Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor kell elkezdeni huzogatni egy kisfiú fitymáján a bőrt? És mi ennek a folyamata? fórum

Mikor kell elkezdeni huzogatni egy kisfiú fitymáján a bőrt? És mi ennek a folyamata? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 6. 14:37

Királyi rádióban a Kossuthon napi szinten van egy műsor : Gyerkekről felnőtteknek. 11 óra után van valamikor, lehet hogy 1/2 12 - től..

Nem hallottam végig, csak későn figyeltem fel rá. Pont eről volt szó.

Keressetek rá a hangtárba hátha megvan.

43. ében11 (válaszként erre: 42. - Xti_)
2009. nov. 5. 14:35

persze én is így gondoltam még a pocakba volt-hogy egy nyissz és nem kell vele foglalkoznom-de amikor már a kezembe adták semmi pénzért nem hagytam volna hogy vágják.

a korai magömlés tanult dolog nem sok köze van a fitymához-serdülőkorban ha hozzászoktatja magát akkor lehet baja belőle-de ha nem csinál versenyt és mondjuk barátnője lesz akkor nem hiszem hogy ezzel kell majd szembenéznie.

42. xti_ (válaszként erre: 40. - Ében11)
2009. nov. 2. 16:13
újszülöttként a megszületéshez képest ez nem fog számítani. és azt olvastam, hogy a szex szempontjából is jó, mert nem lesz korai magömlése, annak pedig mindketten örülni fognak, ha tovább tart.
41. Ncilány (válaszként erre: 39. - Szemmelver)
2009. nov. 2. 15:26

Lányom van. De abba az időbe úgy emlékszem szintén téma volt a fiús anyukák között. Az rémlik, minden fürdetésnél fel kell nekik húzni, és a pisit kimosni.

16 éves lehet az a fiú akinek a mamája szintén ilyen drasztikus dolgot mesélt, hirtelen felhúzta a gyerekorvos és sokáig fájt neki.

40. ében11 (válaszként erre: 38. - Xti_)
2009. nov. 2. 14:04
de én spec. nem akarom körülmetéltetni-benne van a pakliban hogy érzéketlenebb lesz neki-mert ahhoz szokik hozzá hogy szabadon van-illetve nekem a körülmetélés legalább olyan beavatkozás mintha rásegítenek amikor tényleg nem jön fel neki-szóval újszülöttként is legalább annyira sajnálnám hogy fájjon neki mint mondjuk 3 évesen.
2009. nov. 2. 11:35

szerintem kezdettől fogva kell hüzogatni!!!

a kisfiam(már 17 éves:) semmi probléma vele:)

38. xti_
2009. nov. 2. 11:23
nem a saját ötletem, a Született feleségekben Bree ragaszkodott hozzá... aztán olvastam, hogy az Egyesült Államokban a férfiak 73%-ánál elvégezték ezt az apró korrekciót, a már említett okokból. most már, miután olvastalak titeket, megértem, és mellette vagyok.
37. e1641dee25 (válaszként erre: 36. - Xti_)
2009. nov. 2. 11:00
Hát ez tényleg egy jó megoldás, ha el akarod kerülni ezt a tortúrát...
36. xti_
2009. nov. 2. 10:45
kisfiút várok éppen, és eddig hezitáltam, de ez a topic meggyőzött arról, hogy kell az a körülmetélés. remélem, ezzel megoldjuk a problémákat pár napos korában, és később már zavartalan lesz az egyik legnemesebb szervének a fejlődése és higiéniája.
2009. nov. 2. 10:44
De az alapján, amiket itt( és máshol) olvastam/hallottam, szerintem nem kéne siettetni ezt a dolgot... nem fogom hagyni, hogy még egyszer ilyet csináljon...
34. e1641dee25 (válaszként erre: 33. - Russodebby)
2009. nov. 2. 10:42
Szerintem igen. Nekem itt senki sem jön be... Sz@r helyzet :(
2009. nov. 2. 10:34
Az nem jó sajna. :-( A védőnő is ilyen elmeroggyant?
32. e1641dee25 (válaszként erre: 30. - Russodebby)
2009. nov. 2. 10:33
Semmit nem csinált vele, mondta, hogy fürdessem kamillateában, és kenegessem betadine krémmel. Az a baj, hogy ez az egy gyerekorvos van olyan közelségben, ami számunkra elérhető... Nagyon bosszant...
31. ancsyangel (válaszként erre: 29. - E1641dee25)
2009. nov. 2. 10:31

szia

neknk végül azt mondta a gyerekorvos hogy térjünk vissza erre a témára ha szobatiszta lesz a kicsi!

Nagyon durva amit az orvos csinált a kicsiddel szerintem mutasd meg másik dokinak is biztos ami biztos nehogy baj legyen!

30. russodebby (válaszként erre: 29. - E1641dee25)
2009. nov. 2. 10:28
Szia! Nézesd meg másik gyerek orvossal! Legalább csinált valamit szegénykével a vérzés miatt?
2009. nov. 2. 10:25

Sziasztok! Nagyon ideges vagyok, 15 hó kisfiammal ma voltunk tanácsadáson, ahol a dokinéni se szó, se beszéd, felrántotta a kicsi fitymáját, ami ettől elkezdett vérezni... A Picim meg persze üvöltött... Doki azt mondta, le van tapadva, és ha 18 hós koráig nem oldódik, küld az urulógushoz. Ilyenkor mi van?? Normális ez??

Régi (ex)gyerekorvosunk- aki mellesleg 3 öcsém fitymagondját oldotta meg kíméletesen- mindig azt mondta, hogy 3 éves korig normális, hogy le van tapadva, s utána óvatosan (!!!) lehet felhúzni. Nem tudom mit tegyek...

2009. aug. 20. 09:24

szoval akkor ugy látom ez egy nem egységes dolog...

tehát nincsenek benne szigorú szabályok :)

2009. aug. 20. 04:54
Azt hallottam, hogy 2 éves korig nem érdemes piszkálni, mert óvatosan is mikrosérüléseket lehet okozni, ami később gond. De nem nagyon van ebben egyetértés...
26. ancsyangel (válaszként erre: 25. - Pista55)
2009. aug. 20. 00:48
Akkor örülök neki :)
25. pista55 (válaszként erre: 24. - Ancsyangel)
2009. aug. 20. 00:28
Azért én is értettem.
24. ancsyangel (válaszként erre: 23. - Pista55)
2009. aug. 20. 00:11
elnézésed a rossz megfogamazásért azért örülök hogy mások értettk mit szeretnék tudni :)
2009. aug. 19. 23:01

A kisfiú fitymáján a bőrt?

Talán a makkján.

22. ancsyangel (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. aug. 19. 21:39
igen ugy tünik elég csak ebben a melegben félek hogy ott is könnyebben bepállhat neki :(
21. ében11 (válaszként erre: 20. - Ancsyangel)
2009. aug. 19. 20:30
szerintem alatta csak tiszta vízzel le kell öblíteni.mert elég érzékeny ott a bőr, nem kell törlőzni.este a fürdés bőven elég kell hogy legyen.
20. ancsyangel (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. aug. 19. 20:29

ok akkor megnyugodtam hogy ez is természetes mármint a pirosság! ÉS ott alatta törlökendővel is ki lehet törölni szerinted ha látok valamit?

Milusnak is fel szokott "állni" ha nagyon kell pisilni és akkor le kell nyomni neki pelusozásnál no meg sietni is kell mert tudjuk hogy akkor nincs sok idő és pisi lesz :D

2009. aug. 19. 20:08

Az én6 éves (lassan 7) fiammal sem kezdtek e téren semmit, akárhányszor is kérdeztem. Így ezen az éven áprilisban elvittek gyermeksebészetre, megnézték neki. Krémet írtak, mert azt mondták rendszeres tornával oldódni fog a letapadás. Visszamentünk 2 hó múlva, mert nem javult. Akkor már csak azt tanácsolták, csak húzogassuk folyamatosan. Lassan megint eltelt a 2 hónap, és nemigen javult. Ha visszaviszem, feltépik neki:(

Szegény fiúk, hogy miken kell keresztülmenniük.

Az én anyósom védönö, és mégis a férjemét csak 11 éves korában tépték fel, hál" Istennek, mert jól müködik:D:D

18. ében11 (válaszként erre: 16. - Ancsyangel)
2009. aug. 19. 20:03

igen pirosabb.arra kell csak figyelni, hogy ne fertőződjön el neki-előfordul hogy a váladék összegyűlik a fityma bőr alatt és begyullad-de az látszódik-megduzzad és fájdalmas a picinek.én is néztem az enyémnek-de nálunk ilyesmi nem fordult elő.

amúgy az enyém is szívesen húzogatja magának.néha feláll a kukija :) de hagyom mert akkor még jobban vissza tudja húzni magának a bőrt,mivel feszül neki.

17. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Arka)
2009. aug. 19. 20:01
de jó..Mi megnézettük neki 2 évesen urológussal. Akkor ő kicsit erősebben húzta , fel is ment picit, de mondta, hogy még erősködjünk, hogy tovább jöjjön. Most 3 éves, de csak picit merem neki, őt meg nem érdekli, szóval még nincs megoldva. De akkor lehet, hogy ez magától is javul?
16. ancsyangel (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. aug. 19. 19:57
Nekem fürdésnél magának fogdossa "huzogatja" de inkább csak a bőrt felfelé tehát ismerkedik a testével :) de akkor én is szép lassan rá fogok szokni persze figyelve a reakcióját! Az érdekes az de gondolom ez természetes hogy mikor megprobáltam neki felhuzni ott picit pirossabb volt alatta a bőr mint alapjáraton.
15. ancsyangel (válaszként erre: 6. - 7c79ff1565)
2009. aug. 19. 19:53
én is pelusozásnál probáltam neki néha de szerencsére ugy látom a vizeletüritésbe nem okoz neki gondot :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook