Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Többedik babánál ha elől fekvő (volt) a méhlepény, mikor érezted először mozogni a babát? fórum

Többedik babánál ha elől fekvő (volt) a méhlepény, mikor érezted először mozogni a babát? (beszélgetős fórum)


10. CsengiBoti (válaszként erre: 9. - Nikk_1982)
2015. júl. 21. 13:28
Köszi,akkor megint tanultam valami újat ;)
2015. júl. 20. 15:58

Tévedsz... Az elöl fekvő lepény, a placenta praevia, az az állapot amikor a méhlepény annyira mélyen tapad, hogy eléri vagy fedi a méhszájat.

A mellső fali értelemszerűen meg az amikor a méh hasfal felőli oldalán tapad

8. CsengiBoti (válaszként erre: 7. - Nikk_1982)
2015. júl. 20. 15:00

Az elől fekvő lepény a mellső fali,ha nem tévedek...

A hátsó falon lévő lepény nem tompítja a mozgást,de szerintem nagyon egyénfüggő,ki mikor érzi.

Hiába született most a 4.babám,őt éreztem meg legkésőbb,pedig az első kettőnél is mellső fali méhlepény volt :)

2015. júl. 20. 09:25
Az elöl fekvő méhlepény nem feltétlen tompítja a mozgás érzékelését, a mellső fali már inkább
2015. júl. 19. 21:48
1. babám, mellső fali lepénnyel, 12. héttől éreztem a mozgását. Eleinte majdnem a méhszájon volt, félidőben már fentebb húzódott konkrétan telibe elől takarta. Mégis korán megéreztem a mocorgását. :)
2015. júl. 19. 21:43

4.babámat egy hónapja szültem,mellső fali volt a méhlepény,a 17.héten éreztem először.

A harmadiknál hátsó fali volt a lepény,őt éreztem már a 12.héten...

2015. júl. 19. 21:42
Nekem 2. babám, én is a 12. héten éreztem először. elől van a lepény. most a 17. héten vagyok, de még mindig nem érzem minden nap, van hogy napokig semmi :( engem is aggaszt, de gondolom kicsi még és nem mindig egyformán aktív...
2015. júl. 19. 20:56
A lepény vándorol, ahogy a méh növekszik. Még nagyon korán van a mozgáshoz.
2015. júl. 19. 20:46
semmi gond nincs. ha belegondolsz, az lenne a fura, ha minden rezdülését éreznéd. :) még a legvégén sem érezzük minden rezdülésüket, nemhogy egy néhány centis babáét. :)
2015. júl. 19. 20:22
Harmadik babám és most először elől fekvő méhlepényem van .Jelenleg 15 hetes vagyok de a 12 héttől érzek ilyen apró kis rezgéseket ,de nem mindig van h egy héten csak egyszer érzem. Kicsit aggódom emiatt de az uhn minden rendben volt. Arra lennék kíváncsi h lehet azért nem érzem még konkrétan őt mozogni mert elől fekvő méhlepényem van ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook