Migrénaura (beszélgetős fórum)


1 2
4. pzm3 (válaszként erre: 1. - Caprica76)
2014. ápr. 21. 10:33
Nekem renszeresen van. Utálom.
2014. ápr. 21. 10:25

Szia!


Nekem volt már egy párszor és én is nagyon megrémültem... Nem voltam vele orvosnál. Ami furcsa, hogy nekem nem mindig van utána fejfájás...

2014. ápr. 21. 09:51
Nekem csak kettős látásom volt eddig migrénkor, persze a többi nyavalyával együtt.
2014. ápr. 21. 09:33

Volt már valakinek? Volt vele orvosnál?

Nekem szombaton volt életemben először és nagyon megijedtem. Kb negyedórán át tartott, először azt hittem, hogy a szememmel van valami, majd rákerestünk a neten. Korábban nem is hallottam róla, hogy lézetik ilyen. Utána jött a migrén is, ami másfél napig tartott, állítólag kettős front volt. Migrénem szokott lenni, de az a migrénaura megrémített.


Tünete: egyfajta káprázás a látótérben, dupla w betűre, söröskupakra emlékeztető vibráló-világító alakzat, amely hosszú cikkcakká változik a látótér valamelyik széle felé haladva. A látás homályossá válik, látótér lecsökken, kis foltokban látáskimaradás, de ezek nem fekete foltok hanem szürke, ezüstös villódzás formájában jelennek meg.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook