Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? fórum

Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
133. globus (válaszként erre: 99. - Ab4b6bc17d)
2010. szept. 12. 07:54
Sziaaaaa! 1000 meg 1 éve nem láttalak :)
132. a0c1361e44 (válaszként erre: 107. - Barát1)
2010. szept. 12. 07:53

És itt a másik örök ellentét.

A vidékiek mindig azt mondják, hogy a pestiek lenézik őket.

Én pesti vagyok, és mindig a vidéki kezdi a piszkálódást, arra hivatkozva, hogy én őt lenézem. Lazán mondja, hogy pesti köcsög, hülye kis pesti kurva, és sorolja, hogy szerinte én mit nem tudok. És ezt belenevelik a gyerekeikbe is. A fiamat pl. kiröhögte egy falusi gyerek, mert nem tudta, hogy mi az a csúzli. A fiam ekkor 3 éves volt. Kiment az én VIDÉKI nagynéném és rá is szól a kisgyerekre, hogy te meg nem tudod, hogy mi az a számitógép.

Amikor rám azt mondta egy vidéki lány, hogy hülye kis pesti kurva, nem akadtam ki, csak annyit mondtam, hogy nem vagyok kispesti....

Elég bambán nézett rám, már üvölteni sem tudott...

131. a0c1361e44 (válaszként erre: 101. - C7bd5835c2)
2010. szept. 12. 07:46
A nőgyógyászati vizsgálat még fiatalon sem egy élvezetes vizsgálat, miért élvezné egy idős nő????
130. a0c1361e44 (válaszként erre: 96. - Globus)
2010. szept. 12. 07:42
Hát perszehogy nem szól rá, mert megsérül kicsi lelke, és nem lesz elég bunkó idősebb korába....
129. globus (válaszként erre: 105. - 07c4794583)
2010. szept. 12. 07:41
Volt ilyen is, és olyan is. Ugyanolyan vegyes volt a populáció, mint most :)
128. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - B73e24f31f)
2010. szept. 12. 07:33

Te nagyon gusztustalanul viselkedsz! Miért kapnál tiszteletet?

Nem szeretek ilyet mondani!!!!

A te családodban is van jó néhány ilyen büdös köcsög, kripta szökevény, akik belefásultak már az életbe és ezért nem értem mit kerestek itt??????????


Rád irigy valaki??????? Ne legyél ilyen nagyképű! Nincs mit irigyelni benned!!!!! Unatkozol? Akkor olvass el néhány könyvet, jár iskolába, dolgozz, akkor talán nem leszel ilyen bunkó, műveletlen paraszt, és talán lehetne veled értelmesen is beszélgetni-

2010. szept. 12. 06:55

Azt a rétegét az idős korosztálynak én sem kedvelem igazán, aki rosszindulatú. Láttam hajdanában Budapesten a zserbó cukrászdában két nő beszélgetett az egyiknek a szája vastagon piros rúzzsal kifestve és a szélén meg csorgott a nyála ez aztán nem normális gondoltam magamban, de annyira visszatasszító. Én az egyszerű, rendes fajtát kedvelem, aki nem játssza az agyát és természetesen jódindulatú. Férjemmel bevásároltunk és hazafele menet a buszon szinte arcátlanul felállította a férjemet, hiszen tele volt csomagokkal és ráadásul nehéz is volt.

Gondolhatjátok fel voltam háborodva. Üdv.Ágnes

126. goodall (válaszként erre: 122. - Barát1)
2010. szept. 12. 06:42

Igazad van. Én sem az időseket utálom, hanem ezt a fajta "kihaénnem" viselkedésmódot. Sajnos tőlük tapasztalom nagyrészt. Fiataloknál is előfordul, de itt, Pesten, ritkábban. Láttam már becsületben megőszült hetveneseket az ingyenes Metro újságért veszekedni egymással az aluljáróban. Nekik a világgal van bajuk, de másokon vezetik le a dühüket, és azt hiszik, joguk van sok évtizedes sérelmeit a náluk fiatalabbakon leverni.

Ugyanakkor terhesen nyolcvan körüli néni akarta átadni nekem a helyet, de nem engedtem.

Azt sem méltányolom azonban, amikor fiatal anyuka nem szól rá a gyerekére, ha a kicsi elviselhetetlenül viselkedik.

125. supin (válaszként erre: 122. - Barát1)
2010. szept. 12. 03:54

Nos ,ez így van. Szép hosszan leírtad amire én is gondolok.Mit is lehetne ezek ellen tenni??

Sajnos gőzöm sincs.

124. ab4b6bc17d (válaszként erre: 122. - Barát1)
2010. szept. 11. 23:57
Mondjuk ez is igaz - most beugrott a diákéveimből -, hogy a nénik, óriási kosarakkal pont a legnagyobb diákinvázióban jöttek a városba... tényleg borzasztó volt! Mert valóban elszakították az ember harisnyanadrágját, bukdácsoltunk a sok csomagjuk miatt (mondjuk ez a diákok nagy bőröndjei miatt most is megvan) és ráadásul nagyon csúnyán néztek, ha ne adj isten, az ember lánya nem tudott minden nap abban segíteni nekik, hogy leszálljanak a buszról (mert éppen késésben volt).
123. 36a26f5226 (válaszként erre: 121. - Ab4b6bc17d)
2010. szept. 11. 23:44
igen, itt is az van, hogy csak egy recept kell... Én is krónikus beteg vagyok, egy rakás gyógyszert kell feliratni, és még egy felírása is a technika miatt már hosszadalmas, amikor láttam,hogy az asszisztensnő hányszor kattint, míg egy gyógyszer felírásra kerül...
122. Barát1 (válaszként erre: 120. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 23:40

Én már az idősebb korosztályhoz tartozom, de nagyon elítélem és feldühít amikor egy fiatalt kioktatnak vadidegen idősek.

Úgy gondolom, hogy ha én nem kapok tiszteletlen viselkedést a fiataloktól /életembe talán 4-5 alkalom ha volt/ annak oka lehet, valószínű, hogy én nem bántom őket, nem lököm fel........, szóval szerintem én a fiatalokhoz elég türelmes vagyok.

Az idősekhez miért kellene türelmesnek lennem, azért:

- mert fellök a buszon,

- mert nem tetszik az a hely amit átadtam,

- mert kiszakítja a harisnyám a táskája,

- mert morog, dühös mindenkire.


Sorolhatnám tovább, de nem én tehetek arról, hogy neki baja van a világgal, a kis nyugdíjával, vagy bármi mással. Legyen türelmesebb mindenki a másikkal.

Anyukám is reggel megy a temetőbe, boltba már kérdeztem miért, elmondtam, hogy tömeg van....

Az volt a válasz, hogy ha hazaér akkor már ráér pihenni. Most akkor mit írjak, ha a saját anyukámat se tudtam meggyőzni, hogy 9-kor jobb lenne menni, üres a busz stb.

121. ab4b6bc17d (válaszként erre: 118. - 36a26f5226)
2010. szept. 11. 23:31

Falura jöttem férjhez. Hálisten ritkán kell orvoshoz mennem.

Ha mégis annyira odavagyok, itt az a szokás, hogy érkezési sorrendben kéne bemenni, de ugye... egyrészt az idősödő doki is ráér... másrészt a hátsó ajtón át is fogad pácienseket... (szerintem ez is durva dolog), elől meg... azt nem szeretem, mikor azzal tülekednek előre, hogy nekik csak recept kell... igaz, hogy vagy 15...

... én meg általában mulya vagyok, jól ki is használnak mindig.. pedig nekem is csak recept kell a fájó torkomra...

120. pusztiju (válaszként erre: 119. - Barát1)
2010. szept. 11. 23:29

A fiatalok elítélik az idősebb korosztály viselkedését és ez fordítva is így van. Az idősebb korosztály elítéli a fiatalok viselkedését, mert arrogánsak, kivagyok én stílusban beszélnek (tisztelet a kivételnek!) Úgy érzem egyetlen korosztálynak nem engedhető meg, hogy a másikat lenézze, hiszen a fiatalból idős válik (talán), míg az idős, egyszer lehunyja szemeit és a múlté marad. Arról nem is beszélek, hogy ha az anyukáddal, apukáddal vagy nagyiddal viselkednének illetlenül mi éreznél/mit éreznétek.

Generációs probléma volt ezelőtt 30-40-50 évvel ezelőtt is és ma is. Ma súlyosabb a helyzet mint régen volt de ha egy kicsit türelmesebbek lennétek talán változna a helyzet.

119. Barát1 (válaszként erre: 114. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 23:12

Szerintem nem jól látod, a fiatalok többsége nem utálja az idősebb korosztályt, hanem elítéli a viselkedésüket.

Elég szomorú, hogy nagyon sok idős ember a kora miatt feljogosítva érzi magát sok mindenre.

A kor az nem érdem, hanem egy állapot, ami semmire sem jogosít.

118. 36a26f5226 (válaszként erre: 101. - C7bd5835c2)
2010. szept. 11. 23:11
Egyébként nálunk is úgy van az orvosi rendelőben, hogy már a rendelés előtt egy órával becsücsülnek, hogy véletlenül se menjenek eléjük mások, és ha olyan valaki megy be, aki időre megy, munkába, pl, azt nem engedik előre, hogy mit képzel, mert a szegény nyugdíjas nem ér rá, nem fér bele az idejébe...
117. Barát1 (válaszként erre: 113. - Ab4b6bc17d)
2010. szept. 11. 23:08
Később már igen, akkor nagyon puffogtam és megfogadtam, hogy soha többé nem adom át a helyem. Szerencsére nem így lett. Most a fiam dolgozik Pesten, neki is volt egy hasonló sztorija egy időssel, ő is megkapta, hogy vidéki, de őt sem befolyásolja ez. A családunkra jellemző a "vidéki" a lányom még nem dolgozik, na de majd ha ő is fog, neki is kijár most már ez a mondat.
2010. szept. 11. 23:06
Ne felejtsétek el, hogy egy idő után - gondolok itt az idősebb korosztályra - az agysejtek pusztulásnak indulnak, az öregek szenilisek kezdenek lenni, mindenféle nyavalyájuk jelentkezik (nekünk, fiatalabbaknak is fájhat a fejünk, de idősebb korban már tényleg minden fáj - gondolok itt a saját nagyanyám nyögéseire, hogy fáj a derekam... fáj a ....), lehet, hogy nem is tudja, hogy mit csinál és hogyan (ez most Barát metrós elbeszéléséből jutott az eszembe).
115. 36a26f5226 (válaszként erre: 82. - Erikpipi)
2010. szept. 11. 23:05

Én úgy látom meg azt, hogy az időseket illik előre engedni felszállni a buszon, hogy amíg ők felszállnak rá, addig én, ha nem engedném őket előre,már a busz hátuljában lennék, ő még mindig csak az első lépcsőre lépett fel...


Ezért sokszor nem szívesen engedem őket előre, hisz én úgysem ülök le soha a buszon, mert a bőr ülés, még van olyan, mocskos, ami meg párnás, sokszor látni, hogy hogy száll ki belőle a por...


Lényeg, hogy amíg kb. 2-3 idős ember felszáll a buszra, addig a többi 5-6 felnőtt már rég a busz hátsó részében lehetne...

2010. szept. 11. 23:04

6 óra környékén tettem fel a kérdést s magam sem gondoltam hogy ennyi hozzászólás lesz. Ami siralmas az egészben hogy a hozzászólások többségénél kiérződik hogya fiatalok többsége utálja az idősebb korosztályt, ami mélységesen elszomorító, hiszen minden fiatal, (ha megéri) egyszer eléri azt a kort amikor rá lesz szorulva egy segítő kézre, egy kedves szóra, amit nem fog megkapni, hiszen ő sem nyújtott semmit.


Bizony én is átéltem mind azokat az eseteket amit leirtatok. Lányaimat felakarták állítani a buszon, villamoson csak azért mert gyerekek voltak. Terhesen megjegyzést tettek, hogy az nem betegség stb stb.. nem ecsetelem teljesen fölösleges. Mosolyogva válaszoltam, hogy soha nem szabad elfelejteni, hogy ők is voltak fiatalok, ők is neveltek gyereket s milyen rosszul esett nekik hogy nem adták át a ülőhelyet sem nekik sem a gyerekeiknek. Túlnyomó részben ledöbbentek és elkezdtek mesélni, hogy bizony így volt. Nem jó kedvemben tettem, nem is azért mert beszélhetnékem volt, csupán azért mert tudtam, hogy elfelejtették ifjúságukat, fiatalságukat. A megfáradt idős ember (tisztelet a kivételnek!) csak a rosszra emlékezik és a rossz, rosszat szül és ez érződik itt is. Jó éjt, szép álmokat.

113. ab4b6bc17d (válaszként erre: 107. - Barát1)
2010. szept. 11. 23:03
:))) Legalább jót nevettél rajta? :)))
112. ab4b6bc17d (válaszként erre: 106. - Talian35)
2010. szept. 11. 23:02
Így van! Minden csak nevelés kérdése!
111. Barát1 (válaszként erre: 96. - Globus)
2010. szept. 11. 22:57
Sajnos ilyen is van, ez is helytelen és az is, de ettől még én nagyon sok idős embert szeretek és a fiatalokat különösen, persze vannak kivételek. Viselkedni mindenkinek kell/kellene kortól függetlenül.
110. ab4b6bc17d (válaszként erre: 77. - Anyuccci)
2010. szept. 11. 22:56
Anyuci te is mindig kifogtad! - lehet, hogy már vonzod az ilyen "alakokat"?
109. ab4b6bc17d (válaszként erre: 75. - Goodall)
2010. szept. 11. 22:55

Ezek tényleg durva dolgok! - de szerintem pont kifogtatok két lököttet, nem tudom másképp jellemezni őket.

Viszont hálisten, az idősebb korosztály is megoszlik, nem kell mindegyikőjüket egy kalap alá venni!

108. pusztiju (válaszként erre: 94. - Globus)
2010. szept. 11. 22:51
Hát ez nem egészen így van, de nem számít. Az viszont igen hogy minden hozzászólásodból üvölt hogy utálod az idősebb generációt. Eltértél a témától s azon lovagolsz.
107. Barát1 (válaszként erre: 84. - Goodall)
2010. szept. 11. 22:49

Igen ez Pestre illetve a nagy városokra jellemző most és régen is az volt.

Eszembe juttattál egy kellemetlen élményt.

30 évvel ezelőtt /akkor 21 éves voltam/ 3 hónapot helyettesítettem Pesten, hát annyi durva, tülekedő, kötekedő idős embert még sohasem láttam mint ott. Én a kis vidéki, átadtam a helyem egy idős hölgynek látszó nőnek, aki sipítva kiabálta, hogy én biztos falusi vagyok, /városi, de nem számít/ mert mit képzelek én, ő még egy fiatal asszony, bír állni. Simán volt 60-70 éves, vörös és ápolt, csak a stílus nem illett hozzá. Ha udvarias vagy az sem mindig jó.

106. Talian35 (válaszként erre: 102. - Ab4b6bc17d)
2010. szept. 11. 22:43
Kicsit nagyobb lesz és mindenhol tolakodni fog...és még csak nem is lehet szemrehányást tenni neki, hiszen ezt látta, ez volt előtte a minta :-(
105. 07c4794583 (válaszként erre: 94. - Globus)
2010. szept. 11. 22:42
jaja, nyilván tudták, hogy hogy működik a parlementáris demokrácia, illetve a közgazdaságtan, meg majd hogy fognak működni a dolgok 2010-ben, csak szemét módon kihúzták magukat alóla. ofkorsz.
104. Talian35 (válaszként erre: 96. - Globus)
2010. szept. 11. 22:41
Mondjuk én simán rászólok egy ilyen gyerekre :-D Pedig még öreg sem vagyok, de még csak nem is az idősebbek kategóriába sorolom magam :-DDDD
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook