Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a nagyőrlő fogak gyökérkezeléséről? fórum

Mik a tapasztalatok a nagyőrlő fogak gyökérkezeléséről? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 16. 10:04
Vagy menj egy rtg laborba, bár fizetős, de nem kérdezik, hogy miért kell, és lelettel együtt menj orvoshoz.
2015. okt. 16. 10:03

Keress olyan orvost, aki támogatja a fogmentést.

Rtg nélkül ne engedd kihúzatni.Azon minden látszik.

Én nem értem az olyan orvosokat, akik ránézésre oldanak meg dolgokat.Azért van a felszerelés, hogy a lehető legjobban körül lehessen járni a problémát.

2015. szept. 19. 18:20
Ha egy éven belül megkoronáztatod, nem érhet ilyen meglepetés, mint amit az előttem szóló írt.
2015. szept. 19. 14:20
Gyökérkehelés után olyan lesz a fog, mint egy elkorhadt fa. Pár év és darabok törhetnek le belőle, esetleg kettéhasadhat...
2015. szept. 19. 13:58
Soha ne húzasd ki a fogadat, ha nem muszáj. Rtg felvételről megállapítja az orvos, hogy érdemes e gyökérkezelni a fogadat. A gyökerek formájától, és állapotától függ. Más módja is van fogmegtartásnak, pl. fogfelezés. Ezt akkor csinálják, ha egy gyökér gyökérkezelése nem megoldható. Az utolsó pillanatig ragaszkodj a fogadhoz. Drága a fogpótlás. 1 fog pótlására még 2 egészséges foga le is kell csiszolni, így 3 fog pótlását fizetheted majd.
2015. szept. 19. 11:37

A gyökérkezeléshez mindig adnak érzéstelenítőt, így nem fáj. A hátsó fogaknál csak annyi a gond, hogy több gyökere van.

Én sem hagynám kihúzni a fogamat, de ha most nincs vele gond, akkor miért akarod gyökérkezeltetni?

Nekem van egy fogam hátul, ami már csupa tömésből áll. Mindig ki akarják húzni, de nem engedem. Fehér töméssel van kiegészítve, így nem is látszik rajta, hogy tömés, nem fáj, nem érzékeny. Akkor minek kellene kihúzni? A dokik nem értik, hogy miért ragaszkodok hozzá, én meg azt nem, hogy miért kellene kihúzni....

2015. szept. 19. 07:56
Csakis erzestelenitovel csinaltasd, kulonben megpusztulsz.
2015. szept. 19. 06:37

Sziasztok

Van egy haziorvosom akitol kérdeztem hogy a hátsó masodik vagy harmadik (nem tudom pontosan) nagyorlo fogam ami külsőre rendben van , nem e lehetne megmenteni gyökérkezeléssel, hat húzzuk ki mondja. De szeretnek akar masik orvosnál is utana jarni aki röntgen stb megvizsgálja.

Tudnatok Nyíregyházán vagy Debrecenben ilyen maszek orvost ajanlani(aki jo) ?


Masik kerdesem van itt olyan akinek csinaltak mar nagyőrlő fog gyokerkezelest, mennyire fajt?


Nekem ez a fogam amirol szo van mar másodjára tömte be, de masodik alkalommal mar bele bele nyilalt furas közben (gondolom kozel volt a belső réteg).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook