Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
235. kreta88
2008. jún. 2. 14:08

Sziasztok!

Meg uj vagyok a temaban , de mar olvasgattalak benneteket.

Tudnatok segiteni par kerdesben?

Mielott bejelentkeznek a tegyeszhez, szeretnek par infot megtudni,mert lehet nincs is ertelme jelentkeznunk meg.

- Szukseges hazasnak lenni? Mi a parommal hivatalosan is egyutt elunk ( Ugye ezt le kellett irni kozjegyzo elott, a lombikokoz ), de meg nem vagyunk hazasok es lehet nem is leszunk.

- A kornyezettanulmany milyen komoly?Ugyanis,mi meg nem vettunk nagy , kertes lakast! A pesti kis garzonunkban lakunk, ami modern es fullos, de kicsi. Mindig azt mondtuk, majd ha jon a baba, veszunk egy nagy lakast, de sajnos ez eddig mindig elmaradt:(Lehet ez akadaly? A bankszamlan ott a penz a lakasra, de meg nem talatuk meg az igazit.Ez lehet nekik jo magyarazat?


Koszonom elore is valaszt! Es kivanom mindenkinek, hogy egszer a kezeben tarthassa a kisbabajat:)En is errol almodom:)

234. Akymo (válaszként erre: 228. - Mostro01)
2008. máj. 7. 23:04
Szia! Én egyedülállóként fogadtam örökbe a legkisebb babámat, szívesen segítek, keress meg privin.
233. Ani-ko
2008. ápr. 27. 20:08

Az örökbefogadás elindításához jelentkezni kell a Tegyesznél, amely minden megyében máshol van. Ott elmondanak mindent. Utána az alapítványoknál érdemes érdeklődni a jelentkezés feltételeinél. Ajánlanám a Gólyahír Egyesületet, ők nagyon profik.

www.golyahiregyesulet.hu

Ott megtalálod a telefonos elérhetőségeket is!

232. zolvi
2008. ápr. 9. 10:38

Sziasztok


Mi is örökbefognánk egy gyermeket,jó körülmények között élünk,családi házban.

Ha valaki tud információt adni,kérem írjon nekünk.

Köszönjük.

231. aldav
2008. ápr. 8. 16:04

Sziasztok!


Örökbefogadással kapcsolatban szeretnék tőletek kérdezni egy pár dolgot:

Pontosan hogyan kell elindítani,mit kell tenni,személyesen,levélben?

Mi szükséges hozzá?

Nagyon megköszönném a jó tanácsokat!

Köszönöm!

2008. márc. 21. 12:44
A gyámhatósághoz.
229. dee (válaszként erre: 228. - Mostro01)
2008. márc. 18. 21:37
Szia!Van esélyed,csak kisebb,mint egy házaspárnak.A TEGYESZ-nél érdeklődj ott minden kérdésedre válaszolnak.
2008. márc. 17. 10:31
Sziasztok! én 31 éves nő vagyok és szeretnék örökbefogadni. Ha valaki tudna segíteni abban hogy egyedülállóként lehetséges-e? Esetleg van-e valaki akinek ez így sikerült? Mik az esélyek?
227. Bányai Szilvi (válaszként erre: 226. - Steiff)
2008. márc. 2. 18:27

Igen, tudom...

és köszönöm az összes jó tanácsot!

226. steiff (válaszként erre: 225. - Bányai Szilvi)
2008. febr. 29. 18:42

Szia Szilvi! Ha megérett már az elhatározásotok ne halogassátok sokáig a dolgokat!Az alkalmassági megszületése általában 4-6 hónap és utána jön még sok-sok év várakozás. Mivel egyre többen állnak sorba a várakozási idő is folyamatosan nő.

Gondolj bele,ha pár év múlva kezdetek csak neki akkor ahhoz még adj hozzá 3-5 évet (vagy többet)!!! Nem kis idő...

225. Bányai Szilvi (válaszként erre: 224. - Steiff)
2008. febr. 29. 12:21

Kedves Steiff,

nagyon köszönöm a részletes felvilágosítást!

Ahogy azt már az adopt.hu-n is írtam, mi inkább csak egy pár év múlva futnánk neki a dolognak, de szeretném már most minnél jobban körüljárni és megvizsgálni ezt a kérdést.

Egyelőre nevelgetem még egy kicsit a már meglévőket! :-)


Jó egészséget kívánok Neked és családodnak is!

Üdv:

Szilvi

224. steiff (válaszként erre: 223. - Bányai Szilvi)
2008. febr. 28. 23:21

Szia Szilvi! Köszi szépen nagyon hízelgő! :-)

Szóval kétféle öf van a titkos és a nyílt. Titkosnál a tegyesz közvetít, nyíltnál alapban a civil szervezetek (bár már a gyámhiv. is csinálhatja, de nem jellemző). A civilek alapvetően újszülött babákat közvetítenek, de elvétve akad nagyobbacska is. A titkos öf-nál a gyermek bekerül az állami rendszerbe, örökbeadhatóvá hosszú hónapok, évek alatt válik. Így itt inkább nagyobbacska (nem újszülött) babák vannak, akik egyrészt intézetekben, lakóotthonokban ,másrészt nevelőszülőknél élnek.

Mindkét fajta öf-hoz meg kell szerezni az örökbefogadói alkalmasságit (függetlenül attól, hogy van már gyereketek).A tegyesz végzi a vizsgálatot, ami 4-6 hónapot vesz igénybe (ha szerencsétek van kevesebbet, de ez az átlag).Ha minden ok és alkalmasnak találnak elküldik a javaslatukat a gyámhivatalba, ők is vizsgálódnak egy csöppet, majd megszületik az alkalmassági határozat.Két évig érvényes és, ha addíg nem zajlott le az öf, további egy évvel meghosszabbítható.

A várakozási idő sok dolog függvénye: melyik öf-t választjátok, milyen babát szeretnétek (mennyire vagytok bevállalósak), mekkora babót (nyilván minél nagyobb ,annál rövidebb a várakozás, miután inkább a picurkákat részesítik előnyben), hol laktok (vannak jobb és rosszabb megyék) stb. Általában 2-5 év a várakozás.

Sok infót találhatsz az örökbefogadás.lap.hu-oldalon


Edite,safi v,tales! Remélem picit nektek is tudtam segíteni!! :-)

223. Bányai Szilvi (válaszként erre: 219. - Steiff)
2008. febr. 27. 21:32

Szia Steiff,

nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Nagyon örülök! :)

A Te neveddel már az örökbefogadók klubjának honlapján is találkoztam és láttam, hogy nagyon értesz a témához... :) És nagyon szépek a gyerekeid is!

Azt jól gondolom, hogy állami gondozásból is lehet gyermeket örökbefogadni? És, ha igen, akkor annak mi az ügymenete és akkor mennyit kell várni? És így, hogy nekünk már van gyerekünk, nekünk is át kell esnünk a különböző "vizsgálatokon"?

Én azoknak a bizonyos alapítványoknak a weboldalán úgy olvastam, hogy ők inkább újszülötteket mentenek meg. Nekünk nagyobb kisgyerek sem akadály.

Előre is köszönöm szépen a válaszodat, üdv:

Szilvi

222. tales
2008. febr. 27. 00:39
Szeretnék csatlakozni az előttem szólóhoz, bár mi még nem várunk a kisgyerekre, de már régóta foglalkozunk a gondolattal, szóval minden ezzel kapcsolatos téma nagyon érdekel minket. Mi a teendő, mit kell csinálni, kinek van tapasztalata? Írjatok! Várom, várjuk! M.
221. safi v
2008. febr. 26. 12:08

SZIASZTOK


HOSSZÚ ÉVEK ÓTA VÁRUNK MÁR EGY GYERMEKRE,EZIDÁIG SAJNOS MÉG NEM ADATOTT MEG.

ÖRÖKBE SZERETNÉNK FOGADNI EGY GYERMEKET.

RENDEZETT,JÓ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT ÉLÜNK,SZÉP KERTES HÁZBAN.HA VALAKI TUD INFORMÁCIÓT,TANÁCSOT ADNI,AZ ÍRJON NEKEM.KÖSZÖNÖM!

220. edite
2008. febr. 25. 19:36

SZIASZTOK!


EGY KIS SEGÍTSÉGET KÉRNÉK TŐLETEK.NÓGRÁD MEGYÉBEN LAKUNK.EGY GYERMEKET SZERETNÉNK ÖRÖKBEFOGADNI.NEKÜNK NINCS SAJÁT GYERMEKÜNK,EZ MÉG NEM ADATOTT EDDIG MEG.

TUD VALAKI INFORMÁCIÓT ADNI,HOGY ITT MENNYI LEHET A VÁRAKOZÁSI IDŐ? ITT IS VANNAK ALAPÍTVÁNYOK? AKI INFORMÁCIÓT,TANÁCSOT TUD ADNI,...KÉREM VÁLASZOLJON!

KÖSZÖNÖM!

EDITE

219. steiff (válaszként erre: 218. - Bányai Szilvi)
2008. febr. 24. 19:03
Szia Szilvi! Jó hírem van semmi akadálya, hogy örökbefogadjatok. Annyit viszont tudnotok kell, hogy a Tegyesznél semmi gond nem lesz, de vannak olyan civil szervezetek, akiknél majd nem tudtok sorban állni (de inkább a gyerekszám miatt). Nyugodtan kérdezz, ha még érdekel más is.:-)
2008. febr. 24. 00:21

Sziasztok,

Ti biztosan tudtok nekem segíteni. Van már két saját kislányom és szeretnék egy babát örökbefogadni is. Szerintetek ez lehetséges?

217. 05e37910a8 (válaszként erre: 215. - Steiff)
2008. febr. 1. 09:33
Ja,meg először is te "siettél" a segítségemre:-)))
216. 05e37910a8 (válaszként erre: 215. - Steiff)
2008. febr. 1. 09:32
Steiff!Csak az igazat írtam!:-)Tényleg kened-vágod a témát,s nagyon aranyos is vagy:-)
215. steiff (válaszként erre: 213. - 05e37910a8)
2008. jan. 31. 20:33
Noédon! Most elpirultam... :-)
214. *mónika* (válaszként erre: 213. - 05e37910a8)
2008. jan. 27. 17:09
Köszönöm szépen a segitséget
213. 05e37910a8 (válaszként erre: 212. - *mónika*)
2008. jan. 26. 17:56
Szia!Először itt Steiffhez!:-)Nagyon jól ismeri a témát,s nagyon aranyos!Hivatalos helyen meg a Tegyesznél,ha jól tudom,amelyik felétek területileg illetékes.
2008. jan. 26. 14:13
Sziasztok! Tudnátok nekem abban segiteni, hogy ha örökbe szeretnék fogadni kisgyereket, hová forduljak legelőször? Köszi
211. dee (válaszként erre: 210. - Nárcisz)
2008. jan. 23. 21:40

Szia!Mi 9 hónapja hoztuk haza a kisfiunkat.

Ne aggódj,az élet megold mindent.A gyakorlatban jön minden egymás után.:)

Én pénteken még dolgoztam és vasárnap megszületett a kisfiam.Végig ott voltam a kórházban,onnan telefonáltam a munkahelyemre.Igaz én jó előre szóltam.Ők is várták a babát velem.

210. Nárcisz (válaszként erre: 206. - Steiff)
2008. jan. 23. 18:56
Köszi a sok új infot. Nagyon érdekel a téma. Csak azért is idegenkedünk a párommal az ilyen nyilvános találkozóktól, mert persze nem fogjuk a gyermekünket és a környezetünket sem hazugságban tartani öfo ügyben, de nem akarjuk, hogy a mindennapjainkat folyton ez a téma járja körül. De úgy érzem, azért is jó az ilyen netes fórum mert annyi kérdés lenne bennem, de annyira tájékozatlan az ember sok gyakorlati dologban az eljárással kapcsolatban, hogy tudatlanságában sokszor azt sem tudja, hogy mit kérdezzen. A 21 órás tanfolyam is inkább a lelki dolgokra volt kihegyezve, mint a gyakorlati dolgokra.
209. steiff
2008. jan. 22. 21:40

Nárcisz! Ajánlom figyelmedbe:

[link]

érted érem...

208. steiff (válaszként erre: 202. - Addry)
2008. jan. 22. 21:27

Addry! Szerintem a legbiztosab érv az, hogy igenis nagyon fontos a gyereknek, hogy legyen testvére, aki segíti és ha mi már nem leszünk ők lesznek egymás támaszai (tudom, hogy ez kicsit szentimentálisan hangzik , de ez is egy szempont). Én látom a gyerekeimen ,milyen jó hogy többen vannak- egyrészt irtó jól eljátszanak egymással, másrészt segítik, támogatják is egymást (pedig még kicsik).

A tanfolyamot és az öf előtti tanácsadást (vagy valami ilyesmi volt a neve- a pszichonéni csinálta) nem kell megismételni, a többi van újra. Szerintem nem vészes, végülis a tanfolyam volt a nagyobb volumenű dolog.Modjuk az érdekes, hogy a többedik alkalmassági megszerzése sem megy gyorsabban,mint az első. Vajon miért??

Azt biztos hallottad már, hogy elvileg az öf-ott babának kell a legkisebbnek lennie, így nagyobbacska babót csak úgy tudtok öf-ni, ha ő kisebb lesz,mint az első gyereketek (a 2 év korkülönbséget a civilek is be szokták tartani). Igazából nincs ötletem, hogy melyik szervezetnél a legrövidebb a várakozási idő, mert ez mostanában mindenhol megnőtt . Én azt szoktam mondani, hogy ha nem ütközik az elveitekkel, akkor mindenhova be kell adni a papírokat, csak nem kell elmondani (persze, ha már megjött a baba, akkor kell szólni mindenhova). Vannak, akik nem ezt a nézetet vallják, hanem ahhoz a civil szervezethez adják be a kérelmüket, akinek a mnetalitása a legközelebb áll hozzájuk. Én személy szerint ezt is elfogadom, döntsön mindenki a sajás szíve szerint. :-)

207. steiff (válaszként erre: 204. - Nárcisz)
2008. jan. 22. 21:06
Nárcisz! Ez munkahely függő dolog, pont erről beszélgettünk egy másik fórumon nemrég. Ha olyan a munkahelyed, hogy nem érzed veszélyét annak, hogy megtudják a dolgokat, akkor mondd el, de ha nem akkor majd megtudják, ha itt az ideje. Én speciel nem mondtam el, csak akkor mikor már ismerkedni jártunk és tudtam, hogy kb. meddig dolgozom még. Végülis szerintem ráérsz még, hisz oly sok a várakozási idő.
206. steiff (válaszként erre: 205. - Nárcisz)
2008. jan. 22. 21:02

Szióka!Üdv közöttünk!

Nem akartam senkit megijeszteni ezzel a hátsó ajtós dologgal!!!! Szigorúan önkéntes alapon mennek a bemutatkozások, abszolút nem kötelező!! De én azt hiszem, hogy aki megkapja a várva várt babát a legnagyobb örömmel fog bemenni azon a bizonyos ajtón.(Arról nem is beszélve mennyire húzóerő ez a várakozók számára.:-) ) Ezért nehogy ne jelentkezzetek, nagyon korrektek amúgy.

Az Alfánál megy leglassabban a sor, mert ott a legkevesebb a baba. Olyan 200 körüli a sorbanállók száma, a nyáron 3-4 éves várakozási időt mondtak.

Egyébként a Gólyahírnél 400 körüli a sor és ők is 3-4 évet mondanak.

A Bölcsőbél nincs sor, ott a főnökasszony dönti el, hogy kit kivel "párosít" és legendásan jó ebben. Nála lehet pár hónap és 2 év is a várakozás, viszont nagyon szűri a jelentkezőket (kb. 50-100 körüli a várakozók száma).

Van még a Fészek Alapítvány, ők januárban kezdték el a közvetítést, nyílván nincs még tapasztalatunk, de én ismerem a főnökasszonyt, nagyon korrekt ő is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook