Migrénaura (beszélgetős fórum)


1 2
34. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Adam28)
2020. júl. 17. 18:01
Szia, az én Ádámom 10-éves kora óta szenved tőle, a Divascan mellé szedjél magnéziumot,de az sem mindegy melyiket, nálunk a 300 szemes rossmannos vált be, minden Divascan mellé egy magnézium. A migrénre csodaszer nincs.
33. Adam28
2020. júl. 17. 17:37

Sziasztok!

Van itt még valaki?

13 éves koróm óta szenvedek aurás migréntől. Volt hogy évekig elő sem jött. Pár éve újra elkezdodott évente 3-4 alkalommal. Viszont ebben az évben kb 30nál tartok 6 hónap alatt, van hogy 2 naponta elojon, utana rosszul vagyok napokig. Voltam vizsgálatokon stb, semmit nem mutat ki. Divascant szedek az sem segít. Próbáltam a kaján is változtatni az sem segített. Nem dohányzom, nem iszom alkoholt. Van egy kis sulyfeleslegem és magas vernyomasra gyogyszert szedek. Nektek van valami csodaszer ami bevalt vagy valami taktika? Köszönöm előre a válaszokat

32. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 31. - Siker3)
2017. jan. 6. 20:38
most már értem mi az aura, nekem is ez volt csak nem tudtam, hogy így hívják. nekem gyakorlatilag az imigran és a Kefalgin szüntette meg a migrént, de ha gondot okozott az Imigrén, akkor az neked nem lesz jó. És a Kefalgint próbáltad? Az is nagyon jó, nálam gyakorlatilag megakadályozta a roham kialakulását pedig nagyon durva migrénrohamaim voltak. Hát az étkezés, ehhez nem tudok hozzászólni, én ugyanazt eszem mint régen és ettől a két gyógyszertől szűnt meg végleg pár hónap alatt.
31. siker3
2017. jan. 6. 13:36

Igen a fények az aurák vagy a látótérkiesés tehát a szemet érintő fura dolgokk.

Az imigrant nekem is ajánlották korábban de sajnos erős mellékhatásai miatt nem nagyon mertem, mert szívbetegeknél nagyobb a kockázat. Két alkalommal próbáltam.

Az orvosom egyértelmüen a bélrendszerhez, emésztéshez és az ételekhez ill. a nátrium glutamáthoz köti.

Láttam, hogy itt is sokan az étkezési szokásokhoz vagy az ételekhez kötötték. A görögdinnye,a sajtok,a kovászos uborka, a vörösbor, a kel-dolgok nálam is kiváltja.

Nátrium-glutamátot azonban kihagyni az étkezésből szinte lehetetlen.

30. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 29. - Siker3)
2017. jan. 5. 20:02
Szia én nagyon durván migrénes voltam, nem tudom aurának mit neveztek, de nekem fénykígyók fénypontok kezdtek "úszkálni" a látómezőmben, aztán jött a hányinger és totál "kikapcsolás" néha még beszélni is alig tudtam. Egyszer kikötöttem a Szent Istvánban hétvégi ügyeleten annyira rosszul voltam, na most ott találtam egy normális dokit aki nem azt mondta hogy ez természetes és így jó hanem hogy veszélyes és ki kell kezelni, ezt írta fel: Kefalgin enyhébb (de erős) migréngyógyszer amikor kezdődik a roham rögtön be kellett vennem, így a nagy rohamot megúsztam. Ha valahogy mégis kifejlődik a nagy roham Imigrén nevű gyógyszer (ez nagyon erős migréngyógyszer) Ezt a gyógymódot alkalmaztam cca fél évig és 6 éve nincs migrénem. Ne hagyjátok kezeletlenül mert bármi lehet belőle.
29. siker3
2017. jan. 5. 13:52

Sziasztok!

Most találtam az oldalatokra és nagyon örültem. (Bocs!) Mármint, hogy valóban nem vagyok egyedül. Sajnos nekem is aurás migrénjeim vannak, néha nagyon durvák, az aurák visszatérnek van, hogy a roham alatt 3x-4x is jön fejfájás mellett! 10-20 percekre elmúlik majd visszatér. Közben fejfájás is van.

Nagyon rossz!

A neurológusom szerint roham alatt bármi lehet. Szerinte ez normális. Ismer olyan nőt, akinek napokig van.

Szóval szenvedés az egész.

Volt már valamelyikőtöknek több aurája egymás után? Esetleg fejfájás mellet?

28. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Petra025)
2014. ápr. 22. 10:32

[link]


:D

27. Petra025 (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2014. ápr. 22. 10:17
Akkor pontosabban fogalmazva, azóta nem jött elő. Imádom ezt a hoxát, hogy mindig mindenki minden szóba beleköt:-)))
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - Petra025)
2014. ápr. 22. 10:11
Akkor jelentheted ki hogy soha többé mikor a halálos ágyon fekszel az utolsó percedben... Ez sajnos örök élet. Csak néha csendben meglapul...
2014. ápr. 22. 09:59
Nekem is így kezdődött a migrén mindig. Viszont amióta terhes lettem a kisfiammal soha többé nem jött elő.
24. pzm3 (válaszként erre: 6. - Caprica76)
2014. ápr. 22. 08:50
Azt vettem észre,hogy időjárás változáskor jön elő.Pont a múlt héten volt olyan,hogy egymás után háromszor jött ez a roha.t vibrálás.Ilyenkor nagyon rosszul érzem magam.Mikor észre veszem,hogy elkezdődik a vibrálás,akkor beveszek egy fájdalomcsillapítót,és ha szerencsém van nem lesz olyan migrénem,hogy napokig nem vagyok észen utána.Beutalt a háziorvosom a fejfájás ambulanciára,de közbe jöttek dolgok,és nem jutottam el.De most gondolkozom,hogy kérek még is csak megint egy beutalót,mert nagyon megkeseríti ez a dolog az életem.A legrosszabbkor jön rám ez a dolog mindig.Azt én is olvastam,hogy ez a jelenség megnöveli a stroke esélyét.Ez elég para...
23. kisj
2014. ápr. 22. 06:28
A szemészetet is látogasd meg.
22. Caprica76 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. ápr. 21. 19:36
Ok :)
21. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Ubi pretium)
2014. ápr. 21. 19:19
Az MR-re jó, hogy elküldtek. Az azért kimutatná, ha más baj lenne.
20. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Caprica76)
2014. ápr. 21. 19:18
Ja, igazad van! Te voltál az is, aki a sztrókot írta! :)
19. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Caprica76)
2014. ápr. 21. 19:15
Én viszont még az 1. hsz-edre reagáltam, a többit nem olvastam el.
18. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - Ubi pretium)
2014. ápr. 21. 19:00
dettó :)
17. ubi pretium (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. ápr. 21. 18:54
MR-re elküldtek,és ennyi.Azért ez azon túl,hogy baromira fáj,a fej majd' szétszakad és nem látok,hányok,stb...szóval túlélhető.Tizenhét éves korom óta volt időm megszokni és kezelni vhogy a helyzetet :)
16. Caprica76 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. ápr. 21. 18:47
Pont én írtam, hogy a sztroke előjele is lehet és, hogy orvoshoz szándékozom fordulni a problémával. A fórumon való megvitatás nem zárja ki. Szóval köszönöm, de olvass figyelmesebben.
15. zsazsu
2014. ápr. 21. 17:16

Sziasztok! van egy másik fórum is erről!


[link]

14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Ubi pretium)
2014. ápr. 21. 17:12
És orvosnál nem voltál ezzel? Nem kellene azért kivizsgálni?
2014. ápr. 21. 17:08

Nekem is van (volt) rendszeresen, nálam az alváshiány okozza. Amíg havi 8-10 ügyeletem volt amikor alvás helyett dolgoztam, minden másnap jött a migrén. Amióta nem dolgozom ill. nem ügyelek, azóta nincs migrén sem.

Az aura nálam abban nyilvánul meg, hogy mindent sokkal színesebbnek látok, mint amikor a tévén a maximumra állítják az élességet és a színtelítettséget is. Nekem régebben a Quarelin vált be, de már nincs forgalomban. Újabban az Algoflex-M kávéval kombinálva ami jó, a spéci migrénellenes gyógyszerek semmit nem értek (Imigran pl.) ráadásul jó drágák is...

12. ubi pretium (válaszként erre: 1. - Caprica76)
2014. ápr. 21. 16:09
Mostanában hetente 2x biztos átélem.Már rutinos vagyok benne sajnos.Időben elkapni egy erős gyógyszerrel,akkor nem fajul így el.De ezt nagyon nehéz,mert olyan hírtelen jön elő :(
11. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Caprica76)
2014. ápr. 21. 16:05
A sztrók nem jelzi előre, hogy probléma van! Egyszer csak jön, és kész! A szív és érrendszeri panaszok a legalattomosabb betegségek.
10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Caprica76)
2014. ápr. 21. 16:03
Én a helyedben nem egy fórumon és az interneten azonosítanám be a bajomat! Ahogy más is írta, akár egy sztróknak is lehetnek hasonló tünetei, és akkor nincs annyi felesleges időd, hogy a fórumokon a válaszokat olvasgasd!
2014. ápr. 21. 11:44
Rendszeresen van. De úgy tudom ez több tünettel is járhat. Hányinger és gyengeség pl. Én pöttyöket látok és homályos lesz minden. Halistennek ritkán vesz elő. Legutóbb 1 hétig szórakoztatott...
8. Caprica76 (válaszként erre: 7. - Zarahell)
2014. ápr. 21. 11:10

:( igen, ez nagyon megviseli az arra érzékenyeket. Nekem pl. tanulnom kellett volna egész hétvégén, de csak ma tudtam elkezdeni, egyszerűen migrénnel nem lehet. Rádadásul a terhesség miatt gyógyszert sem tudok bevenni.

Most itt nálunk folyamatosan süt a nap, így most jó, de már előre rettegek, hogy mikor kezd újra beborulni, addig gyorsan tanulok...

2014. ápr. 21. 10:58
Olyan idő van, hogy konkrétan 3 napja szenvedek, pedig ezer dolgom lenne. Egyik pillanatban süt a nap, a következőben meg vihar. Mindez váltakozva. Szétszakad a fejem, hiába a gyógyszer...
6. Caprica76 (válaszként erre: 4. - Pzm3)
2014. ápr. 21. 10:43

Ezek szerint nem vagyok ezzel egyedül:( Sosem hallottam korábban erről senkitől. Te se jártál vele orvosnál?

Milyen gyakran van? Tudod esetleg, hogy nálad mi válthatja ki, pl. Időjárásváltozás, front?

5. Caprica76 (válaszként erre: 3. - Fülemüle01)
2014. ápr. 21. 10:41

A Wikipeidán ahogy utánaolvastam, tanácsos orvoshoz fordulni, mert növelhetik a stroke esélyét ill. agyi vérkeringési zavarok állhatnak mögötte.

Azt hiszem én mindenképpen felkeresem a háziorvosomat, hogy adjon beutalót.

Én egyébként most babát várok, lehet ezzel is összefügghet (?) mert korábban sosem volt.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook