekeknek, hogy örömet szerezzenek nekik. Ezzel az indokkal valószínűleg nem csalódik bennünk, nem vádol azzal hogy hazudtunk, hiszen benne van az örömszerzés indoka, ami igaz is, meg jó dolog is. Esetleg ha van kisebb testvér, akkor megbeszélhetjük a nagyobbal hogy neki még ne áruljuk el, legyen ez a mi közös titkunk. Mert már elég nagy hozzá, hogy ő is tudjon titkot tartani. Ilyen burkolt dicséretre büszkék szoktak lenni, és meg szokták tartani.
88. Bcicus (válaszként erre: 73. - Martin3)
2010. nov. 3. 00:28
Ha nálunk lesz gyerek eleve nem fogjuk elkezdeni hazugsággal etetni és nem lesz ilyen gond.
2010. nov. 2. 22:33
a másik a karácsonyfa díszítése. Az én gyerkőceim nagyon szeretnek "barkácsolni", eddig mindig én díszítettem a fát, ők addig nagyszülőknél..de most arra gondoltam, hogy csinálhatnánk mi a díszeket, és vagy feldíszítjük a fát együtt, vagy mondjam azt, hogy ezt most elküldjük az angyaloknak, és ők majd elhozzák a fánkra? bár lehet egyszerűbb kivitelezni, ha nincsenek itt egész nap, és csak este érkeznek meg...
86. martin3 (válaszként erre: 80. - Szilvita)
2010. nov. 2. 22:29
igen én már régóta így csinálom, hogy próbálom olcsóbban beszerezni, és sokszor totál újszerű játékot ki lehet fogni félárért, vagy még olcsóbban is. Vagy pl az ebay-ről is így rendeltem nekik ajándékot, fele annyi volt, mint itthon.
85. Szilvita (válaszként erre: 81. - 8d41d7537c)
2010. nov. 2. 22:28
Nagyon jó magyarázat, köszi!
84. martin3 (válaszként erre: 81. - 8d41d7537c)
2010. nov. 2. 22:28
ó, ez jó!
2010. nov. 2. 22:27
pl el sem viszem őket ilyenkor a bevásárláshoz, mert már most kint vannak a csoki mikulások, egyből jön a kérdés: ez hogy kerül ide? hát nem a Mikulás hozza??? ő is itt veszi meg? honnan van ennyi pénze, hogy minden gyereknek jusson? ő is dolgozik? és mit dolgozik? komolyan leizzadok néha...(meg alig bírom ki nevetés nélkül, hogy komoly próbáljak marani:)
82. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Martin3)
2010. nov. 2. 22:26
Mi a levelet azért irtuk, hogy tudja a télapó minek örülne a kisfiam. A télapó pedig azt hizta, amire tellett neki, hiszen nagyon sok gyereket meg kell ajándékoznia:)
81. 8d41d7537c (válaszként erre: 73. - Martin3)
2010. nov. 2. 22:26
Az én fiam azt kérdezte anno,h ha a Jézuska egy évben csak 1 npot dolgozik,akkor honnan van pénze az ajándékokra?:-) Én az előtt mondtam el neki,mielőtt suliba ment.Úgy adtam elő,h a Jézuska,meg a télapó,meg a nyuszi léteznek,csak annyi gyerek van a világon,h csak az óvodás korig viszik el "személyesen" az ajándékokat.Amikor már "nagyok" a gyerekek és suliba mennek,akkor már rábízzák ezt a szülőkre.
80. Szilvita (válaszként erre: 76. - Martin3)
2010. nov. 2. 22:25

Megértem. Én is így vagyok. Hát akkor több lehetőség van. Megpróbálod olcsóbban, használtan megszerezni azt a játékot, amit akar. Vagy elmagyarázod, hogy ha azt kéri, akkor csak azt az egy ajándékot hozza a Jesszus, vagy hozhat többet is, de azok meglepik:)

Nehéz lehet, majd meglátom 3-4 év múlva:)

79. Aranka2 (válaszként erre: 73. - Martin3)
2010. nov. 2. 22:23

Mi levelet írtunk Jézuskának.

Először felsorolta mi mindenben segít ,rendbe tartja a szobáját (de jó lenne most is )

lefekszik időben stb...

Aztán jött a kérés ha tudod akkor ezt szeretném és itt sok mindent kért. Azt a tudtára adtuk ,hogy nem kaphat meg mindent ,mert akkor a többi gyereknek nem jut .

2010. nov. 2. 22:23

Én sokáig csak visszakérdeztem tőlük, hogy "te elhiszeed, hogy ő hozza az ajándékot?". Ha a válasz igen volt, nem is volt miről beszélgetni tovább. Mindkét gyermekem 9 éves volt, mikor megtudta. Fiamnak már gyanús volt pár dolog, de elhúztuk Karácsony utánra a beavatást, kislányom pedig talán 2 hete tudja. Neki meg akartam mondani. Már sokan piszkálták a suliban is, meg sajnos hármasban maradtunk gyerekekkel. Így már nehéz lenne megoldani, de nem baj, legalább hárman fogunk végre fát díszíteni. Örül egyébként, hogy már tudja.

Az ajándékozással én mindig saját ötleteim alapján vásároltam, de volt közte olyan is, amit kértek. Ritkán nyúltam mellé.:)

77. martin3 (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2010. nov. 2. 22:23
igen pont a levéltémánál jöttek a bajok!!!!! kisfiam: anya írd meg a mikulásnak, hogy...hozzon. MOndom, oké, megírom(gondoltam téma lezárva..) erre ők tovább: jó és mivel írod meg, hogyan jut el hozzá? mondom postán. Miért tud olvasni? és honnan tudja majd, hogy mi mit akarunk, ha mégsem kapja meg a levelet? Na erre apával egyszerre mondtuk, hogy a jézuska a gondolatinkban olvas...na erre megnyugodtak...
76. martin3 (válaszként erre: 74. - Szilvita)
2010. nov. 2. 22:20
igazából az ajándékok anyagi vonzatával nekem elvi kérdéseim vannak, nem szívesen adok ki egy játékért mondjuk 20-25ezer FT-ot...márpedig amiket hirdetnek kb itt kezdődnek...(a többség), ráadásul a gyerkőc nem tudja, hogy ez egy nagyon drága játék pl, és akkor csak 1 játékot kapjon? az meg szerintem olyan ...néz ki. Én inkább ezen a pénzen több jó játékot (és nem is feltétlen játékot) vennék. Amúgy szerencsére nagyon jó fej gyerekeim vannak, abszolút mindennek tudnak örülni...
2010. nov. 2. 22:19

Az én kisfiam:) kb. 6 éves volt, amikor megkérdezte, hogy anya van télapó tényleg? Én megkérdeztem tőle, hogy mit szeretne ha lenne, vagy azt, hogy ne? Azt mondta, hogy azt szeretné ha lenne. Én meg azt válaszoltam, hogy akkor van:), de ekkor már tudta, hogy nincs. A gyerekek felvilágositják egymász:)

Mi mindig levelet irtunk a télapónak, ahol fel sorolták a gyerekek, hogy mit szeretnének kapni. Abból csemegézett a család:)

74. Szilvita (válaszként erre: 73. - Martin3)
2010. nov. 2. 22:17

:)) Mekkora csavaros észjárás:) Én azt gondolom, hogy hagyd meg a misztériumát még egy ideig.

Az ajándékokról meg lehet hogy megkérdezném, hogy mit szeretne legjobban, azt megkapná, a többi ajándék, ha belefér (ha nem, akkor esetleg rokonoknak adnék tippet) meg legyen olyan, amit te gondolsz jónak.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook