Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? fórum

Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
13. macs77
2009. febr. 14. 10:59
Én általános iskola alsóban tudtam meg, h nincs Mikulás, Jézuska etc. Számomomra az volt a legnagyobb csalódás, h a karácsonyfát nem az angyalok hozzák. Addig ugyanis biztos voltam benne h léteznek az angyalkák
2009. febr. 14. 10:57

A fiam 4 és fél éves és már novemberben elkezdünk beszélgetni a Mikulásról :)) Nagyon szeretjük mind a ketten:))

Karácsonykor viszont nincs Jézuskázás.. Nem buta a fiam.. el sem hinné,hogy egy csecsemő cipeli a sok ajándékot :-)) A másik meg az,hogy Jézus nem is télen született,úgyhogy ez kifejezetten becsapás lenne..

2009. febr. 14. 10:56
Ne mond el neki, mert hatalmas csalódást okoznál vele. Majd rájön magától. Ez is fájni fog neki, mert egy mesés álom szertefoszlik.
2009. febr. 14. 10:54
Ne mondd el nekik szerintem majd rá jönnek vagy az iskolába úgyis mondják nekik...később legyen fájdalom a szívükben hogy akiben hisznek az nem létezik
9. csókica (válaszként erre: 8. - 6fbecf0834)
2009. febr. 14. 10:45
Bocsánat!!de az adatlapod már 13 évet írt ki.Nekem a lányaim mindig felfedezték az ajándékot,már egész kicsi korukban,és rájöttek,hogy mi vesszük,és bizony mi nem tudtunk nekik hazudni,hisz sas szemmel jártak.
8. 6fbecf0834 (válaszként erre: 7. - Csókica)
2009. febr. 14. 10:39
Én kérlek most 12 éves vagyok és 10 éves koromban tudtam meg, amúgy igen kíváncsi vagyok ki mit mond erről.
2009. febr. 14. 10:37
Te már biztos tudod Kristóf96!!hisz 13 éves vagy.Most az öcsédre gondoltál,vagy vagy talán a jővőre,mikor neked lesz gyerkőcöd?)))
6. 6fbecf0834 (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2009. febr. 14. 10:36

Lehet, nekem azt hiszem vagy apukám vagy az osztályfőnököm mondta el 10éves koromban és belátom magamtól nem tudtam rájönni még aztán anyukám mondta hogy "Talán 6.-ban kellet volna el mondani"

Meg hallottam hogy valaki 6.ban tudta meg és állati ciki volt.Persze én tudtam meg utoljára az osztályban.Még jó hogy elmondták 4.ben.Mert ha később tudtam volna meg nagyon ki cikiztek volna az osztálytársaim, mert amikor az 1.ik megtudta hogy én mikor tudtam meg elkezdte mondani hogy mekkora égés.

2009. febr. 14. 10:34

Ne mond el neki. Nem baj ha maga jön rá. Nálunk még mindig klassz dolog Mikulásoszni és Húsvéti nyuszizni. Mikor megismertem a férjem járt hozzá és hozzám is. Tök jó volt. lehettünk kicsit gyerekek.,

Hagyd meg nekik a csodát ameddig csak lehet.

Tudod olyan kevés szép és csodálatos dolog van az életben, ha ezeket is elvesszük tőlük mi lesz a gyermekinkkel?

4. SF
2009. febr. 14. 10:32
Sehogy, majd rájönnek maguktól. Ne vedd el tőlük a mesét! Olyan rövid ideig lehetnek gyerekek!
2009. febr. 14. 10:26
Nekem nem mondták el, és mégis rájöttem:) Szerintem ők is rájönnek majd!
2009. febr. 14. 10:26
Szerintem ne mondd el!Majd rájönnek!Az én lányom 6 éves,és még hisz benne:))szerintem addig jó,mig hisznek valamiben,még ha mi felnöttek tudjuk is,hogy nem létezik:))
2009. febr. 14. 10:24
Mikor mondjam el a gyereknek a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Husvéti nyúl?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook