Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mik a tapasztalatok a Belara nevű fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2951. zsanci06
2014. ápr. 23. 17:30

Sziasztok!

A mai napon fejezem be az első levél Balera szedését.(Ez az első fogamzásgátló gyógyszer amit szedek) Az lenne a kérdésem, hogy folyamatosan tapasztaltam egy barnás nyálkás folyást és az első gyógyszeres menstruációm is tovább tartott, az amúgy is hosszú menszeszem mellett(ált. 10nap most 15kb). A kérdés, hogy ez normális, ez lehet csak azért van mert ez az első és csak rááll a szervezetem, vagy vmi problléma lehet és menjek orvoshoz ?

2014. ápr. 22. 07:46
ezt nem ismerem.
2949. Bettyna23
2014. ápr. 21. 19:33
szia!Köszönöm szépen a válaszod!Én is erre gondoltam,hogy megvárom míg rendesen megjön:)mivel ma egész délelőtt a fórumot bújtam,gondoltam kérek egy kis erősítést!:)köszi mégegyszer!
2948. Fisica (válaszként erre: 2947. - Bettyna23)
2014. ápr. 21. 17:25

Szia. Nekem is hasonlóan szokott lenni. Én akkor venném be amikor rendesen megjön.

Meg ugye azt mondják 2 hét után véd, de én megvárnám vele a 2. levél elkezdését biztos ami biztos alapon:)

2947. Bettyna23
2014. ápr. 21. 15:18

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem!Soha nem szedtem még fogamzásgátlót,most fogom elkezdeni a Belara szedését!Ezzel kapcsolatba lenne egy kérdésem..ugye ahhoz ,hogy elkezdhessem szedni meg kell várnom a következő menstruációmat..a probléma az,hogy menstruációm előtt barna folyásom van majd rá pár órára,vagy esetleg másnap reggelre van "igazi" vérzésem...kérdésem,hogy már akkor bevegyem az első szem gyógyszert amikor barna folyás jelentkezik vagy várjam meg míg rendesen megjön?

előre is köszönöm a válaszokat!

2946. zümi_ (válaszként erre: 2944. - D54e67bebe)
2014. ápr. 13. 21:15
Köszi, hogy válaszoltál a kérdésemre. Már én is rájöttem , hogy nincs baj. :)
2945. zümi_ (válaszként erre: 2943. - Fisica)
2014. ápr. 13. 21:14

Köszönöm válaszod.

Ma reggelre egy kicsit jobban megmutatta magát, és pont ma este kellett kezdenem az újabb levéllel.:)

Nincs semmi gond. :) Ritkán szokott ilyen lenni, de azért mindig megilyeszt egy kicsit! :)

2944. d54e67bebe (válaszként erre: 2942. - Zümi_)
2014. ápr. 13. 18:28

Szia!


Én már lassan 8 éves szedem és nekem is idegeskedéstől volt olyan hogy kevesebb volt.

2943. Fisica (válaszként erre: 2942. - Zümi_)
2014. ápr. 13. 14:45
Szia, nekem is volt már ilyen többször is. Egyszer előfordult az is, hogy teljesen kimaradt. Az orvos csak annyit mondott erre, hogy előfordul az ilyen...
2942. zümi_
2014. ápr. 12. 10:52

Sziasztok!

5 és fél éve szedem a Belarát és most olyan problémám van vele, hogy nem igazán jött meg....

Szerdán vagy csütörtökön szokott megjönni mindig és most is jelenkezett szerdán , de annyira minimális , hogy mondhati semmi sincs,halvány barnás maszatolás vehető észre nagyon ritkán még ma is.. Hasonló előfordult már velem vagy kétszer, de ennnyire kevés még nem, mert most úgy is mondhatnám hogy ninc semmi...Mindig rendesen szedem a gyógyszert az 5 és fél év alatt egyszer sem hagytam ki egy szemet sem. Vagy már annyira sok a szervezetemnek, hogy így reagál? Az is közrejátszhat, hogy mostanában elég sokat idegeskedtem?

2941. Pottyos
2014. febr. 9. 21:14

Szia.koszi a gyors valaszt. Mennek en orvoshoz, de kulfoldon vagyok .....itt meg kicsit komplikaltabb a dolog.

az igazsag az hogy mindig nagyon kesett 35 nap utan jott meg mindig.lehet kell egy kis ido mig hozzaszokik a szervezet. Regebb meg szedtem tabit de akkor minden oke volt. Rendesen gorcsolok hogy most miert nem jon meg....de ha igy lesz a heten is akkor csak keresek egy orvost.

2940. Fisica
2014. febr. 9. 17:10
Szia. Szerintem kezd el a 2. levelet, nekem is volt ilyen, bár nem az első levél után. Vgay holnap menj el orvoshoz, ő azért jobban ért ehhez. De könnyen lehet csak bekavart egy kicsit a gyúgyszer és ezért nem jött meg.
2939. Pottyos
2014. febr. 9. 15:34
Sziasztok. Lenne nekem is egy kerdesem......egy honapja kezdtem el szedni a Belarat.1.levelet mar befejeztem, es holnap kellene a2.ikat kezdjem de meg nem jott meg? Szerintetek hogyan tovabb? Varjam meg mig megjon vagy kezdhetem meg a 2.ik levelet? Barna folyasom mar a masadik hettol volt, de csak ennyi.
2938. Fisica
2013. dec. 14. 18:46
Szerintem 1 hónap alatt még nem derül ki, hogy jó e vagy sem.
2937. Kata0101
2013. dec. 12. 08:21

Sziasztok!Én 1 hónapja szedem a Belarát,most kéne megjönnie,de csak barnás vérzésem van,na meg a hasmenésem :(Azt hittem jó lesz,eddig spirálom volt,de lehet visszatérek rá!

Valakinek volt hasonló gondja a gyógyszerrel?Köszönöm előre is a választ!

2936. K_Timi
2013. nov. 12. 21:20

Sziasztok! Én 6 évig szedtem Belarát. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. Nos, az elején minden rendben volt. Megnőttek a melleim. Sajna híztam tőle 10 kilót, de ahogy feljöttek a kilók, úgy el is tűntek. Beállította a menstruációmat, óramű pontossággal jött meg mindig. Kitisztult a bőröm, minden pattanásom elmúlt. MAJD ahogy teltek az évek azt vettem észre, hogy egyre kevésbé kívánom a szexet, míg végül eljutottam arra a szintre, hogy egyáltalán nem kívántam a párom. Felizgatni sem tudott. Mikor megijedtem, hogy mi van ha emiatt elhagy, abbahagytam a gyógyszer szedését. Ez idén januárban volt. Azóta helyre állt a nemi életünk, sőt mi több :P (amióta gyógyszert szedek együtt vagyunk, szóval nem partnerváltásról van szó) viszont megint tiszta ragya a fejem (gondoltam február-márciusban, maaaajd elmúlik... hát nem), rendszertelenül jön meg, sokkal jobban fáj. Viszont megunva a rendszertelenséget és a ragyákat, ma újra írattam fel gyógyszert, de messze elkerülve a Belarát!!!

Összességében jó gyógyszer, csak nekem túl erős volt, ezért csökkent a libidóm. más bajom sosem volt vele!

2013. okt. 10. 22:28
Sziasztok! 2 hónapja szedem a Belarat és csak pozitív dolgokat tudok róla mondani! Előszöris végre beállította a menzeszem, rendesen jön meg, semmi pecsételő vérzés, végre SEMMI HASFÁJÁS, és pontosan tudom, hogy mikor fog megjönni! ;) Én 6 kilót híztam ez alatt a két hónap alatt, aminek kifejezetten örültem, mert 168cm magas és 48kg voltam. :) A mellem is megnőtt 75A-ról 80B-re ;) :D, aminek szintén nagyon örültem, illetve a párom is! :D Ez egy kicsit az önbizalmamnak is jót tett, végre elégedett vagyok magammal deréktól felfele is! :D ;) A további hízástól ugyan félek kicsit, de elkezdtem rendszeresen sportolni, és úgy tűnik beválik! :)
2934. keni666
2013. szept. 6. 23:28
Jaj,es en egyebkent szlovákiai vagyok,es 3 havi belarat 35 euroert valtottam ki... ami azt jelenti hogy 10 000ft -on felül.Jó mi? :D
2933. keni666
2013. szept. 6. 23:25

Én ma egy hete kezdtem el szedni a belarat,nekem is nögyogyaszom ajanlotta. a menstruaciom hosszabb mint szokott... mert tegnap volt egy hete hogy megjott es bevettem az elsö tabit...de ma meg tegnap is volt barnas-halvany pirosas folyásom...

En nem tapsztaltam eddig szerencsere semmi rosszulletet...talan faradekony lettem a heten,de lehet csak a kimerito elozo het tett be ,nem tudom,mert olyan hirtelen ramjott a faradtsag.

Es meg annyi,hogy menstruacio elott mindig fajnak a melleim,de ha megjön a bajom,azon nyomban el is mulik a mellfájás...most pedig nem,es meg is van duzzadva... erzekenyek...

Most akkor nönek ? :D Sok helyen olvastam a mellnövekedest a belaratol...hat nem tudom :)

2013. szept. 4. 22:25

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt szedtem már belarát és minden rendben is volt vele, semmilyen mellékhatás nem jelentkezett nálam.

Aztán évekig szüneteltettem a gyógyszert és most újra szedni kezdtem megint csak a belarát.Most tartok az első levél végénél, viszont rendszeres alhasi fájásaim és barna folyásom van, már legalább másfél - 2 hete.Ez most akkor így normális lenne?

2931. gogobaba20 (válaszként erre: 2930. - Fisica)
2013. szept. 3. 15:01
Köszi! :)
2930. Fisica (válaszként erre: 2929. - Gogobaba20)
2013. szept. 3. 14:27
Szia. Elvileg már véd.
2013. szept. 3. 00:31

Sziasztok!

Én is most kezdtem el szedni a Beéarat, ma vettem be a 15. szemet!Eddig még soha nem szedtem fogamzásgátló tablettát, ezt a nőgyógyászom írta fel. A biztonság kedvéért úgy döntöttünk a párommal, hogy ebben a hónapban még gumióvszerrel is védekezünk. A minap este együtt voltunk, ám az óvszer valahogy elszakadt, és a párom bennem ment el. Kérlek nyugtassatok meg, hogy már védett vagyok, illetve a gyógyszer hat és nem történhetett baj! :S

Amúgy rossz tapasztalatom nincs, talán egy kicsit többet eszem, de amúgy is szeretnék hízni egy keveset, illetve a mellnövekedést mi is tapasztaltuk! ;)

2928. heyzsu
2013. aug. 30. 13:50
Sziasztok! Tudna valaki olyan patikaneveket mondani (pl. Sipo, Richter stb) ahol olcsóbb a 3 havi Belara, mint 7000 Ft? Köszi szépen.
2927. zsendi (válaszként erre: 2926. - Fisica)
2013. aug. 30. 10:59
Köszi szépen!!
2926. Fisica
2013. aug. 29. 23:24
Olyan régen szedted, mit zavarna be? Amit felír az meg majd kiderül, hogy jó-e, nem mindenkinek találják el elsőre.
2925. zsendi
2013. aug. 29. 20:46
Köszi szépen a választ! És szerinted nem befolyásol semmit? Mármint hatásos lesz amit felír emiatt?
2924. Fisica (válaszként erre: 2923. - Zsendi)
2013. aug. 29. 12:09
Szerintem semmi értelme megemlíteni, elég rég volt, főleg ha még el is mondod, hogy nem is orvos által kerültél a gyógyszerhez..nem biztos, hogy az a bogyó neked megfelelő, ő meg lehet felírná, mert azt hiszi egy másik orvos már megvizsgált emiatt..
2923. zsendi
2013. aug. 28. 22:52
Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem lécci aki tud válaszoljon! S.O.S!!! Kb 5 évvel ezelőtt szedtem három hónapig a triregol nevű fogamzásgátlót,de nem doki írta fel csak barátnőtől szereztem be. Most szeretnék feliratni fogamzásgátló tablettát,de nem tudom hogy megemlítsem-e a dokinak ezt vagy fölösleges.Befolyásolja-e a hatást?
2922. Fisica (válaszként erre: 2921. - Inci92)
2013. aug. 24. 22:27
100%-ig semmi sem biztos, de ha nem bíztok benne kár feleslegesen szedni. Ha helyesen használod, valószínűleg nem lesz baj.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook