Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


175. steiff (válaszként erre: 174. - Bbilona)
2007. dec. 28. 21:41

Kedves Bbilona!

Ne félj a találkozótól, hidd el jó lesz! Voltam én is egyszer ,nagyon érdekes volt. Van egy nagy terem ,benne sok-sok várakozó meg érdeklődő pár. Az elején a főnökasszony beszámol az utolsó tali óta történt fejleményekről, az egyesület tevékenységéről stb. Majd az utolsó fél évben megbabásodott párok állnak ki és mutatják meg a babájukat és mesélik el a történetüket. Ez mindig nagyon megindító szokott lenni és persze bátorítás a várakozóknak, miszerint egyszer ők is fognak azon a bizonyos ajtón bemenni (a babások az első ajtón mennek be, a többiek meg a hátsókon).

Szünetben lehet személyesen is beszélni az egyesület képviselőivel, de nem kötelező.

Szóval tényleg ne tartsatok tőle, sok gólyás ismerősöm van, de mindenki feltöltődve jött el egy-egy ilyen taliról.

174. bbilona
2007. dec. 28. 20:25

Kedves steiff,

csak mosolyogtam, amikor megkaptuk a Gólyahír levelét, miszerint örökbefogadás előtt mindenképpen részt kell vegyünk egy találkozón. Félve állok elébe, de így legalább rá vagyunk kényszerítve.

Békés, boldog új esztendőt, és sok örömet kívánok Neked!

173. bbilona (válaszként erre: 170. - Hardierika)
2007. dec. 28. 20:23

Kedves hardierika!

Akkor csak így tovább, vároma januári híreket!

Gólyahírhez beadtuk, országos listán sorban állunk, meglátjuk.

Boldog új évet Nektek!

2007. dec. 19. 10:11

Szia Adri!

Persze, adjátok be mindenhova! Több lehetőség lesz, hogy megtaláljátok a babátokkal egymást.

Igen, a Gólyahírnél nagyon hosszú a sor, 3-4 év várakozás is lehet. De ez ne riasszon el, hátha gyorsabban halad mégis.

2007. dec. 18. 14:25

sziasztok!Mi idén márciusban indítottuk el az eljárást a Tegyesznél.Most várjuk a jogerős határozatunkat.0-2éves korú babát szeretnénk,a neme mindegy.Azon gondolkodunk,hogy beadjuk-e a papírjainkat valamelyik alapítványhoz? Azt hallottam,hogy a Gólyahírnél most nagyon sok a várakozó.3-4 évet is kell várni!!

Üdv.:Adri.

170. hardierika (válaszként erre: 166. - Steiff)
2007. dec. 4. 13:59
Kedves steiff! Nagyon köszönöm,hidd el örülök is végtelenül,de azért a félsz is bennem van a 7.hónaptól.Bejelentkeztem homeopátiás kezelésre,remélem meg lehet előzni a magas vérnyomást,és a vizesedést valami alkati szerrel.Bízunk benne,hogy lesz egy gyönyörű,régóta várt babánk.Minden jót neked és családodnak!
169. hardierika (válaszként erre: 165. - Bbilona)
2007. dec. 4. 13:54
Kedves bbilona!A gólyahír is nagyon jó,talán egy kissé hosszú a várakozás.Bár azért ott is esnek ki közben,hisz akiről ítam,hogy egy kisfiú született,pont egy itt várakozó házaspárhoz került.A Tegyeszes sor is azért csak halad,3-4 szerencsével kevesebb év a várakozás csecsemőre.Kitartás!A legjobb tanácsom:foglaljátok el magatokat mindenféle kellemes dologgal!Kirándulás,utazás,jó zenék,esetleg tanulás.Mi rengeteget kirándultunk a szomszédos Ausztriába,GYÖNYÖRŰ!Én most még eléggé fáradékony és émelygős vagyok,de amúgy mást nem tapasztalok.Bejelentkeztem egy homeopátiás orvoshoz januárra,kíváncsian várom meg tudjuk-e előzni a magas vérnyomást.Minden jót nektek,jelentkezem!
168. Vick75
2007. dec. 2. 17:50

Sziasztok!

talán a nick nevemből sejthető férfi vagyok és lenne egy pár kérdésem, talán akad valaki aki tudja a választ. A párom és én szeretnénk örökbefogadni egy babát (33-35 év)rendezett anyagi körülmények között élünk és próbálkozunk saját babával is de nagyon szeretnénk egy kislányt örökbe fogadni 0-3 évig. A motivációról rengeteget lehetne beszélni de röviden csak szeretetből. Sajnos nem vagyunk házasok. Nem tudjátok megmondani mekkora eséllyel indulunk így és mennyi ideig tart mire lehet egy kislányunk?

Köszi

2007. dec. 1. 19:38

Szia Steiff!

Nem tudom emlékszel-e rám. Én vagyok az, aki keresem Apukám húgát, akit 49 éve nem látott. Segítséget a mai napig nem kaptam, nem tudnál valakit ajánlani,aki esetleg tudna segíteni? Köszi előre is Zsuzsa.

Az e-mail címem:uzsika@c2.hu

166. steiff (válaszként erre: 164. - Hardierika)
2007. nov. 27. 23:47

Kedves Hardierika! Annyira végtelenül örülök, hogy az nem elmondható!!! Szomorú voltam mikor írtad, hogy az a picurka örökbebaba nem hozzátok került, de ezek szerint az égiek mégiscsak munkálkodnak odafent!! Mindenkire rátalál a babája ilyen, vagy olyan úton...

Szorítok, hogy minden rendben legyen, de hiszen nem is lehet másként- megérdemlitek, nagyon klassz szülők lesztek!! :-)

165. bbilona (válaszként erre: 163. - Hardierika)
2007. nov. 27. 09:32

Kedves hardierika!

Látod, látod. Nagyon örülök nektek, te csak vigyázz magadra, meg a pöttömre, és júniusban várjuk a beszámolót arról, ogy milyen is édesanyának lenni.

Gólyahírtől várjuk a jelentkező papírokat, Bölcsőhöz is szívesen beadnám, de a férjemmel nagyon nehéz. Nem tudom eldönteni mit is akar, sokszor elkeserít.

Nm panaszkodom,inkább veled örülök!

Minden jót nektek!

Szia!

164. hardierika (válaszként erre: 154. - Steiff)
2007. nov. 27. 08:30
Kedves steiff!Nagyon köszönöm,nem lesz egyszerű ez a hátralévő hosszú idő.Bízunk benne,hogy meg fog születni ez a kisbaba egészségesen.Nagyon-nagyon várjuk őt.
163. hardierika (válaszként erre: 155. - Bbilona)
2007. nov. 27. 08:25
Kedves bbilona!Ez egy saját kisbaba!A győri központban csak érdeklődtem a lombik felől.A mi örökbefogadási ügyintézőnknél pedig szintén az ősz elején voltunk finoman érdeklődni,hogy miért nem halad a sorunk.Nagyon-nagyon el voltam keseredve!Én is csak reménykedem,hogy az a kisbaba miért nem kerülhetett hozzánk:mert nálunk más kopogtatott.Szoros immunológiai felügyelet alatt fogok állni,megelőzendően az esetleges trombózist,terhességi toxikózist.Bár az egy kicsit nyugtalanít,hogy a magas vérnyomást,vizesedést nem lehet megelőzni.Találtam egy homeopátiás orvost,oda szeretnék bejelentkezni.Tegnaptól táppénzen vagyok,még az iskolai dolgokat kell átadnom.Itthon fogok lazítani.Feltétlenül jelentkezz az alapítványokhoz,mert sajnos hosszú a várakozási idő.A gólyahírnél nagyon kedvesek a telefonban is,a bölcsőnél pedig számíts Zita különös stílusára!Nála a szimpátia az első!Kitartást,türelmet lesz eredmény!Szia!
162. frezi
2007. nov. 25. 15:07

Sziasztok! Teljesen új vagyok a témában,tudnátok segíteni? Jól értelmezem az örökbefogadás lépéseit?

1 Alkalmassági vizsga a helyi hivatalnál

2 jelentkezünk a különböző alapítványoknál hogy örökbe szeretnénk fogadni? Akár több helyre is lehet menni?

Az akadály lehet hogy az előző házaságomból van már egy fiam?

Nagyon megköszönném a segítséget!

161. dee (válaszként erre: 160. - Szisz02)
2007. nov. 24. 22:59

Tuti:))))))


Én is örökbefogadó anyuka vagyok,igaz nekem van férjem.De a gyerekorvosunk pl.egyedülállóként fogadott örökbe egy kislányt.

160. szisz02 (válaszként erre: 151. - Dee)
2007. nov. 24. 21:37
Szia! Ezt pontosan honnan tudod és teljesen biztos az info-d????
159. Verena
2007. nov. 24. 14:28

Sziasztok!Koszonom szepen a valaszokat! Megnyugtat,hogy a korom nem akadaly. Nem egeszsegugyi okok miatt szeretnem,remelem lesz sajat babam is. Ha sikerul,akkor eloszor szeretnek szulni,es utana orokbefogadni. Azt hiszem,ugy konnyebben is mennenek a kezdeti nehezsegek!:) A parommal negy eve vagyunk egyutt,mindenkeppen hazassag utan vagnank bele. Meg odebb van,de mar most izgulok!Koszonom,hogy felajanlottatok,valoszinuleg elek majd a lehetosseggel,es kerek Toletek tanacsot!

Szep napot!

158. dee (válaszként erre: 156. - Verena)
2007. nov. 23. 23:12

Sok sikert a céljaid eléréséhez.Én is örökbefogadó anyuka vagyok.Egy tündéri kisfiam van.


Ha további kérdésed lenne, írj mi szivesen válaszolunk.

157. steiff (válaszként erre: 156. - Verena)
2007. nov. 23. 23:01
Szia Verena! A fiatal életkor nem akadály az öf-nál (ha esetleg egészségügyi gondok miatt választottad ezt az utat meg pláne). Az viszont célszerű, hogy csak akkor jelentkezzél öf-nak, ha már elhelyezkedtél dolgozni, mert ez kritérium. Annyit viszont tudnod kell(ha még nem vagy férjnél), hogy egyedülállóként hosszabb várakozási időre kell számítanod.
156. Verena
2007. nov. 23. 21:29

Kedves Forumozok!

Eloszor is -en is- szeretnek gratulalni Erika babajahoz,sok boldogsagot kivanok Nekik!

Masodszor pedig szeretnek toletek tanacsot kerni;olvastam,hogy vannak koztetek olyan anyukak,akik mar fogadtak orokbe gyermeket.Igazabol nekem is ez a vagyam,viszont meg eleg fiatalnak szamitok,es tudom,hogy ez hatrany. Nem sokara befejezem a tanulmanyaimat,dolgozni fogok,a csaladi hatter is idealis lenne egy kisgyerek szamara. Azonban felek attol,hogy 24 evesen csak a korom alapjan itelnenek. Mit gondoltok errol?

155. bbilona (válaszként erre: 153. - Hardierika)
2007. nov. 23. 08:18

erika, ez nagyszerű, micsoda meglepetés! Akkor mégiscsak lombikbaba, vagy spontán sikerült? Látod milyen ügyesek vagytok! Minden jót kívánok nektek, a hányinger meg......! Látod nem volt véletlen, hogy az a városotokban született gyermek nem tudott hozzátok kerülni, mert egy másik tündér már kiszemelt benneteket.

A kineziológus helyett végül talpmasszázsra járok, majd beszámolok ha lesz valami általam elvárt eredmény. Határozat 50 nap alatt elkészült, most gyüjtöm a bátorságot egy alapítványnál való jelentkezéshez.

Szia!

154. steiff (válaszként erre: 153. - Hardierika)
2007. nov. 22. 23:39
Erika! Nagyon szorítunk!!! :-)
153. hardierika (válaszként erre: 152. - Bbilona)
2007. nov. 22. 15:55
Kedves bbilona!Elnézést,de a gépünk egy kis ideig nem működött.Azt hiszem most már leírhatom,mert tegnap bebizonyosodott:igen,igen,igen baba van kilátásban!9-10hetes,alig merem elhinni.Ma jelentettem be a munkahelyemen,mert veszélyeztetett helyzetem miatt fő a nyugalom.El is sírtam magam,mert azért bennem van a félsz.Holnap megyek az immunológiára ott beállítják a gyógyszeremet az esetleges trombózis elkerülése végett.Szóval,idáig minden rendben.Émelygés,álmosság szinte egész nap.Alig tudtam tanítani.Remélem a legjobbakat.Te voltál végül a kineziológusnál?Hogy halad az örökbefogadás?Várom válaszod!
152. bbilona (válaszként erre: 127. - Hardierika)
2007. nov. 7. 10:14

szia hardierika!


Mi újság! Milyenek lettek a párod eredményei? Vagy ez már nem is olyan fontos, mert kilátásban egy újabb gyermek?


Remélem benézel, mert igen kíváncsi vagyok!

151. dee (válaszként erre: 148. - Magdi73)
2007. nov. 4. 22:41

Szia Magdi!Bocs,csak most jöttem.

Egyedül is lehetsz öf. szülő.Csak így nehézkesebb,de ne add fel!Kűzdj az álmaidért!

150. ani7910
2007. nov. 4. 20:19
Sziasztok! Segitségett szeretnék kérni örökefogadással kapcsolatba! Mi már tul vagyunk mindenen, már csak várunk!!! De kéne még egy két cím ahová be lehet adni. Kérlek segítsetek ha tudtok! Előre is kösszönöm!
149. steiff (válaszként erre: 145. - 4d9f8affae)
2007. nov. 4. 01:27
Szia! Lécci mesélj!!!! :-)
148. Magdi73 (válaszként erre: 147. - Dee)
2007. nov. 2. 12:38

Köszönöm a segítséget,dee!Egyedűl is működik az örökbefogadás vagy csak házasságban??Gondolom komoly elvárások vannak!



Üdv:Magdi

147. dee (válaszként erre: 146. - Magdi73)
2007. nov. 1. 21:44

A helyi TEGYESZ illetékes ez ügyben.Oda menj,ott kell a kérvényt beadni.

Sok sikert!


Ha még lenne kérdésed, írj nyugodtan.Sok örökbefogadó van itt.:)


Üdv.dee

146. Magdi73
2007. nov. 1. 21:05

Sziasztok!

Segítséget szertnék kérni!Szeretnék örökbe fogadni egy kisbabát,csak nem tudom hogy merre is induljak.Ha valaki tudna tanácsot adni,nagyon örülnék !előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook