Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok az Ördögnyelv kapszuláról? fórum

Mik a tapasztalatok az Ördögnyelv kapszuláról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
923. budavar (válaszként erre: 922. - Chiron)
2014. júl. 18. 20:22
és azt a másfél hónapot, hogyan oldottad meg? leírhatod priv-ben is, de komolyan. mert azért tényleg mindent csinál, ami nem szalonképes :)))))
922. Chiron (válaszként erre: 919. - Budavar)
2014. júl. 18. 19:28
Szia, nekem eleinte okozott mindent - ami nem éppen szalonképes- kb másfél-két hónap alatt váltam teljesen "tünetmentessé".
921. gloriosa (válaszként erre: 918. - Luca)
2014. júl. 18. 15:51
Szia! 1 kávés kanál lisztet, nem az étvágyamat veszi el, csak kevesebb mennyiséget tudok megenni, mert eltelíti a gyomrom. Szerintem, nem is engedi felszívódni a zsírt és CH-ot, de ezt nem tapasztaltból mondom, csak gondolom. :) Én mondjuk a vacsorát egy turmix-szal helyettesítem, ez nagyon sokat számít.
920. gloriosa (válaszként erre: 917. - Jógini1)
2014. júl. 18. 15:48
Kb. 1.5-2 hónap alatt, ami azért jó, mert remélhetőleg) nem jön vissza, mint a nagyon gyors fogyásnál. :)
919. budavar
2014. júl. 18. 10:24
Azoktól kérdezném, akik használnak lisztet, hogy kb. mennnyi idő, amíg a szervezet hozzászokik és megszűnik pl. a puffadás, pukizás :) Bocsánat, de finomabban nem megy :)))
918. Luca
2014. júl. 18. 10:10

Kedves Gloriosa

mennyi lisztet higitasz fel egy alkalommal ? és még lenne olyan kérdésem hogy tulajdonképpen ez elveszi az étvágyat / amit én még nem tapasztalok / vagy nem engedi felszívódni a zsírt meg a szénhidrátot ?

917. jógini1 (válaszként erre: 916. - Gloriosa)
2014. júl. 18. 10:02
Gratula!! Mennyi idő alatt?
2014. júl. 18. 08:56
Sziasztok! Én -4kg-nál tartok, ami szuper, mert az "alapsúlyom" sem volt sok. Napi 2x iszom konjac liszttel hígított üdítőt étkezés előtt, persze nem ettől fogyok, hanem a lightos étkezéstől, ez csak segít kordában tartani. :)
915. Rikrok (válaszként erre: 908. - Chiron)
2014. júl. 17. 14:29
Köszönjük Chiron,nagyon sokat segítettél ezzel is nekem és szerintem másoknak is!
914. nixe
2014. júl. 17. 09:58

Sziasztok! 1 hete kezdtem el szedni az A-rex kapszulát és 1 kg-ot fogytam.

Meg vagyok vele elégedve, mert ha így haladok, 2 hónap alatt megszabadulok 8 kilótól.

913. Matrica84 (válaszként erre: 910. - Emmus)
2014. júl. 16. 23:56
Láttam már a Fény utcai piacnál lévő paleolit boltban, ill. az Oktogonnál lévő bioboltban is ott díszeleg az ajtón, hogy érkezett liszt. :) Szerintem lassan kb. az összes bioboltban lesz, ahogy megnőtt a kereslet.:)
2014. júl. 16. 22:51
Lőrincipiacon...de a paleocentrum.hu-n is rendelhetsz tőlük és 3e ft felett 711ftért kiszállítják.
911. ubi pretium (válaszként erre: 910. - Emmus)
2014. júl. 16. 21:51
Üllői út,50-es villamossal a Határ úttól 5 megálló.Paleo bolt.Ott 1200 ft egy csomag.Mindig van nekik.(pedig én hordom el rendesen :D)
910. Emmus
2014. júl. 16. 21:43

Sziasztok,

hol lehet személyesen konjac lisztet venni budapesten? Tudna valaki segíteni?


köszönöm!:)

909. Chelsey (válaszként erre: 908. - Chiron)
2014. júl. 16. 21:01

Igen, ezek és hasonló eredményekről szóló publikációk több helyen találhatóak és tényleg nagyon kecsegtetőek.


Szerintem a kettő együtt jó, ha az emberek elé kerül, mármint a jó hatásai és az esetleges kedvezőtlen mellékhatásai. Ráadásul a megfelelő információ birtokában a mellékhatások javarészt kiküszöbölhetőek. Csak ugye tudni kell róluk az előnyökről és az esetleges hátulütőkről egyaránt.

908. Chiron
2014. júl. 16. 20:38

Sziasztok, mióta Mo-n ilyen felkapott lett a konjac liszt aka ördögnyelv- sokan kérdezik tőlem munkahelyen, ismerősök, barátok, hogy miért használom és tényleg jó-e - illetve miért vagyok ilyen biztos abban hogy nem ártalmas. Anno én magam is feltettem ezeket a kérdéseket japán barátnőmnek Ashikonak. Akkor küldött is nekem egy többtíz oldalas tanulmányt melyben klinikai vizsgálatok és kísérletek eredményei voltak a konjac liszt különböző betegségekre gyakorolt hatásait illetően (székrekedés, elhízás, koleszterin, cukrobetegség, vastagbélkórtan stb). Kerestem de már nem találtam meg a gépemen azt a pdf-et, ezért újra megkértem küldje el nekem (Ashiko gyermekorvos, újszülött-gyógyász szakorvos). El is küldte. lefordítottam 3 elhízásos bekezdést (nem vagyok szaknyelvi fordító, nagyon igyekeztem korrekten - tartalomhűen lefordítani...)

1. A glucomannan hatásának értékelése anyagcsere paraméterek segítségével és a jóllakottság érzésével túlsúlyos és elhízott pácienseknél

Clin Ter 1995 Ápr;146(4):269-74

Cairella M, Marchini G.

Servizio Speciale di Dietologia, Policlinico Umberto I, Universita La Sapienza Roma.

„A szerzők tanulmányozták a testsúly, a vércukor, az össz vérsavó koleszterin szint, illetve az éhség és jóllakottság érzésének viselkedését 30 páciensnél, akiket 60 napon át 1.200 kalóriás (5040 kj) étrenddel kezeltek, plusz vagy placebo-t, vagy glucomannan-t adtak nekik. Az összes vizsgált változó azt mutatja, hogy az alacsony kalóriatartalmú étrend a glucomannan-nal kombinálva sokkal hatásosabb, mint csupán az alacsony kalóriatartalmú étrend önmagában.”

Publikáció Típusai:

Klinikai kísérlet

Véletlenszerű Ellenőrzött Kísérlet

2. A glucomannan tartós használata a súlyos elhízás étrendi kezelésénél

Minerva Med 1992 Márc;83(3):135-9

Vita PM, Restelli A, Caspani P, Klinger R. [Original Article in Italian]

Centro per la Farmacoterapia delle Malattie Nutrizionali, Universita degli Studi di Milano.

„Két 25 súlyosan elhízott páciensből álló csoportot 3 hónapos alacsony kalóriatartalmú étrend terápiának vetettek alá vagy glucomannan-alapú rostos étrend kiegészítővel (kb. 4 g/adag, napi háromszor), vagy a nélkül. A kapott eredmények összehasonlító analízise mindkét csoportban kimutatta, hogy a glucomannan-nal kiegészített étrend csoportban jelentősebb súlyvesztés következett be csak a zsírszövetekből, egy általános javulás a lipidek állapotában és a szénhidrát toleranciában, és a diéta pontosabb betartását, minden jelentősebb mellékhatás nélkül. Azon bizonyított képességének, hogy a pácienseket jóllakottsági érzéssel tölti el és a pozitív anyagcsere hatásainak köszönhetően, a glucomannan étrendkiegészítőket különösen hatékonynak és jól tolerálhatónak tartják, még hosszútávú kezelés során is súlyos elhízás esetén.”

Publikáció Típusai:

Klinikai kísérlet

Véletlenszerű Ellenőrzött Kísérlet

3.A glucomannan hatása elhízott pácienseknél: egy klinikai tanulmány.

Int J Obes 1984;8(4):289-93

Walsh DE, Yaghoubian V, Behforooz A.

„Egy nyolc-hetes dupla vakteszt során, 20 elhízott alanynak finomított glucomannan rosts adtak, mint étel kiegészítő. Glucomannan rostot (konjac gyökérből) vagy placebo-t adtak 1-grammos dózisokban (kettő 500 mg kapszula) 8 oz vízzel, 1 órával mindhárom étkezés előtt naponta. Az alanyokat megkérték, hogy ne változtassanak az étkezési vagy mozgási szokásaikon. Az eredmények jelentős átlagos fogyást mutattak (5.5 lbs) a glucomannan használatával egy nyolc-hetes periódus alatt. A vérsavó koleszterin szintje és a kis-sűrűségű lipoprotein koleszterin szintje jelentősen csökkent (21.7 és 15.0 mg/dl, egyenként) a glucomannan-nal kezelt csoportban. Nem jegyeztek le semmilyen ártalmas reakciót a glucomannan-nal szemben.”

Publikáció Típusai:

Klinikai kísérlet

Véletlenszerű Ellenőrzött Kísérlet

van itt még terhes nős klinikai kontrollcsoportos kísérlet, meg gyerekkori elhízásos, meg koleszterin, meg cukorbeteges is. Most ennyire jutott időből. Ha valakit konkrétan valamilyen más vonatkozású eredmény érdekel írjon rám. Nme ígérem az azonnali választ, de igyekszem... Remélem azért segít egy kicsit...

907. Libe
2014. júl. 16. 09:40
Sziasztok, barátnőm talált rá a Vital herb Ördögnyelv kapszulára.Szerintem az ára is elég jó és 90 db-os. Már hete szedjük és gyenlőre nekünk bevált. Ö 2 kg-ot, én pedig 2,5 kg-ot fogytam vele. Nagyon fontos tanács a szedéséhet hogy minden kapszulát legalább 3-4 dl vegyetek be.
906. Chelsey (válaszként erre: 905. - Ubi pretium)
2014. júl. 15. 22:47
Nincs mit :)
905. ubi pretium (válaszként erre: 902. - Chelsey)
2014. júl. 15. 21:54
Nagyon köszönöm a segítségedet!! :)
2014. júl. 15. 21:52

sziasztok, rég néztem be hozzátok, remélem mindenki jól van :)

én sok mindent nem tudok mondani, mivel mindig elfelejtem bevenni a bogyókat. általában mindig a táskámban felejtem :P

de ezt az oldalt/oldalakat most találtam, hátha több infót kaptok itt a lisztről, a facebook-os oldalon jó kis receptek is vannak :)

www.szenhidratmentesteszta.hu/glukomannan-konjac-liszt.html

(bocsi Hoxa :) )

903. Chelsey
2014. júl. 15. 21:36

Amit még találtam és fontos lehet:


- az egyik, hogy ne fogyasszatok konjacot lefekvés előtt!

- jó tudni, hogy a konjac (glucomannan tartalma miatt) befolyásolja a vércukorszintet és emiatt ha okozhat túl alacsony vércukor szintet, ha valaki cukorbeteg és gyógyszeres kezelés alatt áll (és nem csökkenti a gyógyszeradagját figyelembe véve a glukomannan hatását)

- a konjac befolyásolja a gyógyszerek felszívódását (hagyjatok ki pár órát a gyógyszerek és a konjac fogyasztása között, különben nem fog felszívódni a gyógyszer megfelelően és csökkenhet a hatása)

- kismamáknak nem javasolják (mint általában semmit, amit nem muszáj)

- emésztőrendszeri betegséggel, problémákkal küzdők esetében sem javasolt a fogyasztása


Nagyjából ennyi :)

902. Chelsey (válaszként erre: 901. - Ubi pretium)
2014. júl. 15. 21:31

[link]


Itt azt írja, hogy 3-5 gramm a javasolt napi adag, amit több részre érdemes szétosztani és egy nagy pohár vízzel fogyasztani minden egyes alkalommal.


Gondolom, elég az a víz, amit ittál hozzá (feltételezem, hogy a teáskanálnyi nem lehet több 2-3 grammnál, de azért jobb, ha leméred majd legközelebb.

901. ubi pretium (válaszként erre: 900. - Chelsey)
2014. júl. 15. 21:21
Mennyi az elég folyadék szerinted?Egy teáskanálnyi liszt,2dl vízzel gyorsan megittam,aztán még rá egy fél liter.Akkor gondolom ennél több kell.
900. Chelsey (válaszként erre: 899. - Ubi pretium)
2014. júl. 15. 21:19

Pont a te hozzászólásod miatt kerestem rá!


Nem ijesztgetésből, inkább csak utána néztem kváncsiságból és ha már olyasmit olvastam, amire szerintem nem feltétlenül gondol a gyanútlan fogynivágyó, gondoltam, megosztom veletek.


Az egy dolog, hogy te felhígítottad, de menet közben még vesz fel folyadékot. Azért nem mindegy, hogy iszol-e eleget, mert ugyan fél siker, hogy nem fulladtál meg ivás kozben, csak végig is kell, hogy menjen gond nélkül.


Ha iszol eleget, akkor nem lesz semmi baj. Csak mennyi az elég? Nagyon oda kell figyelni, hogy mennyit eszel belőle és ahhoz kell belőnöd a folyadékmennyiséget, amit kötelezően meg kell innod, még ha nem is vagy szomjas.


Egyébként a konjac-kal kapcsolatban volt még valami nem túl kedvező, de csak rémlik. Nem emlékszem pontosan, hogy mi az. Talán az előállítási folyamatban valami, de nem ugrik be, hogy mi. Ezt akartam először megkeresni, csak a fulladásos részre bukkantam, aztán nem akartam már szó nélkül elmenni mellette.

899. ubi pretium (válaszként erre: 897. - Chelsey)
2014. júl. 15. 21:13
Köszönöm!Igen,a tasakra is rá van írva,hogy magában semmiképp,mert életveszélyes.Én úgy iszom,hogy az állaga olyasmi legyen,mint az ivójoghurt.Ma azt a kővé dermedt valamit nyilván felhigítottam.Egyelőre ezt a tasakot már elfogyasztom,ha megvettem,de azért picit rám ijesztettél :(
898. Chelsey (válaszként erre: 897. - Chelsey)
2014. júl. 15. 21:07

A második mondta feltételes, nem okoz, hanem okozhat. Nyilván nem mindenkinél problémás a fogyasztása.


Azért figyeljetek oda minden kis apró jelre és amennyiben kellemetlenséget tapasztaltok, hagyjátok abba a fogyasztását!


És igyatok sokat! :)

897. Chelsey (válaszként erre: 896. - Ubi pretium)
2014. júl. 15. 21:04

Ritkán, de bedagadhat a torokban, nyelőcsőben, béltraktusban és ilyenkor életveszély lép fel.


Ennél sokkal veszélytelenebb, de zavaró, hogy a glucomannan különböző emésztési problémát okoz, többek között laza széklet, hasmenés, bélgáz. Ha ilyesmit tapasztaltok, akkor érdemes visszavenni a fogyasztott mennyiségből. Amennyiben nem múlnak a tünetek, akkor orovossal konzultálni és/vagy felhagyni a fogyasztásával.


Ausztráliában betiltották 1995-ben a glucomannant tartalmazó termékeket.

896. ubi pretium (válaszként erre: 895. - Chelsey)
2014. júl. 15. 20:50
Magyarul? :)
895. Chelsey
2014. júl. 15. 20:49

Csajok, nem tudom, hogy néztétek-e a konjac lehetséges negatív hatásait. Elég veszélyes tud lenni, szerintem elgondokodtató:


[link]

894. tiadalma (válaszként erre: 884. - Jujo641)
2014. júl. 15. 20:21
Igazából nem fogyás a célom,évek óta sportolok, egészségesen étkezem és nincs súlyfeleslegem....csak folyton keresem a lehetőségeket a változatos étkezésre, kísérletezgetek.:)Az a helyzet, hogy az édes ízről sajnos képtelen vagyok lemondani, így a kreativitásomat e téren tökélyre fejlesztettem. Mai vitaminbombás "édesség-alkotásom" ( ha már írok, megosztom, mert jó lett):2 banánt összeturmixoltam 1 avokádóval, natur görög joghurt, ízlés szerint eritrit+ 1 dl vízbe feloldott csapott teáskanál konjac liszt.Összekeverés után tettem bele még 2 teáskanál chia magot és ment a hűtőbe fél órára.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook