Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
859. Pirosalma (válaszként erre: 856. - F64f0d9a69)
2009. jún. 4. 14:04

"Nagyon sok jó orvos van csak olykor nehéz rájuk találni." - persze, rengeteg van, csak az események túl szubjektív értékelése torzítja a képet.


Így igaz, gyógyszerekre általában jóval kevesebb esetben van szükség, mint ahányszor felírják. De ez nem igazolja a homeopátiát, sem az akármilyen akármit.

858. Pirosalma (válaszként erre: 855. - Akác56)
2009. jún. 4. 14:02
Amúgy melyik orvosi egyetemen tanultál?
857. Pirosalma (válaszként erre: 855. - Akác56)
2009. jún. 4. 14:01

Persze, hogy nincs így; azért írtam, hogy lásd, nem következik ez abból, amit írtál.


"Beláthatod, hogy a nagyobb dózisú vitaminok nem okoznak annyi károsodást, mint a gyógyszerek!" - ez esetfüggő, nagy általánosságan talán el lehet mondani. De az éremnek mindig legalább két oldala van. A kapanyél általában kevésbé veszélyes, mint a fűnyíró, csak éppen füvet nem lehet vele nyírni.

856. f64f0d9a69 (válaszként erre: 854. - Pirosalma)
2009. jún. 4. 13:55

Lenkei is orvos.

Nagyon sok jó orvos van csak olykor nehéz rájuk találni.

Nem hülyék, de csak a nyugati orvoslást tanítják meg nekik - na ez ma már nem mindenhol igaz. Én a szemléletmódjuk miatt kerülöm őket. De itt van a közelünkben egy magánintézet. Orvosok gyógyítanak és ismerik a keleti gyógymódokat, gyógyszereket és a vitaminokat is. Sőt a gyógynövényeket is. Ők még nem mondták nekem, hogy "ezzel együtt kell élnem!" És nem néztek ki a rendelőből, mert gőzük sincs mit kezdjenek velem.

Persze, hogy fizetős. Vajon a tb-t mire is fizetem?

Ha netán azt mondod te is, hogy ez üzlet - hát igen ez az. Mint mindenhol a világon. Nem találok semmi kivetnivalót benne.

Lenkei is boltot csinál belőle és sok embernek segített vele. Én is ismerek nem is egyet.

Mindent a helyén kéne használni és tudomásul venni, hogy kellenek a gyógyszerek, mert időnként nagyon fontosak. Ahhoz, hogy minél kevesebbszer legyen így, ahhoz meg kellenek a vitaminok, ásványi anyagok. Na a gyógyszergyártók ezt nem szeretnék! Én is szívesebben venném, ha az élelmiszerekből ezt mind be lehetne szerezni, de ez nem így van. Erről lehet vitatkozni, de fölösleges.

855. akác56 (válaszként erre: 854. - Pirosalma)
2009. jún. 4. 13:37

Te is tudod, hogy nem így van!

Az hazai egyetemeken nagyon gyógyszerközpontú az oktatás! - és a rengeteg gyógyszerügynök!- mindegyik a saját munkáltatója gyógyszerét próbálja eladni! Lenkei dr. meg a vitaminjait! Beláthatod, hogy a nagyobb dózisú vitaminok nem okoznak annyi károsodást, mint a gyógyszerek!

854. Pirosalma (válaszként erre: 848. - F64f0d9a69)
2009. jún. 4. 13:00
Következtetés: az orvosok hülyék és rosszak, Lenkei okos és jó.
853. Pirosalma (válaszként erre: 849. - Akác56)
2009. jún. 4. 12:59

Ez azt jelenti, hogy nem is létezik?:-)

Létezik, amúgy, de nem annyi vitamintól, amennyi a Lenkeiében van. Főképp az A-vitaminnak van ilyen káros hatása nagy dózisban tartósan, de az nem 200 % RDA-nál (a napi ajánlott bevitel kétszerese) jelentkezik, hanem 5-10-szeres mennyiségnél. Lenkei (vagyis inkább az, aki gyártja) éppen ezért nem mer többet beletenni, mert ő sem hülye.

Amúgy egyszer érdemes lenne bevizsgáltatni, tényleg annyi vitamin van-e benne, mint amennyi rá van írva...

852. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 851. - Cszsuka)
2009. jún. 4. 09:32

Mindent túl lehet adagolni. A vizet is


A gyógyszereknek túladagolás nélkül is van/lehet mellékhatásuk.

851. Cszsuka (válaszként erre: 850. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 4. 09:02
Egyik hsz-eddel ütöd a másikat. Ha most ezt vesszük alapul, akkor: milyen színű túladagolás?...
2009. jún. 4. 08:56
A vitamin egyfajta táplálék. Nem gyógyszer Teljesen téves dolog gyógyszerekhez hasonlítgatni. (mégha a kiszerelési formájuk hasonló is)
849. akác56
2009. jún. 4. 07:39
36 évig egészségügyben dolgoztam. Nagyon sokszor találkoztam toxikus májjal, amit gyógyszer okozott.(orvos által előírt dózis mellett) Amit vitamin okozott, olyannal nem találkoztam.
848. f64f0d9a69 (válaszként erre: 847. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 3. 22:55

Amerikában a kórházakban a megállapított gyógyszermellékhatásban meghaltakat is regisztrálják.

Valószínűleg abba nem csak 3-an halnak bele. Az sem bizonyított, csak valószínűsítik, hogy a vitamin, vagy adalék a ludas.

Ma már 2009-et írunk - azóta? Vajon hány ember kapott már rossz gyógyszert?

Amúgy az egyensúly tényleg nagyon fontos. Ezért jobbak a komplex készítmények. Ha én az orvosokra hallgattam volna, már lábra sem tudnék állni.

847. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 846. - F64f0d9a69)
2009. jún. 3. 22:36

Léteznek dokumentációk arra, hogy egyes vitaminok nagy mennyiségű szedésének mellékhatásai vannak. Minél magasabb a túladagolás mértéke, annál erősebbek a mellékhatások.


Kizárólag természetes élelmiszerfogyasztással általában nem érhető el a túladagolás.


A vitaminok túladagolása csak ritkán okoz maradandó megbetegedést. Gyakran a vitaminkészítmények adalékanyagai okozzák a mellékhatásokat – néhány esetben maradandót is.


A tolerált mennyiség személyfüggő, korreláció mutatkozik a kor, nem, egészségi terheltség és a vitaminszükséglet között.


Amerikában 2004-ben 62 562 esetet regisztráltak; a 80%-a 6 éven aluli gyermekeknél történt, 53 súlyos megbetegedés volt, de 3 halálozás is bekövetkezett. (vö. ismeretlen mérgezéssel csupán 19 250 főt kezeltek)


Mindez vezetett oda, hogy megállapították a „tolerable upper intake level”-t (UL), azt az adagot, amelyet a lakosság még a mellékhatások jelentkezése nélkül elfogyaszthat egy nap.

846. f64f0d9a69 (válaszként erre: 844. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 3. 22:23

A gyógyszereket is kereskedők forgalmazzák.

Én meg nekik nem hiszek. Ez is hatalmas üzlet.

Régen egy csomó rosszat mondtak a Kalmopirynről. Mióta az Algopyrint csak receptre lehet kapni, a tv- ben egyfolytában előbbit reklámozzák.

Mert ugye most éppen nem csinál gyomorvérzést?

Lenkei orvos, akkor is ha a szcientológiában hisz.

A gyógyszerek mellékhatásaiba sokan belehalnak.

És a vitaminokéba?

845. Cszsuka (válaszként erre: 844. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 3. 22:16
Dehogy beszél ostobaságokat! Csupán azokhoz szól, akik ostobán bedőlnek neki. Egy csomó igazság közé keveri a trutyit, úgy jobban befogadható.
844. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 842. - 1731424aa5)
2009. jún. 3. 22:00
Mi ezen a tanuságos. Lenkei ostobaságokat beszél. Kereskedőnek sose higgy!
843. Cszsuka
2009. jún. 3. 21:53

Húúú, nem fáradt el a kezed?

Miért nem ajánlod inkább, hogy olvassák el az emberek azt a könyvet?

2009. jún. 3. 21:40

Sziasztok! Egy kis kopi, dr.Lenkeitől...nem propaganda, de tanulságos!


"- Ahogy Szent-Györgyi Albert mondta: a legtöbb betegség kialakulásának oka a vitaminhiány. Ilyen okokra vezethető vissza például az érelmeszesedés, szív és érrendszeri betegségek, az agyvérzés kialakulása is!

- Ez így túl egyszerűnek tűnik.

- Mert valójában az is.

- Akkor miért a gyógyszerekhez nyúlnak elsősorban az orvosok, ha gyógyítani akarják ezeket a betegségeket?

- Mert nem tudják, amit én a könyvemben leírtam. Ennek oka, hogy nem tanulnak a vitaminokról szinte semmit. Valójában, ahogy visszaemlékszem, annyit tanultunk, hogy például kicsi sárga drazsé, vagy nagy fehér tabletta, és mondjuk húsz darab van egy csomagban, és hogy ki gyártja. Természetesen tanultunk a vitaminhiány és a túladagolás tüneteiről is, már akkoriban feltűnt, hogy ezek kísértetiesen hasonlítanak egymásra. Elgondolkodtam azon, hogy honnan fogom én tudni, hogy a betegnek éppen vitaminhiánya van, vagy esetleg túladagolta.



undefined



- Túl lehet-e adagolni egyáltalán a vitaminokat?

- Egy nagyon egyszerű példával tudok erre válaszolni. Ha növényeinket tápsózzuk, tisztában vagyunk vele, hogy a jó tápoldatban az ásványi anyagok egyensúlyban vannak. Ha valamelyik összetevő arányát megemeljük, logikus, hogy ehhez képest a többi aránya kevesebb lesz az oldatban, tehát nem a megemelt lesz sok, hanem a többi kevesebb. Felborul az egyensúly. Hiánybetegség lép fel a növénynél. Ugyanígy van a vitaminokkal is. Ha valakinek csak egyfajta vitamint adok - kivétel a C és az E, mert ezeket nem lehet túladagolni - ugyanez a folyamat megy végbe. Hogy jobban megértsük, képzeljük el úgy az anyagcserét, mint egy gyártási folyamatot, egymást követő lépések sorozatát. Mondjuk D-vitamin szükséges az első lépéshez, a másodikhoz B6, a harmadikhoz C, a negyedikhez E-vitamin. Ha az egyik munkafolyamathoz szükséges vitamin mennyiségét megemelem, akkor ott begyorsul a "termelés", és az azt követő fázisnál nincs elegendő "személyzet" a túltermelés fogadására. Automatikusan fellép az ahhoz a lépéshez szükséges vitamin hiánya. Tehát összefoglalva: az egyik vitamin túladagolása, lényegében egy másik vitamin hiányát eredményezi. A tünetek pedig nem a túladagolás, hanem épp ellenkezőleg, a hiány jelei!

- Az utóbbi időben egyre több hír szól a vitamin-túladagolás káros következményeiről! Az egyik legrémisztőbb a csirkemáj fogyasztás miatti magzatkárosodásról, valamint a csonttörés kockázatának emelkedéséről szólt a túlzott A-vitamin bevitel miatt. Ezek szerint a túl sok sárgarépa fogyasztása is ilyen "veszélyes"?

- A répában nem csak A-vitamin található. Tehát bármennyi fogyasztható. Bár, ha valaki megeszik egy teherautónyit, lehetnek problémái... Való igaz, ha az A-vitamint "túladagolom", fellépnek hasonló tünetek, csakhogy ez nem a „túladagolás”, hanem épp ellenkezőleg, a D-vitamin hiányának tünetei.

- Ha jól értem, akkor nincs szó vitamin-túladagolásról, csak a vitamin-egyensúly felborulásáról.

- Igen. Nem az A-vitamint tartalmazó csirkemáj fogyasztásától kellene elrémiszteni a kismamákat, hanem D-vitamint is adni kellene nekik, hiszen egy fejlődő kis élet van bennük, miből fogja szervezetük felépíteni csontjait?

A legfontosabb kérdés az, hogy mi szerint tartalmaz túl sok vitamint az élelmiszer. Az RDA (a nemzetközileg javasolt napi adag) szerinti mennyiség tulajdonképpen egy fejlődésben lévő vöröshangya napi adagja.

- Ezek a vitamin- és nyomelem mennyiségek nem elegendőek szervezetünk számára?

- Egyáltalán nem. Tudományos vizsgálatok szerint egy komolyabb szellemi munkát végző ember - legyen az akár író, vagy akár vizsgaidőszakban lévő diák - óránként 100 mg B1 vitamint használ fel. Ez az idegrendszer megfelelő működéséhez szükséges vitamin. Ezzel szemben az RDA szerint javasolt napi mennyisége 1,5 mg.

- Van tudomása szerint regisztrált kórházi eset vitamin-túladagolásról?

- Valós eset nincs.

- Miért akkor röppennek fel a rémhírek a vitaminokról, amikor végre feloldották a forgalmazásuk körüli korlátozást?

- Ez nagyon egyszerű. Az ún. gyógyszerlobby tudja, hogy nagymértékben vesztésre áll. Ha korlátlanul vásárolhatnak az emberek vitaminkészítményeket, egészségesebbek lesznek. Tehát nem marad más, mint kampányt folytatni a konkurens termékkel szemben. El kell hitetni az emberekkel, hogy veszélyesek a vitaminok. Pénzük van, tehát minden eszközük megvan a harcra.

- Ezzel a negatív kampánnyal azt érhetik el, hogy félni fognak vitaminokat fogyasztani az emberek!

- Igen. Vitaminok nélkül könnyebb megbetegedni. Ilyenkor irány a patika, s jól fogynak a gyógyszerek!

Valójában két féle szemlélet létezik a gyógyításban, s éles határvonalat lehet közöttük húzni. Ismét egy egyszerű példával tudom ezt elmagyarázni. Nagyon sok autószerelő van, akik megjavítják a járművet, ha valami baja van, de szinte egy szakember sincs, aki elmondaná, hogy hogyan kell megakadályozni, hogy elromoljon a kocsi. Ugyanígy az orvosok gyógyítják a betegséget, de kevesen vagyunk, akik segíthetünk abban, hogy egészségesek maradjunk.

- Van különbség a zöldségekben, gyümölcsökben megtalálható vitaminok és a vitaminkészítmények között?

- Ezen a téren is nagy "ködösítés" tapasztalható. Nem úgy kell elképzelni, hogy egy vegyi üzem egyik futószalagján nylonzacskó, a másikon meg vitamintabletták készülnek. Például a C-vitamin úgy készül, az árpa csírázásának van egy olyan szakasza, amikor rengeteg C-vitamint tartalmaz. Ebben a fázisban az árpát ledarálják, s kivonják belőle a vitamint. Természetesnek azt a vitamint hívják, amelyet nem tisztítanak meg teljesen.

- Az én készítményeim ún. tisztított, természetes eredetű vitamin-készítmények. - Addig finomítják, és távolítják el a kísérőanyagokat, amíg pontosan meg nem tudják mondani, hogy egy kapszulában, mondjuk 1000 mg van.

Összefoglalva: szintetikus vitamin nincs, mindig természetes forrásból nyerik. Van tisztítatlan, ezt "természetes"-nek, és van tisztított, amit "mesterségesnek" hívnak, de erre sokkal jobb szó a finomított vitamin.

- Mi a véleménye a vitaminozott élelmiszerek fogyasztásáról?

- A vitaminozás elsősorban reklámfogás. Kedvenc évfolyamtársam jut erről eszembe, aki rettentően spórolós volt. Egy rúd szalámi egy évig is eltartott neki, mert a kenyérszeleteket csak bedörzsölte vele. Körülbelül ilyenek az említett élelmiszerek is. Van egy kis vitaminszaguk. De rá lehet írni a címkére, és így sokkal jobban eladható.



- Nem csak tanácsokat ad, hanem már saját vitaminkészítményeket is forgalomba hozott. Hogyan készülnek, és mi szerint állította ezeket össze?

- Az alapanyagok Amerikából származnak, ahol nagyon szigorúak az előírások. A vitaminok előállításának körülményei pontosan megegyeznek a gyógyszerekével. Tehát a minőség és a higiénia adott volt, ezért megtehettem azt, hogy az előállító cégek vezetőinek szemléletével, hozzáállásával is foglalkozzam. Olyan partnert választottam, aki elsősorban nem az anyagi haszonra törekszik, hanem segíteni szeretne az embereknek készítményeivel. Tőlük érkeznek az alapanyagok, és egy hazai élelmiszerüzemben történik az összeállításuk. A célom az volt, hogy olyan készítményt állítsak össze, amelyben valóban megfelelő mennyiségben, és egymáshoz képest megfelelő arányban legyenek jelen a vitaminok, az ásványi anyagok és a nyomelemek. Háromféle erősségben kapható. A "basic" az alapcsomag, amely a viszonylag nyugodt, nem túl "pörgős" életvitelűek számára készült, tökéletesen megfelel nagyobb gyerekek, háziasszonyok részére. Ez a csomag már elegendő arra, hogy szervezetünk ne "éhezzen". (Ez például az RDA szerint javasolt E-vitamin 40 szeresét, B1-vitamin 250 C-vitaminnál 17-18 szorosát tartalmazza.) Van egy "médium" csomag, és van egy "mega" csomag is a kimondottan aktív életet élőknek. Kis celofánzacskók tartalmazzák a napi adagokat, hiszen egy kapszulában vagy tablettában nem férne el ekkora mennyiség.

- Hogyan történik a forgalmazásuk?

- Kezdetben nehézséget jelentett az utánvétellel történő árusítás. Ez nagyon sokba került a vásárlóknak. Szerencsére van már egy profi csomagküldő szolgálatunk. Hamarosan Interneten is lehet majd rendelni.

- Vannak szakmai berkekben olyanok, akik már magukénak vallják nézeteit?

- Igen, napról napra többen. Rengetegen keresnek meg, s nagyon sok orvos vásárlónk van, akik rendszeresen fogyasztják a készítményeinket.

- Készül már a következő könyve?

- Még nem. Egyelőre próbálok az országgyűlési képviselőkkel kontaktust keresni, szeretném végre felnyitni a szemüket, hogy lássák, mi folyik ezen a téren.

- Van ezen a téren pozitív reagálás?

- Kaptam pár gyönyörű levelet! De viccen kívül, voltam az Egészségügyi Minisztériumban, ahol a kabinetfőnök úrral beszélgettem. Remélhetőleg ennek lesz eredménye a későbbiekben. Tisztában vagyok vele, hogy a politika "malmai" lassan őrölnek, lehet, hogy csak fél év múlva kapok majd válaszokat a megkeresésemre. Sajnos, sokkal fontosabbak a hatalmi harcok, mint a nemzet érdeke. Nem veszik észre, hogy elzárják az embereket a tökéletes egészség elérésének útja elől!



Mielőtt bárki tévedésbe esne, tisztáznunk kell: a vitaminok és az ásványi anyagok, nyomelemek nem csodaszerek. Nélkülözhetetlenek a szervezet megfelelő működéséhez, a méreganyagok eltávolításához, egyszóval az egészséges élethez. Sajnos, napjainkban szinte képtelenség "természetes" úton megfelelő mennyiséghez jutnunk ezekből a nélkülözhetetlen anyagokból. "Korszerű" táplálékaink nagyon keveset tartalmaznak belőlük, ráadásul a sok mesterséges színezék, aroma, tartósítószerek csak tovább fokozzák vitamin-szükségletünket. Egyre nagyobb a hiány.

"Sokan talán észre sem vesszük, hogy ahhoz képest, amilyennek lennünk kellene, amilyenek valójában lenni tudnánk, csak lézengünk és vegetálunk. Az ember sokkal többre képes. Ma egy lestrapált testben próbál boldogulni. Egy ilyen rossz állapotú eszköz sokszor inkább hátráltat, mint amennyire segít...

A táplálékhiányok felhalmozódnak!

Napról napra felhalmozódnak, nehezen helyrehozható károkat okoznak. Szerencsére az emberi test rendelkezik önmaga kijavításának és megújításának képességével is. Óriási szerencse. Fantasztikus képességekkel rendelkezik. Nagyon nehéz agyonütni, nagyon nehéz tönkretenni.

Ha van módja rá, akkor romjaiból is újraépíti magát. Ha van miből."

841. f64f0d9a69 (válaszként erre: 825. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 2. 18:27
Én nem a Lenkei vitaminokat használom, hanem "egyebet". De itt is van nagy dózis és ismerem a hatását.
840. akác56 (válaszként erre: 835. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 2. 10:16
Légy szíves írd meg, hogy milyen természetes alapanyagú vitaminokat szedsz! (priviben is lehet)
839. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 837. - Pirosalma)
2009. jún. 1. 21:12
Nem tudom, hogy van-e vele baj. De amíg van más alternatíva, addig én azt választom.
838. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 836. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 21:10
Attól, hogy kizárólag természetes anyagok vannak benne, zöldségek és gyümölcsök kivonata.
837. Pirosalma (válaszként erre: 835. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 21:07
Tényleg, úgy alapjában azzal, hogy szintetikus, mi a baj?
836. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 835. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 20:51
Mitől "nem szintetikus" egy tápkiegészítő.
835. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 833. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 20:24

Ez régen biztosan így volt, de ma már nincs meg az a vitalomtartalom, ami szükséges. A legtöbb ember egyébként is nagyon kevés zöldséget és gyümölcsöt fogyaszt.

Én eszem táplálékkiegészítőt, de nem szintetikusat, a Lenkeit is ezért hagytam abba.

834. d532163884 (válaszként erre: 829. - Akác56)
2009. jún. 1. 16:32

"Mindig azok vannak ellene, akik nem szedik! - tehát nincs tapasztalatuk! " ugye nem gondolod, hogy csak a Lenki fun-ok szednek multivitamint:)én kb két évtizede (igen, 20 év:)) sportolok, és szedek táplálékkiegészítőket- multivitamin,ásványi anyagok, fehérjék, CH. stb. Azért nem gondolom, hogy nincs tapasztalatom.És igen, pont a tapasztalat az ami miatt azt mondom, hogy erre egy átlagembernek, -aki ráadásul nem különösebben van kitéve nagy terhelésnek, - semmi, de semmi szüksége. A sorrend: helyes táplálkozás, rendszeres testmozgás, megfelelő pihenés, stressz csökkentése, vitamin (egy sima 2-3 EFt-os multi tök megteszi). Lenkeinél persze, hogy borul a sorrend, ő abból él, hogy vitaminokat ad el:)ha fehérjeport árulna, az lenne a no1. életmentő:)

és ne érts félre, nem akarlak meggyőzni semmiről, felőlem mindenki azt szed amit akar, csak arra akartam rávilágítani, hogy még véletlenül sem Lenkeinél van a Szent Grál, sőt még a spanyol viaszt sem találta fel:)))

833. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 832. - Anyuca66)
2009. jún. 1. 16:31

Az emberi szervezetbe a vitaminokat a táplálékkal kell bevinni. A vegyes táplálkozás általában fedezi a vitaminszükségletet.

Változatos táplálkozás mellett, amúgy egészséges embernek nem szükséges kapszulákba töltött vitaminokat szedni.

2009. jún. 1. 16:18

A vitamin a lényeg, szerintem.

Egyik évben sok kiwit, napi 2-3 ettem. Nem voltam beteg azon a télen. Azóta nagyon ritkán. A savanyú káposzta nyersen, akár csak úgy csipigettem. C vitamin.

831. d532163884 (válaszként erre: 827. - Akác56)
2009. jún. 1. 16:12

beleolvastam, mikor kijött - kb egy órán át - de rájöttem, hogy nem az én műfajom:)

szóval csak azt kérdezném, hogy ha neked használ - mert elhiszem, hogy használ- akkor vajh miért nem kezdtél el ilyen nagy dózisú multivitamint szedni Lenkei előtt? mert mint lentebb írtam, lehetőséged lett volna rá:)

elárulom, én is szedek multivitamin készítményt + C-vitamint, hobbi szinten sportolok, és engem is elkerül az influenza.(csak nekem kijön havi 3000-ből:))

2009. jún. 1. 15:13

12-szer mondta el hogy "nincs korlátozás".


A tolerálható felső szintek megállapítása széleskörű tapasztalatokon alapul. Lehet hogy neked ártalmatlan, hiszen nincs két egyforma ember. Lehet hogy csak több évtizedes szedés után jelentkeznek a hipervitaminózis tünetei.

Egyébként mindenki annyi vitamint szed amennyit akar, bevehet egy egész dobozzal, nincs megtiltva. Csak nem lehet a dobozra ráírni napi ajánlott mennyiségként.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook