Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? fórum

Mikor mondjam el a gyereknek, hogy nem létezik a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyúl? Ti mikor, hogyan mondtátok el? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
133. wintertime (válaszként erre: 129. - Sutoczkine)
2011. nov. 30. 11:02
De nem akarom! Eszemben sincs elmondani, csak most jutott eszembe.
2011. nov. 30. 11:02
Szt. Miklós élt, Jézus élt, nyúl van. Mi itt a probléma?
2011. nov. 30. 11:01
Nincs mikulás????????????????? :D
130. 8de751c033 (válaszként erre: 128. - Wintertime)
2011. nov. 30. 11:00
szerintem még túl korai neki elmondani. Ha valaki megrendíti a hitében, te erősítsd még meg! Később szépen rávezeted. Bár az én kislányom még csak 2,5 éves, de valahogy így képzelem.
129. sutoczkine (válaszként erre: 128. - Wintertime)
2011. nov. 30. 10:59
Szerintem még sehogy, majd rájön magától. Miért kellene pont most az ünnepek előtt tönkretenni a varázslatot.
2011. nov. 30. 10:57

A kislányom most 5 éves, lassan 6 lesz. Teljes mértékben hisz még a Mikulásban,hogy a Jézuska hozza az ajándékot, az angyalkák a karácsonyfát. Még a húsvéti nyusziban is hisz. Ezt imádom, olyan aranyos és olyan hamar vége ennek a kis gyermeki világnak.

De,hogy jó ha vége? Én meséljem el Neki az igazat? Félek, ha valakitől csak úgy megtudja akkor mérhetetlenül csalódott lesz:( Hogy jó elmondani?

2011. máj. 26. 23:45
Semmikor.Szerintem meg kell őket hagyni ebbéli hitükben,hogy léteznek.Egyszer úgy is rájönnek maguktól.
126. martin3
2010. dec. 14. 21:10

8-9 éves korukig is hisznek benne? a kislányom még csak 6éves lesz márciusban, de már iszonyúan feszegeti a "határokat", simán megmondhatnám, hogy nem ők hozzák az ajándékot, csak én találok ki mindenfélét, mert jó látni, hogy azért hisz benne. De pl múltkor a Mikulás ünnepségen jó hangosan(a csend közepén) megkérdezte: anya, most akkor hány Mikulás van? melyik az igazi? én meg égtem, mert minden gyerek odafordult és várta a választ...szerencsére kivágtam magam, de hirtelen nem tudtam, hogy nevessek-e vagy vegyem "komolyan" a dolgot...

ráadásul az utcán a nagypapával mentünk, erre a Mikulás már messziről megszólít minket, hogy szervusz xy..és hátbavágja a nagypapát(mint kiderült ismerősök:) na a gyerekek úgy ledöbbentek, hogy a Mikulás így ismeri a nagypapát...ezt kellett magyaráznom 1 hétig, hogy ez hogyan is lehetséges...(végül azt mondtam, hogy a nagypapa már olyan idős, és ő minden évben talékozott már a Mikulással, hoyg őt megismeri már messziről a Mikulás...:)

2010. dec. 13. 16:44

Sziasztok!Az én fiam 10éves de még mindig hisz a télapóban és a jézuskában!Legalábbis ezt érzékelteti!


De addig jó amig valamiben hisz.

2010. dec. 13. 15:49
szerintem jó ha hisznek benne. majd rájönnek egyszer maguktól olyan 9évesen és szép emlék lesz később
123. 4300750b82 (válaszként erre: 120. - 2e0264df59)
2010. dec. 13. 14:33

Szerintem mindaddig míg hisznek benne! :)


A gyermekként átélt karácsonyok segítenek nekünk felnőttként megteremteni a saját hagyományainkat a gyermekeinknek, hogy számukra is akkora csoda legyen az ünnep, mint nekünk.

122. MarcsiD
2010. dec. 13. 14:29
Nálunk is a Jézuska jár. A gyerekek 8 és 7 évesek, és még hisznek benne. Jo ez így.
2010. dec. 13. 14:26
Én azt gondolom, hogy jó abban tartani.
2010. dec. 13. 14:23

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek arról, hogy egy gyereket kell-e/jó-e abba a hitbe tartani, hogy az ajándékokat a Jézuska hozza? Ha igen, meddig?

2010. dec. 2. 14:39

Nekünk a nagylány 11 éves eddig mindig el tudtuk játszani hogy a mikulás jött.

Majd tavaly a kistesóknak apa beöltözött és ő mondta hogy szeretne krampusz lenni! Nagyon élvezte!

Tudja hogy mi vagyunk a mikulás helyett, de néha rákérdez akkor ez-az hogy is történt. ( volt mikor egy repülő nagyon alacsonyan szállt felettünk, ő kinézett és azt hitte a mikulás volt, mikor beszaladt a szobába már ott volt a csomag, most se hiszi hogy az nem a mikulás volt.)

118. M_Marcsa (válaszként erre: 117. - A14deb9047)
2010. dec. 2. 14:35
és Jézuska is.
2010. dec. 2. 14:07
A húsvéti nyúl létezik... Bizonyos korban a termékenység szimbóluma volt (mint az egyiptomiaknál a macska). Miklós püspök is létezett...
2010. dec. 2. 13:55

Nekem sem mondta el senki, hogy nem léteznek ezek a "lények", de nem emlékszem, hogy akkora csalódás lett volna, hogy rájöttem. Talán akkor lett volna az, ha idő előtt valamelyik "jóakaró" gyerek ismerős világosított volna fel durván, hogy hülye vagyok, ha hiszek ebben.


De jó dolog hinni ezekben a magunk teremtette kis csodákban. A mai napig titokban rejtjük el az ajándékokat a fa alá, és bár néha tudom, hogy mit kapok egy-egy drágább ajándék esetében, mégis jó érzés bontogatni. Nálunk az a szokás, hogy a legfiatalabb osztja szét az ajándékot, és a legidősebb kezdi el kibontani. Gyerekként nehéz volt kivárni a sok ajándék közt, hogy sorra kerüljek, főleg, ha 8-9-en voltak előttem. :)

2010. dec. 2. 13:47
Szetn Miklós/Mikulás kapcsán mindig hangsúlyozom a gyerekeknek a "névtelen szeretett, jótett" fontosságát. Hogy a szülőnek milyen sok ügyeskedésre van szüksége ahhoz, hogy az egyik percben nincs még ajándék, a másikban pedig van...
114. pirinyóka66 (válaszként erre: 106. - Zsuzsoka04)
2010. dec. 2. 13:30
Semmikor, hiszen akkor a saját hazugságomat ismertem volna el. Márpedig nem hazudtam, mert Szent Miklós története, az ajándékozás szép és jó dolog. Az értelmi-érzelmi érettségi szintjének megfelelően ajánlott tovább éltetni a szeretetben, az egymásra való odafigyelés szépségére a drága és sok csili-vili dolog helyett.
2010. dec. 2. 13:30

Én elmondtam neki. 8 éves. Mondtam, hogy a Mikulás létezik, mert Lappföldön él, de nem tud minden gyerekhez eljönni, ezért aztán mi szülők vesszük meg az ajándékokat a gyerekeknek. A Jézuskával ugyanez. Ő létezik (mi járunk templomba és hívők vagyunk) és van, de nem ő hozza az ajándékot, viszont ő segít hozzá minket, hogy tudjunk pénzt keresni és abból megvenni mindazt amire szükségünk van, mint például az ajándékokat is.

Ezt megértette és fel is fogta.

Attól függetlenül máshogy beszél, várja a vasárnapot, mert jön a Mikulás és üzenetet ír a Jézuskának, hogy mit kér karácsonyra. Mintha nem is beszélgettünk volna:)) De talán ez azért van, mert olyan jó elhinni, hogy léteznek és olyan jó várni őket, mégha tudjuk is titokban, hogy nem léteznek.

2010. dec. 2. 13:25
Nálunk maguktól jöttek rá!Nem kellett semmit mondani nekik:-)
2010. dec. 2. 13:25
Rájönnek maguktól...csalódás lesz egy kicsit.....de kiheverik!
110. nijntje
2010. dec. 2. 13:25
Az én lányom 7 éves, és még nem is sejti, hogy az egész egy átverés. Magamnak is csomagolok mikicsomagot virgáccsal, csak hogy elodázzam az igazságot...:D
109. pista55
2010. dec. 2. 13:23
Nem kell azt Nekik mondani. Rájönnek maguktól is.
108. 23a2bf5860 (válaszként erre: 106. - Zsuzsoka04)
2010. dec. 2. 13:23
Meg akarod neki mondani ,hogy nincs Mikulás??miért??
2010. dec. 2. 13:22
Húúú! Az én fiaim 10 ill. 7 évesek. Még nem mondtam meg nekik, de a nagyobb talán sejti.
2010. dec. 2. 13:22
Mikor mondtátok meg a gyermeketeknek, hogy a Mikulás nem létezik? és hogyan?
2010. nov. 20. 08:38
hát...
104. Bri*
2010. nov. 4. 15:32
Nemkell megmomdani. Rájönnek maguktól is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook