Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
55. dee (válaszként erre: 49. - Steiff)
2007. aug. 16. 23:23

Nem, a mi esetünk kivételes tündérmese.A kisfiam itt talált rám a hoxa portálon.:)))))

SOS futamban intéztük a papírokat,hogy születésekor azonnal hozzánk kerüljön.

Ő igazából Isten ajándéka.

54. steiff (válaszként erre: 51. - Bbilona)
2007. aug. 16. 21:58

bbilona! Persze nem csak a bürokrácia volt a gond, hiszen terhes lettem és mivel abszolút tapasztalatlan voltam szülőként+ a terhesség úgy gondolták, hogy sok lenne egyszerre (még azért az is belejátszott, hogy a lánykám nem volt egyszerű eset -mondjuk most sem az :-)) Aztán a szülés után azért aggódtak, hogy fog a két gyerek összeszokni, de mivel nem volt semmi gond, így sikerült összehozni a dolgot.

Hogy még fokozzam a jó hírt elárulom, hogy decemberben lett meg az alkalmasságink és január végén már látogattuk Őt!! Ez olyan igazán tündérmesés volt...

Persze azért tegyük hozzá, hogy ez 2004-ben volt ,most már azért kicsit más a helyzet. Már beszéltem több várakozóval és a következőket szoktam javasolni: a 0-3 éves kor jó(abba még minden belefér-mármint életkorilag),ha belefér érdemes belevenni azt ,hogy elfogadtok koraszülöttet, más etnikumut, kisebb korrigálható eü problémás babót stb. Persze azért ezeket jól át kell rágni, hogy tényleg tudtok vállalni pl. egy roma, vagy félroma babót.(Nekünk belefért és nem bántuk meg.) Kérjétek a regisztrációt az országos listára (ez inkább nagyobb gyereknél lehet előny, ott elvileg picik nincsenek), és persze a civil szervezeteknél, ha a nyílt öf-t tudjátok vállalni. Vannak olyan öf-ók, akik mindegyiknél sorban állnak, de vannak, akik megtudakolják adott szervezet tematikáját, elveit és amelyik a leginkább közel áll hozzájuk azt választják.Mire gondolok: pl.a Gólyahírnél ugye már a terhesség alatt megismerkedik az örökbeadó és az öf-ó pár és pl. van olyan, hogy együtt szülnek.Ez nagyon klassz, de jó párszor megesett, hogy az örökbeadó meggondolta magát, ami az öf-nak iszonyatos tragédia. A Bölcsőnél csak akkor találkoznak a felek, amikor a baba már pár hetes és az életetadó tuti biztos akarja az örökbeadást. Ez biztonságosabb az öf szempontjából, de nem 0 naposan vihetik el a picit.Az Alfánál is hasonlóan csinálják, mint a Gólyahírnél csak ott ugye lényegesen kevesebb a baba.

Várakozási idő:

Tegyesz: csecsemőre 2-4 év ,nagyobbacskára 1-2 év (persze nagyobbra lehet jóval kevesebb is).

Bölcső: mivel nincs sor pár hónaptól 1-2 évig ,a főnökasszonytól függ. Ő párosítja össze a feleket (sokat számít nála, hogy külsőleg hasonlítsanak), itt nem lehet tudni pontosan hányan állnak sorban (kb. 50-100-an).

Gólyahír: Sor van , de aki toleráns jóval előbb sorra kerülhet. 370 körül van a sorban állók száma kb. 2-3 év a várakozás.

Alfa: ők azok, akik sokadik gyereket is kiközvetítenek (ez már a tegyesznél sem trendi).A várakozás 3-4 év, a sorbanállók száma 160 körül van. Kb.ennyi.

Megsúgom, hogy a kis csapat mellet még minden este 7 öf fórumon vagyok jelen (van ahol, csak olvasgatok, de azért irogatok is). Nekem már mániámmá vált ez a téma,minden érdekel ami idevág.Most tervezek egy helyi öf-s klubot létrehozni, meg egy másikban is bent vagyok mint segítő és hát ilyenek.

53. steiff
2007. aug. 16. 21:14
Boroci! Írtam!
2007. aug. 16. 20:40
ma este gólyavarázs címmel látható az m2-esen egy dokumentumfilm a nyilt örökbefogadásról!23:20kor kezdődik!
51. bbilona (válaszként erre: 50. - Steiff)
2007. aug. 16. 09:25

steiff, többször elolvastam hogy biztosan jól értek-e mindent, vagy csak a szemem káprázik.

Számomra érthetetlen miért nem tudtátok egyszerre örökbefogadni őket (persze tudom a bürokrácián kívül még ezer oka lehet), ha annyira ragaszkodtak egymáshoz, szegénykék. Azért az nagyon jó hír, hogy az alkalmasságira köv. 4. hónapban szülővé válhattatok. Van erre mostanság is reális esély? Mi 0-3 éves korig vállatunk, kisebb problémával. Mit gondolsz?

Örülök hogy megtaláltalak, lehet sokat foglak nyaggatni:-)

Jó hogy a kis csapat mellett még erre is jut időd!

50. steiff (válaszként erre: 48. - Bbilona)
2007. aug. 15. 21:23

bbilona! Örülök, hogy segíthetek Neked!!

A nagyok nem ikrek, csak majdnem :4 hónap van köztük.Ők egy intézetben egy csoportban nevelkedtek és kezdettől fogva nagyon közel állnak egymáshoz.Mivel nem vérszerinti tesók, így nem tudtuk őket egyszerre örökbefogadni, csak egy év eltéréssel. A nevelt kislányunk sorsa csak soká fog eldőlni, többesélyes a dolog.

Röviden a történetünk: 2003 decemberben lett meg az első alkalmasságink.2004 márciusban hoztuk haza a nagylányunkat, aki akkor 2 éves volt.Még abban a hónapban terhes lettem és év végén megszületett a kisfiunk.2005 év elején új alkalmassági, majd májusban haza hoztuk a nagyfiunkat, aki akkor majdnem 3 éves volt.Ez év elején került hozzánk nevelésre a picilány 1 évesen.Közben 2006 év elején újabb alkalmaságink is lett (ugye ez már a 3.) ,az még most is ketyeg.Röviden ennyi. Szóval, ha van egy adag szerencse, meg némi tolerancia mehet ez picit gyorsabban is...

49. steiff (válaszként erre: 47. - Dee)
2007. aug. 15. 20:58
dee! Köszike! Nagyon szép a picurkád (meglestem) !! Sokat vártatok rá?
48. bbilona (válaszként erre: 46. - Steiff)
2007. aug. 15. 08:26

drága steiff,

köszönöm a leírást és a tippeket.Így most már kezd összeállni a kép. Ikertestvérek a legnagyobbak? Milyen szerencsések vagytok ilyen szép kis családdal. A nevelt kislányt is örökbefogadjátok, vagy neki van esélye visszakerülni a vérszerinti szülőkhöz? Csak sóvárgok, és elmondani nem tudom mennyi plusz energiát ad amit magatokról írtál. A köveket mi is mozgatjuk gőzerővel, majd meglátjuk mit rejtegetnek. Szép napot kívánok neked!

47. dee (válaszként erre: 46. - Steiff)
2007. aug. 14. 22:31
Gratulálok a családodhoz!
46. steiff (válaszként erre: 45. - Bbilona)
2007. aug. 14. 20:43

bbilona! Na szóval:úgy lehet jelentkezni a Gólyahírhez, ha megvan már a határozat, de még nem jogerős.Ez ugye pár hét előnyt jelent, de az is valami.

Ha a Tegyesznél minden megvan, ami a határozathoz szükséges és ők is javasolják, akkor az egész paksaméta papírt elküldik a helyileg illetékes gyámhivatalba.Ők tulajdonképpen a Tegyesz felügyeleti szerve: megnézik a papírokat és ,ha mindent rendben találnak megadják az alkalmassági határozatot. Előfordul,hogy kimennek környezettanulmányra ők is, de ez nem mindenhol van (nálunk egyszer sem voltak.) Az viszont tuti, hogy be kell menni egyszer hozzájuk elbeszélgetésre. Ez inkább csak formaság, hogy ők is megismerjenek Benneteket.Ezután (valamikor) megcsinálják a határozatot.Érdemes megpróbálni lemondani a fellebbezési jogotokról, mert így (elvileg) a határozat rögtön jogerőssé válik. Ezt vagy figyelembe veszik, vagy nem. Elvileg jogotok lenne rá, de nagyon kevés helyen veszik ezt figyelembe (én is mindig bepróbálkoztam, de mindig lehurrogtak).

Rólunk röviden: van két örökbebabónk ,ők 5 évesek,egy fiú-egy lány, van egy vérszerinti fiunk 2,5 éves és egy nevelt kislányunk 1,5 éves.

Hogy csináltuk? Jó kérdés. Jókor voltunk jó helyen, elfogadtunk olyan babót, aki másnak nem kellett (jaj ez olyan csúnya így leírva, de ugye érted mire gondolok), meg hát megmozgattunk minden követ...

45. bbilona (válaszként erre: 44. - Steiff)
2007. aug. 14. 08:50

steiff, akkor már is van egy kérdésem. Olvasgatok a Gólyahírnél olyanokat, akiknek nincs még meg a határozatuk mégis a sorszámukat kérdezgetik Gabikától. Félreértettem valamit? Nekünk az az infónk, hogy a TEGYESZ által adott határozattal lehet az alapítványoknál kopogtatni.

Még valami nem volt világos,mit is kell majd a helyi gyámhivatalnál csinálni? Miért kell oda is bemenni? Kell a határozathoz, ez egyáltalán nem volt számomra érthető?

Azt írod anno, és hogy nagy családod van kíváncsivá tettél. Hogy csináltátok?

Van saját is?

44. steiff (válaszként erre: 43. - Bbilona)
2007. aug. 13. 19:45
bbilona! Nagyon szívesen segítek amiben tudok. Nálam már eléggé letisztultak a dolgok és próbálok naprakész lenni az öf-ban.Anno nekem is sokat segítettek itt a neten olyanok, akik már otthon voltak a témában. Írj majd!!
2007. aug. 13. 08:29
steiff köszönöm szépen. Megkeresem a Gólyahírest. Aranyos vagy, egyenlőre állunk és várunk a határozatra. Milliónyi kérdésem van, várom hogy kicsit letisztuljon bennem a dolog. Ha sikerül bejelentkeznünk alapítványokhoz, valószínűleg lesz ez az amire nem találok választ és jelentkezni fogok, akkor nálad, ha ilyen kedvesen felajánlottad. Jó érzés:-)
42. steiff (válaszként erre: 41. - Steiff)
2007. aug. 12. 19:31
A Gólyahíres fórumon találsz egy örökbefogadót, akinek sikerült az örökbebabáját szoptatnia, ő nagyon szívesen ad tanácsot a témában. A nevét sajna nem tudom, de ha valaki érdeklődik mindig válaszol ,így meg lehet találni.
41. steiff (válaszként erre: 38. - Bbilona)
2007. aug. 12. 19:28

bbilona! Szia-szia! örülök, hogy visszataláltál!

Igen csak eltérő lehet, hogy mennyi idő alatt kap valaki babát. Valóban lehet pár hónap (bár azért ez egyre ritkább) és pár év is. Mi az első örökbebabónkért kevesebb,mint 1 hónapot vártunk, most meg már majdnem 2 éve állunk sorban és semmi.Mondjuk nekünk nem sürgős, mert pár év alatt jól megszaporodott a család, így mi mára igazi nagy család lettünk...

Nagyon szívesen segítek Neked akár privátban is, eléggé otthon vagyok már a témában!

2007. aug. 6. 15:35

megtaláltam: [link]

Bocsánat, hogy így magammal levelezek, de azért szeretném a véleményeteket is megismerni!

2007. aug. 6. 15:29
Mit gondoltok? Olvastam, hogy az örökbebaba szoptatásához, be lehet indítani a tejelválasztást, tudtok erről valamilyen információval szolgálni? Köszönöm előre is!
38. bbilona (válaszként erre: 31. - Steiff)
2007. aug. 6. 15:25
Drága steiff, köszönöm válaszodat. Olyan sok fórumba beleolvasgatok, hogy néha eltévedek a labirintusban, most sikerült csak ide visszatalálnom. 0-3 éves korig jelöltük be a Tegyesznél, de megpróbáljuk ugye a nyílt örökbefogadást is, akkor lehet hogy mindhárom alapítványnál. Ha jól értem nem elég, hogy a tegyesz listáján vagyunk, még fel kell kerülnünk egy külöm orszogos listára is. Hall az ember mindenfélét, 3 hónap, 2 év míg gyermeked "születik", reménykedünk a csodában, és nagyon meglepődtem saját magamon amikor elkezdtem imádkozni édesanyákért, a megszületendő gyermekükért, a segítségért hogy ne az abortuszt hanem az örökbeadást, vagy a gyermek megtartását válasszák. Remélem segít néhány kis életnek! Jól rád zúdítottam, ne haragudj. Az ember olyan tanácstalan, és már annyira szeretne, de ezt biztosan tudod. Ti hogyan jutottatok el idáig?
37. dee (válaszként erre: 36. - Vanduska2)
2007. júl. 29. 13:20

Szerintem lehet,de külön-külön is tudnak örökbefogadni.

Tehát a magyar állampolgárnak itt könnyebb.

2007. júl. 29. 11:34
Valaki tud segiteni? Lehet orokbe fogadni babucit ha a feleseg magyar a ferj viszont kulfoldi allampolgar?
35. steiff (válaszként erre: 33. - Dexx)
2007. júl. 27. 16:11
A pártfogás régebben tényleg létezett, de aztán azt találták ki,hogy ez nem tesz jót a gyereknek,így megszüntették. Azt tudom esetleg ajánlani, hogy vannak olyan civil szervezetek,akik pl. állami gondozott gyerekeket patronálnak (kirándulás, ünepségek, színház stb.).Ha találtok egy ilyen szervezetet ők biztos örülni fognak, ha besegítetek nekik. És ehhez persze nem kell pénz, meg semmi, csak jó szándék és segíteni akarás.
34. steiff (válaszként erre: 32. - 3151faa75e)
2007. júl. 27. 16:06
Elvileg lehetséges ,bár inkább félvér babák vannak elvétve, de nagyon-nagyon ritka.Nem sok esély van rá, hogy sikerül, de persze meg kell próbálni.
33. dexx
2007. júl. 27. 13:21
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e "pártfogás", pl. egy gyermekotthonban lévő kisgyermeket lehet-e külsősként támogatni, látogatni, elvinni kirándulni, stb. Párommal mindketten imádjuk a gyerekeket, de a körülményeink még nem olyanok, hogy saját gyermeket vállalhatnánk. De szívesen segítenénk olyanokon, akiknek senkijük sincs. Szeretnénk színesebbé tenni az árván maradt kicsik napjait.(Hosszú távon mi is szeretnénk örökbefogadó vagy nevelőszülővé válni, mivel anno páromat is örökbefogadták a szülei.) Szerintetek van ilyen?
2007. júl. 26. 23:08

Tud valaki segíteni?Fogalmam sincs hogyan működik az örökbefogadás.Mi van akkor ha az embernek kimondott elkébzelései vannak.Én nagyon szeretnék egy néger gyereket örökbefogadni,de magyarországon ez lehetséges lenne?

Előre is köszönöm.

31. steiff (válaszként erre: 30. - Bbilona)
2007. júl. 12. 22:07

Szia! Nyugodtan add csak be mindenhova a papírjaitokat, de (mivel nem mindenki örül neki),ne mondjátok el. A Tegyesznél az országos listára is mindenképpen regisztráltassátok magatokat!

A Gólyahír nagyon gyors volt ,de most rengeteg a sorbanállók száma. Az Alfa valamivel lassabb, ott kevesebb a babó.A Bölcsőnél meg kiszámíthatatlan a dolog, mivel nincs sor- lehet nagyon rövid a várakozás, de persze hosszú is. A tegyesz meg tegyesz ,no komment.

Milyen babát szeretnétek?

2007. júl. 12. 14:33

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék tőletek kérni.4éves próbálkozás, és 6 sikertelen inszemináció után vagyunk,gyermekünk sajnos még nincs. Lassan megkapjuk a határozatot, és bejelentkezhetünk egy Alapítványhoz, de tanácstalan vagyok melyik is lenne a legjobb, leggyorsabb? Mennyire etikus mindenhová bejelentkezni? Mások ezt hogyan csinálják?

Előre is köszönöm.

29. steiff
2007. júl. 2. 20:58

Szia Umber!

Bár csak véltlenül bukkantam erre a fórumra szívesen válaszolok a kérdéseidre.

Nem akarlak elkeseríteni, de nem sok esélyetek van másfél-két éven belül újszülöttet örökbefogadni. Eleve az alkalmassági megszerzése 4-6 hónap. A Tegyesznél minimum 2, de inkább 3-4 év a várakozás csecsemőre, az alapítványoknál ennél azért jóval kevesebb, de csak az Alfa Szövetség jöhet szóba nálatok, ott meg nagyon lassan megy a sor 3-4 év,mire sorra kerülnétek. A többiek csak max 1 gyerekes családokhoz közvetítenek babát.Az, hogy roma babát is elfogadtok, elvileg meggyorsíthatja a folyamatot, de ez sajna nem biztos (személyes tapasztalat). A Tegyesznél attól is függ,mikor kerültök sorra ,melyik megyében laktok. Vannak ugyanis olyan megyék, ahol viszonylag kevesen állnak sorba, és olyan is ahol nagyon sokan. Ja és még valami, azt hiszem ennek sem fogsz örülni (bocs!!) jóval többen várnak kislányra,mint kisfiúra, így ez is megnöveli a várakozási időt.

Ha még van kérdésed írj, szívesen válszolok!!

28. umber (válaszként erre: 25. - Dee)
2007. júl. 1. 23:19

Sziasztok!

Van két gyönyörű fiam, az egyik 2 és fél éves, a másik 3 hónapos. Elgondolkodtunk a párommal, hogy esetleg örökbe fogadnánk egy kislányt, mert én három gyermeket szeretnék, a párom meg tart tőle, hogy elférfiasodik a háztartás. Én úgy szeretném, hogy még tudjam szoptatni is a kislányt, a nagyobbik fiamat másfél éves koráig szoptattam, de tovább is ellehet húzni. Még el sem kezdtünk intézni semmit. Van esély egy újszülött örökbefogadására, mondjuk másfél-két év alatt?

Beteg gyermeket nem hoznék a családba, mert az úgy érzem visszahúzná az egész a családot, meg a meglévő gyermekeimet, de mondjuk egyáltalán nem zárkóznánk el esetleg roma gyermektől.

Az egzisztenciánk biztos, de közel sem vagyunk gazdagok, a házunkat hitelből vettük és nem tudunk nagy keresetet felmutatni, meg egyenlőre külön szobája sem volna a kicsinek, egy darabig a bátyjaival lakna egy szobában, aztán később bővítenénk a házat.

Egyébként a fiaim szépen fejlődnek és a védőnő is és a háziorvos is jó véleménnyel van rólunk.

27. Kriszta67 (válaszként erre: 15. - Magdala)
2007. márc. 30. 20:18

Szia Magdala


Én teljesen új emberke vagyok ezek a fórumon. Tudnál több információt megadni az örökbefogadásról és, hogyan mennyire lehet az időt lecsökkenteni?

26. komolyka (válaszként erre: 25. - Dee)
2007. márc. 9. 08:17

Szia Dee!

Akkor hamarosan megszületik a babátok? Ha jól sejtem, nyílt örökbefogadást csináltok, ezért tudjátok előre, mikor fog megszületni a baba. Nincsenek félelmeid amiatt, hogy az igazi szülők ismernek titeket, és esetleg megjelennek majd a gyerek életében? Én ettől nagyon félnék.

Meg a genetikától is. Szerintem nem csak arról van szó, hogy mennyire lesz okos a gyerek, hanem arról is, milyen betegségeket örököl. Ezt viszont nem lehet "kinevelni" belőle sajnos.

Nem kötözködni akarok - vagy legalábbis nem Veled akarok kötözködni. Én még küzdök az örökbefogadás gondolata ellen, még bízom benne, hogy összejöhet a saját baba - csak ne telne ilyen gyorsan az idő...!

Neked sok sikert a babához!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook