Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. jan. 22. 19:31
Szeretnék hallani Alfa Alapítványos tapasztalatról is. Mindig csak a Gólyahírről beszélnek. Ne haragudjatok, de egy kicsit félek a Gólyahírtől, amit lejjebb olvastam, hogy a hátsó ajtón mennek be a még gyerek nélküliek az elsőn a gyerekesek. És be kell mutatkozni. Ez olyan szektásnak tűnik. Nyugtassatok meg, hogy nem így van. Ez miatt nem merjük visszaküldeni a jelentkezést.
2008. jan. 22. 19:24
Nekünk már van határozatunk,de önző módon egy kicsit amunkahelyem miatt is félek. Mikor kell ott közölni atényt, hogy ismerkedni megyünk leendő kisbabánkkal, lehet, hogy ki is rúgnak miatta. Tudom önzés,de most, hogy a határozat megvan most ez a legújabb félelmem. Ti hogy csináltátok?
203. era06 (válaszként erre: 202. - Addry)
2008. jan. 22. 10:24

Szia

Válaszolni sajnos nem tudok a kérdéseidre.Milyen körülmények közzül került hozzád a kisfiú? Talán egy tippem lenne, hátha van kistesója.

Ez csak tipp

202. addry
2008. jan. 22. 07:14
Szia! Már csak apát kellene ,meg győzni.Igaz van abban ,hogy egy gyereket gond nélkül,el tudnánk indítani az életbe"kettő már gondot okozna"De nem értem öt ,ők is 3 vannak testvérek, mi 2.Szóval még puhítani kell.Második babánál is végig kell csinálni,minden vizsgálatot?Szerinted hova adjuk be a kérelmet,hogy minél hamarabb legyen tesó.Nem ragaszkodok újszülöthöz csak kisebb legyen mint a kisfiam.
201. steiff (válaszként erre: 200. - Addry)
2008. jan. 21. 20:43

Szia! Nagyon klassz lehetett, hogy ilyen pici korában hazavihettétek a picurkátokat. Kár, hogy már a Gólyahírnél is olyan sokat kell várni a babára (persze mindenhol hosszabb a várakozási idő). :-(

Mindenképpen jó, hogy lesz tesója a fiatoknak, nálunk többek között ezért vannak már négyen a babók. :-)

200. addry (válaszként erre: 198. - Steiff)
2008. jan. 20. 12:09

Szia! 3 évet ami nagyon hosszú volt,főleg majd tíz sikertelen év után.Végre van egy csodálatos 13 hónapos kisfiam,akit imádunk,5 naposan hoztuk haza.

Nagyon szeretnék neki egy kis húgit.Nem magunk miatt ,ö miatta úgy gondolom ha ketten,volnának könnyebben vennék az akadályokat,könnyeben fel tudnák dolgozni a születésűk körülményeit.Sajnos tapasztaltam, milyen gonoszak tudnak lenni az emberek.

2008. jan. 20. 10:32

Sziasztok


Láttam az egyik fórum elején hogy írta valaki hogy ha ikreket is válal az örökbefogadó akkor az által gyorsabban mennek a dolgok.

Ha kifejezettem ikreket szeretnék majd akkor mennyit kell rájuk várni?

Nem most szeretnék örökbefogadni rögtön hanem ha lesz munkám végzek a sulival stb.

De már régóta gondolkozok a dolgon hogy milyen szép dolog az örökbefogadás.

A környéken ahol lakok sok pár fogadott örökbe babát és öröm nézni hogy milyen boldogok.

198. steiff (válaszként erre: 197. - Addry)
2008. jan. 19. 10:11

Szia Addry! Jól emlékszem, hogy tesót szeretnétek? Mennyit vártatok a babátokra?

Igazad van tényleg az a legfontosabb, hogy minden gyerek szerető családban nőjön fel és ha az nem lehet a vsz család, akkor nevelő, vagy méginkább öf-ók között. Az intézet nem igazán jó megoldás, talán inkább a szükséges rossz kategória.

197. addry (válaszként erre: 192. - Steiff)
2008. jan. 18. 23:17

Sziasztok!Én is öf-szülő vagyok,és csodálatos dolog mikor ott szuszog egy kisbaba,sok várakozás után a karodba.Mi csak Tegyezsel,il. gólyahírrel voltunk kapcsolatba.

Én még nem jártam utána ,hogy más alapítványoknál ,hogy megy az ügyintézés.Mások tapasztalatából, vontam le.Lényeg szerintem hogy, minden gyerek szerető családba nőjön fel.

196. steiff (válaszként erre: 194. - 05e37910a8)
2008. jan. 18. 21:52
Noédon! :-)
2008. jan. 18. 21:21
Arra még nem tudtam rájönni,a szavazásokra hogy lehet szavazni?Hiába jelölöm be a karikát,nincs menüpont,hogy mehet,vagy nem.
194. 05e37910a8 (válaszként erre: 192. - Steiff)
2008. jan. 18. 20:24

Steiff!De aranyos vagy,köszi a gratulációt,de nektek is hatalmas gratula,olvastam ám rólatok,mielőtt reg. ide:-))Nagyon szép az elhatározás,s látom milyen oldog,kiegyensúlyozott család vagytok.Igen,a Gólyahírnél csak legfeljebb 1 gyerkőc lehet,így onnan már ki is estünk.Körülményeink:Meglehetősen jó anyagi körülmények közt élünk szerencsére,megvan mindenünk,úgyhogy ezzel nem lehet probléma,de nem érzem teljesnek a családunkat.Sokan mondják,ugyan már 3 gyereked van,jó férjed,jól éltek,de nekem hiányérzetem van.Hiába imádom minden tagját kis-nagy családomnak,annyi szeretet van még bennem,hogy valaki kell még,bevallom,lehet hülyeség,ezt nem is mondtam még senkinek(most meg ide írom a falra)éveken keresztül mindig a kukákat "hallgattam",ha elmentem mellettük,vagy füleltem,nem-e meghallok egy megmenthető csöppséget.Ez főleg akkor volt,mikor sajnos sok ilyen tragédia történt.Mindig az volt az álmom,találjak egy élő picikét,akit felnevelhetek(tünk).Hogy miért,nem tudom...Végülis a lényeg,egy csöpp embernek megadni mindent,amit amúgy nem kaphatna meg,szerető családot,normális körülményeket,stb.,hogy jó ember legyen belőle,ne azt érezze,hogy az állam nevelte fel,hanem egy vidám nagy család.Bocsi,hogy ilyen hosszú lettem,de annyira szeretnénk.


Ez az utsó nagyon szép volt,-Senki elől nem veszünk el babát,mert az lesz a mi gyermekünk,aki a mi családunkba készül..-


Lehet,hogy igénybe veszem még a segítséged,nagyon kezdők vagyunk még:-)

193. 05e37910a8 (válaszként erre: 191. - Dee)
2008. jan. 18. 20:07
Dee,sajna lehet benne valami,ha én ezt "józan paraszti ésszel" ahogy szokták mondani,végig gondolom,sokkal gyorsabb is lehetne.Kár,hogy nem ilyenek vannak ott,mint mi szülők,vagy arra vágyók.
192. steiff (válaszként erre: 190. - 05e37910a8)
2008. jan. 18. 19:48

Szia Noédon! Gratula az elhatározáshoz, na meg a 3 gyerkőchöz!!

Anyagiak: nyilván a Tegyesz is tudja, hogy a fél ország minimálbérre van bejelentve, de jóval többet keres (beírják ezt az űrlapra, de kell nekik mondani, hogy több a tényleges fizetés). Lakás: elvileg megvan határozva gyerekenként minimum négyzetméter, de ezt igen kevés helyen kérik számon. Inkább az a lényeg, hogy rendezettek legyenek a körülményeitek.Na meg úgyis várni kell több évet, addíg még építkezhettek is stb.


Addry! Igazából én sem értettem, hogy miért írtál a Gólyahír sorbanállóiról, hisz nyílvánvaló, hogy oda nem jelentkezhetnek Noédonék, hisz ott csak max 1 gyerekes öf-ni szándékozók állnak sorba, viszont a több gyerek nem akadály sem az Alfa Szövetségnél, sem a Fészek Alapítványnál, sőt a Tegyesznél sem !

A Gólyahírnél és a Bölcsőnél valóban elsőbbséget élveznek a gyerektelenek ,de csak ott! Na és az általad említett tegyeszes ügyintézőnek sem volt igaza (hacsak nem egyedülálló volt az a bizonyos hölgy, mert nekik tényleg csak nagyobb gyereket adnak), mert bizony titkos öf-nál sorrend és az alkalmassági a döntő és nem csak nagyobb gyereket ajánlhatnak ki, hanem olyat, aki az adott nagycsaládba beillik.


Ja és picit rólunk 4 gyermekünk van (2 öf, 1 vsz és 1 nevelt) és most várjuk az ötödiket.Senki elől nem veszünk el babát, mert az lesz a mi gyermekünk, aki a mi családunkba készül...

Úgyhogy Noédon hajrá!! :-) (Ha tudok még segíteni írj!)

191. dee (válaszként erre: 190. - 05e37910a8)
2008. jan. 18. 19:28

Szia!

Sajnos nem igazán jól megy az örökbefogadás folyamata.Sok a bürokrácia......


Lehetne ezt egyszerűbben is, csak akkor nem kellene ennyi "aktakukacot" foglalkoztatni.

190. 05e37910a8 (válaszként erre: 189. - Addry)
2008. jan. 18. 15:40
A Bölcsö al. honlapján mást is láttam,hogy az újszülött osztályról is haza lehet vinni,vannak olyanok is.Várni van időnk,de mihamarabb szeretnénk,de kisbabát lenne jó.Most írtam mélt Budavári Zitának,már többet tudok majd,ha válaszol.Ebben az egészben azt nem értem nagyon,sok az otthonban élő gyermek,sok az örökbefogadni vágyó,miért ilyen sokára találkozik a két pont egymással???Miért nem lehet ezt sokkal egyszerűbben intézni.Megkímélve mindkét félt a sok traumától,csalódástól.
189. addry (válaszként erre: 188. - 05e37910a8)
2008. jan. 18. 15:09
Igen , amikor tanfolyamra jártunk, volt ott egy hölgy ,akinek már két felnőtt ,saját lánya volt és sajna neki is azt mondták,hogy elsők akiknek, még nincs, valamint hogy csak, egy idősebb gyereket kaphat. Én most gondolkozok,hogy jó lenne egy tesó a kis fiamnak,de 3-4 év várakozási idő van második babára.
188. 05e37910a8 (válaszként erre: 187. - Addry)
2008. jan. 18. 13:28
addry,ezt nekem írtad,vagy másnak?Nem bírtam kivenni.
187. addry
2008. jan. 18. 10:11
Ne haragudj azért amit most írók ,de ha be nézel a gólyahír alapítvány honlapjára láthatod hogy több mint 300 várnak első babár ,és ez csak az egyik olyan intézmény ahol sorban állás van.
2008. jan. 17. 23:59
Sziasztok!Csatlakoznék hozzátok,ha nem baj,mi pár hónapja gondolkozunk örökbefogadáson,nekem mondjuk évek óta dédelgetett álmom,férjem most ért meg rá,hogy sajátként tudjon szeretni egy csöppséget.Van 3 gyermekünk már,de nagyon szeretnénk még babát,én nem akarok már szülni,inkább egy csöppségnek szeretnénk boldog családi életet adni.Hogy megy ez az egész folyamat?Ha most 3 gyerkőccel 2.5 szobás lakásban élünk,gond lehet,van olyan kitétel,hogy külön szoba kell,stb.?S ha én gyesen vagyok,párom nagyon jól keres,de min.bérrel van bejelentve,az probléma?Bocsi a kérdésekért,de bizonytalan vagyok,így sikerülne-e?Köszönöm,ha válaszoltok!:)
185. steiff (válaszként erre: 184. - Merleg)
2008. jan. 16. 19:52

Szia Merleg!

A legelső lépés a jelentkezés a területileg illetékes Tegyesznél (lehet írásban és személyesen is). Ott regisztrálnak, majd megkezdődik az alkalmassági megszerzésének folyamata: környezettanulmány, pszichológusi vizsgálat, 21 órás tanfolyam, meg be kell szerezni pár papírt.Ez a procedúra helytől függő ,hogy mennyi ideig tart 3-tól 6-8 hónapig.

Célszerű már az elején tisztázni, hogy mekkora, milyen nemű, egészségi állapotú stb. babát szeretnétek. Nagyjából ettől (meg még pár egyéb dologtól) függ, hogy mennyit kell várnotok a babára.

Nagyon sok fontos infó van az orokbefogadas.lap.hu oldalon, érdemes böngészni.

Ha tudok még segíteni, ne kímélj!! :-)

184. merleg (válaszként erre: 177. - Steiff)
2008. jan. 14. 22:44

Kedves Steiff!


a másoknak irt válaszaidból ugy észlelem, hogy jártas vagy az örökbefogadás terén! Már mi is ezen gondolkodunk, csak nem tudom, mivel is kellene kezdeni. Igy kerültem ide:)) Tudnál segiteni, melyek az első lépések, mit érdemes tudni?


nagyon köszi!!!

183. merleg (válaszként erre: 168. - Vick75)
2008. jan. 14. 22:39

szia Vick!


elég fura, hogy neked, mint férfinak írok, de az én problémám is hasonló a tiedhez. örökbefogadás. Ha vannak informácioid, légyszi továbbitsd!


nagyon köszönöm

182. 96d7c32db6 (válaszként erre: 181. - Steiff)
2008. jan. 3. 22:26

A gólya uraságok és hölgyek kishazánkba március végén, de áprilisban legkésőbb meg szoktak érkezni (legalábbis Afrikából), nem? :-))). Én is ebben bízom, hiszen nem is kellene olyan messziről hoznia... Ideérhetne akár előbb is kicsit...


És BUÉK Mindenkinek!

181. steiff (válaszként erre: 179. - Bbilona)
2008. jan. 3. 20:47
Köszi megvagyunk, sikeresen túléltük az ünnepeket.Na és igen tervben van a bővülés, de még várat magára gólya uraság... :-)
180. hardierika (válaszként erre: 173. - Bbilona)
2008. jan. 3. 18:58
Kedves bbilona!Sikeres,egészséges,örömteli új évet kívánok nektek!Jó és mielőbb szerencsés várakozást!Bármi megtörténhet,akár már ebben az évben is.Mi jól vagyunk,rendkívül aluszékony és fáradékony vagyok.Jövő héten megyek magzatvízvizsgálatra,remélem megúszom.Minden jót!
179. bbilona (válaszként erre: 177. - Steiff)
2008. jan. 3. 07:21
Köszönöm steiff, azért jól ki van ez a rendszer találva. Majd meglátjuk, hogy s mint is alakulnak a dolgaink. Nálatok mi újság? Gyerekcsapat jól van? Esetleg bővül?
178. steiff
2008. jan. 2. 22:45
Ja és persze BUÉK!!!!
177. steiff (válaszként erre: 176. - Bbilona)
2008. jan. 2. 22:44

Kedves bbilona! Az első találkozáson elmondanak mindent, amit a gyerekről tudni kell és meg is lehet nézni. Itt nem lehet rögtön nyilatkozni, hogy igen szeretnénk a babát, hanem váratnak 1-2 napot és csak utána lehet elkezdeni az ismerkedést. (Pont azért, hogy ne lehessen első felindulásból dönteni.)Ha valami nem okés a picivel elvileg két eset lehet. Eü probléma esetén érdemes ismerős orvost is bevonni és megkonzultálni, hogy felvállalható-e így ő. Ha nem ez a gond, egyszerűen nem érzitek, hogy ő lenne az igazi, akkor is érdemes egy-két alkalommal találkozni vele hátha kiderül, hogy mi okozza a bajt. A csecsemőotthonos ismerősünk mondta, hogy inkább az ismerkedési időszakban derüljön ki, hogy mégsem illenek egymáshoz , mint hogy az öf után. Igazából azért szerintem kevés olyan eset lehet,mikor nem alakul ki szimpátia a felek között (persze kivéve, ha nagyon másmilyen a gyerek, mint az az öf-nak bevállalható: gondolok itt a származásra, eü állapotra stb.)

Ne féljetek, ha tényleg a Ti babátok érkezik meg tudni fogjátok, hogy ő az!!! :-)

176. bbilona (válaszként erre: 175. - Steiff)
2008. jan. 2. 08:18

Köszönöm steiff,


tudod mit, már várom is a találkozót! Tegnap újra rátaláltam egy oldalra, ahol egy anya írja le örökbefogadási tapasztalatait, kérdéseket lehet feltenni neki, és sok jó tanáccsal szolgál, valahogy ráveszem majd a férjemet olvasgasson bele. Mivel 3 éves korig jelöltük meg a várva várt gyermeket, és úgy látom így nem kell olyan sokat várni, már azon fantáziálgatok, talán idén kiscsalád lehetünk. Egy kérdésem azért lenne hozzád. Amikor az ember már annyira vágyik egy gyerkőcre, és izgatott mert már mehet megnézni a kis lurkót. Hogyan tud józanul, nem elhamarkodottan dönteni?

Köszönöm a bátorítást! Boldog új esztendőt nektek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook