Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiú babák fütyijét? fórum

Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiú babák fütyijét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. febr. 26. 22:22
Szia!!Én nem húzogattam sosem a kisfiam fütyijét.Lassan 2 éves lesz és gyönyörűen lejön róla a bőr.Nekem mindig azt mondta a védőnő hogy 2 éves kor elött ne nyúljak hozzá,akkor is csak akkor ha muszály,ha nem jön le normálisan a bőr róla.
67. lufi
2008. febr. 7. 11:39
Hát nem tudom. Olvasok itt mindenfélét meg is ijedtem egy kicsit. Az én fiam 2,5 éves. Születése után amikor hazamentünk a kórházból és eljött a háziorvos és a védőnő az első látogatásra, na onnantól. Mindketten azt mondták, hogy az esti fürdetésnél egyszer szépen húzzam neki hátra amennyire lehet. Először csak picit tudtam felhúzni, de aztán idővel szépen fel lehetett. Azóta mindennap fürcsinél egyszer felhúzzuk (most már ő csinálja magának). Eddig még semmilyen problémánk sem volt ott lent.
2008. febr. 7. 10:43
Ha fia(im) lesz(nek), a 7. nap körül a születés után körül fogom metéltetni, akkor nincsenek ilyen fájdalmas problámák és felnőtt korában is egészségesebb életet élhet. Nem beszélve a leendő kedveséről, aki meg lesz kímélve felesleges ferőzések megkapásától a fiam révén.
2008. febr. 7. 08:37
Kb 17 éves korában.
2008. jan. 29. 11:05
Nekem a védőnő már fél éves kor előtt ajánlotta h kezdjem el neki huzogatni, mert ha jön az 1éves kivizsgálás és nem olyan a dolog amilyennek lenni kell akkor nekünk van olyan állat doktornőnk h hátratépi:(((!
63. mtt80
2008. jan. 13. 13:34

Én is úgy tudom, hogy 1 éves koráig nem szabad hozzányúlni, utána pedig minden este fürdésnél finoman hátra kell húzni. Így szép lassan megoldódik a probléma. Nekünk legalábbis a dokinénink ezt mondta. Kisfiam lassan 2,5 éves lesz, és már majdnem teljesen fel lehet húzni a kukiján a bőrt. Még egy kis helyen van letapadva, de szerintem hamarosan ott is rendbejön.

Ja, és nekünk azt mondta a dokinénink, hogy majd 3 éves korában vissztérünk a dologra. Addig finoman húzogassuk, és ha addig sem jön rendbe, akkor majd "segítünk" rajta. Szerencsére úgy néz ki nem lesz rá szükség! :)

2007. dec. 25. 21:59
Amikor a kisfiamat elvittem egy éves státuszvizsgálatra, egy helyettesítő dokinő volt. Nézte a kukacát, egyszer csak fogta, és teljesen lehúzta róla a bőrt. A kisfiam megfeszült, elkezdett sírni, mire azt mondja a dokinő, pedig ez nem fáj. Délutáni pelusozásnál láttam, hogy olyan a fitymája, mintha véres lenne, de nem vér volt, hanem ahogy megrepedezett. Telefonáltam az ügyeletre, ahol teljesen fel volt háborodva a doki, hogy ki csinált ekkora hülyeséget! Meg is kérdezte, ki volt a helyettesítő doki. Aztán ajánlott egy krémet, de azt mondta, ha duzzadna, vagy váladékozna, azonnal vigyem be. Másnap nem sok kellett, hogy elmenjek a dokinőhöz, aki ezt művelte! Végül is rendbe jött, azóta sincs gond vele, nincs letapadva, teljesen fel lehet húzni.
61. M_Marcsa (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2007. dec. 25. 21:17
Teccik.:)
2007. dec. 25. 19:10
Szerintem közvetlenül az aktus előtt;-)
2007. dec. 25. 19:04
KAMASZKORBAN!:D
2007. nov. 29. 12:19

Elvittem a kisebbik gyereket múlt héten oltásra, mire a dokinő: mutassa a fütyit. Megnézi,mondja, akkor ezt most vagy én megcsinálom, vagy sebészetre adok beutalót. Én miután már van 2 fiam, egészséges kukkancsal, bepánikoltam, és mondtam, akkor csinálja ha muszáj, de szerintem jól állunk..

Szerencsétlen gyerek aznap még a pisinél is sikoltot fájdalmában. Egyébként amikor mgszületett még a szülész is mondta, hogy nem is látott olyan fütyköst, ami ennyire jó állapotban, letapadásmentesen nézne ki....

Este felhívtam, a gyerekorvos barátnőmet mire ő. Tudhatná az orvosod, hogy legalább 5 éve nem nyúlnak a gyerek fütyköséhez, csak indokolt esetben, pl, vizelési nehézség stb.a sebészettel jobbanjártál volna, mert hozzá sem nyúltak volna, mert a gyereké nem ugyan olyan mint a felnőtteké. A természet majd megoldja, ez a mai tézis.

Ja, a dokinőnek aki csinálta 2 lánya van.....

2007. nov. 5. 11:51

Én is úgy tudom,hogy egy éves korig nem kell hozzányúlni mert öntisztul,és apró mikrorepedéseket okozhatunk a húzogatással.

A fiamnak 1 é. kora után kezdtük húzni és semmi gond nem volt.Persze volt egy kis letapadás,de helyrejött.

56. krisw
2007. nov. 4. 23:34
Úgy hallottam,hogy 1 éves koráig ne bántsuk, másfél éves elmúlt a fiam mikor párszor megpróbáltam hátrahúzni,persze nem erősen,de nem sikerült.Nem erőltettem,nem foglalkoztam vele.Mivel azonban nemsokára 3 lesz és utána olvastam,megijedtem,hogy esetleg már késő,ezért másfél hónapja szorgalmasan esti fürdésnél elkezdtem húzogatni,mindig kicsit jobban,és lassan engedett.Persze nem ment egyből,de mostmár szépen hátrajön.Néha egyedül csinálja magának fürdéskor.
55. Szamó
2007. nov. 4. 21:02
Bocsi, kicsit hosszúra sikerült....
54. Szamó
2007. nov. 4. 21:02

Sziasztok!

Nekem is egy kisfiam van és volt (van) problémánk. Tanácsadáson azt mondták, hogy csak 6 hónapos kortól kell húzni. Férjem és apósom tanácsára már születésekor elkezdtük. Nem erővel, csak finoman, ameddig engedte. Kb. 1 éves volt, mikor észrevettünk rajta egy fél borsónyi fehér foltot. Szaladtunk a dokihoz, aki megnyugtatott, hogy csak egy zsírmirigy, előre fog "vándorolni" és lehet, hogy ettől fog igazán megnyílni. Addig csak annyi lyuk volt a hegyén, amin pisilt. Tényleg elindult előre (hónapokba telt) és egyre nagyobb lett, kb.2 borsónyi. Majd egyik fürdéskor kifakadt, oldalt. Nem mertem hozzányúlni, másnap elmentünk a dokihoz. A kórházban átmosták neki, semmi nagy baj nem történt. Ekkor már 2 éves volt. Elkeseredtem, mert immár 2 lyuk volt a pöpijén, egy, ahol pisilt, egy pedig a zsírmirigy helyén, oldalt. A doki megnézte és azt mondta, hogy nem fityma szűkület, csak letapadás, magától fel fog vállni, csak "tornáztatni " kell. Szorgalmasan húztuk minden fürdéskor, de semmi eredmény. Egyik nap párom vitte wc-re és nagyon kiabáltak: "Anya! Rendbejött a pöpi!". Együtt sírtam a gyerekkel! Ő az ijedségtől, én az örömtől. Párom elárulta a titkát: Mindig úgy pisiltette, hogy befogta a végét, ameddig csak tudta, a gyerkőc nyomta a pisit és csak utolsó pillanatban engedte el. Lehet, hogy furán hangzik, de nekünk ez segített! Megúsztuk a műtétet, tépkedést.... Igaz, még most is van 2 oldalt egy ici-pici letapadás, de már szinte észre sem vehető. És ami a legjobb, hogy amikor felvált, akkor eltűnt a másik lyuk!

Tökéletes!!!

53. Csibe78 (válaszként erre: 52. - Kék)
2007. nov. 4. 20:58
Mi is kicsi korától huzogattuk neki, de nem ráncigáltuk, csak éppen annyira húztam a bőrt, hogy alatta is meg lehessen tisztítani. Egy időben megállt, semmit nem szakadt fel, és most pár napja egy egész nagy darabon magától feljött neki. De annyira soha nem rángatnám, hogy fájjon!!!!!!!!!
52. Kék
2007. nov. 4. 20:20
Sajnos a mai gyakorlat szerint már pici korban ezt a legtöbb gyerekorvos túlzásba viszi.Nekem mindhárom fiammat elbarkácsolták!Mivel erőszakkaal felrántották(vérzett is a felsőhámréteg sérülése miatt)később kisebb műtéttel kellett helyrehozni.Ha fiú unokám lesz az biztos,hogy nem engedjük,ezt a tortúrát.Régen is születtek fiúk és semmivel több fitymaszűkületes pasi nem volt.Ha kíméletesen tágítják,akkor nem tapad le és szépen fel is jön egy idő után.A szivem majd megszakadt,amikor láttam,hogy érzéstelenítés nélkül ráncigálta a doki.A gyerek pedig magánkívül volt a fájdalomtól.A következő napok pedig szörnyűek voltak,mert csípte a pisi,és a pelenka hozzáért.Én körömvirágos,neogranormonos kencével és kamillás áztatással gyógyítottam meg.
51. win (válaszként erre: 50. - Gillian)
2007. szept. 5. 07:57

Szia!


Azt sajnos én sem tudom megmondani, meddig kell feljönnie, de szerintem azzal nem ártasz, ha minden este szépen húzol rajta annyit, amennyit éppen lehet. Erőltetni nem szabad, mert akkor bereped, de így fokozatosan és folyamtosan tágul a bőr.


Én is hallottam már ilyen történetet, nem is egyet. Mi ezért hallgattunk a férjem unokahúgára (aki egyébként védőnő), hogy 3 hónapos kora után szépen, minden este húzogassuk.

Ők is így tettek a kisfiukkal és semmi probléma nem volt vele. Illetve egyszer egy picit visszatapadt neki 2 éves kora körül, de azt is otthon oldotta meg valamilyen kenőcs segítségével. (Erre nem emlékszem, mi volt.)

2007. szept. 4. 20:30
Sziasztok! Nekem az a gondom, hogy gőzöm sincs, meddig kéne feljönnie a bőrnek????? Fiam most 15 hónapos, a doktornőnk folyton "vissza akarja fejteni" a bőrt, ismerősnek megcsinálta, a gyerek egy napig alig bírt pisilni, fájdalomcsillapítót kellett neki adni, stb. Ezt azért szeretném elkerülni. Anyósom tanácsára már jó néhány hónapja kamillás vízben fürdetve gyengéden huzigálom esténként. A helyzet javult, én megnyugodtam. Most voltunk oltásnál, és megint erőltette a dokinő a visszafejtést. Férjemnek anno volt evvel problémája, de ezzel a kamillás vizes huzigálással a komolyabb beavatkozást megúszták. Szerinte a gyereknek már most feljön annyira, mint neki, tehát ne hagyjak hozzányúlni. (Férjem értelemszerűen gond nélkül tud pisilni és gyermeket nemzeni is :-) ) Most akkor mi a nyavalyát csináljak??? meddig kell annak a bőrnek feljönnie???????
49. bnedora (válaszként erre: 41. - Win)
2007. júl. 12. 12:41

Sziasztok! Igazad van, jobb előbb, mint később. Nekem is két fiam van, és én időben, azaz már az első napokban el kezdtem csinálni, néha berepedt, de jót tettem vele, mert később nem lett baj.

Most sajnos az iker unokáimnak (lehet azért, mert 33 hétre születtek) a szépséghibájuk a nemi szervük. Én hiába mondtam a menyemnek, hogy húzogassa, de ő nemigen hallgat rám, az anyjának meg csak lány gyermekei vannak. Úgyhogy a kisebbiknek már meg is kellett műteni. Iszonyúan nézett ki utána, akkora lett, mint egy pingponglabda. Az idősebbiknek meg nem jött le a golyója a herezacskóba. Az orvos azt mondta, hogy 1,5 éves korig várjunk, ha addig sem jön le, akkor őt is műteni kell. Valakinek van erről tapasztalata?

2007. jún. 14. 19:26
Nem kell húzogatni, ha egésséges akkor az a maga természetességében rendeltetésszerü lesz.
47. Csibe78 (válaszként erre: 43. - B11a46e73c)
2007. jún. 14. 14:56
Az biztos, hogy a helyedben én még meg is téptem volna azt a nőt. Utána meg én akasztottam volna fel őt a kampóra!
46. win (válaszként erre: 43. - B11a46e73c)
2007. jún. 14. 07:55
Én még ilyen agyalágyult emberről nem hallottam!! :((((
45. Csibe78 (válaszként erre: 37. - Kszilvi)
2007. jún. 13. 22:07
Köszönöm! Még nem vittem orvoshoz, de azt hiszem a napokban el kell menjünk megmutatni, hogy megnyugodjak!
44. kszilvi (válaszként erre: 43. - B11a46e73c)
2007. jún. 13. 10:38

Teljesen igazad van, hogy nem engedted a védőnőt többé a gyerkőc közelébe....

Mi lett volna, ha leesik abból az általa kreált "mérlegből".... Bele se gondolok inkább!

43. b11a46e73c (válaszként erre: 41. - Win)
2007. jún. 12. 14:24

igen minden fürdetéskor huzogatom neki,a dr nö azt mondta ne aggodjak minden ok.ha késöbb valami gond lessz majd a sebész elrendezi,hát nem épp nyugtato.

A védönö meg ki lett tiltva,mert volt egy két dolog ami nem tetszett,pl. hogy nem mosott kezet mielött a babához ért,na meg mikor mérte,egy textil pelust a hona alá kötött a végére csomot és felakasztotta egy kampora ami valami régimodi mérlegröl logott,egyszerüen nem birtam nézni hogy a gyerek csüng a kampon,nem is mért pontossan.akkor ugy voltam vele nem vagyok köteles eltürni mindezt!most vidékre hordjuk orvoshoz!!

2007. jún. 12. 14:12
Sziasztok, nekem csak fiaim vannak és úgy tudom 1 éves koráig nem szabad húzogatni, hagyni kell békén, és tisztogatni sem kell, mert a fityma öntisztuló. Az első és harmadik fiamnál nem volt semmi gond. már másfél évesen szépen hátra lehetett húzni, de a középső fiamnak fitymatúltengése volt, vele kicsit szenvedtünk. Neki olajos kézzel picit meg kellett rántani, de 3 éves kora után. Addig, ha le van tapadva sincs semmi gond. Egy napig volt neki kellemetlen pisiléskor, azóta nincs baj vele. Várj a baba 1 éves koráig, mert, ha hamarabb próbálkozol, és bereped, akkor valódi fitymaszűkület is kialakulhat, amiről 17 évesen az öcsém tudott volna beszélni.
41. win (válaszként erre: 39. - B11a46e73c)
2007. jún. 12. 13:23

Gond valószínűleg nem lesz, főleg hogy azóta is húzogatod neki. Így visszatapadni talán nem , vagy csak kicsit fog. De szegény fiúcskát sajnálom! :(((


Egyébként érdekes, amit a védőnőd csinált, mert a legújabb az, hogy nem is szabad húzogatni! Hogy meddig, arról eltérőek a vélemények, de a legkevesebb, amit halottam, a 10 hónap volt, a legtöbb azt hiszem, 15.


De állítólag sokkal jobb, ha időben elkezdik húzogatni, mert akkor, amikor eljön az ideje az orvosnál, akkor nem az tépi fel neki.

40. 03755e6896 (válaszként erre: 39. - B11a46e73c)
2007. jún. 12. 12:04
Húúú! Ez elég durva! Szegénykém!!!
2007. jún. 11. 23:16
sziasztok!nálunk is téma ez a fütyi huzogatás!amikor a pici fiammal haza jöttünk a korházbol,eljött a védönö hozzánk,megkértem mutassa meg hogyan tisztitsam a kis kukiját,hát megmutatta,egyböl berepesztette neki,mert hogy szerinte ezt idöben el kell végezni,lehuzta a bört aztán még négy irányba szét nyujtotta,a 7napos gyerekemet megkinozta,ugyhogy orvoshoz kellett menünk és kenöcsöt kaptunk rá.most 8 ho.sak vagyunk és minden este lehuzom neki csak anyira hogy ki birjam tisztitani!remélem nem lessz késöbb gondunk belöle!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook