Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


115. bbilona (válaszként erre: 113. - Hardierika)
2007. szept. 28. 08:30

kedves hardierika!

Hú ez a lombik, csak jövőre indulhat, mindig rácsodálkozom, hogy milyen remekül támogatja az állam a népesség növekedését. Szomorú.

"A gyereknevelés nem egyszerű dolog még a sajátodnál sem." Erika szerintem ezzel fejen találtad a szöget, akkor sincs garancia hogy könnyű lesz felnevelni ha a te véredből való. Lehet felelőtlenség így gondolkodni, de bátornak kell lenni, ha szeretni tudod úgyis mindent megteszel érte és a legjobb belátásod szerint neveled majd. Hidd el azoknál a gyerekeknél ahol ilyen sok a probléma, nincs megfelelő szülői háttér. Te vagy a pedagógus, te ezt sokkal jobban tudod. A fegyelmezéshez nem tudok hozzászólni, el sem tudom képzelni milyen módszereket lehet ilyenkor bevetni, a mi időnkben ilyen nem volt, ha érdekes volt az óra odafigyeltünk, ha nem akkor is mindneki csendben elfoglalta magát, ma már gondolom ez nem így van.

Vigyázz magadra, és jó szórakozást a szombati programotokhoz!

114. bbilona (válaszként erre: 111. - Steiff)
2007. szept. 28. 08:15

steiff, még még még, olyan jó olvasni amiket írsz. Még kezünkben sincs a határozat, mégis úgy érzem nagyon közel van amikor hozzánk is beköltözik egy kis tündér.

A gyógyulásom meglepően rohamos, Thai chi-n voltam tegnap és magam sem hittem volna de nagyon sokat segített, szóval sokkal jobban vagyok, de gyerekek közelébe azért még nem mennék.

Jó szórakozást nektek a hétvégére, és köszönöm a kedves sorokat!

113. hardierika (válaszként erre: 108. - Bbilona)
2007. szept. 28. 07:07
Kedves bbilona!Mi már elköteleztük magunkat erre a szombatra egy rendezvényre.A lombikprogram az előzetes információim szerint csak jövőre indulhatna.Ennyi a várakozási idő Győrben A jövő héten fogok időpontot kérni a konzultációra.A gyereknevelés nem egyszerű dolog még a sajátodnál sem,sajnos naponta látom a következményeit.Nekünk pedagógusoknak kötélből kell lenni az idegrendszerünknek.Nekem például a felfokozott fegyelmezéstől szinte testi tüneteim alakultak ki.Ha nem dolgozom híre-hamva.Tavaly évvégén egy kolléganőnk az éves stressz miatt/ezt orvosok mondták/bizonyítványosztás után elájult,másnap műtötték agyvérzés miatt.Hál isten jól van,de egy másik osztályban dolgozik.Orvosai javasolták a leszázalékolást.Tudnék mesélni mit állunk ki naponta.Jó hétvégét!
112. hardierika (válaszként erre: 109. - Steiff)
2007. szept. 28. 06:51
Kedves steiff!Köszönjük az invitálást,ezen a napon mi egy egész napos rendezvényen leszünk.Az időpontja már régebb óta adott volt.Komolyan mondom felcsigáztál,nem tudom melyik intézetről beszélhetsz.Nekünk a 3 év alatt tényleg csak 1 ismerkedési lehetőségünk volt,pedig szívesen körülnéznénk mi is az örökbeadható gyerekek között akár több helyen is.Hisz hidd el tényleg nem arról van szó,hogy senki nem felelne meg számunkra,de ha ez így folytatódik 3 évenként 1 kisgyerekből nem biztos hogy örökbefogadás lesz.Ti hány éve fogadtátok örökbe ezeket a kisgyerekeket,innen a megyéből?Valóban lehetne leselkedni?Hisz akárhogy is van csak mi formálgatnánk azt a kis palántát!
111. steiff
2007. szept. 27. 21:10

bbilona! Tessék hamar meggyógyulni! :-)

Az ismerkedés nagyon érdekes dolog! Amikor mi a lányunkat mentünk megnézni, már minden infóval rendelkeztünk róla. Mindent tudtunk épp csak nem láttuk még Őt.Amikor bevezették a szobába az első percben én hátrahőköltem és azt gondoltam, hogy itt valami tévedés van, hiszen ez egy kisfiú! Na jó, de akkor miért van szoknyában?? Annyira fiús volt (mondjuk a mai napig is az). Persze ez a felemás érzés csak egy pillanatig tartott, de érdekes volt, mert mint kiderült a férjemnek is ez volt az első gondolata!

Kb. fél órát voltunk együtt (azt hozzzá kell tennem, hogy mondták nekünk ne létesítsünk testi kontaktust vele csak,ha ő kezdeményez) ,majd mielőtt elvitték odajött hozzám és megsimogatta a térdem. Mondanom sem kell ,hogy rögtön elkezdtek potyogni a könnyeim, hisz ez volt az első alkalom, hogy hozzám ért a gyermekem!! Anyira megható volt, hogy pár perc múlva már a családgondozó , majd az igazgató helyettes is elkezdett pityeregni. Gondolhatod a férjem ott ült három bőgő nő mellett és nem tudta kit vigasztaljon. :-)

110. bbilona
2007. szept. 27. 13:50
steiff, aranyos vagy, de pont most kezd kijönni rajtam valami torkfájos, hidegrázós nyavalya. Jó hogy írtál az ismerkedésről, az ember próbálja elképzelni, de nem igazán megy. Én már most nagyon izgulok, pedig...,
109. steiff (válaszként erre: 107. - Hardierika)
2007. szept. 27. 12:36

Erika! Hozzánk került baba 0-1-2 és 3 évesen. Ennél nagyobb gyerekről nem tudok nyilatkozni (bár én ahányszor az intézetbe látogatunk mindig legszívesebben telepakolnám a kocsinkat gyerekekkel!!). Igazából nem negyedóra alatt kell dönteni ám! Elmentek az intézetbe ,elmondanak minden fontos infót a piciről és megnézhetitek. Aztán elküldenek haza és pár nap gondolkodási idő után ,ha részetekről oké lehet elkezdeni az ismerkedést. Az ismerkedés a 2 és 3 éves babóinknál kb. egy hónapig tartott úgy, hogy hetente kétszer voltunk látogatni (magyon messze volt, ezért nem tudtunk sűrűbben menni). De persze látogatni lehet akár naponta is, ez helyzetfüggő. Na szóval nyílvánvaló, hogy egy alkalom bizonyulhat kevésnek a döntéshez, de ha már két- háromszor egy órát eltöltöttetek vele ,az már ad alapot a felelősségteljes döntéshez, nem? Persze nem azt mondom, hogy járkáljatok oda egy hónapon keresztül és a végén mondjatok nemet, hiszen ez a gyereknek nagy törés lenne, de egy két tali még nem zavar bele senki lelkébe.A csecsemőotthonos ismerősünk szokta mondani, hogy inkább itt derüljön ki, ha valami bibi van,mint később.

Tényleg miért nem jöttök el a talira? Ott megleshetnétek pár örökbebabót is!! Most lesz szombaton nagyon szívesen látnánk Benneteket! BBilona ez rátok is vonatkozik ám! :)

108. bbilona
2007. szept. 27. 09:14

Kedves hardierika! Annyi helyről hallani a sok problémás gyerekről, nem furcsa? Bár látom az ismeretségi körben mindneki szalad a pénz után, nagyobb ház, több ház, luxusautó, csillogás, ami lényeges az meg elmarad. Ezt a gyerekek sínylik meg.Nincs sok tapasztalatom, 1 évig voltam bébiszittere 2 kislánynak, nagyon szerettem őket, bár nem volt nehéz dolgom velük.

Még most úgy érzem ha van egy kis szimpátia, akkor mehet a dolog egy nagyobb gyermekkel is, hiszen utána már te neveled a saját módszereid szerint a saját arcodra. Szóval én el tudom képzelni, hogy ez működik, lehet naiv vagyok.

Nem tudom elképzelni, hogy el lehet fogadni, hogy nem lehet gyermeked, bele lehet törődni, vagy bele lehet bolondulni. Az utóbbit nem ajánlom, de egy kicsit ebbe mindenki belerokkan. Én örülök annak, hogy olyan társam van, aki teljesen mellettem áll, azonosak az elképzeléseink ez már fél siker a boldog élethez.

Ismerem az érzést, megszakad az ember szíve, amikor minden a gyerekek körül forog a társaságban, ami normális, csak nekünk piszok nehéz. Mi sem szívesen vagyunk a barátaink társaságában, valahogyan mégis fel kell dolgozni nem nagyon marad más. Amit steiff ajánlott a találkozó, az számodra teljesen elképzelhetetlen?

A lombikról van valami hír, nekivágtatok?

107. hardierika (válaszként erre: 106. - Bbilona)
2007. szept. 26. 20:42
Kedves bbilona!Sajnos nem feltöltődés a gyerekek közt dolgozni manapság.Mondhatnám azt is,hogy a pedagógusi munka kimondottan stresszes.Nem a tanításról szólnak a napjaink.Fegyelmezni próbáljuk az egyre nehezebb magatartású iskolásokat.Egy nap után komoly pihenőt kell tartanom,hogy magamhoz térjek.És oly kevés az,akivel igazán lehet dolgozni!/Ezért sem értem a nagyobb gyerekek megismerési módját/Te egy előtted álló kisgyerekből hogy tudsz választani?Csak úgy,ha szerelem első látásra,ennek pedig igen kevés az esélye.Nos, nekünk ilyenből volt egy a három év alatt.Néha eljátszok a gondolattal,hogy nekem nem lesz gyerekem.Kétségbeejtő érzés.Bár van kolléganőm,akinek nem született és az örökbefogadása is kudarcba fulladt.Szerinte így is lehet boldogan élni.Ő sokat utazik szoros kapcsolatot tart a testvérei gyerekeivel.Még nem tudtam azonosulni vele.Mi is próbáljuk kellemes dolgokkal lefoglalni magunkat,főként a babánk halála óta:kirándulunk,várakat fedezünk fel Ausztriában,most mindketten angolra járunk.De észrevettem,hogy erősen társaságkerülő lettem,főként a gyerekeseké.Ez alól csak a hugom gyerekei a kivételek,na velük töltődöm amíg lehet.Kicsit szomorkás voltam most,nézd el nekem./talán sok volt a suli/Minden jót nektek!
106. bbilona (válaszként erre: 105. - Hardierika)
2007. szept. 25. 08:22

erika, várom a folytatást. Igen 32 évesek vagyunk, még bármi történhet,nem szegted a kedvemet én reménykedem abban hogy hamarosan hárman leszünk. Talpmasszázs, akupunktúra próbáltam már, olyan helyen ahol másnak akinek lombikkal sem......, nekünk nem segített.

A negyedóra az nagyon kevés, olyan agyament a rendszer, hogy az valami felháborító. Mintha nem számítana a gyerek egyáltalán. Szomorú.Ez a lélek, és az agy irányít mindent dolog, hmmm tudom hogy így van, de tudod jól ez nem olyan egyszerű. Neked többszörösen nehéz lehet, a gyerekek között élni a hétköznapokat. Vagy neked éppen ez a feltöltődés?

105. hardierika (válaszként erre: 104. - Bbilona)
2007. szept. 24. 19:09
Kedves bbilona!Mi először /3 éve / 6 éves korig jelöltük a korhatárt.Egyetlen kislányt ajánlottak nekünk ebben ahosszú várakozásban,akit nem tudtunk elfogadni eléggé furcsa körülményei miatt.6 nagytestvér,anyuka kezelés alatt...A testvérek kapcsolatot szerettek volna tartani,...sorolhatnám tovább.A nagyobb gyerekeknél eléggé furcsa körülmények között zajlik az ismerkedés.Egy negyed órás találkozást követően kellett döntenünk arról,hogy akarunk-e barátkozni a kislánnyal.Én ilyen hamar,ilyen körülmények között ezt nem tudom eldönteni.20 éve gyerekeket tanítok egy osztálynyi nebulóból sem vagyunk kölcsönösen szimpatikusok mindannyian egymásnak,nemhogy örökbefogadás szempontjából!Így aztán lejjebb szállítottuk a korhatárt,gondolván könnyebb a kapcsolat kialakítása.Ez évben a sorunk nem haladt még eggyel sem előbbre!Nem akarom a kedvetek szegni,ne értsd félre.Gondolom ti fiatalabbak vagytok nálunk:hidd el bármi megtörténhet/ha semmi bajt nem találtak,akkor is!/Természetgyógyász,kineziológus,...próbáltad esetleg?/Soha nem lehet tudni.Nekem a teljes lemondás jött be.Na ,akkor estem teherbe.Állítólag a lélek furcsán működik.El kell engedni azt amit akarunk.Majd még írok!Erika
104. bbilona (válaszként erre: 102. - Hardierika)
2007. szept. 24. 08:14

Kedves Erika! Ez igaz a babáknak keresnek szülőt és nem fordítva, tény itt nem miszámítunk, hanem a baba helye a világban a fontos. Ezek szerint 3 éves korig vállalnátok. Hogyan lehet hogy nem kaptok ilyen korú gyermeket? És ha bővítenétek a korhatárt?

Egyébként a lombikkal semmi gond nincs, neki kell vágni erővel, elszántsággal, kitartással felvértezve, hogy tudd minden esélyt megadtál, és sikerülni fog. Unokatestvérnél az utolsó lombik sikerült, és most sok nehézség és bánat árán, de 3 fiúgyermek boldog szülei.

Köszönöm kérdésed, mi 6 inszemet megcsináltunk, mivel semmi "bajunk" nincs úgy gondoltuk megállunk és örökbefogadunk, nem gondoltuk hogy ez ennyire lassú folyamat. Én nem, a férjem viszont teljesen elvetette a lombik gondolatát.

Szép napot, és soke rőt kívánok Nektek!

103. hardierika (válaszként erre: 100. - Steiff)
2007. szept. 21. 17:27
Kedves steiff!Köszönöm,majd írok ha indul a program.
102. hardierika (válaszként erre: 101. - Bbilona)
2007. szept. 21. 17:26
Kedves bbilona!Nemrég kaptam az utolsó tőrdöfést örökbefogadás ügyben amolyan kiskapu félétől:az örökbefogadás soha nem az örökbefogadó szülőkről szól,hanem a babáról.Neki keresik a legmegfelelőbb szülőket.Lehetőleg ne legyen se túl fiatal,se túl öreg és feltétlenül házasságban éljen.Bár ma többen"élettársak és viszonylag későn szülők/válás ,társkeresési nehézségek,anyagi okok,teherbeesési nehézségek/alkotják a valóságot,ez az alapítványokat nem érdekli.Bár rengeteg kivételről tudok,hogy babához jutott idősebb korban,egyedülállóként mindez ránk nem vonatkozik.Sem segíteni,sem gyorsítani nem lehet az elképzelésünket.Mint már korábban írtam idősebb baba sincs.3 év alatt egy ajánlat!Néha azt gondolom,hogy a lombik sem macerásabb.44 éves kor körülig azért még nem utasítottak el senkit a programból.Úgy tudom Tapolcán valóban fél év a várakozási idő,Győrben nekem az év elejét említették.Majd meglátjuk,végül is még a csodában is reménykedünk egy kicsit,hisz egyszer már sikerült minden orvosi segítség nélkül.Ti milyen tervekkel vagytok?Csak az örökbefogadás? Jelentkezni fogok,jó hétvégét!
101. bbilona (válaszként erre: 98. - Hardierika)
2007. szept. 20. 10:24

kedves Erika,


olvastam a helyzeteteket, és igazából nem értem hogy a ti esetetekben miért nem lehet gyorsítani, segíteni a dolgon, hogy ti is gyermekhez jussatok. Kiskapuk az alapítványoknál nincsenek?

A lombik nehéz dolog, mi nem mertünk nekivágni, de biztos lehetsz benne, hogy már benneteket is kiszemelt magának néhány kisgyerek, csak még azon civakodnak melyikőjük is látogasson be hozzátok:-)

Örülnék ha írnál a továbbiakban is, hogy mi van veletek, úgy tudom vidéken a lombikra időpontot kapni sem megy valami gyorsan, na nem elijeszteni szeretnélek.

Minden jót neked!

100. steiff (válaszként erre: 99. - Hardierika)
2007. szept. 20. 10:18
Szorítok ezerrel!!!!!!
99. hardierika (válaszként erre: 95. - Steiff)
2007. szept. 19. 22:04
Kedves steiff! Majd írok.Úgy néz ki,hogy Győrben fogunk belevágni a lombikba.Még nem voltunk megbeszélésen,de már telefonon egyeztettünk.Reménykedünk.
98. hardierika (válaszként erre: 96. - Bbilona)
2007. szept. 19. 21:58
Kedves bbilona!Köszönöm,kedves vagy.Azt hiszem megpróbáljuk:Győrben már érdeklődtem.Bár még konkrét időpontot nem kértem,de nekünk az örökbefogadás /főként a kisbaba/nagyon nagy csalódás.Olyan szépnek tűnik kívülről,aztán kiderül hogy nem minden úgy van a valóságban,ahogy azt az ember gondolná.Ne halogassátok,mert sajnos sokat kell várni míg szülők lehettek.Ez a szomorú helyzet 20007-ben.Nekünk van még 3 lehetőségünk a lombikban.Talán valamelyik kis lélek bennünk is választ mihamarabb és meg is születik egészségesen.Majd írok még.Legyen szerencsénk mindannyiunknak!
97. steiff (válaszként erre: 96. - Bbilona)
2007. szept. 19. 10:42
bbilona! Szegény férjednek nem lehet egyszerű! Tudod azt vettem észre, hogy a férfiak nem annyira rugalmasak ilyen témában ,hosszabb idő míg beleérnek a gondolatba. Talán azért jó lehet egy ilyen tali (nem akarom persze erőltetni, ne úgy vedd),hogy itt vadidegen ,de teljesen hasonló sorsú emberekkel találkozhat.Ráerősíthet arra, hogy jó úton jártok, hogy ezek a gyerekek ,családok semmiben sem kükönböznek más családoktól! Sőt!!
2007. szept. 19. 07:47

steiff, aranyos vagy, be-benézek néha. Látom megvan atalálkozó időpontja, már mondtam otthon, úgy látom hajlik rá. Nem nagyon merem feszegetni a témát, mert visszabújik a csigaházba. Tudod?

Hétfőn kellett mennünk a Gyámhivatalba, beszélgetésre, persze a férjemet és a családját ott mindenki ismeri, láttam rajta leverte a víz. Megbeszéltük, nincs mese el kell mondjuk a szüleinek mire is készülünk (nem akartuk, hiszen 2-3 év, meg hátha spontán...), ne mástól pletyka szinten tudják meg. Tegnap mentünk, kérdezem na akkor megbeszéljük velük, nem engedte. Lehet majd egyszer egyedül elmesélem anyósomnak. Vívódik szegénykém.


hardierika, szorítok nagyon hogy a lombik ha belevágtok boldogságban végződjön!

95. steiff (válaszként erre: 94. - Hardierika)
2007. szept. 15. 11:08

Szióka!

Végre valami jó is történt! Persze a lombikozás biztos nem könnyű feladat semmilyen értelemben. Én csak az inszeminációig jutottam el (szerencsére), de az sem volt egyszerű.

Figyu a talin javarészt várakozók lesznek! Persze nem akarom erőltetni, de olyan jó néha egy kicsit személyesen is dumcsizni a sorstársakkal... Egy kis feltöltődés sosem árt!!

94. hardierika (válaszként erre: 91. - Steiff)
2007. szept. 14. 20:41
Kedves Steiff!Ma megkaptam az Alfától a jelentkezési lapot,legalább ennyi haladás történt.Az az igazság,hogy ha sikerülne örökbefogadnunk nem mennék lombikra.Kettő volt Tapolcán,3-4 éve.Most inkább a Kaáli intézet felé hajlok,de sem egészségileg,sem lelkileg/főként anyagilag/nem kívánom az egészet.Egyébként a kislányunk nem lombik volt.Az örökbefogadási tanfolyam környékén foganhatott,Nem érdekes?A találkozót köszönjük,de majd inkább hármasban.
93. steiff (válaszként erre: 90. - Hardierika)
2007. szept. 13. 20:19
Most nézem, hogy zala megyeiek vagytok! Szept 29-én lesz egy öf-ós tali Zalaapátiban.Nem érdekel esetleg benneteket???
92. steiff
2007. szept. 13. 20:15

bbilona! Hahó olyan régen nem írtál!!!

Megvan a tali időpontja , írj ha erre jársz!!!

91. steiff (válaszként erre: 90. - Hardierika)
2007. szept. 13. 20:08

Szia! Mindenképpen szólj neki, lehet hogy pont az a pár nap fog hiányozni!

Hova jártok lombikozni? Jó, hogy még van lehetőségetek, bár remélem nem fog annyira megviselni, mint az előzők.

Még esetleg érdemes lenne korházban, nőgyógyásznál stb. ismeretséget szerezni, hátha találtok krízises anyukát, aki örökbe akarja adni a babáját!

90. hardierika (válaszként erre: 89. - Steiff)
2007. szept. 13. 11:49
Kedves Steiff!Az Alfás hölgy még nem küldte a jelentkezési lapot,rá kell még telefonálnom.Azon gondolkodom,hogy talán a lombikot kellene megpróbálnunk,van még 3 lehetőségünk.Nagyon megviselt az előző kettő is,azt mondtuk:soha többet!De ki gondolta volna,hogy szinte esélyünk sem lesz kisbabára az előzőekben leírt tapasztalatok miatt.Az idő pedig halad,nem is akarom elképzelni,hogy baba nélkül maradunk.Főleg így,hogy egy majdnem megszületett babát veszítettünk el.Csak reménykedni tudunk,nekünk is lesz talán egy .Erika
89. steiff (válaszként erre: 88. - Hardierika)
2007. szept. 12. 20:16

Szia hardierika!

De azért beadtátok az Alfához ugye?

Tegyesz vonalon nálunk is ez a helyzet, áll a sor már jó ideje.Állítólag most a 2003-ban jelentkezettek vannak soron.Több,mint elkeserítő...

88. hardierika (válaszként erre: 87. - Hardierika)
2007. szept. 8. 15:51
Kedves Steiff! Az Alfa szövetségnél nem volt akadály az együttélés.Csak az a gond,hogy nincsenek babák,és nem tudják garantálni,hogy a 4 év alatt ami nekem a 45. évemet jelenti lesz-e.Egyébként a Tegyesznél is hasonló a helyzet év eleje óta nem változott a sorszámunk.Nincs örökbeadható baba.Erika
87. hardierika (válaszként erre: 86. - Steiff)
2007. aug. 30. 21:08
Kedves Steiff!Megpróbáljuk.Köszönjük a bíztatást.Erika
86. steiff (válaszként erre: 85. - Hardierika)
2007. aug. 30. 20:09
Szia Erika! Azért az Alfát próbáljátok meg, sosem lehet tudni. Szurkolok, hogy sikerüljön a baba!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook