Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiú babák fütyijét? fórum

Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiú babák fütyijét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
38. 03755e6896 (válaszként erre: 37. - Kszilvi)
2007. jún. 11. 21:41
szia! nekem ftorocortot írt a doki milyen ez a kenőcs amit te használsz kifejtenéd bővebben? Nagyon érdekelme. Köszi
37. kszilvi (válaszként erre: 36. - Csibe78)
2007. jún. 11. 21:39

szia!


Kisfiamnak picit volt-van letapadva. Anno még le se lehetett húzni a bőrkét. Most a doki nénink megnézte, és azt mondta, hogy szuper! Úgy örültem! Ami még tapadt, az majd felválik lassan, ha folytatom a mozgatást fürdés közben-után.


Kentem:Elocom kenőcsel. Ez a kis letapadásnál segít. A doki írta fel. (a tájékoztatója rémesen hangzik,de bevált)mindig csak ici-picit kentem.


Gyerekorvosotok mit mond? Nem mutattad meg neki? Kérd ki a véleményét.

2007. jún. 11. 19:55

Én rögtön mikor hazajöttünk a kórházból elkezdtem húzogatni neki. Bár a dokinőnk azt mondta, hogy nem kell, de a fiús gyerekes ismerőseim erre rögtön figyelmeztettek. Szépen jött is fel, bár most pár hónapja teljesen leállt.

Hány éves koráig kell rendesen feljöjjön? Augusztusban lesz 2 éves a Gergő, de még nem szobatiszta. Van valami krém, amivel lehet segíteni, hogy újra elkezdjen felszakadni? Az urulógust csak végső esetben szeretném.

35. Szofka
2007. máj. 28. 19:48
Nekem kisfiam a USA-ban szuletett,ahol szinte minden kisfiut metelnek, rogton szuletese utan. Allitolag igy nincs esely gyulladasokra, es a kesobbiekben sem okoz gondot.Emlekszek,hogy meg a terhessegem alatt kellett errol dontenem. Mi nem kertuk a metelest, es ott azt ajanlottak az orvosok,hogy ne nyuljak hozza, magatol megoldodik a gond. Igy is lett, de csak felig...! Mikor a kisfiam 4 eves korul volt, furdesnel probalkoztunk, es az egyik oldalon szepen fel is jott neki, a masikon viszont le volt tapadva. Az orvos "szemkenocsot" irt ra,mert ez allitolag nedvesen tartja. 1 honapra ra mikor visszamentunk, (az orvos kicsit eroteljesebb mozdulattal mint en csinaltam) felhuzta a bort. Aznap fajt a kicsimnek, de mar semmi gond vele.
34. ancsi105 (válaszként erre: 33. - 03755e6896)
2007. márc. 21. 08:18
Szerintem vidd el urológushoz, mert ahogy írtam is nekem is 18 hónapos a kisfiam és amíg pelenkások addig nekünk nem nyúltak hozzá. Már csak azért sem mert nem tud levegőzni a kis fütyije és ismét letapadhat.
2007. márc. 20. 20:26
Nekem is nagy problémám van ezzel. Az én fiamnak nagyon be volt szűkülve, kaptunk egy krémet a háziorvostól,minden nap kentem neki és egy éves korára teljesen feljött neki. 13 hónaposan bekerültünk a kórházba-más okból-és ott nem huzogattam neki. Teljesen visszatapadt neki, most 18 hónapos és nem tudom mit tegyek!!!
2007. márc. 20. 13:27
Mi már urológián is voltunk mert egy nagyon pici nyílás volt csak a fütyin. Azt javasolta, hogy majd ha szobatiszta lesz és nem lesz változás akkor vigyem vissza. Azóta kb 1.2 év telt el és már alkul neki.
2007. márc. 20. 10:42
Én is nagyon aggódtam, hogy esetleg gond lesz a kisfiam fütyijével.Nem is mertem húzogatni.Aztán a védőnő megnézte és teljesen hátrajött elsőre, minden erőltetés nélkül.Ő így született, azt mondta a védőnő, hogy ez nagyon ritka.
30. kszilvi (válaszként erre: 29. - A900f63755)
2007. márc. 19. 21:59
Mennyire tudod húzni? Nálunk csak pici nyílás látszik, óvatosan próbáltam a bőrt fürcsi után húzni, de nem nagyon merem. Csak annyira, hogy kicsit megmozogjon. Az elég? Kicsi váladék van alatta, ez gondolom normális.
2007. márc. 19. 20:52
Én most voltam a 4 hónapos oltáson a kisfiammal, akkor mondta a dokinő, hogy fürdéskor próbálkozhatunk, de nem kell erőltetni.
2007. márc. 19. 16:30
1 éves kortól, bár néhány öregebb doki már hamarabb is elkezdi, hirtelen megrántja, aztán az kisebesedik, s így okozza a bajt. Mindig fürdéskor kell, s csak óvatosan, nem kell erőltetni.
2007. márc. 19. 15:25
Állítólag tényleg úgy van, hogy esete válogatja. Van aki azt sem tudja, mi ez a probléma. Szerintem mindenképpen meg kell nézni néhány hónapos korban, hogy hátrahúzható-e, mert ha nem, akkor tényleg "tornáztatni" kell, mert különben később fájdalmas lesz. Ráadásul ahogy nő a baba, úgy fog egyre inkább emlékezni a kellemetlen élményre.
2007. márc. 19. 13:52

Hát nem is tudom...Tényleg mindenki mást mond, de nagyon nem szeretném, ha baj lenne a fütyikével. Apócának a doki húzta hátra gyerekkorában, és a mai napig emlékszik rá, milyen rémes volt! Még pisilni is alig tudott, úgy fájt.


Na majd megkérdem a doki nénit, meg jónéhány barátnő fiús anyukát, hátha okosodok:-))

2007. márc. 19. 13:08
Nekünk 4 hónapos kortól mondta a dokinéni, hogy finoman tornáztassuk.
2007. márc. 19. 10:13
Én több védőnőtől, és gyermekorvostól is azt hallottam, hogy 1 éves kora körül kell elkezdeni húzgálni a fütyit.
23. tibike
2007. márc. 18. 21:04

LE KELL VÁGNI A BŐRT! Aztán kész!!!

Csak a baj van vele. 8 naposan mert akkor nem fáj, és az kóser. USA-ban is ez a trendi. Izraelben, Törökországban,és egy csomó afrikai országban. A szex is jobb, AIDS-veszély csökken, méhnyakrákot sem okoz. Na?

(Ajánlom mindenki figyelmébe a körülmetélés előnyei és hátrányai címen található hozzászólásokat! :))

22. emily (válaszként erre: 21. - Win)
2007. márc. 18. 20:42

...elmúlik! ;-DDDDD


Páromnak 3 fiútestvére van, a stasztika szerint a következő csemeténk is lány lesz! :-D

Ha meg nem, hát majd én is húzogatom! :-P

21. win (válaszként erre: 20. - Emily)
2007. márc. 18. 20:26

Na, várj csak!;))))

Ami késik,....:DDD

20. emily
2007. márc. 18. 16:46

Hát csajok,fel van adva a lecke rendesen!!!

Egyre jobban örülök, hogy lányom van! :-DDD

19. ipi
2007. márc. 3. 18:17
Sziasztok. Fú hát ez tényleg vegyes. Kisfiam 16 hónapos múlt. 1-2 hónaposan jártunk urulógiára vizeletleoltás miatt, és ott mondta egy kedves nővérke, hogy igenis tisztán kell tartani, természetesen annyira kell csak hátrahúzni a meleg vízben, fürdéskor, amennyire fájdalommentesen sikerül. Meg is lepődtem mikor lehúzta a vizsgálat során, hogy mennyi krém és váladék gyűlt össze, még jó, hogy megmutatta! Az unokatesóm meg úgy járt, hogy neki is azt mondták nem kell pickálni és 1 évesen mentek az ügyeletre, mert annyira gennyesre gyulladt be szegénynek. Én nem szeretném megvárni, hogy a gyermekorvos körbekanalazza, mert a frász is kitör a gondolatra. Nekünk is szépen hátrajön, bár 4 hónaposan teljesen lejött, mostmár egy picit letapadt, de hagyja és nem fáj neki, mikor csináljuk. Aztán majd meglátjuk mi lesz... :-)
18. suelen
2007. márc. 3. 17:13

Sziasztok!

Én egészségügyi főiskolát végeztem,és ott jártunk urológia gyakorlatra is.Na hát ott is egyik orvos ezt mondta,a másik meg azt.Ellentmondás volt,úgyhogy nem lettünk okosabbak.Megboldogult anyósom anno azt mondta,egyik fiának se nyúlt soha életében a fütyköséhez,és nem volt soha gond vele.Régen ez nem volt téma.Férjem elmondása szerint neki nyolcadikos korában jött hátra először magától (strandon ,egy szép lány látványától:))) ).Meg is lepődött,hogy ez ilyet is tud..de nem volt gondja vele.Három fiunk van,és hát az elsőnél mondta a doktornő,hogy húzogatni kell.Le is van tapadva még így is,és már szűk is a fitymája,mert volt berepedve is.3 éves kora körül az urológián fölszedték neki,kínlódott 2 napig,mégis visszatapadt.A másik két gyereket békén hagyom ,és úgy néz ki,nekik nem lesz gondjuk vele.

17. win
2007. jan. 25. 07:57

Hű, itt is mennyi ellentmondás van!


Nekem a védőnőm, akinek egyébként 2,5 éves a fia azt mondta, ők 3 hónapos kora után, minden fürdetést követően annyira húzták hátra, amennyire a bőr engedte. Így szépen rendben is volt a kisfiú fütyija, és nem kellett semmilyen drasztikus beavatkozást végezni.

Két másik ismerősöm viszont, akinek azt mondták, ne húzogassa, majd az orvos elintézi, ha eljön az ideje, elmesélte, hogy 2 éves elmúlt a fiuk, mikor feltépte neki az orvos, és szegény gyerek nagyon ordított, meg utána még pisilni sem akart, mert fájt neki.

Mi a védőnőm taktikáját követjük, Apa fürdetés után húzogat!:-)

2007. jan. 24. 23:25

Sziasztok!


Nekem majd csak marciusban fog megszuletni a kisfiam, de olvastam par dolgot a temaval kapcsolatban. A lenyege az volt mindegyiknek, hogy eroltetni semmikepp sem szabad! Hihetetlen sulyos, negativ lelki hatasa lehet, ha neki ez fajdalmat okoz. Sokszor a szulo azt gondolja, " aaa, meg kicsi...". Igen, de egy kicsi FERFI, akinek a nemi szerverol van epp szo es neki az eleg intim es kenyes dolog, meg ha "csak" gyerek is.

Azt irtak, nem KELL lehuzni a bort csecsemokortol, mert magatol is levalik kb. 3 eves korig. Addig csak ott kell tisztitani, ahol ugye lehet. Biztos nem lesz higieniai problema belole, hiszen ha lehuzni nem lehet, nem ismegy ala semmi.


Ez volt az elmeleti resz, a gyakorlat meg kiderul szamomra is hamarosan! :)

2007. jan. 9. 16:12

Sziasztok!


Én is végig olvastam amiket irtatok, mert kiváncsi voltam rá. Hát tényleg eltérőek a válaszok.

Nekem a doktornő és a védőnő is azt mnodta akkor kezdjem el neki húzogatni amikor már szépen ül egyedül.

Mivel nem mertem meg én is hallottam akkor dolgokat ezért elhalasztottam.

1 éves korában kezdtük el neki húzogatni, de csak a kádban és egy picivel több mint 1 hónap alatt sikerült felhúzzni neki.

Mivel én nem nagyon mertem neki ezért apa segitett. Mostár nagyon könnyen feljön neki és nincs is baj vele.

Mi már 15 hósak leszünk holnap :) és megyünk a kötelező oltásra... :(

Szóval szerintem jobb csinálni, már a tisztántartás miatt is!!!


Rita

2007. jan. 3. 19:14

Sziasztok,megtaláltam azt a kis ismertetőt amit a gyereksebészeten kaptam,megosztom Veletek hátha így könnyebb lesz a döntésetek.

Fitymaszűkület

Kedves Szülők!

PHIMOSISNAK nevezzük azt az állapotot,amikor a hímvessző végét,a makkot borító bőrt,a fitymát nem lehet hátrahúzni,mert annak vége körkörösen szűk.Ez az állapot 3 éves korig normális.A fitymabőr belső lemezének a makkhoz való tapadása erre az életkorra magától megszűnhet és ekkor a bőr hátrahúzása már nemcsak könnyű,hanem fájdalmatlan is.Így 3 ÉVES ÉLETKOR ELŐTT NINCS SZÜKSÉG A FITYMA BŐRÉNEK ERŐSZAKOS HÁTRAHÚZÁSÁRA,SEM PEDIG A SZŰK FITYMABŐR ELTÁVOLÍTÁSÁRA.Ezen életkornál korábban végzett fitymabőr hátrahúzási kísérletek a fitymabőr berepedését eredményezik.Ezek a berepedések hegesedéssel gyógyulnak és ez valódi heges fitymaszűkületet okoz.

HÁROM ÉVES ÉLETKOR ELŐTT ÍGY CSAK IGEN RITKÁN VAN MŰTÉTRE SZÜKSÉG.3 ÉVES ÉLETKOR UTÁN SEM IGÉNYEL MINDEN SZŰK FITYMA MŰTÉTET.Számos esetben megtanítjuk a szülőt,illetve gyermekét a fitymabőr hátrahúzására.Ekkor elmondjuk Önöknek,hogy a hátrahúzás után a bőrt vissza is kell húzni a helyére.Ha ez nem sikerül,akkor az úgynevezett PARAPHIMOSIS alakul ki.Eemiatt kérjük, hogy OSZTÁLYUNKAT AZONNAL KERESSÉK FEL.

3 ÉVES ÉLETKOR UTÁN A VELESZÜLETETT VAGY SZERZETT(ERŐLTETETT HÁTRAHÚZÁSOK,GYULLADÁSOK,STB.)FITYMASZŰKÜLETEK MŰTÉTET TEHETNEK SZÜKSÉGESSÉ.FITYMASZŰKÜLET MIATT MŰTÉT VÉGZÉSE AKKOR VÁLIK INDOKOLTTÁ,HA A FITYMA BŐRÉT NEM LEHET HÁTRAHÚZNI.3 ÉVES KOR ALATT CSAK AKKOR VÉGZÜNK MŰTÉTET,HA GYAKORIAK A FITYMABŐR ALATTI GYULLADÁSOK(BLANITIS),VIZELÉSI NEHEZÍTETTSÉG VAN(VIZELÉSKOR FELPÚPOSODIK A FITYMA BŐRE,CSAK CSEPPEKBEN,VAGY IGEN VÉKONY SUGÁRBAN ÜRÜL A VIZELET).

MŰTÉTI KEKEZELÉS

A szülővel tőrtént előzetes megbeszélés után,a fityma állapotától,nagyságától függen végezhető plasztikai műtét vagy részleges fitymaeltávolítás.Ezenkívül lehetőség van illetve szükség lehet a fityma teljes eltávolítására,melyet hétköznapi néven körülmetélésnek(circumcisio)hívnak.Teljes fitymabőr-eltávolítás után a makkot fityma nem fedi.

Plasztikai jellegű beavatkozást illetve a fitymabőr részleges eltávolítását csak akkor lehet végezni,ha a fityma bőre kellően hosszú és a szűkület csak annak végére terjed ki.

A műtét általában nem igényel korházi bentfekvést,a gyógyulási szak kb.10 nap.

UTÓKEZELÉS

Részleges fifitymaeltávolítás után a fitymát naponta rendszeresen tornáztatni kell.Ha a vizelés,illetve a tornáztatás fájdalmas, lidocain kenőcs alkazmazható.Amennyiben a fityma hátraszorulása(paraphimosis)alakul ki,forduljanak azonnal kezelőorvosukhoz.Körülmetélés esetén tornáztatásra nincs szükség.

GYERMEKSEBÉSZET

GYŐR

Remélem segítettem ezzel a cikkel.



,+

2007. jan. 3. 14:26

Szia!

Látom ,tényleg eltérőek a válaszok,de leírom neked a tapasztalatom.(vagy nektek)

Nekem a szülészeten ,mielőtt hazamentünk azt tanácsolta a doktornő,hogy kb.6 hónaposan kell elkezdeni,szépen óvatosan és tényleg nem erőltetve.Ezt tettük az első fiamnál és jól bevált ,semmi próblémája nem volt a fütyijével.A most 15 hónapos fiam viszont nekem is fejfájást okoz,mert nála ez nem vált be.Kicsit én is be vagyok rezelve ,ettől a feltépős dologtól,de eddig akárhányszor voltunk tanácsadáson ,egyszer sem nézték meg a fütyijét.Ezért csak reménykedni fogok és húzogatom óvatosan ,legalább 1x naponta.Talán ez jó tanács lehet,de ahány gyerek,annyi lehetőség van,mivel mindenki másképp reagál mindenre.Azért sok sikert, és ne izgulj.

2007. jan. 3. 10:46

Köszönöm a hozzászólásokat, itt is eltérőek a vélemények.Nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy várjuk meg mig egy hónapos lesz, utána kezdjük húzogatni, de persze erőltetni nem szabad.

A barátnőm kisfiának viszont ugyanez a gyerekorvos három évesen körömmel felszakította, nagyon sokat szenvedett szegény kisfiú utána.

Azt hiszem lassan elkezdem húzogatni, márcsak a tisztántartás végett is,ameddig simán megy, nem fogom feszegetni.Félek,ha nem teszem, az orvos teszi meg, és ő durvább lesz.

Nem tudom, régebben nem volt ennyi probléma a fütyikkel, még a mi gyerekkorunkban, az anyukák tudták, hogy mit hogyan kell. A baj csak az, hogy anyukám már nem emlékszik.......

2007. jan. 3. 09:58

Sziasztok.

Majd egy kicsit később ha a fiúk elaludtak,meg keresem az erről szóló cikkemet és leírom nektek,most sajna nem érek rá.

De igaza van Hobitkának NEM SZABAD ERŐLTETNI!!!!!

2007. jan. 2. 23:20
Ahány orvos annyi félét mond. Én már a második gyerekorvost fogyasztom, többekközött emiatt is, mert az első folyton huzogatta, amikor nála jártunk. :-(
2007. jan. 2. 22:35
Szóval szurit kaptunk! :-))))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook