Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell gyerekülés hordozó helyett? fórum

Mikor kell gyerekülés hordozó helyett? (beszélgetős fórum)


28. nagyreni (válaszként erre: 26. - 006373a427)
2010. aug. 23. 10:14
Abban viszont igazad van, mi valóban korábban átraktuk már, kb. féléves volt, lehet, hogy hiba volt, de nem lehetett már belenyomorítani szegényt a hordozóba, az ülést pedig a lehető legjobban megdöntöttük, pedig akkorra a fiam már egyedül ült.
27. nagyreni (válaszként erre: 26. - 006373a427)
2010. aug. 23. 10:11

Én sem a pici babákról beszéltem:-)

Sajnos az enyém 3-4 hónaposan már kinőtte a hordozót, de én sem raktam egyből át a gyerekülésbe, amint kilógott belőle a lába:-)

Amit írtam, a fórumindítónak írtam, akinek pedig már 7 hónapos a babája.

26. 006373a427 (válaszként erre: 25. - Nagyreni)
2010. aug. 23. 10:07

:-)))))))))))))).te még mindig nemérted hogy mit írtam de mindegy...

nem ragaszkodom én semmihez én csak azt irtam le hogy egy pici babát és most nem 7,8,9 kg os már ülni is tudo babákra gondolok miért kell hordozoba vagy menetiránynak ellentétesen beköthető ülésbe kötni ennyi az egész...

25. nagyreni (válaszként erre: 24. - 006373a427)
2010. aug. 23. 09:49
Nem hiszem, hogy kiforgatott vagy védett volna bárki is bárkit. Van, akinek ez jó, van, akinek az. Én azt mondom, hogy amíg a gyerek biztonságosan el van helyezve az autóban, nem lesz baja, te ragaszkodsz a háttal utaztatáshoz. Különbözőek vagyunk, különböző véleménnyel, és ami a legfontosabb, különböző gyerekekkel. A fórumindító csak kíváncsi volt a véleményünkre. Mindenki elmondta, aki akarta, ennyi.
24. 006373a427 (válaszként erre: 19. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 08:30
de jo hogy azt véditek aki az okosságot mondja aki meg segit azt meg kiforgatjátok a szavaibol gratulálok...
23. 006373a427 (válaszként erre: 15. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 08:28
Ha megnézed neked nemirtam és nem is akartam semmi kioktatot mondani,csak segiteni szerettem volna azzal amit tudok...
22. nagyreni (válaszként erre: 19. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 08:08

Ugyan, én sem vagyok mindig határozott, csak ha már elhatároztam magam:-)

Én is több véleményt kikérek, amiktől aztán még jobban elbizonytalanodok és próbálok kiokosodni. Második babánál már te is sokkal határozottabb leszel, meglátod:-)

2010. aug. 23. 08:02
én télen kölcsönkaptam egy 9 évvel ezelőtti hordozót és azt használtam (mivel az sokkal szélesebb kivitel) mert kisfiam már 4 hónaposan a 8 kg-t közelítette (szerencsére belassított, 2 hónapja már csak 20 dkg a gyarapodás) és overálban sehogy nem fért a miénkbe. Persze ahogy lekerült a ruha visszatettem a "modernebbe". Nekem akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak.
2010. aug. 23. 08:00

Sziasztok!


Én, ha jól emlékszem 6 hónaposan tettem be a kocsiba az autósülést. Olyat ami 9-36 kilóig jó. Onnantól hogy nem bírja a gyerek kinyújtani a lábát le kell cserélni a hordozót vagy venni hozzá olyan talpat amire rátéve menetiránnyal szembe lehet bekötni. Csak gondoljatok bele milyen rossz lehet hosszú távon behajlított lábbal utazni. Ha nem tudja mozgatni a lábát, márpedig a hordozóba nem tudja, ha kilóg belőle, akkor az még egészségkárosodást is okozhat.

19. lujzacica (válaszként erre: 17. - Nagyreni)
2010. aug. 23. 07:57
Bocsi! Nem figyeltem. Olyan jó, hogy van aki nem bizonytalanodik el, mindig pontosan tudja, hogy mi a jó a gyereknek:) Boldog ember:)) Ne foglalkozz vele!
18. lujzacica (válaszként erre: 13. - 3b676c1175)
2010. aug. 23. 07:54

Én csak azt tudom mondani, amit nekünk javasoltak egymástól függetlenül 3 szegedi bababoltban. A legjobb a 9-18 (esetleg 9-25) gyerekülés második ülésnek, mert a 0-18, illetve a 9-36 túl tág kategória, nem megfelelő egy ülés egy újszülöttnek és egy 16-17 kilós babának...

Nekünk már nem érte volna meg 0-tól gyerekülést venni, inkább még egy pár hétig használjuk a hordozót és eléri a súlyhatárt (Vida Ági azt írta, hogy ruhástól kell érteni:)

Aki viszont nem szeretne sok ülést venni, vagy nem jó már a fejét nem tartó babának a hordozó, akkor mindenképpen a 0-18-ig kategória a jobb, inkább, mint hogy túl nagy gyerekülésbe rakjuk a babákat:)

17. nagyreni (válaszként erre: 15. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 07:52
Nem téged oktatott ki, hanem engem:-)))
16. nagyreni (válaszként erre: 10. - 006373a427)
2010. aug. 23. 07:50

Tudom nagyon jól, hogy miért kell a babákat menetiránynak háttal bekötni. Gondolom elhiszed, hogy én sem akarok rosszat a gyerekemnek...

De úgy gondoltuk, biztonságosabb, ha egy 0-18 kg-ig használható, 5 pontos ülésbe teljesen hátradöntve beletesszük a gyerekünket, még menetiránnyal szemben is, mint egy olyan hordozóba, amibe nem tudjuk rendesen bekötni. Félévesen akkora volt már, hogy pulóverrel-kabáttal szorították a pántok (azóta szerencsére rendezte az arányait:-)), de hozzá kell tennem, hogy egyedül (fel)ült (és fel is állt). Talán ezért is lehettem ilyen felelőtlen.

15. lujzacica (válaszként erre: 10. - 006373a427)
2010. aug. 23. 07:47
Már ne haragudj, de még nem tettem semmit, amiért ilyen kioktató hangnemet kellene használnod. Tájékozódtam, hidd el, de mindenhol ellentétes véleményekbe ütközöm, hogy mi a biztonságos a babának. Nem egyértelmű, hogy az e biztonságosabb, ha menetiránynak háttal van, de már kicsi neki az ülés, vagy ha előrefelé van az ülésben, de rendesen be lehet kötni és már tartja a fejét. Azt gondoltam, hogy ezért van ez a fórum, hogy megvitassuk ezeket a nem egyértelmű dolgokat.
2010. aug. 23. 07:45
Az én lányom lába már nem fért el, nyomta magát, tornázott benne, és nyöszörgött, mi akkor vettük, kb. 8 hónapos volt.
2010. aug. 23. 07:43

Ezt a kérdést mintha én tettem volna fel:)

Kisfiam még csak 5 hós lesz, de már 8 kiló és már mi is nézegetjük az üléseket(egyenlőre nem tudom melyik márka lenne a legjobb), már elég nehezen fér el a hordozóban.Melyik márka a legjobb?És szerintetek a 0-18kg-ig, vagy a 9-36kg jobb megoldás?

12. 006373a427 (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 07:36

Szia!


ha tényleg rendesen tartja a fejecskéjét és szépen ül akkor nyugodtan bele ültetheted az uj ülésbe a hordozo azért nagyon fontos mert a kicsiknek arányosan nagyobb a fejecskéjük a testükhöz képest és egy ütközésnél nemtudják megtartani magukat ezért kell pici babát vagy hordozoba vagy olyan 0-tol ülésbe tenni ami menetiránynak ellentétes belehessen kötni mert ha van egy erős fékezés nem előre lendül hanem belesüpped az ülésbe!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6év eladói tapasztalat és két gyerek után mondom hogy nyugodtan tedd csak bele de ha olyan az ülés amit két irányba lehet bekötni akkor válaszd még a menetiránynak háttalt mert igy a 100%,nem kell egy baleset elég egy erős fékezés és meg van a baj...

11. noedi (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 07:31

szia, a besafe-et tuti be lehet kötni menetiránynak háttal is. mi is olyat néztünk ki, mutatta az eladó, ez az egyik legjobb, legbiztonságosabb autósülés márka.

az én kisfiam még csak 5 hónapos, de már 8 kg fölött van... :) mivel még nem tud ülni, mi még hordozózunk.

10. 006373a427 (válaszként erre: 2. - Nagyreni)
2010. aug. 23. 07:29
Mielőtt ilyen butaságot teszel jártál volna utánna miért kell a pici babákat menetiránynak háttal bekötni örülj hogy nem volt balesetetek mert akkor most nagyon nagyon birálnád önmagad...
9. 864c5534c9 (válaszként erre: 6. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 07:11

Hát, nekünk biztonságosabb volt úgy (még háttal bekötve), mert mindig sokat utazunk, ha a nagyszülőkhöz megyünk. Messze laknak. S sokszor volt, hogy nagyokat kellett fékeznünk, mert sok figyelmetlen sofőrrel taliztunk, s olyankor ha háttal van, legalább jól belemélyedt csak az ülésbe...


Ha nem tesztek hosszú utakat meg, akkor ültesd nyugodtan át a másik ülésbe.

De előírás szerint ha már biztonsággal ül, akkor biztonságos szemből...;DDDDD

2010. aug. 23. 07:11
amúgy megnézném ki tud egy 13 kilós gyereket a hordozóba utaztatni....
7. 2e0264df59 (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 07:08
szia! szerintem nyugodtan, az én 8 hónaposom is heteken belül azt fogja használni (ő mondjuk már 9 kg felett van, de a nővére már előbb is használta)
2010. aug. 23. 07:04

Hú-ha:) 2-2 teljesen eltérő vélemény? Most legyen okos az ember:))

A miénket nem lehet háttal bekötni:(

5. kevian (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2010. aug. 23. 06:57
Nekem elmúlt 12 hónapos a kisfiam, mikor átkerült az autósülésbe. Mivel sokkal biztonságosabbak, nem siettük el a dolgot. Már mi is rég megvásároltuk neki az ülést, csak nem használtuk. A kocsiban úgy sem öltözteted be annyira, hogy kényelmetlen legyen neki, főleg nem több órás útra.
2010. aug. 23. 06:50

Nekünk be lehetett kötni a 9 kiló utánit is háttal...

Lehet, hogy a tietekét is...

Mi 15 hónapos koráig még úgy használtuk, aztán megfordítottuk menetiránnyal szembe...

De amúgy tényleg addig ajánlatos fordítva ülnie, míg megerősödik a gerince (tud biztonsággal ülni)...

2010. aug. 23. 06:50

simán betehetitetk.

Mi is valamikor ilyentájt tettük át,még nem volt csak 8kg körül.

Sokkal kényelmesebb nekik.

2010. aug. 23. 06:48
Szerintem már korábban is nyugodtan beletehettétek volna a babát a gyerekülésbe. Mi már akkor átraktuk, amikor kilógott belőle a lába, azt a hosszt pedig 3-4 hónaposan elérte. Teljesen mindegy, hogy a gyerek meddig utazik menetiránynak háttal, ameddig biztonságos ülésben utazik, és azt oda és úgy kötöd be, ahogy kell. A menetiránynak nincs jelentősége, csakis a biztonságos elhelyezésnek.
2010. aug. 23. 06:43

A kislányunk 7 hós, 8 kiló körül van, beöltözve alig fér el a hordozóban. Ez még nem olyan nagy gond, amíg ilyen jó az idő. Egy hét múlva elutazunk, vettünk egy Besafe Izi Comfort X3 9-18 gyerekülést, a bababoltos hölgy, aki állítólag ért hozzá azt mondta, hogy ha már stabilan ül a babánk, akkor nyugodtan belerakhatjuk, van benne szűkítő (megjegyzem tényleg kényelmesebb már neki, mint a hordozó és nagyon jól ül benne). Dönthető is az ülés.

Szerintetek meddig kötelező/ajánlatos menetiránynak háttal bekötni az ülést? Mert ugye ezek a 9- kilótól gyerekülések már csak előre köthetők be.

A babánk már leül magától és stabilan tartja magát, a férjemmel tanakodunk, hogy az utazásra (nagymamáékhoz, 4,5 órás út)beletehetjük e már a babát attól, hogy még csak 7 hós és 8 kiló. (beöltözve kell érteni a 9-et?)

Köszönöm a hozzászólásokat előre is:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook