Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiú babák fütyijét? fórum

Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiú babák fütyijét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. jan. 2. 22:34
Az én fiam 3 éves. Múlt héten kaptuk a kötelező szirit és egyúttal a kukiját is megnézte a doktornéni. Ő már születésekor azt mondta, hagyjam békén. Így is tettem. Már akkor egy kicsit le volt tapadva, de most azt mondta, szépen alakul, már csak az egyik oldalon van egy kis bibi. De 6 éves koráig ez teljesen normális. Ha szépen "sugárban" tud pisilni, akkor nincs semmi baj! Álltalában magától megoldódik a probléma! Ha erőltetjük, többet ártunk, mint használunk!
2007. jan. 2. 20:55
Az én fiam 2 éves, mi 1 évesen kezdtük huzogatni. Azóta semmi változást nem tapasztaltunk rajta, kivéve azt az 1 hónapot mikor az apja külföldön volt, én pedig hanyagoltam a huzogatást. Akkor mikor békénhagytuk, egy pici részen elkezdett "felválni". Azóta megált a folyamat.
6. Rhea
2007. jan. 2. 19:05
Az én kicsim két hetes, és egyszer már lehúzta a fütyijét a védőnő, amitől én tiszta ideg lettem. én is úgy tudtam, hogy egy hónapos kor után kell kezdeni a húzogatást, ezt tanácsolja a gyermekorvos. de azért nagy a bizonytalanság bennem..
5. ZITA9770 (válaszként erre: 2. - Gréger)
2007. jan. 2. 16:08

Szia Gréger.

Nekem 2 fiam van az első 4 éves a második 9 hónapos.Amikor a nagylányt sérv-műtétre vittem, egyúttal a sebésznél rákérdeztem erre a fütyi témára is.Ő azt mondta hogy 3 éves kor alatt nem szabad bántani,mert a legtöbb ilyen műtét azért van mert túl korán fel van szakítva a bőr,és ezért a hegesedéstől van nekik szükületük.Megfogadtam a tanácsát és semmi gond nincs a fütyijével gond nélkül feljön neki.A picinél is így fogok cselekedni.

2007. jan. 2. 15:46
Megkérdeztem én is, a gyerekorvos azt mondta ne birizgáljam, a szomszédok asszonyai (3-4 gyerekes családanyák) pedig tanácsolták, hogy fürdés közben nyugodtan, mikor már egy picit "ázott" a gyerek, persze erőltetni nem szabad. Amúgy most 2 hónapos kora előtt kezdtem el minden fürdésnél, eddig annyira nem mertem.
2007. jan. 2. 15:29
Én már születése után azonnal fürdés közben elkezdtem húzogatni nehogy szűkülete legyen. Most 6 éves és szépen csinálja már magának minden fürdéskor. Ha nagyon bizonytalan vagy kérdezd meg a gyermekorvost.
2007. jan. 2. 15:26

Három hetes a kisfiam.Az a problémám, hogy akárhány embert kérdezek, hogy mikor kell elkezdeni húzogatni a kisfiam fütyijét, mindenki mást mond.Valaki azt mondja, hogy egy éves koráig hozzá sem szabad nyúlni, valaki meg azt mondja, hogy egy hónapos korától már kell....

Most akkor szerintetek hogy is van ez???Fiús anyukák, várom a válaszokat!

2007. jan. 2. 15:23
Mikor kell elkezdeni húzogatni a fiúk fütyijét?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook