Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor és hogy nézik 2.-ik terhesség alatti cukrot, ha az elsővel cukros voltam? fórum

Mikor és hogy nézik 2.-ik terhesség alatti cukrot, ha az elsővel cukros voltam? (tudásbázis kérdés)


11. Mókicaaaa (válaszként erre: 10. - Misz)
2009. okt. 20. 20:40
JAjj de jó, hogy ezt megírtad, akkor van esély, hogy nem kell a kemény diétát csinálnom, majd a köv, terhességnél.. nah ez erőt ad, köszi!
10. misz
2009. okt. 20. 20:38

Én a kislányommal voltam cukros. Amikor utoljára voltam cukorrendelésen azt mondta a doki, a következő terhességnél már a 12. héten menjek terheléses cukorvizsgálatra.

A kislányom születése után a 6 hetes vizsgálaton volt terheléses cukor is. Mindent rendben találtak.

Amikor a kisfiammal várandós lettem, senki nem emlékezett, hogy mi volt az 1. terhességemen. Én szóltam, így már a 12. héten túlestem a vizsgálaton. És annak ellenére, hogy a statisztika szerint, akinek az 1. terhesség alatt kijött, annak a többinél is úgy lesz, nekem nem lett magas az eredmény. Azóta megszületett a kisfiam, már 3 hónapos. És én is, a fiam és a lányom is teljesen egészségesek vagyunk. :)


A cukros vizsgálat nem árt a babának, ne félj!

Minden szépet és jót! :)

2009. okt. 20. 15:41
Én is cukros lettem a terhességem 5.hónapjában, de nem is csodálkoztam rajta,hisz összesen 38kg-ot híztam,pedig szinte semmivel nem ettem többet mint egyébként.Az első fiammal 28kg-ot híztam,és vele nem lettem cukros.Feltétlen szólj a védőben,és akkor az első vérvételnél már a cukrot is nézik, bár én úgy tudom kérés nélkül is automatikusan nézik a cukrot minden kismamánál.
8. koxy
2009. okt. 20. 14:20
Nekem is visszaállt a cukrom az első terhesség után, de mivel ilyenkor nagyobb az esélye,h a következő terhességnél is fennáll a terhességi cukorbetegség lehetősége, ezért kell hamarabb a vérvétel!! Nálunk nem cukros lötyivel nézik, csak simán evés után 1 órával, de NEM ÁRT a babucinak!! Nekem is diétáznom kellett már az elejétől, kb. 6 hóig okés volt, aztán emelkedett és csak inzulinnal lett jó. Beszélj a védőnővel!
2009. okt. 20. 10:46

Én is cukros voltam az elsőnél, nekem azt mondták, hogy annak ellenére, hogy ha a terhesség után visszaállt, rögtön diétázni kell a következő terhesség elejétől fogva, úgyhogy tuti nem szabad megvárni a 24-25. hetet!

Ha van mérőd, otthon mérd meg kaja után egy órával, ha magas, menj dokihoz!!!

6. nipe
2009. okt. 20. 10:20

Bocsika.

Lemaradt, most 10 hetes vagyok.

5. nipe
2009. okt. 20. 10:18

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az érdekelne, hogy az a cukros ital nem árt annak a csöpp babának.

2009. okt. 20. 10:08

Szia!

Szerintem függ attól is hogy a szülés után cukros maradtál-e. Ha nem akkor szerintem majd csak 24-25 hetesen fognak vércukorszint terhelést nézni.De azért hogy megnyugodj kérd meg a védőnénidet vagy a dokibácsidat hogy előbb is csináljanak cukorszint terhelést, mert az elsővel cukros voltál.

2009. okt. 20. 10:05
A védőnő tudni fogja, majd Ő szól!!!
2. koxy
2009. okt. 20. 10:04
Szia! Nekem azt mondták,h minél hamarabb jelentkezzek a cukorgondozóban. Én a 12. hét környékén mentem!
1. nipe
2009. okt. 20. 10:00
Mikor és hogy nézik 2.-ik terhesség alatti cukrot, ha az elsővel cukros voltam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook